Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec

 

Bal karnawałowy - Sprzymierzonych

 

 
   25 stycznia w Naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Motywem przewodnim zabawy była dżungla. Dzieci jak zwykle przebrane były w kolorowe stroje karnawałowe. W tym dniu w przedszkolu było głośno i wesoło, a zabaw i śmiechu nie było końca.
 
 

 

 

Dzień Babci i Dziadka w budynku przy ul. Sprzymierzonych

 

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały specjalny dla nich program artystyczny: recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę i drobny upominek.  

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.  


 

 

Bal Karnawałowy w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

 
   Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiły się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjantów i wiele innych postaci z różnych bajek. Wystrój sali, kolorowe światła oraz wodzirej imprezy wprowadził wszystkich w radosny nastrój i zachęcał do zabawy.
 
 


 
 

 

Dzień Biały

 

   W tym dniu każdy przyszedł w stroju z elementem koloru białego. Nasze przedszkole zmieniło się w białą krainę. Dzieci otrzymały od Bałwanka listy z zadaniami. Wszystkie zadania i zabawy związane były oczywiście  z ulubionym kolorem Pani Zimy. Dzień zakończono pracami plastycznymi: kolorowanki, wyklejanki, wycinanki - w każdej grupie inna. 

 


 

 

Dokarmianie ptaków w pobliskim parku 

 
   W ramach projektu pt. "Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko" w Parku Miejskim zostały umieszczone karmniki dla ptaków, wykonane przez nasze przedszkolaki i ich rodziców. Tak jak obiecaliśmy - tak zrobiliśmy! Kilka dni później, grupa "Pszczółki" wybrała się na spacer, aby uzupełnić karmniki pysznymi ziarnami. 
 
 


  

Kids-Sport "Czas"

 

   Tematem zajęć gimnastycznych Kids - Sport jest "Czas". Dzieci wzmacniały siłę mięśni i sprawność ogólną swojego ciała, rozwijały refleks i orientację i uważność oraz koncentrację i uważność.
Podczas ćwiczeń dzieci zostały wprowadzone w świat czasu. Wyścig "na czas" dzieci poznały jak szybko upływa sekunda poprzez pokonywanie toru przeszkód. W zabawie "ile to jest 1 minuta" dzieci bawiły się w berka, skakały, robiły przysiady każda z tych czynności trwała 1 minutę.Po sekundach i minutach dzieci poznały pojęcie godziny. Po wskazaniu godziny na kartce dzieci pokazywały co robią w ciągu dnia o wskazanej godzinie np. wstawały do przedszkola, jadły obiad, kładły się spać. Na zakończenie dzieci układały "Żywy zegar". Dzieci za pomocą rąk i nóg wskazywały konkretną godzinę na zegarze.

  

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5