Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012Raport SEO


 

 

Drogi Rodzicu!

 Przekaż 1% swojego podatku 

na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
przy Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka

Nr KRS: 0000 133561
z dopiskiem w rubryce inne informacje:
 
Koło TPD przy Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka,

74-100 Gryfino, ul. Krzywoustego 5

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2012/2013
 
 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty

- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

 

Zajączki na Włóczykiju

 

 Dzieci spotkały sie z podróżnikami, słuchały opowiadań o wyprawach i przygodach w dalekich krajach.Uczyły sie wiazać turban, piły herbatkę z oryginalnych marokańskich naczyń.

 

 

Świąteczne kartki

 

 Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dzieci z grup: Gromadka Uszatka oraz Koguciki wyruszyły z kartkami świątecznymi do zaprzyjaźnionych z naszym przedszkolem instytucji. Przedszkolaki odwiedziły między innymi Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Starostwo, Straż Miejską, Policję, Gazetę Gryfińską oraz Biuro Informacji i Promocji.

 

„W bajkowym ogrodzie”- relacja ze spektaklu teatralnego dla dzieci

 

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Czytelni dla Dzieci BP w Gryfinie odbył się spektakl teatralny  pt. „W bajkowym ogrodzie” w wykonaniu  aktorów z Fundacji Pogotowie Teatralne  ze Szczecina, czyli Joanny i Tomasza Jankiewiczów. Teatrzyk obejrzały 5-latki z grupy „Króliczki” z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka  wraz z nauczycielką i opiekunką grupy.

                     WIĘCEJ TUTAJ
 

 

Spotkanie Wielkanocne w grupie Gromadka Uszatka

 

 Dnia 27.03.2013r. w grupie GROMADKA USZATKA odbyło się spotkanie wielkanocne z rodzicami. Na początku dzieci przedstawiły rodzicom tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Następnie najstarsze przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały ozdoby wielkanocne.

 

Gromadka Uszatka w Szkole

 

 Dnia 21.03.2013r. z okazji pierwszego dnia wiosny dzieci z grupy GROMADKA USZATKA wybrały się na lekcję do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfinie. Podczas 45 min lekcji przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Dzieci były bardzo aktywne i zachowywały się jak na uczniów przystało.

 

 

Tydzień Litewski w Gromadce Uszatka

 

 W ramach tygodnia litewskiego w grupie GROMADKA USZATKA dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z LITWĄ. Dzieci poznały zabytki Litwy następnie malując samodzielnie wybrany zabytek. Przedszkolaki piekły również pierogi litewskie, które następnie wszyscy zjedli ze smakiem. Poznały również barwy flagi litewskiej oraz taniec litewski, słuchały również litewskiego hymnu.

 

 

Obiad Wielkanocny u Kogucików

 

 W przedświąteczny piątek  w naszej grupie odbył się uroczysty obiad z okazji nadchodzących świąt. Odświętnie ubrani zasiedliśmy przy pięknie udekorowanym stole, żurek w tym dniu jakoś inaczej smakował. Tak narodziła się nowa tradycja w naszej grupie. Po  małym przyjęciu był czas na zabawy w grupach, jedni przygotowywali swoje świąteczne stoliczki , inni tworzyli ogromną pisankę z klocków.

 

 

Warsztaty Wielkanocne "Kogucików"

 

 Tuż przed świętami w naszej grupie odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami. Malowanie jajek i wykonywanie ozdób wielkanocnych poprzedził występ przedszkolaków specjalnie przygotowany na te okazję.

 

 

Konferencja Optymistycznych Przedszkoli w Toruniu

 

 21 -23 marca 2013 r. Jolanta Krzak i Halina Winkowska wzięły udział w XIII Ogólnopolskiej Konferencji "Optymistycznych Przedszkoli" w Toruniu. Tematem przewodnim Konferencji był "Nowy pogląd na etykę w przedszkolu". Za zaangażowanie i udział Ogólnopolskim Programie otrzymaliśmy dyplomy oraz Certyfikat Uczących się Przedszkoli "Supeł"... Hura!!!

 

 

Góra Grosza

 

 Otrzymalismy podziękowanie za udział w akcji Góra Grosza.My również  ze swojej strony serdecznie dziękujemy za każdy grosik  przeznaczony na tę akcję.
"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"

 

 

Palmy Wielkanocne grupy Misie IA

 

 Wielkanocne Palmy wykonane przez dzieci z grupy Misie.

 

 

Misie I A - Wiosna

 

 Choć za oknem zima biała, Wiosna do nas zawitała.


 
 

 

W oczekiwaniu na wiosnę - Koguciki

 

 Grupa Koguciki przez cały tydzień przygotowywała się do przyjścia wiosny. Malowaliśmy jej portret, robiliśmy pierwsze wiosenne kwiatki -przebiśniegi oraz z gazetowego śniegu zrobiliśmy Marzannę, którą z gałązkami kwiatów wynieśliśmy nad Odrę. Niestety nawet  wyrzucenie do jej śmieci nie pomogło - zima została. Dobrze ,że w naszym przedszkolu widać i czuć wiosnę za sprawą samodzielnie wyhodowanej  rzeżuchy, kwiatków i wiosennych dekoracji. Zrobiliśmy również palmy wielkanocne.

 

 

Przedszkolaki witają wiosnę - Wiosno, wiosno ach gdzie Ty

 

 

Mimo zimowej aury za oknem przedszkolaki  z grup Pszczółki , Koguciki i Zajączki postanowiły przegonić złą zimę i powitać wiosnę. Były piosenki , tańce z kwiatami, troszkę ćwiczeń prowadzonych przez Anię z grupy Zajączków  i wspólne wyjście aby wygonić  Marzannę -  symbol, miejmy nadzieje odchodzącej zimy.  Zajączki poza tym konkurowały w zwijaniu pasków bibuły z wiosennymi kwiatkami.
 
 

 

Skarby ogrodnika

 

 Dzieci z grup piecio- i sześciolatków miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Skarby ogrodnika" przygotowane przez panią  Beatę Żebiełowicz

 

 

Niebieski Piesek

 

 Na poruszającą historie o przyjaźni wybrały sie  przedszkolaki z grup Zajączki i Koguciki do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie."Niebieski Piesek" opowiada o ważnych sprawach, o poszukiwaniu swego miejsca na świecie i prawa bycia innym.O tym jak wcale nie łatwo być jednym, jedynym na świecie Niebieskim Pieskiem.

 

 

Gryfino moje miasto

 

 Pod takim tytułem odbyła sie prezentacja przygotowana przez grupy sześciolatków:Gromadka Uszatka i Zajączki. Dzieci przedstawiły uroki, historie i ciekawostki naszego pięknego miasta w tańcu, piosence i wierszach.

 

 

Czy umiemy się obronić przed psem?

 

 Z takim właśnie pytaniem przyszli przedstawiciele Straży Miejskiej i Granicznej na spotkanie zorganizowane w naszej placówce. Dzieci miały możliwość zapoznać się  ze sposobami zachowań podczas ataku psa. Mozna było też zaprzyjaźnić się z młodziutkim czworonogiem, który jest przygotowywany do pracy w Straży Granicznej

 

 

 Życzenia od Kubusia Jastrowicza i taty - Grzegorza Jastrowicza

 
 Najlepsze życzenia dla wszystkich kobiet i dziewczynek z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie przesyła Kubuś.
Szczególnie gorące życzenia dla grupy KOGUCIKI.
 
Z okazji Dnia Kobiet, pragnę złożyć Wam życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku, uśmiech na Waszej twarzy, gościł tak samo często, jak w tym dniu.
                                          
Pozdrawiam
                                   Grzegorz Jastrowicz
                Serdecznie dziękujemy :)

 

 

Dzień Kobiet

 

 Z okazji tego miłego święta chłopcy z grup: Pszczółki, Koguciki, Gromadka Uszatka i Zajączki wystąpili w programie artystycznym przygotowanym specjalnie dla wszystkich Pań oraz koleżanek. Były wierszyki,życzenia, piosenki i taniec. Wszyscy świetnie się bawili.Panie otrzymały również piękne prymulki od Pana Stanisława

 

 

Koguciki poznają świat dinozaurów

 

 Przez cały tydzień nasz grupa "przebywała " w świecie dinozaurów, oglądaliśmy przeróżne publikacje: książki, gazety, plakaty. Na podwórku szukaliśmy ukrytych jaj dinozaurów. Porównywaliśmy przyniesione przez dzieci  figurki z opisami. Wcieliliśmy się w role się w paleontologów i odkopywaliśmy szkielety dinozaurów, to strasznie trudna praca , jeszcze nie zdążyliśmy wszystkiego odkopać- prace trwają.Wykonaliśmy również makietę pradawnego lasu z dinozaurami. To był pracowity i emocjonujący tydzień.
                   Zapraszamy do galerii


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5