Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2020/2021

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

- Maj - Czerwiec
 

Krajowa Odznaka Jakości 

 

  Miło nam poinformować , że za aktywny udział w projekcie eTwinning Become a scientist... - experiments and arts - czyli Zostań naukowcem... - eksperymenty i sztuka, wicedyrektor Przedszkola Agnieszka Mucha otrzymała list gratulacyjny oraz prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning -Quality Label. Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning za podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych. Odznakę tę, również otrzymała grupa 6 latki "Zajączki", która ten projekt realizowała. Odznaka tym bardziej jest prestiżowa , że jesteśmy jedynym przedszkolem w województwie zachodniopomorskim, które projekt realizowało.


 

Become a scientist... - experiments and arts - podsumowanie projektu

 


 

   Na zakończenie projektu uczestnicy podczas spotkania online postanowili jeszcze wykonać wspólny eksperyment. Grupa Zajączki  zaproponowała dwa eksperymenty: jeden z drożdżami drugi z jajkiem. Podczas głosowania online uczestnicy projektu wybrali eksperyment z jajkiem. Eksperyment polegał na tym aby zapalić zapałkę i wrzucić ja do butelki , następnie zakryć wlot butelki jajkiem. Zapalona zapałka w butelce spowodować miała wciągnięcie jajka (ugotowanego na twardo i obranego) do środka. Po kilku próbach eksperyment się udał . Dzieci zaskoczone i zadowolone biły brawo. 
 
  Podczas tego eksperymentu mieliśmy łączenie online - niestety grupa  Zajączki  widziała innych uczestników -jednak my nie byliśmy widoczni - ech to chyba była złośliwość.
Projekt się zakończył - teraz oczekujemy na przyznanie Odznaki jakości z Krajowego Biura eTwinning 


 
 

Dzieci z grupy "Pszczółki" w kinie

 

  W ramach nauki kulturalnego zachowania w miejscu użyteczności publicznej jakim m.in. jest gryfińskie kino Gryf, dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na bajkę pt. "Skąd się biorą sny". Wszystkim bardzo się podobało i wzorowo pokazali jakie zasady obowiązują podczas wizyty w kinie.


 

Certyfikat - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska"

  Grupa "Koguciki" oraz "Gromadka Misia Uszatka" w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowała wszystkie zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Pyszny sposób na nudę, czyli... przedszkolna książka kucharska". Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat za wdrożenie i realizację projektu w placówce. Zapraszamy do galerii.


 

Certyfikat - Innowacja pedagogiczna "Emocja" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

 

  Grupa "Koguciki" w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowała wszystkie zadania wdrożonej Innowacji pedagogicznej "Emocja" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego. Nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat za wdrożenie i realizację projektu w placówce. Zapraszamy do galerii.


 

"Zielona noc sześciolatków" - Grupa "Koguciki" 

 

 

 

 

 

Organizując to przedsięwzięcie, chcieliśmy uatrakcyjnić coroczną tradycję pożegnania sześciolatków. Czas zleciał piorunem. W skrócie:
- zabawy swobodne ulubionymi, przyniesionymi z domu zabawkami
- spotkanie w sali różnych atrakcji – zabawy na powitanie, integracyjne, ruchowe, taneczne, z chustą animacyjną 
- przerwa na słodki poczęstunek i lody
- gry i zabawy m.in. Twister, La cucaracha, Mistakos, Jenga, Gorący ziemniak itp.
- przerwa na pizzę i troszeczkę coli
- odpoczynek po sytej kolacji - wspólne oglądanie "niespodzianki", którą wszystkie dzieci dostały na płycie do domu (wspomnienia z czterech lat pobytu w przedszkolu). Dzieci po obejrzeniu biły brawa, więc już pokazały, że im się podobało.
- wspólne oglądanie uroczystości zakończenia przedszkola
- wspólny śpiew piosenek, tańce przytulańce z dziećmi, zabawy ruchowe
- teatr cieni (z wykorzystaniem latarek)
- dyskoteka ( jak to dzieci powiedziały "prawdziwa" bo była kula z kolorowymi światłami)
- rozchodzenie się dzieci do domów, rozdanie dzieciom niespodzianek (płyt z nagranymi zdjęciami z czterech lat pobytu w przedszkolu, breloczka z Misiem Uszatkiem oraz słodkości), a rodzicom dyplomów podziękowań za współpracę.

  Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.
 To był piękny czas...
Dziękujemy

 


  


 

Uroczyste Zakończenie Przedszkola - Grupa "Koguciki"

 

 "Przedszkola czas już minął nam..." tą piosenką zakończyliśmy nasz występ w Gryfińskim Domu Kultury. Zakończył się pierwszy etap edukacji... Był to bardzo ważny czas dla wszystkich przedszkolaków.
Uroczystość Zakończenia Przedszkola rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury w obecności wszystkich zaproszonych gości, a byli wśród nich Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Pani Marta Karpicka z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Rodzice. Sześciolatki weszły na scenę  w rytmie poloneza, następnie dziewczynki i chłopcy pięknie recytowali wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy, naukę szlaczków i literek. Nie zabrakło również wesołych piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu. Wspominając beztroski czas, dzieci "wymalowały" dwa budynki przedszkola i nasze logo z Misiem Uszatkiem na sztalugach w rytm piosenki "Kolorowe kredki". Na zakończenie sześciolatki pięknie zatańczyły walca "Ed Sheeran". W wierszach i piosenkach podziękowały Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Paniom nauczycielkom i Pani woźnej za czteroletnią pracę, naukę i zabawę. Był to bardzo wzruszający moment i w niejednym oku zakręciła się łza. Po części artystycznej nadszedł czas na upominki. Każdy ze starszaków otrzymał dyplom ukończenia przedszkola i mnóstwo prezentów m.in. słownik ortograficzny oraz wyprawkę plastyczną do szkoły. Następnie Rodzice złożyli podziękowania Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor i Paniom wychowawczyniom, dziękując za opiekę nad ich dziećmi oraz trud włożony w ich wychowanie. Po tak wzruszających chwilach był czas na pamiątkowe zdjęcia. Dzień ten pozostanie w naszej pamięci i będziemy mogli go przywoływać patrząc na piękne zdjęcia, których nie zabrakło podczas tej uroczystości.

 WSZYSTKIM STARSZAKOM ŻYCZYMY 

WIELE  RADOŚCI ORAZ SUKCESÓW W SZKOLE.

POWODZENIA!!!

 

Realizacja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Przez cały rok dzieci z Naszego Przedszkola uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym o tematyce ekologicznej, przygotowanym przez markę Kubuś. W trakcie trwania całego programu dzieci zapoznały się z następującymi tematami: 
 
- "Dbam o rośliny i zwierzęta - nawet te najmniejsze"
- "Dbam o aktywność fizyczną"
- "Dbam o siebie i jem warzywa i owoce"
- "Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)"
- "Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego"
- "Dbam o naturę"
- "Dbam o środowisko i oszczędzam pieniądze".
 


 
 

Grupa ,,Gromadka Misia Uszatka" na pikniku

 

  Dziewiątego czerwca grupa ,,Gromadka Misia Uszatka"  wzięła udział w pikniku u Pani Agnieszki Wójcik na działce. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu na zabawach i grach. Jak na piknik przystało, na rozłożonych kocach spożywaliśmy smakołyki przygotowane przez rodziców. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, ale największym zainteresowaniem cieszył się drewniany domek. Skrywał wiele zabawek i pomysłów do zabawy. Piłka, berek czy zjeżdżalnia to tylko niektóre z atrakcji. Przerwa w zabawie była okazją do poczęstunku watą cukrową, własnoręcznie wykonaną przez panią Agnieszkę. Piknik był doskonałą okazją do zintegrowania grupy. To był wspaniały dzień. 


 

Dzień mamy i taty w grupie PszczółkiW maju obchodziliśmy Dzień Mamy, a w czerwcu zbliżamy się do Dnia Taty - z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki pod czujnym okiem Pani Ali i Pani Agnieszki przygotowały występ dla swoich rodziców. Zapraszamy do oglądania! 


 
 

Interaktywny Kącik Logopedyczny

 

  "Wielkimi krokami zbliżają się wakacje! W kąciku logopedycznym pojawiła się zatem ostatnia w tym roku szkolnym interaktywna zabawa logopedyczna. Tym razem zamienicie się w poszukiwaczy skarbów. Pozostałe gry będą dostępne w czasie przerwy wakacyjnej. Korzystajcie i pamiętajcie: mowę ćwiczymy też w wakacje!"


 

Uszatkowy Kącik KodersówZgodnie z zapowiedzią w naszym Kąciku pojawiły się nowe "Zagadkowe puzzle". Tym razem będzie można odkryć jakie postacie bajkowe znalazł nasz Miś Uszatek w Holandii, Austrii, Niemczech, Francji oraz Grecji.
 
Zapraszamy do rozwiązywania zagadek oraz zaglądania do Kącika Kodersów.
 
Miłej zabawy - wkrótce kolejna porcja zagadek.


  

Kids&Sport - Figury geometryczne - ul. Krzywoustego

 

  Realizując scenariusz "Figury geometryczne" Akcji Zdrowo i Sportowo, dzieci utrwalały nazewnictwo figur, wzmacniały siłę mięśni, rozwijały koncentrację, pamięć i wyobraźnię. Z przyborów gimnastycznych i naszych ciał, tworzyliśmy koła olimpijskie, trójkąty i kwadraty, budowaliśmy figury.


 

Kids & Sport - "Figury geometryczne" - ul. Sprzymierzonych 

  Podczas tych zajęć dzieci oprócz przypomnienia nazw figur geometrycznych wykonywały ćwiczenia zwiększające koncentracje i uwagę, wzmacniające mięśnie nóg i mięśnie głębokie, świetnie się przy tym bawiąc.

  

 

 

Poznajemy Niemcy - Grupa "Koguciki"

 

  Grupa "Koguciki" zrealizowała zadanie Programu"Detektywistyczne podróże Misia Uszatka po Unii Europejskiej" - poznaliśmy Niemcy, naszych przygranicznych sąsiadów.
Utrwalaliśmy wiedzę na temat Unii Europejskiej. Poznaliśmy tradycje Niemiec, zapoznaliśmy się z charakterystycznymi miejscami w Niemczech.Starszaki wiedzą, że stolicą Niemiec jest Berlin. Potrafią wskazać na mapie Europy kraj Niemcy. Rozpoznają flagę Niemiec. Potrafią przywitać się w języku niemieckim, znają tradycyjne potrawy niemieckie, znają i śpiewają piosenkę w języku niemieckim "Hände Waschen". Oglądaliśmy zdjęcia, ilustracje i filmy dotyczące ciekawych miejsc w Niemczech, m.in. Universum w Bremie, Baśniowy Las w Dolinie Izary, Muzeum Techniki w Berlinie. Poznaliśmy autorów baśni dla dzieci - Braci - Jakuba i Wilhelma Grimm. Stworzyliśmy makietę wymarzonego Baśniowego Lasu z różnych materiałów, samoloty z papieru, wykonaliśmy sałatkę ziemniaczaną "Kartoffelsalat". Poznaliśmy bohaterów baśni Braci Grimm - Jasia i Małgosię. Za wykonanie każdego zadania otrzymywaliśmy jeden puzzel. Po zebraniu wszystkich puzzli i ułożeniu ich, powstała ilustracja bajki "Jaś i Małgosia".
 


 

Realizacja zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja" - moduł V "Odwaga" - Grupa "Koguciki"


 

  Grupa "Koguciki" ukończyła ostatni V moduł "Odwaga" Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja". Tradycyjnie, na początku zajęć określaliśmy swoje samopoczucie na termometrze uczuć. Witaliśmy się różnymi częściami ciała, wcielając się w postacie z filmu Niemamocni. Rozmawialiśmy o tym, czym jest odwaga, co to znaczy być odważnym. Nauczyliśmy się słów piosenki "Honor i odwaga". Improwizowaliśmy ją ruchem. Opowiadaliśmy na podstawie obrazków dlaczego superbohaterowie mają moc, jaką mają siłę i czym się posługują, aby być odważnym. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. "Odwagi zajączku". Wykonaliśmy pracę plastyczną słoików ze strachami, zamknęliśmy swoje strachy w słoikach. Rozmawialiśmy o tym, czego się boimy i jak można z tym walczyć. Zajęcia zakończyliśmy zaznaczeniem na termometrze swojego samopoczucia.


  

Kids&Sport - Liczby - ul. Krzywoustego

 

  Realizując scenariusz Akcji Zdrowo i Sportowo "Liczby", dzieci rozwijały koncentrację i szybkość reakcji. Podczas zabaw: "Wyścig cyferek", " Helikoptery", " Naleśniki", " Większy - mniejszy", "Kry lodowe", " Kółko i krzyżyk" wzmacniały mięśnie postawne i ich siłę, utrwalały rozpoznawanie cyfr i liczb.


 

Uszatkowy Kącik Kodersów  Zgodnie z zapowiedzią, będą teraz pojawiać się kolejne "Zagadkowe puzzle" dotyczące poszczególnych państw, które Miś Uszatek odwiedził podczas podróży po Unii Europejskiej. Rozwiązując quiz dowiecie się, jaką postać bajkową znalazł nasz Miś w każdym państwie. Pierwsze zadanie dotyczy Węgier.
 
Gotowi? Zapraszam do zabawy. Wkrótce kolejne zagadki.


  

Interaktywny Kącik Logopedyczny

 

  W Interaktywnym Kąciku Logopedycznym pojawiła się kolejna zabawa usprawniająca percepcję słuchową. Tym razem skupimy się na słuchu fonematycznym, czyli takim, który pomaga nam różnicować głoski podobne. Miłej zabawy!


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5