Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec
 

 

Math is Art, Art is Math 

 
  To juz ostatnie spotkanie dzieci z grupy Pszczółki i partnerów tego międzynarodowego projektu. Podczas spotkania online, oprócz zaprezentowania wiosennej piosenki wszyscy robiliśmy eksperyment, polegający na sprawdzeniu czy złożone papierowe kwiatki rozwiną się - "rozkwitną" gdy zostaną wrzucone do wody. Dzieciom bardzo eksperyment się podobał, wszystkie kolorowe kwiaty zakwitły-wiosna zapanowała w naszych salach. Do wykonania pozostały nam tylko zadania podsumowujące całość, będzie to swego rodzaju sprawdzian wiadomości oraz ewaluacja projektu.
 
 


 
 

Kids Sport
Jezioro - ul. Sprzymierzonych

 

   Czy można pływać wcale nie wyjeżdżając nad jezioro? W naszym Przedszkolu wszystko jest możliwe., możliwe poprzez ćwiczenia pt. "Jezioro" Dzieci oprócz "Łowienia" ryb" i "Skoków z pomostu" poprzez zabawy naśladowcze pływały łódką i wcielały się w sympatyczne skorupiaki - czyli raki. Wszystkie te zabawy miały na celu poprawić ogólna sprawność , koordynację, siłę, zwinność i skoczność.


 

 

W grupie ,, Misiaczki " zawitała wiosna 

 
  Misiaczki bardzo cieszą się z nadejścia Wiosny.  Poznaliśmy zwiastuny tej pory roku i wykonaliśmy  kilka prac plastycznych dotyczących pierwszych oznak wiosny.  Razem z całym przedszkolem uroczyście przywitaliśmy Panią Wiosnę i pożegnaliśmy Zimę. 
 
 


 "Teatrzyk kamishibai w Misiaczkach"

 

   Dzieci z grupy Misiaczki miały okazję obejrzeć bajkę pt. "Nadchodzi wiosna, Wielkanoc tuż, tuż...". Ciekawe przygody bohaterów bajki wywołały uśmiech na twarzach dzieci. 


 

 

Pierwszy Dzień Wiosny 

 
  Pierwszego dnia Wiosny dzieci z naszego przedszkola ubrane w tematyczne stroje wyruszyły pożegnać mroźną zimę i przywitać Wiosnę. Dzieci roznosiły radość, serdeczność oraz drobne upominki.  Dzieci z młodszych grup świętowały kolorowym przemarszem z Panią Wiosną i przystrojonym gaikiem. Natomiast dzieci ze starszych grup wybrały się na spacer do parku miejskiego ogłaszając całemu miastu o tym pięknym dniu, jakim jest powitanie Wiosny. 
 
 


 
 

"PRZEDWIOSENNE ZABAWY PAJACYKÓW"

 

   W oczekiwaniu na przyjście wiosny dzieci z grupy "Pajacyki" każdy pogodny dzień spędzały podczas zabaw ruchowych na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, bawiąc się zawsze mają wesołe minki :) 


 

 

Dzień Kobiet w budynku przy ulicy Krzywoustego 
  08.03.2023r. dzieci z grupy Misiaczki i Kaczuszki zaprezentowały piękny program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Nasze przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły, a także mówiły wierszyki. Swoim występem wywołały uśmiech na twarzy wszystkich Pań. 
 
 


  

 

„POMPONOWY ZAWRÓT GŁOWY - PREZENT DLA BABCI I DZIADKA” realizacja projektu „Kreatywny Przedszkolak - kreatywne dziecko”

 

     Jaki prezent z okazji "Dnia Babci" i "Dnia Dziadka" dzieci mogą zrobić w przedszkolu? Przedszkolaki z grupy  „Motylki”, „Misiaczki” i „Pajacyki” zaprezentowały kilka pomponikowych pomysłów. Następnie własnoręcznie przygotowane upominki wręczyły swoim ukochanym dziadkom.
Wnuczęta włożyły całe swoje serce, aby prezenty dla bliskich im osób były wyjątkowe i niepowtarzalne. Zapraszamy do oglądania fotorelacji. 


 

 

,,Ukwiecamy Nasze Przedszkole-sadzimy kwiaty" - ul. Sprzymierzonych 

 
  Jak co roku wszystkie grupy przedszkolaków wzięły udział w akcji ,, Ukwiecamy Nasze Przedszkole". Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem same sadziły kwiaty w przedszkolnym ogródku. Wykorzystaliśmy wszystkie kwiatki przyniesione przez dzieci, aby teren wokół przedszkola wyglądał pięknie i aby dzieci miło spędzały tu czas.
 
Pięknie dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji.
 
  


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5