Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej
Archiwum

2011/2012


 

 

 Aktualności Listopad
Rok szkolny  2012/2013

 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty
- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

Prezentacja ,,Pszczółek”

 

  Dnia 22 listopada odbyła się prezentacja kraju Unii Europejskiej – Irlandii. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały  piosenki prezentując Irlandię i włączyły w to zaproszonych gości. Również przygotowany został wyśmienity poczęstunek czyli pyszne Irlandzkie ciasto marchewkowe.
 
W Dniu Pluszowego Misia dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na wycieczkę do Irlandii, gdzie wraz ze swoim ulubieńcami mogli poznać bliżej ten niezwykły kraj.


 

 

Listopadowe jeżyki w grupie "Pieski"

 

   Z masy solnej zrobiliśmy piękne jeżyki, nauczyliśmy się także wierszyka o jeżu :)

 

 


Dzień Misia u Zajączków

 

  Tego dnia dzieci przynosiły do przedszkola swoje ulubione Misie, które towarzyszyły im we wszystkich zabawach.
Dzień dla misiów i z misiami:grały na bum bum rurkach, tańczyły krakowiaka, odgrywały scenki dramowe, kolorowały obrazki, budowały domy, miału słodką niespodziankę i spotkały się z Misiem Uszatkiem. W tym dniu również swoje święto obchodził Sebastian - miał urodziny.

 

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

 

   W ramach realizacji programy „Akademia zdrowego przedszkolaka” dzieci z grupy VI „GROMADKA USZATKA” podjęły wiele działań z zakresu tematyki zdrowotnej i profilaktycznej. Był konkurs na prawidłowo umyte ręce jak również instruktaż n/t jak prawidłowo myc zęby.Dzieci wykonywały prace plastycznych pt. „Chory ząbek” oraz „Moda na sezon jesień/zima”. Tworzyły również plakaty pt: „Stop bakteriom i wirusom” oraz „Dlaczego psują się nasze zęby?”. Wszelkie zdobyte wiadomości dzieci utrwalały w czasie zabaw ruchowych. Na zakończenie programu sześciolatki z grupy „Gromadka Uszatka” zaprosiły Misia Uszatka do wspólnej zabawy.

 

 


Pszczółki zwiedzają dworzec

 

  Grupa 5A Pszczółki odwiedziła dworzec PKP w Gryfinie. Świeżo wyremontowany budynek zrobił na nas miłe wrażenie. Dzieci obejrzały budynek wewnątrz i z zewnątrz. Wiedzą już gdzie i po co jest kasa biletowa, perony i rozkład jazdy.

 

 

Zabawy z misiami w grupie Kogucików

 

   Były dwie okazje do zabawy z ulubieńcami dzieci-misiami. Światowy Dzień Pluszowego Misia, który był obchodzony w naszym Przedszkolu 23 listopada oraz Święto Naszego Patrona - 26 listopada. Ćwiczyliśmy z misiami, tańczyliśmy,malowaliśmy misie były również zawody misiowe.  Na koniec, pyszne, również misiowe przysmaki , dżemik i miodzik. To były naprawdę "Misiowe Dni".

 

 

Festiwal Piosenki Dla Misia Uszatka

 

  Z okazji Święta Naszego Patrona w sali Zajączków zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Dla Misia Uszatka. Do rywalizacji stanęli reprezentanci z grup: Pszczółki, Koguciki, Gromadka Uszatka i Zajączki. Nasi artyści spisali się doskonale, otrzymali gromkie brawa oraz pamiątkowe dyplomy.

 

 

Misiowe zabawy w Gromadce Uszatka

 

   Dn. 26.11. grupa starszaków świetnie bawiła się ze swoimi misiami.

 

 

Misiowa galeria w grupie Gromadka Uszatka

 

  Dn. 26.11.12 r. z okazji Święta Misia Uszatka w grupie Gromadka Uszatka powstała Misiowa Galeria z prac dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki z pozostałych grup  po obejrzeniu prac włączyły się do wspólnego tańca.

 

 

Gromadka Uszatka u dentysty

 

   Dnia 23.11.2012 r. grupa starszaków w ramach programu ZDROWY PRZEDSZKOLAK udała się na wycieczkę do dentysty. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy czyścić zęby oraz wiele innych ciekawostek dotyczących jamy ustnej.

 

 

Święto pluszowego misia u kotków

 

  "Kotki" świętowały ze swoimi misiami, przygotowały dla nich wiele atrakcji: dyskotekę misiów, karuzelę  i trampolinę na chuście animacyjnej. Dzieci przygotowały również słodki poczęstunek - szaszłyki żelkowe i słodkie kanapki. Malowały też portret misia.

 

 

Dzień Pluszowego Misia - grupa Misie IA

 

   25 listopada obchodzi swoje święto Pluszowy Miś, najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu, miła i puchata. W poniedziałek każde dziecko z grupy Misie przyszło do przedszkola w towarzystwie swojego pluszowego ulubieńca. Dzieci uczestniczyły w zabawach i piosenkach tematycznych związanych z misiami. Były tańce i wspaniałe prace wykonane przez dzieci, których inspiracją był Pluszowy Miś. W tym dniu odwiedził nas także Miś Uszatek z koszem słodkich niespodzianek dla dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, radości i śmiechu było co niemiara.

 

 

Dzień Pluszowego Misia u Króliczków

 

  26 listopada dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione Misie,
które towarzyszyły im cały dzień we wszystkich zabawach.Cały dzień
wrażeń :misiowe bajki, piosenki, dyskoteka z misiami, zabawy chustą,
malowanie misia farbami czy też słodki poczęstunek z misiowych
przysmaków czyli miodek i dżemik. Był też czas na sportowe zajęcia m.in.
rzut woreczkiem do misiowego garnka i zajęcia ruchowe z misiami na
przedszkolnym placu zabaw.

 

 

Prezentacja "Króliczków"

 

   8 listopada odbyły się występy dzieci pt. "Kraina dzieci w Europie -
Polska ,Niemcy, Bułgaria". Dzieci zatańczyły m. in. polskiego Kujawiaka,
zaśpiewały po niemiecku piosenkę o małym krokodylu a Ninka wyrecytowała
po bułgarsku dni tygodnia. Atrakcją było menu spotkania : polskie
wypieki mam dzieci, niemiecka sałatka szykowana przez dzieci i soki z
"bułgarskich" :-) sadów.

 

 

Zabawy teatralne u "Zajączków"

 

  Wróżka w ogrodzie kwiatowym; taniec wróżek, Sebastianowi bardzo się podobało, że został "wróżem", Daniel w roli przedszkolnego fotografa; modelki: Basia, Oliwia, Ania

 

 

Prezentacja Łotwy dla kolegów

 
   Prezentacje obejrzeli koledzy i panie z innych grup przedszkolnych.  

 

Prezentacja Łotwy

 

  Dnia 06.11.2012 roku dzieci zaprezentowały rodzicom kraj Europejski - Łotwa. Wszystko czego się dowiedziały o Łotwie powiedziały, zatańczyły i wyśpiewały. Nastepnie zaprosili do wspólnego tańca rodziców do wybranej przez nich muzyki Łotewskiej. Kucharze poczęstowali wszystkich rarytasami z Łotwy.

 

 

Przygotowania do prezentacji Łotwy

 
   Dzieci uczestniczyły w teleturnieju "Mali konstruktorzy" - przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy za zbudowanie Pałacu Kultury na Łotwie. Pani Anita Kowalczyk mama Pawełka czytała dzieciom baśn Łotewską. Dzieci również samodzielnie przygotowywały scenografię do prezentacji kraju oraz poczęstunek- chleb z serkiem topionym i kminkiem.  

 

Pamiętamy

 

  Pierwszego Listopada pamiętamy nie tylko o naszych bliskich, ale również o tych, walczyli za naszą wolność."Zajączki" zapaliły swoje znicze na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich.

 

 

Zabawy na powietrzu

 
   "Zajączki" bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu. Po wyczerpującej zabawie są strasznie głodni, więc zupa szybko znika z talerzy.  

 

Zabawy matematyczne u "Zajączków"

 

  Jeden, dwa , trzy - liczysz Ty - lubimy   matematykę

 

 

Sadzimy drzewa

 
   Delegacja "Zajączków" dzielnie pomagała przy sadzeniu młodych drzew. Jak widać dzieci były chętne do pracy. Szczególnie wyróżniał się Paweł.  

 

Prezentacja krajów: Francja i Dania grupy Kotki

 

  Dzieci przedstawiły tańce i piosenki, oraz przedstawienie pt. "Śmieszne dania francuskiej kuchni". Na zakończenie odbyła się degustacja francuskich serów, ciasteczek i sałatki francuskiej.

 

 

„Niech żyją Włochy” – GROMADKA USZATKA

 
   Dn. 16.11.12r. dzieci z grupy Gromadka Uszatka tym razem na podróż do Włoch zaprosiły pozostałe grupy z przedszkola. Na koniec oczywiście odbył się quiz z wiedzy o Włoszech i wszyscy zatańczyli wspólnie Macarenę.  

 

„Niech żyją Włochy” – GROMADKA USZATKA

 

  Dn. 15.11.12r. dzieci z grupy Gromadka Uszatka zaprosiły rodziców na wspaniałą podróż do Włoch. Program artystyczny zawierał m.in. taniec do włoskiej piosenki Felicita, Macarenę tańczoną podczas karnawału w Wenecji. W programie wzięli udział również rodzice, którzy wspólnie z dziećmi zatańczyli taniec włoski narodowy. A na koniec wszyscy zostali ugoszczeni pizzą oraz ciastem we włoskiej restauracji.

 

 

Gromadka uszatka w pleciudze

 
   Dn. 14.11.12 6-latki z grupy Gromadka Uszatka wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek PLECIUGA na przedstawienie pt. „Trzy bajki o smoku”. A w galerii kilka zdjęć zrobionych podczas przerwy.  

 

Grecja- występ Kogucików dla koleżanek i kolegów z naszego przedszkola

 

  15 XI grupa Koguciki dała kolejny występ, tym razem dla koleżanek, kolegów oraz kadry naszego Przedszkola. Na koniec naszego pokazu, sprawdzaliśmy co dzieci zapamiętały  z naszego występu i czy również potrafią z nami zatańczyć zorbę. Poradzili sobie z tymi zadaniami doskonale. Muzyka porwała dzieci , nauczycieli oraz naszą Panią Dyrektor :)

 

 

Grecja to przepiękne morze, wyspy, plaże....- prezentacja Kogucików dla rodziców

 
   14 listopada dzieci z naszej grupy zaprezentowały przedstawienie o Grecji. Był występ Eleni, piosenki oraz garść informacji o Grecji, nie zabrakło oczywiście pięknego tańca -Zorby. Dzieci spisały się na medal. Na koniec zaprosiliśmy rodziców do wspólnego  tańca i na poczęstunek - mandarynki "prosto z Grecji" oraz pyszny tort z flagą Grecji upieczony przez mamę Róży Boczarskiej. Dzieci w nagrodę otrzymały kolorowanki, które otrzymaliśmy od Komisji Europejskiej oraz lizaki od naszej Pani Dyrektor.  

 

Koguciki poznają godło, flagę i alfabet grecki

 

  

 

 

Nie tylko Grecy Partenon budowali

 
   Dzieci z grupy Koguciki postanowili pójść w ślady Greków i wybudować podobne budowle . Efekty można zobaczyć w galerii- zapraszamy.  

 

Olimpiada Grecka Kogucików i Pszczółek

 
   Przy omawianiu Grecji nie mogło zabraknąć olimpiady. Do współzawodnictwa zaprosiliśmy grupę Pszczółek .Był oczywiście znicz i przemarsz wokół boiska.  Rywalizacja była zacięta, dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w konkurencjach. Walka zakończyła się remisem , wszystkie dzieci zasłużyły na medale.

 

 

Koguciki w maszynie czasu

 
   Nasza grupa przeniosła się do starożytnej Grecji. Przeobraziliśmy sie w Boginie i Bogów Greckich. Wspólna zabawa przy muzyce była okazją do poznania tradycji noszenia chitonów oraz czczenia bogów.  

 

Koguciki poznają kuchnię grecką

 
   Nie ma to jak samodzielnie robione jedzenie, przedszkolaki ochoczo pracowały. Dzielnie kroiły wszystkie składniki sałatki greckiej. A później wspólna uczta.

 

 

Koguciki ozdabiają wazy greckie

 
   Podczas warsztatów plastycznych z naszą zaprzyjaźniona plastyczką Małgorzatą Ragan z Gryfińskiego Domu Kultury, przedszkolaki dowidziały sie o tym w jakich naczyniach noszono i przechowywano różne płyny oraz jak Grecy pięknie ozdabiali naczynia. Sami również próbowali swoich sił podczas ozdabiania swoich glinianych "waz"-doniczek. Efekty były wspaniałe. Postanowiliśmy więc jeszcze zrobić duże wazy i je pięknie ozdobić. Zapraszamy do galerii  

 

Koguciki poznają Unię Europejską

 
   Zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji o Unii Europejskiej przygotowana specjalnie dla dzieci przez Centrum Informacji Europejskiej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały jak Gwiazdka i Pytajnik opowiadały o symbolach, krajach Unii Europejskiej oraz przypominały jak ważna jest znajomość naszych symboli narodowych. Na koniec chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści prezentacji i pięknie pokolorowały Syriusza- maskotkę Unii.

 

 

Dzień Niepodległości

 
   09.11.2012 przedszkolaki z grup Zajączki, Koguciki i Pszczółki uczciły Dzień Niepodległości przemarszem ulicami Gryfina na plac Sybiraków z własnoręcznie wykonanymi kokardami narodowymi .  

 

GROMADKA USZATKA – „Moja jesienna fotografia”

 
  

 

 

Włoska kolacja w GROMADCE USZATKA!

 
   W ramach poznawania tradycji, zwyczajów, kuchni krajów UE (Włoch) dzieci z grupy Gromadka Uszatka przygotowały uroczystą „kolację” przy świecach. Każdy wiedział jak należy zachowywać się we włoskiej restauracji. Zapraszamy do galerii.  

 

GROMADKA USZATKA piecze włoską pizzę!

 

  

 

 
GROMADKA USZATKA i Uszatkowe wulkany

 
   Dnia 8.11.12r. w ramach  „Podróży po Włoszech” dzieci z grupy Gromadka Uszatka brały udział w wybuchowym eksperymencie. Zabawy było co nie miara! Zapraszamy do galerii.  

 

Hallowen 

 
   Tak prezentowała się grupa GROMADKA USZATKApodczas Hallowen

                 

 

 
Dyplom dla Naszych Przedszkolaków


 
   Julka Bącela i i Adrianka Urbańska z grypy 3-latki "Pajacyki"otrzymały dyplom oraz książeczki za udział w Ogólnopolskim konkursie "Bezpieczny Przedszkolak". Serdecznie gratulujemy.  

 

Pszczółki robią sałatkę owocową

 


 
 

 


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5