Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum

2011/2012


 

 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2012/2013
 
 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty

- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

Mikołajkowa wizyta Przyjaciół Naszego Przedszkola

 
  Przedstawiciele firmy Fliegel w Nowym Czarnowie wcielili się w role Mikołaja i przybyli  z prezentami ku ogólnej radości przedszkolaków. Jak to miło mieć takiego przyjaciela, który zawsze o przedszkolakach pamięta. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały miłym gościom piosenki, złożyły  życzenia i przesłały gorące całusy.

 

 

Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy

 
 18 grudnia nastąpiło rozdanie nagród za udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Do konkursu zgłosiło sie 32 dzieci, które z rodzicami zrobili łącznie prawie 660 metrów łańcucha.Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Jolanty Krzak dyplomy oraz nagrody. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania, dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy wygranym .

                   
 WIĘCEJ TUTAJ
 

 

Goście w przedszkolu

 
  11 Grudnia grupę Misie I A oraz inne grupy odwiedzili goście ze słodką niespodzianką oraz świątecznymi życzeniami.

 

 

Legenda o Świętym Mikołaju

 

   W środę (19.12.2012) z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu na ul. Krzywoustego i Sprzymierzonych odbył się teatrzyk pt. "Legenda o Świętym Mikołaju". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z Mikołajem.
 
 

 

 

Przedstawienie grupy "Koguciki"

 
  18 grudnia dzieci z grupy Koguciki zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci spisały się na medal. Wszystkim zaproszonym gościom bardzo podobał się występ młodych artystów. Na zakończenie każdy mógł skosztować pierniczków upieczonych w Najderówce i pysznego ciasta upieczonego przez mamę Róży. Następnego dnia w nagrodę zasiedliśmy w "sali kinowej" z pysznym popcornem.

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Króliczki

 

   W czwartek, 6 grudnia, dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
 

 

 

Gromadka Uszatka i Pszczółki
w Najderówce

 
  Tym razem urokliwe gospodarstwo agroturystyczne odwiedziła grupa Gromadka Uszatka i Pszczółki. Na nich również czekało wiele atrakcji.
                  Zapraszamy do galerii

 

 

Mikołajki w grupie Misie I A

 

  

 

 

Życzenia od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej

 
                      Szanowni Państwo

  W imieniu Dyrekcji Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz własnym składam Państwu serdecznie życzenia, zdrowych, radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
 
                                  Serdecznie pozdrawiam
                                       Ewa Modzelewska

 

 

Mikołaj w Przedszkolu

 

   6 grudnia tradycyjnie odwiedził nasze Przedszkole Mikołaj, który dla każdej grupy przyniósł worek z mnóstwem prezentów

 

 

Koguciki i Zajączki w Najderówce

 
Grupa sześciolatków i pięciolatków wybrała sie na Mikołajkową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Najderówka".
Czekało tam na nas wiele atrakcji:
  • W przystrojonej świątecznymi lampionami z Mikołajów, bałwanków, choinek i księżyców w pełni nastroju, przy zapalonym kominku śpiewaliśmy zimowe piosenki.
  • Wspólnie robiliśmy świąteczne kolorowe ciasteczka
  • wykonywaliśmy ozdoby choinkowe z kolorowego filcu,
  • śpiewaliśmy kolędy i uczyliśmy się piosenki pt. ”Zima”,
  • zajadaliśmy czerwone, brodate naleśniki „Mikołaje” (nadziewane czekoladą), popijając ciepłą herbatką z sokiem malinowym
  • napisaliśmy listy do Świętego Mikołaja, które wrzuciliśmy od razy do skrzynki
  • na koniec wspaniała zabawa w ogrodzie i poszukiwanie śladów Mikołaja, ( niestety znaleźliśmy tylko jego czapkę i szalik, ale za to czekały na nas prezenty)
       To była naprawdę wspaniała, pełna atrakcji wyprawa

 

 

Czarny Rycerz w Przedszkolu

 

   Gościliśmy w przedszkolu Agencję Artystyczną Krzysztofa Gajewskiego. Szczecińscy aktorzy przygotowali dla dzieci przedstawienie teatralne pt. "Czarny Rycerz". Nie było to tylko znakomite przedstawienie, ale warsztaty teatralne dla 6-latków. Dzieci nauczyły się ról, przebrały w kostiumy i razem z profesjonalistami wystawiły sztukę swoim młodszym kolegom. Brawo.

 

 GROMADKA USZATKA

Akademia Aquafresh - konkurs

 
  Nasze Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Akademia Aquafresh. W ramach tej akcji oprócz działań związanych z profilaktyką zdrowotną przedszkolaki miały za zadanie wykonać plakat pt "Każdy z nas wie jak z Pastusiami o ząbki dbać swe", który weźmie udział w konkursie.Do głosowania wybraliśmy pracę grupy "Gromadka Uszatka" Prosimy o oddawanie głosu na tę pracę - link poniżej.

Link do strony

Głosowanie od 4 do 17 grudnia.

 

 

 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5