Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec

 

Kids Sport - Teatr 
   Na początku ćwiczeń nauczyciel wprowadził dzieci w tematykę zajęć czyli teatru. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły refleks, zwinność, wytrzymałość. Głównym celem zajęć były ćwiczenia poprawiające ogólną sprawność, rozwijanie celności, wprowadzające ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia mimiki twarzy.
 
 


 

 

Tworzymy jak Arcimboldo 

 
   To kolejne zadanie w Międzynarodowym projekcie "Matematyka w sztuce, sztuka w matematyce", który realizuje grupa Pszczółki. Zapraszamy do śledzenia naszych działań w zakładce projektu po prawej stronie.
 
 


 

 

Jeszcze zimowe zabawy "Pszczółek" 
   Korzystając z ostatnich podrygów zimy, grupa "Pszczółki" wybrała się na przedszkolny plac zabaw, by jeszcze ten ostatni raz ulepić śnieżnego bałwana, a następnie w sali zrobili piękne pracę plastyczne zaobserwowanych pierwszych oznak wiosny. 
 
 


 

 

31 Finał WOŚP 

 
   Czy warto pomagać? Tak!!! Dzieci wiedzą, że pomaganie jest ważne i warto pomagać, by uratować ludzkie życie. Wiedzą, że każdy – dorzucony na szczytny cel – „grosik” jest na wagę złota. Tak było także tym razem. Udało nam się uzbierać 2085,98 zł!!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli z nami i wsparli szczytny cel akcji WOŚP
 
 


 

 

"Misiaczki" w Teatrze Lalek Pleciuga 

 
   8 lutego grupa Misiaczki była w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie na spektaklu pt.,, Trzy bajki o Smoku ".  Dzieci obejrzały mądry i pouczający spektakl komediowy  o trzygłowym Smoku i jego matrymonialnych perypetiach z trzema księżniczkami: kapryśnej Sabinki, płaczliwej Paulinki i rezolutnej Justynki. 
 
 


 

 

 

"Misiaczki"
poznają Kosmos

 

   Dzieci zapoznały się z nazwami planet układu słonecznego oraz co to jest orbita, planety, rakieta, kosmonauta.  Dowiedziały się m.in., czym różni się gwiazda od planety oraz pilot od astronauty. Wybrały się w wirtualną kosmiczną  podróż na obcą planetę, gdzie szukały skarbów ukrytych w ryżu i kaszy mannie. W ramach zajęć plastycznych wykonały  makietę rakiety, a także samą rakietę. Udało się zrobić pył galaktyczny z mleka i farb z brokatem. Był to czas pełen wrażeń i nowych doświadczeń.


 

 

"Zabawy kukiełkowe w Misiaczkach" 
   Każdy z nas zna bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Nasze przedszkolaki, wysłuchały krótszą wersję tej bajki, a następnie same wcielały się w role za pomocą wybranych przez siebie kukiełek. Dzieci pięknie prowadziły między sobą dialog, mimo, że nie było to łatwe zadanie. Dodatkowym zadaniem dla dzieci było zaprowadzenie Czerwonego Kapturka do domku babci. 
 
 


  

 

"Misiaczki poznają zwierzęta egzotyczne"

 

   Nasze przedszkolaki chętnie zdobywają wiedzę. Tym razem poznaliśmy zwierzęta egzotyczne, które mieszkają w odległych krainach, natomiast w Polsce możemy spotkać je w ZOO. Podczas zajęć rozwijaliśmy aparat mowy, wykonując ćwiczenia buzi i języka, bawiliśmy się w zabawę dydaktyczną "mała małpka", rozwijaliśmy motorykę małą wykonując prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki, a także zbudowaliśmy ZOO, do którego wybraliśmy się na wycieczkę. To był wspaniały tydzień. 


 

 

"Dzień dinozaura w Misiaczkach"
 

 
   Tematy o prehistorii zawsze budzą wiele emocji wśród dzieci. Podczas zajęć dbamy o rozwój każdego dziecka. Dlatego na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, film edukacyjny oraz wiele ciekawych niespodzianek. 
 
 


 


 

Dzień Czerwony w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

   14 lutego Dzień Czerwony - Walentynki
Wszystkie dzieci i panie w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych strojów walentynkowych. 
Obejrzeliśmy film edukacyjny pt.,, Karolek i Walentynki", który opowiadał o historii tego święta.  Panie przygotowały zagadki słowne  na temat bajek dla dzieci. Trzeba było mieć naprawdę wiedzę, gdyż nie było łatwo. Nie zabrakło muzyki i tańców.  Walentynkowa praca plastyczna dała dzieciom dużo radości: wykonały drzewo serduszkowe i wianuszek z serc walentynkowych. Dzień zakończono ,,Serduszkowym tańcem". 


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w budynku przy ulicy Krzywoustego 

 
   Wszystkie grupy przedszkolaków z budynku przy ul. Krzywoustego wraz z wychowawczyniami zaprezentowały występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierzymy, że dla zaproszonych gości były to naprawdę wyjątkowe uroczystości pełne radości i dumy. Takie spotkania utwierdzają w przekonaniu, jak ważne dla młodych artystów są występy przed tak ważną publicznością. 
 
 


 


 

 

  

„ZIMĄ PAMIĘTAMY O ZWIERZĘTACH - KARMNIK DLA PTAKÓW”
 OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK-  KREATYWNE DZIECKO”

 

   W ramach projektu pt.: „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne dziecko” wykonane zostało kolejne zadanie, które polegało na stworzeniu karmnika dla ptaków. Do jego realizacji  zaprosiliśmy dzieci i rodziców. Wykonane karmniki zaskoczyły swoją pomysłowością oraz doborem materiałów, z których zostały wykonane, a przy tym zachowały swoją funkcjonalność. Wszystkie dostarczone prace były wspaniałe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.W trosce o „skrzydlatych przyjaciół” odwiedzających nasze miasto i okolice, społeczność przedszkola postanowiła podzielić się swoimi pracami z mieszkańcami Gryfina. Pomoc w zawieszeniu karmników zaoferowało Miasto i Gmina Gryfino oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie. „Ptasie stołówki” ozdobiły teren naszego przedszkola, Park Miejski im. Stanisławy Siarkiewicz oraz okolice "Opolanki". Uczestnicy projektu otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a rodzice za swoje zaangażowanie serdeczne podziękowania.Celem projektu było kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania ptaków zimą oraz zacieśnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu i rozwijanie wyobraźni twórczej  i zdolności manualnych dziecka.

Dziękujemy za wspólne działania na rzecz ochrony przyrody!


 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5