Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec
 


Uszatkowa Olimpiada "Pajacyków"

 

  W naszym przedszkolu odbyła się Uszatkowa Olimpiada. Dzieci z grupy „Pajacyki” uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów z Akademii Piłkarskiej Reissa.


 

 

Kids Sport - Jesień 

 
  Na zajęciach z Akcji Zdrowo i Sportowo "Kids Sport"  dzieci wykonywały ćwiczenia kształtujące zwinność, uczyły się utrzymywać równowagę ciała oraz wzmacniały sprawność ogólną. Na zdjęciach aktywnie uczestniczące dzieci z  grupy "Pszczółki" , "Pajacyki", "Misie" oraz "Pieski".
 
 


 


DZIEŃ CHŁOPAKA - przy ulicy Krzywoustego

 

 

„Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.”


 

 

Teatr Lalek pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” 

 
  Grupy "Motylki", "Misiaczki" i "Kaczuszki" uczestniczyły w spektaklu online pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka”. Dla dzieci ogromnym przeżyciem było zobaczenie na scenie patrona swojego Przedszkola, czyli Misia Uszatka. Główny bohater miał wiele przygód, które szczęśliwie się zakończyły.
 
 


 


Pierwsza wycieczka "Misiaczków"

 

  "Misiaczki" uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Smętowic. Dla dzieci było to ogromne przeżycie. Na miejscu wszyscy podziwialiśmy zwierzęta (utrwalaliśmy ich nazwy), a także doskonale bawiliśmy się na placu zabaw.


 

 

Teatrzyk Kamishibai u "Misiaczków"


 
   „Jakie są pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni? Co dzieje się w przyrodzie? Kto ma spiżarnię z zapasami na zimę, a kto zapasów nie robi wcale? Jakie są dary jesieni? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą dzieci w bajce " Jesienny bal w lesie". Fabuła została tak pomyślana, by opowiedzieć o nasilających się symptomach jesieni: od chłodnego wiatru i opadających liści do dżdżystego dnia. Na jesienny bal zaprasza sroka, a pretekstem do leśnej imprezy jest pożegnanie ptaków, które odlatują do ciepłych krajów. Kolorowe ilustracje, w których przeważają jesienne barwy, nastrojowo wprowadzają w klimat tej pory roku. Dzięki bajkowej narracji dzieci są w stanie lepiej zapamiętać i opowiedzieć o tym, co dzieje się w otaczającej nas przyrodzie.
 
 


 


Poszukiwanie oznak jesieni- grupa Kotki

 

  Pod koniec września, przedszkolaki z grupy Kotki udały się na spacer do pobliskiego parku, w celu poszukiwania pierwszych oznak jesieni. Pogoda tego dnia sprzyjała, a dzieci wróciły do przedszkola z koszykiem pełnym kasztanów oraz pięknych, kolorowych liści.


 

 

Dzień Chłopaka ul.  Sprzymierzonych 

 
   30 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Uczciliśmy to drobnymi upominkami oraz zabawami.
 
 


 


 

Kids Sport "Roboty" - ul. Krzywoustego

 

  Na zajęciach sportowych pt. "Roboty" realizowanych przez Akcję Zdrowo i Sportowo, dzieci wykonywały ćwiczenia wzmacniające mięśnie postawne rąk i obręczy barkowej oraz mięśni nóg. Wykonane ćwiczenia podniosły ogólną sprawność dzieci, a także wydolność organizmu. Zdjęcia wykonane w trzech grupach "Pajacyki", "Misiaczki" oraz "Misie".

 

 

Kids Sport "Jesień" ul. Sprzymierzonych


  

 

  Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia dzieciom wiadomości o nowej porze roku -Jesieni jej barwach i darach, które nam przynosi. Rozgrzewkę rozpoczęto zabawą w "Zbieranie owoców" w tym ćwiczeniu dzieci wzmacniały mięśnie barkowe. W kolejnych zabawach ruchowych "Grzybki" dzieci szukały tylko grzybów(piłek) jadalnych - ćwiczyły refleks i spostrzegawczość. Zabawy: "Dynie"- dzieci uczyły się prawidłowego sposobu podnoszenia ciężkich przedmiotów; "Spadające kasztany" dzieci ćwiczyły równowagę ciała oraz celność rzutu. Zakończeniem zabaw było " Zamiatanie liści", dzieci w tej zabawie ćwiczyły koordynacje oko-ręka, zwinność oraz siłę mięśni rąk.

 
 


 

Dzień Jabłka w grupie "Pieski"

 

  28 września dzieci z grupy"Pieski" obchodziły Dzień Jabłka. Podczas zabaw tematycznych rozwijały umiejętności matematyczne, grafomotoryczne, rozwijały koordynację wzrokowo- ruchową, poznały budowę jabłka (miąższ, gniazdo nasienne, nasiona, skórka, ogonek, listek). Na koniec zajęć wszystkie dzieci zjadły jabłuszko.


 

 

"Dzień jabłka" w grupie "Pajacyki"
 

 

  W Naszym Przedszkolu "Dzień jabłka" odbył się 28 września. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania  oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek. Obchody rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Ponadto przedszkolaki wykonały bardzo staranne prace plastyczne. 

 
 


  

"Kaczuszki" w Gospodarstwie Agroturystycznym w Smętowicach

 

  13 września grupa "Kaczuszki" wraz z innymi grupami z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego. Na miejscu zakwaterowani zostaliśmy w jednym z domków na terenie ogrodu, tam mogliśmy zostawić swoje rzeczy i zjeść drugie śniadanie. Następnie wybraliśmy się na odwiedziny zwierząt hodowlanych i egzotycznych zamieszkujących tereny gospodarstwa. Oczywiście nie obyło się bez zabaw na świeżym powietrzu i skorzystania ze sprzętu terenowego, który był na terenie ogrodu. Na koniec wszyscy wróciliśmy do naszego domku i zjedliśmy  kiełbaskę z grilla, którą przyrządzili nam właściciele gospodarstwa. 


 

 

Pierwsze prace plastyczne "Misiaczków"

 

  Od początku roku szkolnego "Misiaczki" wykonują kreatywne prace plastyczne. Zawitała jesień, więc jest częstą inspiracją naszych prac. Malujemy, rysujemy, wydzieramy, naklejamy, lepimy... Każda praca to dzieło samodzielnych rączek. 

 
 


  

,,Misiaczki"  szukają pierwszych oznak jesieni

 

 

Spadają kasztany
wiatr liście niesie
To dla nas znak,
że przyszła jesień.

Dzieci z grupy ,,Misiaczki" na spacerze w radosnym nastroju, szukały jesiennych oznak.  Udało się znaleźć ich wiele: leżące kolorowe liście, żółknące trawy, ale najbardziej cieszyły spadające kasztany. 


 

 

Pierwszy Dzień Jesieni w grupie "Pieski"

 

  23 wrzesień to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. W grupie "Pieski" dzieci świętowały ten dzień podczas zabaw  ruchowych i zajęć plastycznych o tematyce jesiennej. 

 
 


 Akcja „Sprzątanie Świata” - w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

  Nasze Przedszkole co roku jest uczestnikiem Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". W dniu 16 września br. przedszkolaki wyposażone w rękawiczki ochronne i plastikowe worki oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę i teren przedszkola. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

  Na relację z tego ważnego dnia zapraszamy do naszej galerii.


 

Podsumowanie Akcji z okazji Dnia Przedszkolaka
 


 

 

 

 

  Już po raz drugi połączyliśmy się w jednym wielkim Przedszkolnym Chórze podczas Ogólnopolskiej Akcji "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką” której Nasze Przedszkole jest organizatorem.Patronem tego przedsięwzięcia jest wydawnictwo „Bliżej Przedszkola” oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego.Na grupę Facebooka „Bliżej Nauczyciela Przedszkola-Przedszkolaka - Ciebie” napłynęło mnóstwo relacji, zdjęć z przebiegu uroczystości z okazji tego pięknego święta Wychowania Przedszkolnego. Jesteśmy oczarowani i wzruszeni relacjami, oraz zaangażowaniem kochani Nauczyciele Przedszkola.
W tych relacjach można zobaczyć nieskrępowaną dziecięcą radość i mnóstwo pozytywnych emocji. W tym roku nasz relacja była transmitowana z sali Pszczółek w budynku przy ul Sprzymierzonych, gdzie tańcem i piosenką rozpoczęliśmy świętowanie tej wesołej uroczystości.
W tym dniu łączyliśmy się również ze studiem Polskiego Radia Dzieciom. Podczas audycji dzieci zaśpiewały fragment piosenki, którą śpiewaliśmy na rozpoczęcie Akcji oraz fragment hymnu Naszego Przedszkola.

(W linku można posłuchać naszą rozmowę, która rozpoczęła się po 9 20)
                         LINK


  

Międzynarodowy Dzień Kropki - w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

    Jak co roku, 15 września Nasze Przedszkole świętowało Międzynarodowy Dzień Kropki. Zastanawiacie się kto wymyślił Dzień Kropki? Peter H. Reynolds stworzył bardzo pouczającą opowieść o Kropce, która zmieniła świat małej Vashti - dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym i rozwijać fantazje. Kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji i wiary we własne możliwości.


 

 

"Misiaczki" uczą się bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych
 


 

  "Gdy zamierzasz przejść ulicę”(Wanda Chotomska)                                                      
1.     Na chodniku przystań bokiem,
2.     Popatrz w lewo bystrym okiem,
3.     Skieruj w prawo wzrok sokoli,      
4.     Znów na lewo spójrz powoli,
5.    Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie.

 
 


  

Grupa "Pieski" na wycieczce w Smętowicach

 

    13 września dzieci z grupy "Pieski" udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach.
Przedszkolaki znakomicie bawiły się na świeżym powietrzu, choć pogoda tego dnia zaskoczyła nas delikatnym deszczem. Był czas na odpoczynek przy słodkiej drożdżówce, jak i czas na zabawę swobodną. Dzieci odwiedziły mini zoo dostępne na terenie gospodarstwa, zjadły kiełbaskę z grilla i miło spędziły czas na ogromnym placu zabaw. Było super, jak zawsze!


 

 

Pierwszy dzień w przedszkolu po wakacjach - Grupa "Pieski"
 

 

  Hmmmmmm wakacje. Każdy z nas spędza je trochę inaczej. Bo tyle ile ludzi na świecie, tyle różnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Stęskniliśmy się za sobą i wspólnymi zabawami. Pierwszy dzień w przedszkolu po wakacjach upłynął nam w radosnych nastrojach i świetnej zabawie.

 
 


  

Pierwsze dni w przedszkolu po wakacjach - Grupa "Misiaczki"

 

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

(Autor B. Szelągowska) 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5