Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec
 

Spotkanie Choinkowe grupa Kaczuszki

 

   Tuż przed świętami Bożego Narodzenia "Kaczuszki" zaprosiły rodziców na spotkanie przy choince. Dzieci zaśpiewały przy choince, zatańczyły taniec "śnieżynek i bałwanków". Po występach wykonały z rodzicami przestrzenną pracę techniczno-plastyczną "choinkę".


 Obiad wigilijny- ul. Sprzymierzonych

 

   Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zwieńczył obiad wigilijny, który odbył się w każdej z grup. Nie zabrakło wspólnie składanych życzeń oraz śpiewania kolęd. Takie wyjątkowe chwile nie tylko pielęgnują wzajemne, serdeczne relacje ale również utrwalają piękne tradycje świąteczne.


 

Świąteczny obiad w budynku przy ulicy Krzywoustego

 

   Co roku w Naszym Przedszkolu parę dni przed Wigilią odbywa się "świąteczny obiad". Dzieci z młodszych grup, w budynku przy ulicy Krzywoustego, elegancko ubrane, przy odświętnie przystrojonych stołach, miały okazję wspólnie zjeść posiłek poznając zasady savoir-vivre oraz tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. 

  

Przygotowania do świąt - Grupa "Pieski"

 

   Magia i niezwykły nastrój ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA zagościł u nas…..
Pierwszym krokiem, który zrobiliśmy, było ozdabianie kopert na list do Świętego Mikołaja, następnie ubieranie choinki i radość dzieci z własnoręcznie wykonanych ozdób na choinkę: brokatowych śnieżynek, pierzastych aniołków, nauka i śpiewanie tradycyjnych kolęd i pastorałek, poznawanie literatury: wierszy, opowiadań dotyczących świąt. Wykonaliśmy także przestrzenne choinki oraz świąteczne stroiki z żywych gałązek, które sami pięknie ozdobiliśmy. Nasze stroiki oraz choinki podarowaliśmy naszym rodzicom – to wszystko sprawiało dzieciom dużo radości i budowało świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt.


 

Mikołajki w budynku przy ulicy Sprzymierzonych
   Jak co roku 6 grudnia dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka przy ul. Sprzymierzonych z niecierpliwością czekały na przyjście Świętego Mikołaja. Świętowanie rozpoczęły od wysłuchania listu od Mikołaja, który zostawił kilka zadań i zaprosił do wspólnej zabawy przy ich wykonaniu. Wkrótce usłyszeliśmy znajomy dźwięk dzwonków i pojawił się długo wyczekiwany Gość, który obdarował dzieci prezentami. W zamian usłyszał piękne świąteczne piosenki. Dzieci z radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą grzeczne. A więc Mikołaju do zobaczenia za rok!!!

  

Pomocnicy Świętego Mikołaja

 

   Kolejne zajęcia sportowe to  "Pomocnicy Świętego Mikołaja". Dzieci wzmacniały poszczególne partie ciała,  kształtowały celność, skoczność i zwinność, poprawiały ogólną sprawność fizyczną. W pierwszym ćwiczeniu dzieci zamieniły się w renifery i odbyły solidny trening. Kolejnym zadaniem była zmiana w elfy, dzieci ćwiczyły ładowanie prezentów do sań Świętego Mikołaja i wrzucanie ich do komina. Na końcu zadaniem dzieci było umieszczenie ozdób na choince. 


 

Mikołajki w budynku przy ulicy Krzywoustego 

   06.12.2022 nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami, a na koniec każda grupa mogła zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Dzieci były bardzo szczęśliwe ze spotkania ze Świętym Mikołajem. 

  

Kids Sport - Pomocnicy Świętego Mikołaja

 

   Dzieci na zajęciach wykonały ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała, kształtowały celność, skoczność oraz zwinność i poprawiały ogólną sprawność fizyczną. Zajęcia zaczęły się od rozgrzewki - Trening reniferów, dzieci ćwiczyły równowagę oraz skoczność. Następnie ćwiczyły ładowanie prezentów do sań Mikołaja oraz wrzucanie prezentów do komina. Kolejne ćwiczenie to szykowanie choinki za pomocą woreczków. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały ćwiczenia rozciągające.

 

"Kaczuszki" na poczcie

 

   Grudzień powitaliśmy tematyką związaną z pocztą, telefonami i innymi sposobami kontaktowania się na odległość. W obecnych czasach zawód listonosza i instytucja poczty wydają się już nieco archaiczne, ale nadal ważne jest, aby dzieci wiedziały, że na świecie są nie tylko paczkomaty i kurierzy, a na poczcie można wysłać list, nadać paczkę i spotkać listonosza.


 
 

Ruch to zdrowie - Grupa "Pieski"

 

   Dzieci należy zachęcać do aktywności na świeżym powietrzu, aby rozwijać swoje umiejętności fizyczne i społeczne. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla dzieci, ponieważ pomaga im rosnąć zdrowo i silnie, a także rozwija ich umiejętności społeczne. Może pomóc dzieciom stać się bardziej niezależnymi i samowystarczalnymi w przyszłości. Zabawy dla dzieci na dworze to świetny sposób na utrzymanie aktywności i zaangażowania dzieci. Zabawy ruchowe to również kontakt ze światem przyrody, co ma wiele zalet dla zdrowia fizycznego i psychicznego.


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5