Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA


Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie 


 

Dzień Babci i Dziadka  grupa Pszczółki


  

 

Miś Uszatek pomaga !!!

  Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani Orłowskiej.Piekliśmy ciasta, rozprowadzaliśmy płyty i w dalszym ciągu chcemy pomagać.Tym razem zbieramy grosiki dla Ani oraz nakrętki.
Przyjmiemy każda ilość nakrętek i groszy i wszystko przekażemy dla chorej dziewczynki.

 

                                         Serdecznie zapraszamy !!!
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 

Konkurs "Przedszkole bez smogu"
 
Z inicjatywy Rodziców z grupy Misiaczki nasze
 Przedszkole zostało zgłoszone do konkursu "Przedszkole bez smogu"
 
Do wygrania są atrakcyjne oczyszczacze powietrza .
Wystarczy codziennie oddać głos na Nasze Przedszkole. 
 

 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

- Maj - Czerwiec

"Motylki" dokarmiają ptaki


 

  Dzieci z grupy ,,Motylki” zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika.


 Gromadka Misia Uszatka poznaje Skarby Ziemi

 
  Dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka poznały minerały i skały - Skarby Ziemi. Korzystając z lupy badały węgiel kamienny (skałę osadową pochodzenia roślinnego), sprawdzały właściwości fizyczne - jego kruchość i kolor. Obejrzały prezentację ,,Jak powstaje sól? " - o kopalni w Wieliczce. Na koniec obserwowały za pomocą lupy różne zgromadzone minerały (kamienie szlachetne, bursztyn). Najwięcej radości sprawiła dzieciom biżuteria kamieni szlachetnych i bryła soli prosto z kopalni. 


 

29 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


 

 

 

  W ostatnich dniach stycznia nasze Przedszkole, jak co roku organizowało zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze przekazane będą na pozyskiwanie środków na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wszystkie grupy bardzo zaangażowały się w zbiórkę, a dla każdego dziecka, które wrzuciło pieniążek do puszki czekał drobny upominek. Dla naszych przedszkolaków oraz wszystkich mieszkańców Gryfina czekała jeszcze jedna niespodzianka. W niedzielę nasza wolontariuszka- pani Ania z grupy „Misiaczki” spacerowała po mieście w towarzystwie Misia Uszatka. Miło było spotkać naszych wychowanków oraz absolwentów. Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom oraz mieszkańcom Gryfina za udział w zbiórce, nasza puszka była wypełniona po brzegi.


 


 

 

 

 

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek - "Eko eksperymenty - Woda" - Grupa "Króliczki"

 
  Wiek przedszkolny charakteryzuje naturalna chęć poznawania świata, dlatego w dniu 29 stycznia w grupie 6- latków "Króliczki" postanowiliśmy poeksperymentować z wodą.  W doświadczeniu „Co pływa, a co tonie?” wykorzystaliśmy przedmioty o różnej ciężkości (metalowe łyżki, plastikowe nakrętki, metalowe śrubki, piórka) oraz miskę z wodą. Dzieci dowiedziały się, że przedmioty cięższe toną, a lekkie utrzymują się na powierzchni. Ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków był „kwitnący kwiat”. Układały na powierzchni wody wycięte z papieru kwiatki ze złożonymi płatkami. Po pewnym czasie płatki kwiatka się rozwinęły. Kolejnym eksperymentem, który wzbogacił dziecięcą wiedzę na temat spadających kropelek wody z nieba (deszczu) i chmur na niebie, było zaprezentowanie parowania wody pod wpływem ciepła i skraplania się jej w pierwotnej postaci. Do zbadania zjawiska deszczu wykorzystaliśmy gorącą wodę i porcelanowy talerzyk. „Wędrująca woda” to zjawisko wymagające od dzieci dużej cierpliwości. Do wykonania tego eksperymentu wykorzystaliśmy kolorowe farby, szklanki wypełnione do połowy wodą i ręczniki papierowe. Podczas tego doświadczenia dzieci samodzielnie nalewały wodę ćwicząc mięśnie rąk, dolewały farbki. Następnie z pomocą nauczyciela umieściły w każdej szklance ręczniki papierowe. Woda wędruje, nie ma żadnej pompy, która ją tłoczy ku górze? Sama, wbrew prawu grawitacji „wspina się" – w tym przypadku po papierze i przechodzi do drugiej szklanki. Dzieci dowiedziały się, że podobne zjawisko zachodzi podczas pobierania przez drzewo wody – cząsteczki wody poprzez kapilary wędrują do góry. Ten eksperyment sprzyja również nauce mieszania barw. Dziecko widzi z połączenia jakich kolorów powstają inne.
 
Nauka przez zabawę jest najfajniejsza i najefektywniejsza.


 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska" - Zdrowe, kolorowe kanapki - Grupa Koguciki


 

 

 

 

  Dzieci z Grupy "Koguciki" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska" robiły kolorowe i zdrowe kanapki. Nasz warzywny dzień rozpoczął się od przypomnienia wiadomości na temat zdrowego żywienia: jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym, a czego powinniśmy unikać i oczywiście dlaczego musimy się zdrowo odżywiać! Starszaki polisensorycznie poznawały warzywa: wąchały, dotykały i próbowały składniki. Przypomniane zostały również zasady bezpieczeństwa i higieny, w tym etapy mycia rąk. Dzieci samodzielnie nakładały warzywa na talerze, układały je na swoich kanapkach w piękne kompozycje warzywne. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość skomponowania swojej własnej, zdrowej i kolorowej kanapki i oczywiście z wielkim apetytem późniejsza jej degustacja. Było bardzo, bardzo zdrowo, kolorowo a przede wszystkim smacznie!


 


 

 

Kids&Sport - Zawody - ul. Krzywoustego

 
  W wieku przedszkolnym sport i rozwój ruchowy stanowią istotne formy zdobywania informacji na temat otaczającego świata. Poprzez ruch dziecko ma możliwość poznawania siebie samego, własnego ciała i własnych możliwości, oszacowania swoich umiejętności, a także rozwijania wiary we własne siły oraz zdobywania w trakcie zabaw ruchowych społecznych doświadczeń z rówieśnikami. Scenariusz Kids&Sport "Zawody" dał dzieciom możliwość nie tylko rozwoju fizycznego. Dzieci podczas zabaw ruchowych utrwalały nazwy zawodów oraz naśladowały je ruchem.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Ludek - Moja mała ekologiczna ojczyzna - Grupa Kaczuszki


 

  Realizacja zadania "Moja mała ekologiczna ojczyzna" dała możliwość zapoznania dzieci z najbliższym otoczeniem, w którym żyją. Przedszkolaki poznały swoje miasto w kontekście podejścia do ochrony przyrody. Poznały miejsca na terenie swojego miasta, w których można aktywnie spędzać czas.


 

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Ludek - Wiem co jem- spotkanie z dietetykiem - Grupa "Misie"

 
 W naszym przedszkolu dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie, w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Eko Ludek zaprosiliśmy na zajęcia dietetyka. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka, poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Ludek - Grupa "Misiaczki”


  Grupa "Misiaczki" zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek – Zwierzęta pod ochroną. Dzieci poznały kilka gatunków zwierząt, które są chronione i występują w naszym regionie, oraz dowiedziały się, dlaczego niektóre gatunki zwierząt są objęte ochroną.

 

 


 


 

Zimowe szaleństwa Gromadki Misia Uszatka

 
  Zima na całego! Dzieci z Gromadki Misia Uszatka korzystają z jej uroków z wielką przyjemnością. Pobyt na świeżym powietrzu to bardzo ważny element dla zdrowia i rozwoju dziecka.


 

Kubusiowi przyjaciele natury


 

  Dzieci z Naszego Przedszkola biorą udział w kolejnej edycji największego w Polsce programu edukacyjnego na temat natury. Jesteśmy już po pierwszych zajęciach! Dzieci dowiedziały się co to jest natura, jak zostać "Kubusiowym Przyjacielem Natury", jak dbać o rośliny oraz jaką pełnią rolę zwierzęta w przyrodzie.


 


 

Zimowy krajobraz malowany pastą do zębów- grupa Pieski

 
  Za oknami zima i śnieg, dlatego też dzieci z grupy Pieski postanowiły uwiecznić ten piękny krajobraz wykonując pracę plastyczną przy użyciu pasty do zębów.


 

Projekt Eko Ludek - Zwierzęta pod ochroną


 

  W ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko Ludek, dzieci z grupy "Pszczółki" zrealizowały zadanie: Zwierzęta pod ochroną. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny, nazywały zwierzęta pod ochroną przedstawione na obrazkach, naśladowały zwierzęta podczas zabawy ruchowej i wykonały pracę plastyczną pt. „Ryś-zwierzę pod ochroną”.


 


 

Programowanie w Zajączkach

 
  Na kolejnych zajęciach dzieci poznały grę edukacyjną Scotee Go. Nauka programowania polega na układaniu komend ze specjalnych, kartonowych bloczków w kształcie puzzli i skanowaniu ich w aplikacji. Na tablecie pokazuje się zadanie do wykonania, następnie dzieci układają trasę z bloczków, skanują i jeśli trasa ułożona jest prawidłowo Scote wykonuje zadanie, docierając do celu.
 
Odkrywaliśmy również nowe możliwości aplikacji Scretch junior. Jaka była radość, gdy postać z aplikacji miała twarz twórców animacji. 


 

Sporty zimowe - ozobot


 

  Na kolejnych zajęciach z ozobotem w grupie Gromadka Misia Uszatka poznawaliśmy sporty zimowe oraz tworzyliśmy trasę dla naszego robota - narciarza. Nasz "zawodnik" miał za zadanie przejechać trasę koło wybranych, wcześniej narysowanych symboli sportów zimowych. Jak zwykle ważna była dokładność pokolorowania trasy i wybrania odpowiednich kodów. 
Radość z dobrze wykonanego zadania była ogromna.


 


 

 

 

Grosiki dla Ani

 
  Zakończyła się akcja rozprowadzania płyt specjalnie nagranych, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy na najdroższy lek świata dla Ani Orłowskiej.
Zebraliśmy 2 610, 73 zł, które przekazaliśmy na konto zbiórki. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim , którzy przyczynili się do zebrania takiej imponującej kwoty.
Jednak pieniędzy potrzeba bardzo dużo , więc postanowiliśmy pomagać dalej i zbierać grosiki oraz nakrętki. 
Pierwsze puszki juz zostały zapełnione, jesteśmy wzruszeni i ogromnie dumni, kiedy dzieci przynoszą nie tylko grosiki czasami wyciągane ze swoich skarbonek i wrzucają do puszek, mówiąc, że to dla Ani. 
 
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
 
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”
 
Chcemy aby te słowa papieża Jana Pawła II na zawsze pozostały w sercach naszych dzieci. 
 
Nakrętki i grosiki cały czas można przynosić do Naszego Przedszkola do obydwu budynków i przekazywać w swoich grupach.
 
W imieniu Ani i jej Rodziców z serca dziękujemy


 

Scretch junior w Kotkach 

  Czy korzystanie z nowoczesnych technologii dla dzieci jest szkodliwe dla dzieci? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta i jednoznaczna. Musimy wiedzieć , że nowoczesne technologie są i nikt juz nie zatrzyma ich rozwoju. Obecne są prawie na każdym kroku i umiejętność korzystania z nich jest potrzebna. Jednak nie wszyscy zdaja sobie sprawę, że dla małego dziecka najważniejsze jest aby korzystanie z tabletów , telefonów, komputerów, konsoli odbywało się w sposób bezpieczny oraz aby treści były odpowiednie do wieku i co najważniejsze ograniczone czasowo.  
 
 Podczas zajęć z tabletami w grupie Kotki dzieci poznały aplikację schretch junior. To aplikacja do tworzenia animacji. Dzieci za pomocą komend wprawiają w ruch swoje postacie. Ileż to radości przyniosły pierwsze projekty. Dzieci poza nauką programowania, logicznego myślenia , przewidywania uczą się cierpliwości oraz dzielenia się z innymi. 


 


 

Ozobot z Babcią i Dziadkiem

 
  Cotygodniowe zajęcia z nowoczesnymi technologiami nie tylko urozmaicają zajęcia ale przede wszystkim uczą logicznego myślenia, współpracy, cierpliwości, dokładności, czekania na swoją kolej. Aby ozobot przejechał narysowaną trasę zgodnie z planem, trzeba te trasę odpowiednio pokolorować. Bardzo ważna jest tu dokładność, prawidłowo dobrany kod. Radość z dobrze wykonanego zadania jest ogromna, gdy ozobot idealnie przejedzie całą trasę tak, jak zaplanowały dzieci. 
 
Tutaj jeszcze dodatkowo, podczas podróży robota poznawaliśmy imiona namalowanych portretów dziadków i babć. 


 

Kids & Sport - Zawody -ul. Sprzymierzonych  Uczestnictwo naszego Przedszkola w Ogólnopolskim Programie Kids & Sport -Zdrowo i Sportowo oprócz tak oczywistego  podnoszenia ogólnej  sprawności,  daje dzieciom możliwość poznawania świata poprzez ruch, zabawę. Scenariusze opracowane są zgodnie z podstawą programową oraz z tematami bliskimi dzieciom, omawianymi na innych zajęciach . 
 
Pełnią więc rolę uzupełniającą, utrwalająca wiedzę o otaczającym świecie, jednocześnie sprawiając dzieciom wiele radości. 
 
Tym razem poprzez ruch i zabawę, dzieci podczas zajęć poznawały i utrwalały sobie nazwy zawodów. 


 


Życzenia dla Dziennego Domu "Vigor +"

 
  Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grup Koguciki, Pszczółki i Króliczki przygotowały specjalnie dla Seniorów z Domu Dziennego "Senior+" w Gryfinie krótki montaż słowno - muzyczny.
 
Niestety pandemia nie pozwala nam osobiście złożyć życzeń, więc przesłaliśmy takie wirtualne życzenia. 
 
Mamy nadzieję ,że za rok będziemy mogli juz spotkać się osobiście.


 

Dzień Babci i Dziadka na ul. Krzywoustego  Jak co roku przedszkolaki z Naszego Przedszkola obchodziły święto swoich Kochanych Babć i Dziadków, ale w tym roku inaczej niż zazwyczaj. Dzieci i nauczycielki przygotowały niespodziankę - występy artystyczne wnuków i wnuczek zostały nagrane. Dzięki temu Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć program artystyczny w swoich domach. Oczywiście nie zabrakło drobnych upominków, które dzieci przygotowały w przedszkolu.


 


KidsSport - Dni tygodnia - ul. Krzywoustego

 

  Kolejny scenariusz zajęć sportowych dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Wzmacnialiśmy siłę mięśni, szybkość, a dzięki zabawom: "7 dni tygodnia", "Liczymy dni", "Wyścigi", "Na swoim miejscu" dzieci utrwalały nie tylko liczenie, ale również nazwy dni tygodnia.


 

KidsSport - Zimowa olimpiada - ul. Krzywoustego


  Kształtowanie wytrzymałości, kondycji i ogólnej sprawności to bardzo ważny element dla zdrowia. Dzieci doskonale o tym wiedzą, dlatego bardzo chętnie brały udział w zabawach: "Koła olimpijskie", "Ogień olimpijski", "Slalom gigant", "Hokej", "Mroźny berek", "Śnieżne forty", "Biathlon". Wzmacniały przy tym wydolność oddechową, uczyły się zasad rywalizacji sportowej, a także poznały dyscypliny sportowe.


 


Kids & Sport - Zimowa Olimpiada - ul. Sprzymierzonych

 

  Zimowa Olimpiada w Przedszkolu? Tak to jest możliwe, dla Pań i Przedszkolaków prawie wszystko jest możliwe ;). W poszczególnych grupach trwały "zimowe konkurencje". Wszystko jednak rozpoczynało się od przekazywania "ognia olimpijskiego"  oraz tworzenia symbolu Olimpiady - kół, a następnie slalom gigant, hokej i  rzuty "śnieżkami" do celu. Mimo, że ani śniegu na podwórku nie było, ani w sali ;) - olimpiada udała się doskonale, widać to na załączonych zdjęciach. 


 

Dzień Babci i Dziadka - Grupa Gromadka Misia Uszatka

  Kochana babciu, kochany dziadku,
dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku,
do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech wam się spełnią wszystkie marzenia!


 

KidsSport - Czas - ul. Krzywoustego

 

  Realizacja kolejnego scenariusza KidsSport pozwoliła dzieciom naśladować ćwiczenia praktyczne, wzmacniając tym samym siłę mięśni i sprawność ogólną ciała. Były wyścigi na czas, sekundy, godziny, minuty, a z pomocy dydaktycznych powstały zegary.


 

Zima, zima, zima... Grupa "Koguciki"

  Huuurrraaa!!! Nareszcie śnieg! Dzieci z grupy "Koguciki" skorzystały z uroków śnieżnej zimy. Pobyt na świeżym powietrzu był tego dnia jedną z atrakcji zajęć. Dzieci brały również udział w zabawach badawczych ze śniegiem. Ale najfajniejsza była praca zespołowa podczas lepienia bałwana.


 
 

Zimowe zabawy "Gromadki Misia Uszatka"

 

      "Zimowe zabawy" J. Kucharczyk

1. Hej koledzy, koleżanki,
chodźmy na saneczki,
kto odważny, niech na nartach
szusuje z góreczki.

Ref.: Świat zasypał śnieg,
wkoło zima biała.
Czas pobawić się śnieżkami,
czas lepić bałwana!
Każde dziecko o tym wie,
ma bezpiecznie bawić się!


 

Zimowe zabawy - Grupa "Pieski" 

  Zimowa aura za oknem wywołała u dzieci mnóstwo radości oraz zachęciła je do zabaw na śniegu. Próby ulepienia bałwana oraz bitwa na śnieżki sprawiły, że z twarzy dzieci przez długi czas nie schodził uśmiech.


 
Kids & Sport - Dni tygodnia - ul Sprzymierzonych

 
  Scenariusz kolejnych zajęć oparty jest na inscenizacji wierszyka, dzieci bawiąc się uczyły kolejności dni tygodnia.Warto powtarzać go również w domu.Wspólne ćwiczenia przyniosą na pewno dużo radości. Można zaprosić również do zabawy babcię czy dziadka- to dopiero będzie "Rodzinna gimnastyka"
 
Pierwszy jest poniedziałek, więc przebiegnij się kawałek;
Drugi w kolejności wtorek, wędruj w koło jak kaczorek;
Trzecia środa, przysiad, podskok, to metoda, która wszystkim zdrowia doda;
Czwarty czwartek czeka i przed berkiem wciąż ucieka;
Już jest piątek i wyścigi tygrysiątek;
Tu sobota i niedziela, wszyscy ćwiczą loty Trzmiela


 

Kids & Sport - Czas - ul. Sprzymierzonych 

  "Szczęśliwi czasu nie liczą" - tak mówi przysłowie, ale w naszym Przedszkolu szczęśliwe , radosne dzieci - liczą i to podczas zabawy. Scenariusz zajęć pt. "Czas"  to świetna zabawa, ćwiczenie podczas którego dzieci sprawdzały na przykład czy 1 minuta to długo? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bo długo to jest wtedy, gdy jest nudno, na przykład podczas stania w pozycji strzałki, ale już zabawa w berka przez 1 minutę, jest o wiele za krótka. Poza tym podczas zajęć dzieci wzmacniały mięśnie oraz  sprawność ogólną, ćwiczyły koordynację, uważność oraz  koncentrację.


  

Zima, zima, zima... - Grupa ,,Motylki"

 
   Pierwszy śnieg tej zimy, doczekaliśmy się :) Dzieci szczęśliwe, próbowały lepić duże kule śniegowe. Nie obyło się oczywiście bez bitwy na śnieżki. Uśmiechy nie znikały nam z twarzy :) 


 

Zimowe zabawy "Gromadki Misia Uszatka" 

  Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu. Postanowiliśmy wykorzystać zimową aurę i wspólnymi siłami ulepiliśmy bałwankową rodzinę. 


 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5