Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum

2011/2012


 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2012/2013
 
 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty

- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 
Certyfikat 

 
   Za uczestnictwo Naszego Przedszkola w Ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny Przedszkolak " otrzymaliśmy certyfikat  

 

Jesienne prace grupy Kotki

 


 

 

 
Migawki z życia grupy "Zajączki"
 
    

 

Jesienny spacer grupy "Pieski"

 
  W pażdzierniku wybraliśmy się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni, szukaliśmy liści dębu i kasztanowca, oprócz spacerów lubimy bardzo lubimy zabawy na przedszkolnym placu zabaw :)
 

 

 
"Pocztówka ze świata"
 
   Dzieci z grup:Zajączki, Gromadka Uszatka, Koguciki oraz Pszczółki uczestniczyły w przedstawieniu misyjnym pt. "Pocztówka  ze świata", które odbyło się 25.10.2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Tematem przedstawienia były dzieci ciężko pracujące na utrzymanie swojej rodziny oraz biorące udział w wojnie , którą toczą dorośli. Po przedstawieniu odbyła się zbiórka pieniędzy dla chłopca o imieniu Mikos, mieszkającego w Afryce.  

 

Szukamy jesieni - Misie IA

 
  Jesienny spacer i zabawy na przedszkolnym placu zabaw dzieci z grupy "Misie".
 

 

 
Pracownia filcu
 
   Dnia 18.09.12r. grupa VI GROMADKA USZATKA wyruszyła do pracowni filcu przy ul. Targowej. Dzieci wykonywały piękne „Łapacze snów”. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały. Dziękujemy za miłe przyjęcie.  

 

Dzień Nauczyciela

 
  Dnia 17.09. grupa VI GROMADKA USZATKA wystąpiła w Klubie Nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki dały z siebie wszystko i występ został zwieńczony ogromnymi, kilkukrotnymi brawami. Dziękujemy za miłe przyjęcie i pyszne słodkości.
 

 

 
Pieczenie babeczek
 
  Dnia 12.09. przedszkolaki z grupy VI GROMADKA USZATKA samodzielnie przygotowały ciasto na babeczki. Po upieczeniu wszyscy ze smakiem babeczki zjedli. Były PYSZNEEEE!  

 

Wyjście na pocztę

   Dnia 27.09. dzieci z grupy VI GROMADKA USZATKA udały się na pocztę. Dzień wcześniej starszaki samodzielnie wykonały koperty i ilustrację. Następnego dnia pomimo deszczu wszyscy wyruszyli na pocztę wysłać listy do swoich domów.

 

 
Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim
 
  12 października dzieci z grupy Koguciki oraz Gromadki Uszatka wzięły udział w spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim p. Alicją Kubiak. Pani Alicja przyniosła dużo rekwizytów - samochody, znaki drogowe, pasy. Dzieci chętnie brały udział w scenkach sytuacyjnych oraz odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały słoniki odblaskowe. Dziękujemy p. Alicji Kubiak za interesujące spotkanie.  

 

Biegi Przełajowe

   6 października na stadionie sportowym odbyły sie 73 Gryfińskie masowe Biegi Przełajowe. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci z naszego przedszkola chętnie wzięły w nich udział. W kategorii przedszkolaki- dziewczynki I miejsce zajęła Oliwia Szandurska z grupy VI A Zajączki, VI miejsce Patrycja Kudła z gr V A Pszczółki. Wszystkim dzieciom ,które brały udział w biegach serdecznie gratulujemy.

 

 
Mamo, tato baw się z nami jesiennymi darami!
 
  Takie hasło miały przekazać dzieci z grupy Koguciki swoim rodzicom. Odzew przeszedł nasze oczekiwania, rodzice spisali się wspaniale , codziennie przynoszą prace zrobione ze swoimi dziećmi. Zapraszamy do galerii.  

 

Miła niespodzianka od Komisji Europejskiej dla grupy Koguciki

   W ramach wstąpienia naszego przedszkola do programu KDWE  -bis, nawiązaliśmy kontakt z Komisją Europejską.W odpowiedzi otrzymaliśmy paczkę z materiałami dotyczącymi Unii Europejskiej, były koszulki, maskotki Unii Europejskiej, misie w koszulkach, flagi i układanki oraz inne gadżety. Serdecznie dziękujemy.Doszła również kolejna paczka ,a w niej kolejne niespodzianki: kolorowanki minisłowniczki , mapy i plakaty.

 

 
Wycieczka do sadu Pszczółek
 
  Dzieci z grupy VA "Pszczółki" wybrały się w piękny słoneczny dzień zobaczyć jak w naturze wyglądają dojrzałe owoce na drzewach, wyrośnięte warzywa czy jesienne kwiaty. W drodze na działki podziwiały kolorowe jesienne drzewa, zbierały kasztany.. To była bardzo pouczająca wyprawa. Panu, który nas poczęstował jabłkami ze swojej działki serdecznie dziękujemy  

 

Światowy Dzień Zwierząt w grupie Misie

    Na całym świecie 4 października obchodzony jest Światowy Dzień
Zwierząt. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na losy zwierząt,
które często są krzywdzone i źle traktowane oraz uświadomienie
ludziom, że każdemu zwierzęciu należy się opieka i szacunek.
Do tej pięknej akcji włączyły się dzieci z grupy Misie wykonując kolaż
ze zwierzętami.

 
 

 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5