Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec

 

 

 

DRZEWO SENSORYCZNE - grupa „Motylki”, „Kaczuszki”, „Misiaczki”, „Pajacyki”, „Przyjaciele Misia Uszatka”

 

  Jesienne zabawy sensoryczne to świetny pomysł na wykorzystanie skarbów natury i kreatywne spędzenie czasu w przedszkolu. Przedszkolaki wykonały październikowe zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny przedszkolak”. Najpierw były spacery do parku i zbieranie darów jesieni, potem burza mózgów, jak ozdobić drzewo. Wreszcie działanie, czyli tworzenie drzewa według własnego pomysłu.  Taka swoboda działania rozwija wyobraźnię twórczą u dzieci, dostarcza  różnorodnych bodźców do rozwoju ich zmysłów oraz sprawia wiele radości i satysfakcji z efektu końcowego. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.


 


 

Wycieczka do Miejskiego Parku - grupa "Misiaczki"

 

  "Misiaczki" wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego. Znalazły wiele ciekawych rzeczy: poidełko dla ptaszków, budki lęgowe na drzewach, ptaszki mieszkające w parku. Zabawa wśród jesiennych liści dała dużo radości. 


 

 

Dzień Żółty w budynku przy ulicy Krzywoustego
 

 
  W tym dniu kolor żółty był przewodnim w naszych zabawach, zajęciach, pracach, a nawet naszych ubrankach. Były zagadki, eksperymenty i zadania. List od "Słoneczka" zawierał zadania do wykonania. Na koniec każda grupa wykonała słoneczko według własnego pomysłu. 
 
 


 


 

 

Dzień Dyni grupa "Pajacyki"

 

  Pod koniec października w grupie Pajacyki obchodziliśmy "Dzień Dyni". Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym. Rozpoczęliśmy zajęcia od rozmowy na temat wyglądu przyniesionych przez chętne dzieci dyń. Dzieci porównywały czym się od siebie różnią oraz jakie cechy mają podobne. Następnie przeprowadziliśmy "operację", aby zobaczyć co dynia ma w środku, chętne dzieci mogły spróbować wysuszonych pestek dyni oraz dżemu. Następnie z ciekawością obserwowali jak z największej dyni powstaje lampion oraz tworzyli piękne prace plastyczne. Tego dnia nie zabrakło też zabaw ruchowych z wykorzystaniem pomarańczowych balonów. 


 

 

Dzień Dyni w grupie Pieski
 

 
  Ten dzień upłynął na wspaniałej zabawie z chustą animasyjną, tworzeniu zbiorów pod względem kolorów dyń, ich przeliczaniu i określaniu liczebności (najmniej, najwięcej). Dzieci wykonały piękne opaski,  przestrzenne dynie i ułożyły "dyniowe puzzle".
 
 


 


 

 

Kids - Sport "Zagroda wiejska" - ul. Sprzymierzonych

 

  Dzieci podczas zajęć sportowych Kids - Sport ćwiczyły lekkoatletykę. Tematem zajęć była "Wiejska zagroda". Ćwiczenia rozpoczęły się rozgrzewką, podczas której dzieci ćwiczyły koncentrację, refleks, szybkość reakcji i wytrzymałość. W zabawie "Bieg owiec"  dzieci pokonywały przeszkody (pachołki, liny, hula- hop) przeskakując je obunóż. W "Jajecznej sztafecie" dzieci trzymając piłkę biegły i przekazywały sobie piłkę "jajko"z rąk do rąk. Podczas "Prosiaczkowych zawodów błotnych"dzieci turlały się po dywanie, następnie skakały jak najwyżej i najdalej do błota. W ćwiczeniach "Kury i lis" jedno dziecko będące lisem zakryło oczy a kury podchodziły jak najbliżej lisa, i stały nieruchomo. "Gęsi wyścig" to ostatnie zabawa w której 2 grupy dzieci pokonywały tor przeszkód. W trakcie ćwiczeń dzieci musiały trzymać się cały czas za ręce. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia relaksacyjne.  


 

 

Kids & sport "Owoce"- ul. Sprzymierzonych
 
  Kolejne zajęcia sportowe pt. "Owoce", na których dzieci wykonywały zabawy ruchowe. Pierwszym zadaniem był tor przeszkód pt. "Farma truskawek" podczas którego kształtowały balans ciała oraz wzmacniały mięśnie stóp. W kolejnej zabawie pt." Lemoniada" ćwiczyły przede wszystkim zwinność. Podczas zadania dzieci siedziały w siadzie skrzyżnym i siłą mięśni stóp chwytały piłki. Na zakończenie odbyła się zabawa o nazwie "Arbuzy". Każde dziecko leżało na podłodze, zwijało się w kulkę i turlało się w różnych kierunkach po sali. Zadania te kształtują w dzieciach zwinność oraz szybkość.
 
 


 


DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ  - w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

  14  października  to wyjątkowy dzień     dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki  również  chciały podziękować swoim  ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za trud  włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym  dniu występ artystyczny przygotowały  trzy grupy czterolatków: „Pieski”, „Kaczuszki” i „Motylki”. Dzieci zaprezentowały przepiękny program, w  którym  nie zabrakło wierszy,   życzeń, piosenek i tańców. Na  zakończenie   wszystkim  pracownikom dzieci wręczyły   „medale” Dnia Edukacji Narodowej, a  Pani   Dyrektor  Jolanta  Krzak złożyła  wszystkim   pracownikom  życzenia i pogratulowała dzieciom przepięknego występu.
 


 

 

Teatrzyk kamishibai w grupie "Zajączki" 
  To już kolejne spotkanie dzieci z teatrzykiem kamishibai. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Jesienny bal w lesie", a następnie wykonały piękne ilustracje. 
 
 


 


Kids Sport "Sad" ul. Sprzymierzonych

 

  Na zajęciach sportowych pt. " Sad", dzieci wykonały zabawy ruchowe: " Po drabinie, po jabłka", gdzie kształtowały umiejętności łapania i rzucania. W zabawie " Śliwki" ćwiczyły współpracę w parach a w zabawie " Gruszki" uczyły się refleksu i równowagi ciała. Na zakończenie zajęć sportowych, w zabawie "Dynie", przedszkolaki bawiąc się z dużą piłką , ćwiczyły współpracę w grupie.


 


 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5