Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej


Archiwum
Raport SEO

 

 

 

 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

- Maj - Czerwiec
 Teatr Krzysztofa Gajewskiego pt. "Wikingowie" w budynku przy ul. Krzywoustego

 
   Teatr Krzysztofa Gajewskiego zawitał również w przedszkolu przy ul. Krzywoustego. Dzieci z grupy: „Kaczuszki”, „Motylki”, „Pieski” i „Pajacyki” wzięły udział we wspaniałej, pełnej przygód zabawie podczas przedstawienia pt.: „Wikingowie” prowadzonego przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Zabawa odbyła się na placu przedszkolnym. Przedszkolaki brały udział w licznych konkurencjach, tj.: strzelanie z łuku, łapanie Pana Barana oraz wirująca kapusta. To był dzień pełen niesamowitych, niezapomnianych wrażeń.


 

Cała Polska Programuje dzień 10
  W ostatnim dniu wyzwania konkursowego Cała Polska Programuje zadanie wykonywała grupa Gromadka Misia Uszatka. Dzieci szukały błędu w kodzie który umieszczony był pod zaprezentowana aktywnością. Dowiedziały się też, że zawód programisty nie jest taki łatwy, a zaprogramowanie ruchu postaci to żmudna czasami czynność. Ostatnim zadaniem w tym dniu było zaprogramowanie ruchu robota- ozobota. Gromadka juz wie, ze kody dla robocika muszą być dokładnie namalowane, aby jego sensory mogły prawidłowo "odczytać" polecenie. 


 Cała Polska Programuje dzień 9

 
  W tym dniu Misiaczki układały kolorowe rytmy: dzień-noc oraz składające się z czterech elementów kwiatek, trawka, dzień, noc. To dla 3- latków nie małe wyzwanie - oczywiście dzieci świetnie sobie poradziły. Gromadka Misia uszatka wykonała dwa zadania w tym dniu. Dzieci układały rytmy mijających pór roku oraz grały po raz pierwszy w statki. Była to próba przed łączeniem online z chętną grupą. Zobaczymy kto podejmie się wyzwania ;)


 

Cała Polska Programuje dzień 8

 

  Tego dnia grupa Gromadka Misia Uszatka "budowała" sieć komputerową. Dzieci dowiedziały się , ze nie zawsze ta osoba do której piszemy w internecie jest tą, za którą się podaje. Bardzo ważne jest nie podawanie nikomu obcemu swoich danych , ani danych swoich bliskich. Dzieci rysowały także siec komputerową dla ozobota. 
 
          Zapraszamy do galerii


 Cała Polska Programuje dzień 7

 
  Siódmego dnia zadania wykonywały cztery grupy: Gromadka Misia Uszatka, Pszczółki, Misiaczki i Kotki. Gromadka Misia Uszatka grała w wielkoplanszową zakodowana grę, podczas której oprócz zadań ruchowych dzieci odpowiadały na pytania dotyczące edukacji matematycznej, polonistycznej oraz przyrodniczej. Nikt nie był tutaj przegrany, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa. Natomiast pozostałe grupy na różne sposoby odtwarzały zakodowaną aktywność ruchową. Najmłodszym trzylatkom Misiaczkom pomagał Miś Uszatek. 


 

Cała Polska Programuje dzień 6
 

  W szóstym dniu w zakodowaną grę planszową grały Kaczuszki, natomiast grupa Gromadka Misia uszatka po raz pierwszy grała ale bum bum rurkami w grę "Przybij rurkę". Było mnóstwo radości oraz dobrej zabawy.
 
          Zapraszamy do galerii


 

Cała Polska Programuje - dzień 5

 
  W piątym dniu Kaczuszki układały kolorowe kubeczki wg instrukcji słownej, natomiast  Misiaczki zamiast kubeczków do tego zadania, wykorzystały kolorowe klocki. Gromadka Misia Uszatka tworzyła wymarzone miasta a następnie dzieci układały trasy dla ozobotów z wykorzystaniem już poznanych wcześniej puzzli AR


 

Cała Polska programuje dzień 4
  W tym dniu kodowały cztery grupy. Gromadka Misia Uszatka, Pszczółki, Misiaczki oraz Kaczuszki. W Gromadce Misia Uszatka najpierw dzieci budowały wieże z kolorowych kubeczków wg swojego pomysłu, następnie układały wg ilości wyrzuconych oczek na kostce. Kolejnym zadaniem było ułożenie kubków wg kolorów,, zgodnie z instrukcja słowną. Zadania były szybko i sprawnie wykonane, wiec jeszcze został nam czas na granie na bum bum rurkach. Kaczuszki i Pszczółki rysowały trasę dla ozobota, natomiast w Misiaczkach dzieci zapoznawały się z matą oraz rysowały wg instrukcji słownej.


 

Cała Polska Programuje dzień 3

 
   Podczas trzeciego dnia dzieci w grupie Gromadka Misia Uszatka miały za zadanie ułożyć wymarzona trasę dla ozobota z zastosowaniem puzzli Ar z rozszerzoną rzeczywistością. To było pierwsze spotkanie z tymi puzzlami, więc zachwytom nie było końca , gdy ptaszek lub inny zwierz "wychodzący" z tabletu wydawał odgłosy. Kaczuszki  również zapoznawały sie z puzzlami AR i ich możliwościami. W tym dniu przypadał również Dzień chłopaka, więc dla chłopców z Gromadki dziewczynki ułożyły tort ze świeczkami i zaśpiewały gromkie "Sto lat". Role tortu pełniła chusta animacyjna , a role świeczek bum bum rurki. 

 


 

Cała Polska Programuje - dzień 2 

  Podczas drugiego dnia dzieci przekonały sie, że piosenkę tez można zakodować. W grupie Gromadka Misia Uszatka oraz Pszczółkach dzieci bawiły się do piosenki 8 kratek Marii Tomaszewskiej. Kaczuszki natomiast grały na kubeczkach wg ułożonego kodu.


 
Cała Polska Programuje - dzień 1

 
   W ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim programie Uczymy dzieci programować przystąpiliśmy do konkursu Cała Polska Programuje. Jest to 10 dniowy cykl wydarzeń - zajęć, które realizowane są wg scenariuszy opracowanych przez organizatora, a modyfikowane wg potrzeb i możliwości naszych wychowanków. Cykl ten, jest już zaliczany do Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku Code Week trwa więc, aż cztery tygodnie. Nasze Przedszkole oczywiście bierze udział w tym wielkim święcie upowszechniania, promowania programowania. 
 
W pierwszym dniu "programowaliśmy zdrowie". Zadanie realizowane było w grupie Gromadka Misia Uszatka , Kaczuszki oraz Misiaczki, dzieci miały wybrać ilustracje kojarzące się ze zdrowym stylem życia. W Gromadce Misia Uszatka  to własnie przy tych ilustracjach miała się zatrzymać ozobot.
 
Zapraszamy do galerii i śledzenia kolejnych relacji .


 

Dzień Pustej Klasy  

 

  25.09.2020 w piątek, dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka, uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie pt. "Dzień pustej klasy". Ideą wiodącą akcji jest wyjście z klas (sal) i przeprowadzenie zajęć na świeżym powietrzu. Nasze przedszkolaki wybrały się do gryfińskiego parku. Dzieci dowiedziały się do czego służą tablice informacyjne w parku, jakie gatunki drzew mogą spotkać podczas spaceru, a także jak należy dbać o przyrodę. Przedszkolaki poznały możliwości rozwijania aktywności fizycznej w parku, korzystając ze znajdującego się tam sprzętu sportowego. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną i dostępnym materiałem przyrodniczym. Niespodzianką było spotkanie z wiewiórką i możliwością obserwowania jej.
 
W tym świetnym wydarzeniu brała udział również grupa Kotki. 
 
Grupy otrzymały piękne certyfikaty. Certyfikat otrzymało również Nasze Przedszkole


 

 

Dzień Pustej Klasy Misiaczków

 
  25 września grupa "Misiaczków" obchodziła DZIEŃ PUSTEJ KLASY (SALI). Zaraz po śniadaniu cała grupa wraz z panią wybrała się do ogrodu przedszkolnego. Zajęcia na świeżym powietrzu to wspaniały czas na kontakt z przyrodą i celebrowanie jej piękna. Przedszkolakom bardzo się podobało, dlatego na pewno to  powtórzymy!
 
DZIEŃ PUSTEJ KLASY jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste.
 
Za udział w tym wydarzeniu grupa otrzymała certyfikat


 

Dzień Chłopaka w Gromadce Misia Uszatka  30 września Gromadka Misia Uszatka świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji Panie wraz dziewczynkami przygotowały wiele atrakcji. Wybór Dżentelmena grupy, wspólna zabawa, konkursy i taniec to część z nich. Chłopców obdarowano życzeniami radosnego dorastania oraz prezentami. Cały dzień towarzyszyła nam radosna atmosfera. Wspaniale się bawiliśmy.


 

 

"W poszukiwaniu jesiennych skarbów" -  Gromadka Misia Uszatka

 
  Piękna, wrześniowa pogoda zachęcała nas do spacerów po parku. Tym razem wybraliśmy się w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Dzieci znalazły kasztany i kolorowe liście. Mimo, iż na prawdziwą złotą jesień musimy jeszcze poczekać, to pierwsze zbiory kasztanów mamy już za sobą


 

"Jesienne ludziki " - Gromadka Misia Uszatka  Jesień jest piękną porą roku, a dodatkowo inspiruje ciekawymi pomysłami na prace plastyczne. Tym razem dzieci wykonały jesienne ludziki. 


 

Dzień Przedszkolaka - w budynku przy ul. Krzywoustego

 
  20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu ten dzień został zorganizowany 21 września. Było kolorowo i wesoło, a radości nie było końca. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych i nie tylko. Każda grupa wykonała plakat, który można było podziwiać przed wejściem do przedszkola. Dodatkowo każde dziecko otrzymało medal dla Super Przedszkolaka oraz słodką niespodziankę.
Naszym wszystkim dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni! By w przedszkolu spełniały się Wasze marzenia, a spędzony tutaj czas był dla Was magiczny, przepełniony zabawą, nauką i radością!


 

Dzień Przedszkolaka - w budynku przy ul. Sprzymierzonych  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2020
Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. W naszym przedszkolu również było wielkie świętowanie. Na początku w każdej sali rozbrzmiewał hymn przedszkolaka. Nie zabrakło także tradycyjnych zabaw ze śpiewem, przedszkolnych tańców, konkursów oraz upominków. Każda grupa wykonała grupowy plakat pt. ,,To ja przedszkolak". Na koniec wielkiego święta każdy przedszkolak otrzymał ,,Medal wzorowego Przedszkolaka".
Dzieci czerpały radość z przynależności do ,,przedszkolnej rodziny".


  

Gromadka Misia Uszatka uczy się programować

 

  Grupa ,,Gromadka Misia Uszatka" uczy się programować. 

Właśnie mieliśmy pierwsze zajęcia z ozobotami i to już z samego rana pod okiem Pani Wicedyrektor Agnieszki Muchy. Dzieci zaczęły przygodę z wielkim zainteresowaniem i radością , świetnie się przy tym bawiąc. Ucząc się kodowania i programowania, dzieci w przystępny sposób uczą się logicznego myślenia.


 

Wrześniowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym - Gromadka Misia Uszatka

  "Gdy wrzesień z pogodą zaczyna, zwykle przez miesiąc pogoda trzyma". To polskie przysłowie sprawdziło się doskonale. Dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka chętnie korzystały z pięknej pogody i wspaniale bawiły się w ogrodzie przedszkolnym.


  

Motylki grają w szachy

 
  Po wakacjach przypominamy dzieciom ruchy pionów. Zachęcamy rodziców do tej mądrej gry z dziećmi w domu.


 

Wrześniowe zabawy "Misiaczków" 

  Dzieci z grupy "Misiaczki" pierwszego września rozpoczęły przedszkolną przygodę. Każdego dnia na dzieci czekała porcja dobrej zabawy.  Szybko okazało się, że faworytami wśród dzieci jest zabawa z chustą oraz zabawa "wiewiórki do dziupli". Nasze przedszkolaki również chętnie wykonują różne prace plastyczne.


  

Jesień w parku - Grupa Koguciki

 
  Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Piękna pogoda zachęciła starszaków z grupy Koguciki do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. 


 

Teatr Krzysztofa Gajewskiego pt. "Wikingowie" w budynku przy ul. Sprzymierzonych
  Dnia 14 września dzieci z grupy: „Kotki”, „Króliczki”, „Pszczółki”, „Zajączki”, „Koguciki”, „Gromadka Misia Uszatka” wzięły udział we wspaniałej, pełnej przygód zabawie podczas przedstawienia pt.: „Wikingowie” prowadzonego przez Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Fantastyczna zabawa odbyła się na placu przedszkolnym. Tam też dwóch dzielnych wikingów Harald i Snori zaprosili przedszkolaków na morską wyprawę do Danii, do króla Godfreda, u którego odbył się turniej „Złap Pana Barana”. Uczestnicy – nasze przedszkolaki – brały udział w licznych konkurencjach, tj.: strzelanie z łuku, łapanie Pana Barana oraz wirująca kapusta. To był dzień pełen niesamowitych, niezapomnianych wrażeń. Dopełnieniem tego fantastycznego przedstawienia były radosne humory dzieci oraz przepiękna, słoneczna pogoda.


 Sprzątanie Świata

 
  Tradycyjnie, jak co roku nasze przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Zanim przedszkolaki przystąpiły do sprzątania, została przeprowadzona rozmowa na temat dbania o środowisko naturalne. Przedszkolaki wraz w Paniami, zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci wyruszyły, by posprzątać otaczający nas świat, czyli przedszkolny plac zabaw oraz teren wokół przedszkola. Akcja miała na celu rozwijać w dzieciach potrzebę dbania o środowisko, w którym żyją.


 

Kids&Sport - Owoce -ul. Krzywoustego 

 "Zdrowo i Sportowo" bawiły się przedszkolaki podczas realizacji kolejnego scenariusza, tym razem pt. "Owoce". Głównym celem zajęć były ćwiczenia wzmacniające mięśnie stóp, balans ciała, trening funkcjonalny. Dzieci kształtowały prawidłową postawę ciała, uczyły się utrzymywać równowagę, rozwijały koncentrację.


 Kids&Sport - Kolory - ul. Krzywoustego

 
  Kolory to zestaw ćwiczeń kształtujących poprawną postawę ciała, wzmacniających mięśnie brzucha i grzbietu, rozwijających szybkość reakcji oraz poznawanie kolorów. Dzieci rozpoznały kolory "śpiewająco", a przy okazji świetnej zabawy rozwijały sprawność ruchową.


 

 


 

Kids&Sport - W przedszkolu - ul. Krzywoustego 

 Zdrowo i Sportowo Kids&Sport to akcja skierowana m. in. do przedszkoli. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Poprzez realizację scenariuszy zabaw, chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie, jak ważna i potrzebna jest aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, jak buduje relacje z innymi członkami grupy. Zapraszamy do galerii.


 Zdrowo i sportowo - Owoce - ul Sprzymierzonych

 
  Kolejny tydzień i kolejny zestaw ćwiczeń. Tym razem dzieci wykonywały ćwiczenia z owocami w "roli głównej". Był bananowy berek, farma truskawek oraz zabawy "arbuzy", "winogrona" .  Podczas tych zabaw - ćwiczeń dzieci wzmacniały mięśnie stóp, balans ciała oraz kształtowały prawidłową postawę ciała.
 
Zapraszamy do galerii


 

 


 

Dzień Kropki 


 

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.
 
W naszym Przedszkolu również od kilku lat obchodzimy to niezwykłe święto. 
Nie chodzi oczywiście tylko o to, aby w tym dniu przyjść ubranym w kropki- wszystkie dzieci wiedzą,że chodzi własnie o odkrywanie swoich talentów podczas wykonywania różnych prac. W tym roku skupiliśmy się na omawianiu wartości. Dzieci odpowiadały na pytanie czy na przykład jeśli ktoś jest dobry, życzliwy, ma lepszy humor, jest optymistycznie nastawiony do świata, to ma lepsze pomysły, jest bardziej kreatywny? A jeśli ktoś jest patriotą- co to oznacza i czy to ważna wartość w życiu człowieka - dziecka?
 
Co wynikło z tych rozważań można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy.


 


Zdrowo i sportowo - Kolory - ul. Sprzymierzonych 

 
  W tym tygodniu podczas zajęć sportowych dzieci wykonywały ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu, rozwijanie szybkości reakcji, poznawanie kolorów. 
 
        Zapraszamy do galerii


 

 


 

Zdrowo i sportowo - W Przedszkolu - ul Sprzymierzonych
 

  Rozpoczynamy kolejne relacje z uczestnictwa w programie Zdrowo i Sportowo. Podczas zajęć będziemy rozwijać aktywność ruchową dzieci, wszystko to będzie się działo podczas zabawy, którą dzieci przecież najbardziej uwielbiają. Warto pamiętać, że więcej sportu oznacza poprawę koncentracji, zwiększenie poczucia własnej wartości oraz lepsze radzenie sobie z własnymi emocjami. 
 Celem pierwszych zajęć jest doskonalenie sprawności ogólnej, ćwiczenia kształtujące zdolności manualne, poprawna postawa ciała. Zapraszamy do galerii
 

 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5