Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec
 

 

Obiad wielkanocny - ul. Krzywoustego 
  Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu uczciliśmy tą tradycję. Dzieci wraz z paniami zasiadły do obiadu wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Wspólny, uroczysty obiad wywołał miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków. 
 
 


 

 

Wielkanocne warsztaty u" Pajacyków"

 

   Przed świętami wielkanocnymi w naszej sali odbyły się warsztaty. Dzieci przywitały rodziców piosenkami, następnie wspólnie mieli za zadanie stworzyć króliczka z dostępnych materiałów. Udało się każdemu doskonale. Dzieci szukały na sali ukrytych przez Zająca czekoladowych jajeczek, bawiąc się przy tym znakomicie.


 

 

"Wiosenne zwyczaje Pajacyków" 
  Wraz z początkiem wiosny grupa Pajacyki uczestniczyła w akcji "Ukwiecamy nasze Przedszkole ". Rodzicom dziękujemy za dostarczenie pięknych sadzonek różnych kwiatów. Nie zapomnieliśmy też o ptaszkach odwiedzających przedszkolny plac zabaw i dzieci dosypały karmę do karmników. 
 
 


 


 

Akcja Zdrowo i sportowo - Nasza Ziemia - ul. Krzywoustego

 

   Dzieci na zajęciach z " Akcji Zdrowo i Sportowo" prowadzonych w naszym przedszkolu ćwiczyły współpracę w grupie i budowały relacje w zespole. Wykonały kilka ćwiczeń mających na celu poprawienie zwinności i gibkości, kształtowania orientacji przestrzennej oraz wzmacniających siłę mięśni. Temat prowadzonych zajęć związany był z Dniem Sprzątania Świata. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy ruchowej  "sadzimy drzewka".  Następnie dzieci wykonały ćwiczenia "Toksyczne odpady" z wykorzystaniem piłek. Kolejnym zadaniem do wykonania było "Dookoła świata" kształtujące orientację w przestrzeni. "Recykling" to kolejne ćwiczenie budujące  zwinność oraz koordynację oko-ręka. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały " Eko-jogę" czyli ćwiczenia rozciągające. 


 

 

Dzień Ziemi
ul Krzywoustego 
  Dnia 21.04 nasze przedszkole jak co roku uczciło Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę i w jaki sposób możemy jej pomóc. Dzieci zrozumiały znaczenie ochrony przyrody oraz poznały niebezpieczeństwa grożące naszemu środowisku. Na koniec wyruszyliśmy wspólnie posprzątać pobliskie tereny zielone i place zabaw.
 
 


 

 

"Pajacyki" poznają zawody!

 

   W kwietniu grupa Pajacyki, dzięki uprzejmości pewnych Pań, miała okazję poznać na czym polega zawód pielęgniarki, fryzjerki, co robi się na poczcie oraz jakie smakołyki przygotowywane są w "Czerwonej Budce" :) Pani pielęgniarka oraz panie fryzjerki pokazały dzieciom akcesoria potrzebne w ich pracy, na poczcie dzieci dowiedziały się co robi listonosz i co można kupić w Urzędzie Pocztowym, a w "Kebabie z Czerwonej Budki" przedszkolaki posłuchały o pracy w gastronomii, a także skorzystały z poczęstunku w postaci pysznych frytek przygotowanych przez właścicieli :) 


 

 

Kids & Sport - Naszym tematem była Ziemia  
  Co możemy zrobić aby dbać o naszą planetę? Czy wystarczy zbierać śmieci raz w roku w święto Ziemi ? Otóż nie ! I nasze dzieci z  przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie są tego wspaniałym przykładem doskonale wiedzą jak należy dbać o nasza planetę . A śmieci zbierają i wrzucają do kosza nie tylko jeden dzień w roku. Z chęcią sprzątają i trzeba było nikogo do tego zmuszać! Wysprzątały cały park , a radością i uśmiechom nie było końca.  Tego wszystkiego dowiedziały się również poprzez zabawy sportowe, gdzie wszystkie z chęcią wykonywały ćwiczenia. 
 
 


  

Wystawa obrazów pt. „Piórko” w Centrum Informacji Turystycznej - grupa „Motylki”

 

   13 kwietnia dzieci z grupy „Motylki” wybrały się do Centrum Informacji Turystycznej na wystawę obrazów pt. „Piórko”. Wychowankowie podziwiali wystawę malarską lokalnej artystki Elli Stasiak. Podczas zajęć poznały znaczenie terminów tj. dzieło sztuki, wystawa. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały wybitne dzieła i bardzo uważnie słuchały pana przewodnika.

Obrazy przypadły dzieciom do gustu. Były piękne i kolorowe co nastroiło młodych koneserów sztuki bardzo pozytywnie. Przedszkolaki postanowiły zmierzyć się z kunsztem malarskim autorki wystawy i stworzyć własne dzieło o podobnej tematyce. Gratulujemy talentu!


 

 

"Kaczuszki" bawią się w teatr 
  Dzieci chętnie brały udział w zabawach w teatr. Ubierały kostiumy, odgrywały role w inscenizacji "Legendy o wawelskim smoku" oraz wiersza J. Brzechwy "Żuk". Zabawy trwały kilka dni, wszystkie dzieci chciały zagrać jakąś rolę.
 
 


 


 

"Kaczuszki" w bibliotece

 

   23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Dzieci odbyły wycieczkę do biblioteki. Pan Mariusz przygotował dla nas zajęcia z Kicią Kocią. Dzieci uważnie słuchały czytanego opowiadania. Był też czas na zabawę ruchową i kolorowanie. Otrzymaliśmy dyplom przyjaciół Kici Koci. Wypożyczyliśmy książeczki do czytania w przedszkolu. Dzieci obiecały odwiedzać bibliotekę z rodzicami.


 

 

Święto Chrztu Polski w grupie "Pieski" 

 
  Święto Chrztu Polski jest Świętem Państwowym, ustanowionym 9 kwietnia 2019r., które zostało ustalone na 14 kwietnia. Dzieci z grupy "Pieski" po raz pierwszy obchodziły to Święto.  
Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia utrwalające znajomość symboli narodowych i najważniejsze informacje o Mieszku I
Dzieci zostały odświętnie ubrane w barwach Polskiej flagi i wykonały pracę plastyczną - królewską koronę - kolorując i wyklejając ją kryształkami.
 
 


 

 

Wystawa "Piórko" - Grupa "Pieski"

 

   W Centrum Informacji Turystycznej przy nabrzeżu w Gryfinie została zorganizowana wystawa malarska pod tytułem "Piórko" autorstwa Gryfińskiej malarki Elli Stasiak.
Dzieci z miłą chęcią obejrzały wystawę, która bardzo im się spodobała. 


 

 

Kids Sport "Wielkanoc" - ul Sprzymierzonych 

 
 
 
 


 
 

"Wielkanocne zwyczaje" występ artystyczny dzieci z grupy "Motylki"

 

   W dniu 6 kwietnia 2023 r. dzieci z grupy "Motylki” zaprezentowały program artystyczny pt. "WIELKANOCNE ZWYCZAJE". Wśród postaci, które pojawiły się na scenie były kurczaczki, zajączki i oczywiście Pani Wiosna. Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom zwyczaje i tradycje wielkanocne.  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne.


 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5