Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012Raport SEO


 

 

Drogi Rodzicu!

 Przekaż 1% swojego podatku 

na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
przy Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka

Nr KRS: 0000 133561
z dopiskiem w rubryce inne informacje:
 
Koło TPD przy Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka,

74-100 Gryfino, ul. Krzywoustego 5

 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2012/2013
 
 Wrzesień - Październik - Listopad -
Grudzień - Styczeń - Luty

- Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec
 

 

Dzień flagi

 
 W naszym przedszkolu "Dzień flagi" obchodziliśmy już 30 kwietnia. Z tej okazji wyruszyliśmy z własnoręcznie przygotowanymi flagami i biało czerwonymi wiatraczkami ulicami naszego miasta. Nasze prace również udekorowały ogródek przedszkolny.
 
 

 

Zaczarowany ołówek

 

   Do naszego przedszkola zagościł krakowski Teatr Duet.
 Przedszkolaki obejrzały przedstawienie o zaczarowanym ołówku. Główną bohaterką była bardzo kapryśna i zachłanna księżniczka, która pragnęła posiąść wszystkie bogactwa. O zaczarowanym ołówku księżniczka usłyszała od królika, który pochwalił się swoim szczęśliwym znaleziskiem. Kiedy królik wręczył ołówek księżniczce, rozpoczęli wspólne czarowanie, oczywiście pomoc przedszkolaków też była niezbędna. Jak to w każdej bajce bywa i ta miała swoje szczęśliwe zakończenie. Księżniczka zrozumiała swoje złe zachowanie i postanowiła się zmienić. A morał tej bajki jest krótki i oczywiście wszystkim dobrze znany: nie warto być zachłannym, lecz warto cieszyć się z tego co się ma !

 

 

Bezpieczny przejazd "Zatrzymaj się - żyj"

 
 W ramach kampanii społecznej "Bezpieczny przejazd " Zatrzymaj się - żyj" przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych przeprowadzili bardzo ciekawą prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowo - drogowych. Nasze przedszkole otrzymało w związku z tym certyfikat. Krótki filmik oraz informacje można obejrzeć na stronie internetowej kampanii

                          
LINK    
 
 

 

Dzień Ziemi

 

   Jak co roku z okazji Dnia Ziemi nasze przedszkolaki włączyły się w akcję sprzątania miejskiego parku. "Uzbrojeni" w rękawiczki z workami wyruszyli na poszukiwania śmieci. Pogoda i humory dopisywały. Cieszymy się, że dzięki temu będzie nam milej chodzić na spacery.

 

 

Ukwiecamy nasze przedszkole

 
 W akcje ukwiecania naszego przedszkola włączyły się wszystkie grupy. Dzieci z zapałem sadziły przyniesione kwiatki. Teraz przed naszym przedszkolem jest jeszcze piękniej.
                      
 
 

 

W naszym przedszkolu, poznajemy Holandię poprzez wspaniałą zabawę - grupa Va ,,Pszczółki"

 

  

 

 

Prace plastyczne grupy "Pszczółek"

 
 Prace wykonane przez dziewczynki z grupy "Pszczółek" zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs
                      
 
 

 

"Pszczółki " odwiedzają Straż Pożarną

 

  

 

 

Wiosenne warsztaty w grupie VA "Pszczółki"

 
 
                      
 
 

 

Sklep ogrodniczy

 

   Dzieci z grupy Zajączki odwiedziły sklep ogrodniczy. Z zaciekawieniem oglądały co można w nim kupić. W przedszkolu zakładały zielony ogródek: sadziły cebulę, fasolkę, posiały również buraczki i rzeżuchę.

 

 

Podróż do Słowenii

 
 Dzieci z grupy Zajączki poznały, język, zwyczaje, muzykę Słowenii. Tworzyły Jaskinię Podjamską, uczestniczyły w "Krowim Balu"i "Święcie Tulipana"

                      
 
 

 

74 Masowe Biegi Przełajowe

 

   13 kwietnia na stadionie miejskim odbyły sie biegi przełajowe , w których jak zawsze dzieci z naszego przedszkola wzieły udział. Pogoda tym razem dopisała. Deszcz na szczęście lunął jak nasi zawodnicy już skończyli biegać.
               Wszystkim uczestnikom
               serdecznie gratulujemy

 

 

Sukces Jakuba Jastrowicza

 
 13.04.2013. Kuba z grupy Koguciki wziął udział w zawodach pływackich w Kołobrzegu i z dziećmi z rocznika 2006 zajął 5 miejsce z przyborem i 2 miejsce w stylu dowolnym.
               Serdecznie gratulujemy

                      

 
 

 

„Przyjaciele Elmera” – zajęcia czytelnicze

 

   W ramach akcji czytelniczej „Bibliotekarz w Przedszkolu” odbyło się spotkanie z przedszkolakami z grupy „Króliczki” z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka wokół książki - „Elmer” Davida McKee. Na początku dzieci przedstawiły się w zabawie „Imię z gestem”, następnie wysłuchały zagadki i wierszyka o zwyczajnym słoniu, aż wreszcie przyszedł czas na czytanie przygód Elmera. 

                       WIĘCEJ TUTAJ

 

 

„Pieski” z wizytą na poczcie

 

 Dnia 09-04-2013r dzieci z grupy „Pieski” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości na temat: kto pracuje na poczcie, po co ludzie chodzą na pocztę. Dzieci poznały też pracę listonosza, jego strój, dowiedziały się o drodze listu od adresata do nadawcy, a także każde dziecko wysłało do swoich rodziców list. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

 
 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5