n 
           
   
   

 

 


                                     Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie


  
 

 

 

Miś Uszatek pomaga !!!

  Nasze Przedszkole włączyło się w akcję pomocy w zdobywaniu najdroższego leku świata dla chorej Ani Orłowskiej.Piekliśmy ciasta, rozprowadzaliśmy płyty i w dalszym ciągu chcemy pomagać.Tym razem zbieramy grosiki dla Ani oraz nakrętki.
Przyjmiemy każda ilość nakrętek i groszy i wszystko przekażemy dla chorej dziewczynki.

 

                                         Serdecznie zapraszamy !!!
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 - Maj - Czerwiec

Kids & Sport Nasza Ziemia - ul. Sprzymierzonych
 

  O tym, że trzeba dbać o środowisko wiedzą już najmłodsze przedszkolaki. Temat ten jest poruszany juz w najmłodszych grupach i to podczas różnych aktywności - jedną z nich są zajęcia ruchowe.  Zabawy "sadzimy drzewa", "toksyczne odpady" czy "recykling" to wspaniała okazja by porozmawiać o ziemi a także aktywnie spędzać czas, budując tym samym relacje w grupie. Jak świetnie dzieci się przy tym bawiły można zobaczyć w naszej galerii.
 


  

Interaktywny Kącik logopedyczny

 
Uwaga, uwaga! W kąciku logopedycznym pojawiła się kolejna gra interaktywna. Tym razem będziemy ćwiczyć słuch fonematyczny (czyli słuchowe różnicowanie głosek podobnych) oraz prawidłową wymowę głosek "SZ" i "S" w wyrazach. Serdecznie zapraszamy!


 

Uszatkowy Kącik Kodersów  Tym razem zapraszam wszystkich "Kodersów" do zagrania w 'Strażackie memory", czyli grę w pamięć. 
Ciekawe, ile czasu zajmie Wam znalezienie i odsłonięcie wszystkich par obrazków. Czy wiecie kiedy obchodzimy "Dzień strażaka"?
Może ktoś namaluje piękną laurkę, którą przekażemy do naszej lokalnej Straży Pożarnej w podziękowaniu za ich służbę.Ewentualne prace prosimy przekazać Paniom w swojej grupie. 
 


  

Quiz ekologiczny

 
  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi w Kąciku Kodersów można znaleźć "Quiz ekologiczny"
 
Ciekawi jesteśmy komu się uda odpowiedzieć prawidłowo  na wszystkie pytania i czy ułożycie prawidłową odpowiedź -hasło.
 
Zachęcamy do Rodzinnej rywalizacji.  Jeśli tylko macie ochotę napiszcie do nas na adres uszatkowagaleria@o2.pl jak wam się podoba taka zabawa.


 

Kącik Interaktywnych Gier Logopedycznych 

  Moi Drodzy, serdecznie zapraszam do Kącika Interaktywnych Gier Logopedycznych. Zamieszczane zabawy są ukierunkowane na rozwijanie sprawności buzi i języka, doskonalenie percepcji słuchowej, wzbogacanie słownictwa i kategoryzację oraz utrwalanie prawidłowej wymowy. Nowe materiały będą pojawiały się w każdą środę! Ćwiczenia logopedyczne też mogą być świetną zabawą!"
 
  Kącik  znajdziecie w zakładce " To warto przeczytać "


 


Uszatkowy Kącik Kodersów

 
Do Uszatkowego Kącika Kodersów zapraszamy 
mnóstwo atrakcji dla Was mamy.
Tutaj fajna jest zabawa.
Kodowanie ważna sprawa.
Każdy znajdzie coś dla siebie 
i nauczy się tu wiele.
Zaczynamy, to już czas.
Kodowania (online) nadszedł czas
 
 Kochani zapraszamy serdecznie do korzystania z Kącika Kodersów.
Kto może zostać "Kodersem"? - każdy, jeśli tylko będzie miał ochotę. Nowe materiały będą się pojawiać się co tydzień.Na początek zapraszamy do zagrania w  dobble oraz w sudoku. Ciekawi jesteśmy czy wam się podoba nasz nowy kącik.
Zapraszamy do przekazywania relacji na adres uszatkowagaleria@o2.pl.
Już w maju  szykujemy dla Was
 niespodziankę - wyzwanie. Ten kto wykona zadania i prześle relację - będzie mógł uzyskać odznakę 'Uszatkowego Kodersa". 
 
Szukajcie zadań w zakładce "To warto przeczytać"


 

Wielkanocny Zajączek u "Przyjaciół Misia Uszatka"
 

   Do "Przyjaciół Misia Uszatka" przykicał wielkanocny gość i zostawił małe prezenciki.  Ciekawe, co kryje się w tych zającowych torebkach?


  

"Przyjaciele Misia Uszatka" świętują urodziny F. Froebla

 
  Dzieci z grupy "Przyjaciół Misia Uszatka" przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Świętujemy Freblujemy". Przez 4 tygodnie będą wykonywać zadania, które przybliżą nam filozofię wychowania opartą na trzech głównych ideach:
 
- jedności wszechświata
- szacunku dla dziecka i jego indywidualności
- znaczenia zabawy w rozwoju dziecka.
 
Podczas zabawy będziemy integrować siły: głowy, rąk i serca.
 
Za nami już 2 tygodnie, które były przepełnione wyśmienitą zabawą.


 

"Przyjaciele Misia Uszatka" szukają pierwszych oznak wiosny
 

   Chociaż za oknami jest jeszcze chłodno, to wiosna jest już z nami. Dzieci z grupy "Przyjaciół Misia Uszatka" postanowiły, że wesprą wiosnę i wykonały przepiękne "bazie kotki" oraz bociany.


  

Udział Przedszkola w Gminnym Konkursie na Palmę Wielkanocną

 
  Nasze Przedszkole wzięło udział w Gminnym Konkursie na Palmę Wielkanocną. W tworzenie palmy zaangażowały się Panie oraz dzieci z naszego Przedszkola, które nadały kolor kwiatom stworzonym z wytłaczanek po jajkach i nie tylko. Efekt zachwycił wszystkich. Zapraszamy do galerii :) 


 

Marzanna w wykonaniu dzieci z Grupy "Koguciki"  

 Dzieci z grupy "Koguciki", przygotowując się na pożegnanie Pani Zimy postanowiły zrobić MARZANNĘ. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci z uwagą wysłuchały nauczycielki, która opowiedziała im o ludowym zwyczaju "Topienia Marzanny". Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki pożegnały zimę, a powitały długo oczekiwaną wiosnę. Zebrane wokół słomianej panny dzieci - donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” żegnały się ze śniegiem i mrozem. Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre.


 Realizacja zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska" - Grupa "Koguciki"

 
  Grupa "Koguciki" wykonała marcowe zadanie "Od ziarenka do bochenka".
"Chleba chcę,Lecz i wiedzieć mi się godzi,Z czego też to chleb się rodzi?
Naprzód siew: Rolnik orze ziemię czarną i pod skibę rzuca ziarno
Ziarno w lot zakiełkuje w ziemi łonie
I kłos buja na zagonie.Gdy już cel osiągnięty gospodarza,Zboże wiozą do młynarza.Każde źdźbło, za obrotem kół, kamienia,W białą mąkę się zamienia.
To już kres!Z młyna piekarz mąkę bierzeI na zacier rzuca w dzieże.
I co tchu w piec ogromny wkłada ciasto,
By chleb miały wieś i miasto I chleb wnet!Patrzcie, ile rąk potrzeba, Aby mieć kawałek chleba"
 


 

Wielkanoc w Grupie "Koguciki"
 

 Czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu był bardzo pracowity. Podczas  zabaw i wspólnej pracy, dzieci stawiły czoło wyzwaniom mającym na celu utrwalenie i podtrzymywanie zwyczajów i tradycji świątecznych. W naszej grupie odbyły się zajęcia plastyczne, na których nasi starszacy wykonali kurczaczki wielkanocne. Działalność poprzedziły zabawy integracyjne wg metody W. Sherborne. W naszej sali powstał kącik wiosenny z akcentem wielkanocnym.


  

Powitanie wiosny - Grupa "Koguciki"

 
"Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,witały ją także wszystkie przedszkolaki…"

  Dzieci z grupy "Koguciki" powitanie wiosny rozpoczęły od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.


 

Dzień Kolorowych Skarpetek - Grupa "Koguciki"
 

 

  Kolorowym symbolem tego dnia było założenie skarpetek „nie do pary” (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego). 21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data 21 marca jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów. W tym roku 21 marca wypadał w niedzielę, dlatego w piątek, 19 marca w naszym Przedszkolu został zorganizowany „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Dzieci z grupy "Koguciki" przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie kolorowych, skarpetkowych pacynek.
 

 


Realizacja zadań modułu IV Empatia - Innowacji pedagogicznej Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja" - Grupa "Koguciki"

 
  Grupa "Koguciki" zrealizowała zadania z modułu IV Empatia. Dzieci wysłuchały opowiadania "Antek i wycieczka do aquaparku", poznały znaczenie słowa empatia. Zajęcia rozpoczęliśmy od określenia swojego samopoczucia na termometrze uczuć. Wczuwaliśmy się w emocje poprzez odgrywanie scenek, dzieci świetnie radziły sobie z nazywaniem emocji. "Budowaliśmy relacje" wykonując ćwiczenia wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.  Obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, ubraliśmy skarpetki nie do pary. Wszystkie dzieci wiedzą, że 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, a chorym należą się same dobre uczucia: zrozumienie, szacunek, miłość, przyjaźń. Przedszkolaki pracowały tego dnia nad empatią. Stworzyliśmy skarpetkowe pacynki. Wykonaliśmy pracę plastyczną skarpet nie do pary.


 

Poznajemy Irlandię - Grupa "Misie"
 W tygodniu od 8 do 12 marca, Przedszkolaki z grupy "Misie" w ramach Programu "Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej", zapoznały się z zielonym krajem jakim jest Irlandia. Przez cały tydzień "Misie" poznawały symbole i zwyczaje związane z Irlandią. Poznały legendę o św. Patryku i poznały zielonego skrzata Lepreuchana. "Misie" wykonały kolorowe tęcze, które zaprowadziły ich do skarbu Lepreuchana, układały flagę Irlandii z kolorowych kartek. Dzieci szukały ukrytych w sali symboli Irlandii i tańczyły przy dźwiękach muzyki Irlandzkiej.


 Kubusiowi Przyjaciele Natury "Dbam o siebie i jem warzywa i owoce" - Grupa "Kaczuszki"

 
  W grupie "Kaczuszki" odbyły się zajęcia w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Dzieci dowiedziały się jak dbać o siebie i zdrowie, jak skomponować pełnowartościowy posiłek i dlaczego owoce i warzywa są ważne w naszej diecie. Dzieci wymieniały zasady dbania o zdrowie. Komponowały talerz z posiłkiem w formie zabawy plastycznej. W trakcie różnych zabaw utrwalały poznane zasady. Podsumowaniem zajęć było pamiątkowe zdjęcie dzieci z pracami plastycznymi "Mój ulubiony owoc, warzywo", wykonane w domu wspólnie z rodzicami.


 

Międzynarodowy projekt  etwinning -grupa Zajączki -tydzień trzeci
 W kolejnym tygodniu naszego projektu mieliśmy za zadanie wykonać eksperyment zaproponowany przez uczestników z Malty z The Start Childcare Centre :"Bicarbonate of Soda and Vinger Balloon Experiment" czyli Eksperyment z balonem z sodą i octem.Grupa z Malty poza tym, zaproponowała wykonanie pracy plastycznej na lustrze. Niezwykłość tej pracy polega na tym, że gdy nasze dzieło wyniesione zostało na dwór, mogliśmy zobaczyć w tych lusterkach tło - czyli niebo które odbijało się w ta
fli - efekt imponujący - zobaczcie sami w naszej galerii 
 
 Polecamy wszystkim wykonanie takiego dzieła.


 

Kids&Sport - Teatr - ul. Krzywoustego

 
  Ćwiczenia kolejnego scenariusza Kids&Sport pozwoliły nam na rozwijanie gibkości i zwinności ogólnej. Podczas zabaw: "Emocje", "Pantomima - postaci z bajek", "Taniec" , "Stop", "Magia rekwizytów" dzieci wyrażały jakąś prostą emocję np. radość, smutek itp. Wcielały się w postacie z wybranych bajek, rozwijając przy tym ekspresję ruchową i refleks.


 


 

Wielkanoc w grupie „Króliczki”
 

  Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.
29 marca, br. dzieci z grupy Króliczki zaprezentowały program artystyczny pod hasłem „Wielkanocne zwyczaje”. Wierszem, tańcem i piosenką przybliżyły tradycje wielkanocnego stołu. Na zakończenie przedszkolaki złożyły wszystkim najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.
 


 Międzynarodowy projekt  etwinning -grupa Zajączki -tydzień drugi

 
  W drugim tygodniu realizacji projektu to nasza grupa miała za zadanie przygotować propozycje eksperymentu oraz pracy plastycznej. "Bąbelkowy szał" to propozycja eksperymentu a "Kolorowy zawrót głowy" - to praca plastyczna, którą mają wykonać grupy przedszkolne - uczestnicy projektu. Oczywiście najpierw my wykonaliśmy te prace.
 
          Zapraszamy do galerii.


 


 

Międzynarodowy projekt  etwinning -grupa Zajączki


  Grupa Zajączki bierze udział w Międzynarodowym projekcie etwinning - Become a scientist... - experiments and arts.
 
Poprzez eksperymenty wraz z partnerami projektu pokażemy przedszkolakom "działanie" przyrody i jej możliwości. Ponadto dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne poprzez wykonywanie ciekawych prac plastycznych proponowanych przez partnerów projektu. Oprócz uczestników z Polski w projekcie biorą udział grupy z Malty oraz Turcji. 
 
Koordynatorami projektu są Agnieszka Mucha, Ilona Raj oraz Halina Winkowska.
 
W pierwszym tygodniu mieliśmy za zadanie  wykonać eksperyment "Kolorowa kapusta oraz prace plastyczną pt "Zimowy ptaszek"
 
Powstała również propozycja loga tego przedsięwzięcia oraz wizytówka grupy. 
 
Zapraszamy do galerii.


 


  

Podziękowanie za głosowanie

 
  Na profilu Miasta i Gminy Gryfino odbywało się głosowanie na najpiękniejsza palmę Wielkanocną.
Nasza palma zdobyła 781 głosów - to jest naprawdę niesamowity wynik, który dał nam drugie miejsce. Chcieliśmy z całego serca podziękować za oddane głosy i docenienie pracy i dzieci i
pań. Równolegle nasza palma brała udział w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino - za udział w konkursie otrzymaliśmy dyplom oraz nagrodę 

 


 

Kids &Sport - bezpłatne zajęcia online 

  Drodzy Rodzice autorzy Ogólnopolskiego Programu Kids & Sport przygotowali dla Was i Dzieci cykl zajęć ruchowych, w których możecie uczestniczyć za pośrednictwem platformy zoom. Serdecznie zapraszamy !!!


                   Więcej tutaj
 


  

Dzień Kobiet

 
   Z okazji Dnia Kobiet niespodziankę dla wszystkich Pań i dziewczynek przygotowały Nasze Przedszkolaki
 


 

Kids & Sport -Wiosna - ul. Sprzymierzonych  W tygodniu realizacji tych zajęć pogoda za oknem wcale nie przypominała prawdziwej wiosny. Wprawdzie w kalendarzu już było widać jej rychłe nadejście, to za oknem deszcz przeplatał się ze słońcem i ....... nawet śniegiem. Całe szczęście nie ma to wpływu na pogodę ducha naszych przedszkolaków a wiosenne zabawy przysparzały dzieciom wiele radości. "Sadzimy kwiatki", 'wiatr łobuziak", "pszczółki" - to ćwiczenia wzmacniające ogólną siłę i wytrzymałość oraz koordynację ręka - oko. 


  

Kids&Sport - Wiosna - ul. Krzywoustego

 
   Przedszkolaki z utęsknieniem czekają na wiosnę... Podczas realizacji kolejnego scenariusza Kids&Sport "Wiosna" - choć troszkę mogliśmy ją "poczuć". W zabawach: "Berek - ogrodnik", "Sadzimy kwiatki", "Wiatr Łobuziak", "Pszczółki", "Porządki w ogrodzie" rozwijaliśmy koordynację oko - ręka, wzmacnialiśmy siłę mięśni, kształtowaliśmy zwinność i skoczność, ćwiczyliśmy rzucanie do celu.

 


 

Kids&Sport - W mieście - ul. Sprzymierzonych"W mieście" - czyli miasto w przedszkolu. Skoro nie możemy jeszcze wychodzić na spacery do miasta, to w takim razie możemy zorganizować zabawy związane z miastem w sali przedszkolnej - dla pań i przedszkolaków wszystko jest możliwe. Podczas zaproponowanych aktywności dzieci kształtowały ogólną sprawność i siłę, pracowały nad koordynacją oko-ręka, wzmacniały mięśnie obręczy barkowej.
 


 Kids &Sport - Dinozaury - ul. Sprzymierzonych

 
   Tym razem scenariusz zajęć dotyczył ćwiczenia koordynacji ręka - oko. Zabawy związane były z obchodzonym w lutym Dniu Dinozaura. "Dino - berek", "jajo dinozaura", "wyścigi dinozaurów" oraz "ogonek dinozaura" to aktywności ruchowe poprzez które dzieci poprawiały szybkość i zwinność, ćwiczyły celowanie piłką do wyznaczonego miejsca oraz kontrolowanie siły i kierunku rzuconej/turlanej piłki.

 


 

Kids&Sport - W mieście - ul. Krzywoustego 

  Nasze przedszkolaki są świadome tego, jak przyjemna jest aktywność fizyczna. Epidemia nie pozwala nam na spacery po mieście i obserwowanie ruchu ulicznego, dlatego postanowiliśmy sami stworzyć sobie miasto. Podczas zabaw: "Samochody", "Pojazdy na ulicach miasta", "Parking", "Przejazd przez miasto", "Dźwig" dzieci kształtowały ogólną sprawność i siłę, koordynację ręka - oko oraz wzmacniały mięśnie obręczy barkowej.


 Kids&Sport - Dinozaury - ul. Krzywoustego

 
   To, że dzieci uwielbiają dinozaury wszyscy wiedzą. Tym razem dzieci wspaniale bawiły się w dinozaury podczas zabaw ruchowych: "Dino - berek", "Spacer dinozaurów", "Jajo dinozaura", "Wyścigi dinozaurów", "Ogonek dinozaura" itp. Rozwijały przy tych zabawach koordynację ręka - oko, celowały piłką do wyznaczonego miejsca, uczyły się współpracy w grupie, uczyły się kontrolować siłę i kierunek rzucanej lub turlanej piłki.
 

 


 

"Być malarzem..." - Grupa "Koguciki" 

  Dzieci z grupy "Koguciki" zapoznały się z różnymi gatunkami sztuki malarskiej. Samodzielnie namalowały martwą naturę  oraz wspólnie wykonały obraz abstrakcyjny na płótnie, który dumnie prezentujemy w przedszkolnym korytarzu.


 

Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Eko Ludek" - Segregacja śmieci - Grupa "Kotki"

 
   Nasze Przedszkole jest świetnym przykładem tego, że dbamy o utrzymanie jego czystości. Kosze na śmieci znajdujące się w salach przedszkolnych są jednym z elementów wyposażenia, dlatego grupa Kotki dzielnie poradziła sobie z wykonaniem takich właśnie koszy. Wystarczył duży karton, trochę bibuły i stworzono super funkcjonalne pojemniki do segregacji. Dzieci dołożyły dużo starań w pracę, a przy okazji przypomniały sobie zasady segregacji odpadów.


 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa" - Grupa "Kaczuszki"


  Koziołek Matołek, mając różne przygody, podróżował różnymi środkami lokomocji - rakietą, pociągiem, samolotem. Dzieci z grupy "Kaczuszki" wspólnie wymyśliły i wykonały "Ładnowóz", pojazd, którym Koziołek Matołek jeszcze mógłby podróżować szukając swego Pacanowa.


  

Kosmiczna przygoda - Grupa "Kaczuszki"

 
   W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", dzieci z grupy  " Kaczuszki" poznały pojęcia kosmos i wszechświat. Poznały planety Układu Słonecznego, które w czasie zajęć wspólnie układały na macie według kolejności od słońca. W czasie zajęć plastycznych samodzielnie wykonały pracę pt. "Kosmiczna rakieta". Obejrzały również prezentację pt. "Kosmiczna przygoda" i wykonały kosmiczne zadania razem z rodzicami w domu.


 

"Gromadka Misia Uszatka" w kosmicznej podróży
  Tym razem przedszkolaki z "Gromadki Misia Uszatka" wybrały się w kosmiczną podróż. Tematyka trudna i odległa od dziecięcych doświadczeń, ale dzieci zaskakują dużą  wiedzą o Układzie Słonecznym, planetach, przestrzeni kosmicznej oraz podróżach kosmicznych i pracy astronauty. Dzięki różnym metodom dydaktycznym przedszkolaki mogły poczuć się jakby naprawdę stąpały po księżycu, rozwijając przy tym integrację sensoryczną. Stały się małymi kosmonautami – odkrywcami. Eksperymenty pojawiające się podczas zajęć były znakomitą okazją do poznania cech poszczególnych planet. Zrobiliśmy rakietę z rolek po ręcznikach papierowych. Kto wie - może ktoś z nich zostanie astronautą? 


  

"Dzień Dinozaura " w grupie Zajączki

 
   W grupie "Zajączki" dzieci obchodziły "Dzień Dinozaura". Dinozaury fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem. To świetna okazja, aby przybliżyć przedszkolakom ich życie i świat. "Zajączki" poznały te prehistoryczne stworzenia podczas zajęć i wykonywania prac plastycznych. 


 

"Dbam o aktywność fizyczną" - Kubusiowi Przyjaciele Natury

  Podczas drugich zajęć z programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" pt. Dbam o aktywność fizyczną, dzieci dowiedziały się co to znaczy dbanie o aktywność fizyczną, dlaczego warto się ruszać, jakie są formy ruchu i dyscypliny sportu oraz jak łączyć elementy ruchu w układy ćwiczeń :)


  

Zajęcia edukacyjne z elementami programowania w grupie "Pszczółki"

 
   W ostatnim czasie grupa "Pszczółki" miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych z elementami programowania z wykorzystaniem tabletów. Zajęcia poprowadziła Pani Wicedyrektor, a zadaniem dzieci było stworzenie wybranej postaci zwierzątka i wprawienie go w ruch. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, przy okazji ćwicząc współpracę w parze :)


 

Kids & Sport- Jedzenie -ul Sprzymierzonych


  Jedzenie czy ćwiczenie? "Pizza berek", "Naleśniki", "Gotujemy kluski" - to tytuły aktywności ruchowej podczas których, dzieci 
 
nie jedzą, tylko doskonale się bawią, rozwijając szybkość reakcji, wzmacniały siłę ramion, ćwiczyły balans ciała, doskonaliły koordynację wzrokowo - ruchową.
 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5