Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec

 
 

Dzień Życzliwości

 

   Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta. To każdego roku 21 listopada ma te szczególną moc… I w naszym Przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały. Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy, życzliwi dla siebie byliśmy i drzewka życzliwości z naszych rączek tworzyliśmy.


 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - Grupa "Motylki" i "Kaczuszki"

 

   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to niezwykle ważny dzień, którego obchody na stałe zagościły w kalendarzu świąt w przedszkolu.

Grupy Motylki i Kaczuszki wspólnie obejrzały filmik edukacyjny "Prawa Dziecka". Rozmowy na temat tego, co obejrzały toczyły się już w swoich grupach. Dzieci próbowały zrozumieć "Co to znaczy, że mają swoje prawa". Słuchały "Piosenki o prawach dziecka" wykonały do niej zabawę ruchowo taneczną. "Kaczuszki" stworzyły drzewo praw dziecka.

 


 
 

Akcja Zdrowo i Sportowo - Dzień Pluszowego Misia 

 

   Celem zabaw było rozwijanie sprawności ruchowej poprzez ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem nietypowego przyrządu - pluszowego misia. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy w berka "Miś", a następnie dzieci bawiły się w "Misie akrobaty" wykonując ćwiczenia równoważne. Kolejnym ćwiczeniem był "Marsz misiów". Dzieci trzymały swoje misie i przekładały je z ręki do ręki nad głową oraz przed sobą. Następne ćwiczenia polegały na odnalezieniu swojego misia, a ostatnim ćwiczeniem był "Miś- siłacz". Na koniec zajęć dzieci wykonały ćwiczenia rozciągające.

 

Dzień Kredki - zabawy z kredkami w roli głównej

 

   Dnia 22 listopada nasze przedszkolaki  świętowały "Dzień Kredki". Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci, gdyż dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje emocje i uczucia. Celem zabaw w tym dniu było utrwalanie kolorów, rozwijanie wyobraźni, a także poznanie historii kredki.  Przedszkolaki przekonały się, że kredki to nie tylko kolorowanie i rysowanie, ale również twórcza i świetna zabawa. 


 

 

Kids & sport - Andrzejki, ul Sprzymierzonych

 

   W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia sportowe pt. "Andrzejki". Pierwsze zdanie zatytułowane było jako "wróżby sportowe", w których zadaniem dzieci było przewracanie ustawionych pachołków pod którymi ukryte były wróżby andrzejkowe. Dzięki tym zadaniu dzieci wzmacniały mięśnie, rozwijały sprawność i celność. Drugie zadanie pt. " wyścig butów" wzmacniał koordynację oraz sprawność ogólną. Podczas tego zadania dzieci ustawiały się obok siebie, w rzędzie. Zdejmują obuwie i przekładają je aż do wyznaczonego miejsca. Zwycięzca został obdarowany zapowiedzią spełnienia marzeń. 


 

Pasowanie na Przedszkolaka w Grupie "Przyjaciele Misia Uszatka"

   22 listopada odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał piękną pluszową kredkę z własnym imieniem.


 
 

Dzień Życzliwości w budynku przy ul. Krzywoustego

 

   W poniedziałek 21 listopada dzieci z wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. W tym dniu Panie rozmawiały z przedszkolakami o tym czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Przypomniały dzieciom magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać.


 

Dzień Pluszowego Misia w budynku przy ulicy Krzywoustego
  25 listopada wszystkie dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym Przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  Misiami. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię Pluszowego Misia, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia".
 
To był bardzo piękny i pełen miłych przeżyć dzień!


  

Kreatywny Przedszkolak
 „Jesienny Park”

 

   Dzieci z grupy „Pajacyki” i „Motylki” w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko wykonały listopadowe zadanie pt. „Jesienny park”.

 Przedszkolaki inspirując się wspólnymi spacerami, stworzyły jesienny park. Do wykonania makiety wykorzystały różnorodne materiały przyrodnicze i recyklingowe. Podczas zabawy dzieci doskonaliły sprawność manualną oraz utrwaliły wiadomości dotyczące cech charakterystycznych tego miejsca. Powstały drzewa, ścieżki, ławeczki, kosze na śmieci, plac zabaw. Efektem  pracy była piękna i barwna makieta parku.


 

Dzień Misia i Urodziny Misia Uszatka   25.11 świętowaliśmy w przedszkolu Urodziny Misia Uszatka patrona naszego Przedszkola i Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie, malowały farbami misie z masy gipsowej, kolorowały Misia Uszatka. Bawiły się w różne zabawy ze swoimi misiami, zaśpiewały sto lat Misiowi Uszatkowi. Grupa "Gromadka Misia Uszatka" z tej okazji  wystąpiła dla seniorów z Dziennego Domu Seniora + w Gryfinie. Dzieci zatańczyły, recytowały wiersze, wręczyły własnoręcznie malowane misie. Dzieci otrzymały dyplomy i pierniki udekorowane przez seniorów. 


  

Muzeum Techniki i Komunikacji - grupa "Króliczki" i "Gromadka Misia Uszatka"

 

  W listopadzie dzieci z grupy "Króliczki" i dzieci z grupy " Gromadka Misia Uszatka" odwiedziły Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia wielu ciekawych eksponatów z dziedziny motoryzacji. Największym zainteresowaniem cieszył się symulator, w którym dzieci mogły sprawdzić jak prowadzi się tramwaj.


 

Dzień Kredki   Tego dnia w naszym przedszkolu powstały olbrzymie kredki, wykonane różnymi technikami. Dzieci wzięły również udział w zabawach z wykorzystaniem kredek, m.in. w układaniu ciekawych kompozycji i porządkowaniu kredek względem określonej cechy. Dzieci obejrzały również film przedstawiający powstawanie kredek bambino. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorami. A uśmiechom dzieci nie było końca. 


 


 

Akcja Zdrowo i Sportowo "Polskie Krajobrazy"

 

  Dzieci na zajęciach ogólnorozwojowych podnosiły ogólną sprawność, siłę i wydolność organizmu oraz ćwiczyły koordynację wzrokowo - ruchową. Wykonały także ćwiczenia rozgrzewkowe "Mazury" zamieniając się w żabki starały się zebrać jak najwięcej pokarmu i umieścić je w "spiżarni", czyli np. w hula hop. Następnie wykonały kilka ćwiczeń wzmacniających sprawność ogólną i mięśnie postawne. Na zakończenie dzieci wykonały ćwiczenia rozciągające. 


 

Wyjazd do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie - grupa "Kaczuszki"  Grupa "Kaczuszki" była w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie na spektaklu pt. "Motyla noga". Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Oprócz wrażeń artystycznych, wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą. Zainteresowane były ekspozycjami scenografii do bajek w holu teatru. Warto było to przeżyć i z pewnością jeszcze tam wrócimy.

Rodzicom dziękujemy za elegancki ubiór dzieci i sfinansowanie wyjazdu.


  

Wyjście do kina "Gryf" na bajkę "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu"

 

  W listopadzie dzieci z grup "Misiaczki", "Pieski", "Zajączki" oraz "Kotki" wybrały się do gryfińskiego kina na bajkę pt. "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu". Piękna animacja bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Dzieci nie mogą się doczekać następnego wyjścia do kina. 


 

Międzynarodowy projekt eTwinning "Math is Art, Art is Math"  "Matematyka w sztuce, sztuka w matematyce" to międzynarodowy projekt, który w tym roku realizowany jest w grupie Pszczółki. Koordynatorem tego projektu jest wicedyrektor Agnieszka Mucha a zajęcia odbywają się w czwartki jeszcze przed śniadaniem. 
  Zachęcamy do śledzenia relacji z realizacji wszystkich przedsięwzięć. Można już zobaczyć, że zadania do wykonania są bardzo ciekawe, rozwijające kreatywność a poszukiwanie matematyki w otaczającym świecie są z pewnością wspaniałą przygodą.


 


 

Kids Sport Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia , Sprzymierzonych

 

  Przedszkolaki na tych zajęciach rozwijały sprawność ruchową poprzez ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem zabawki pluszowej - misia. Zajęcia  zaczęły się od rozgrzewki w zabawie " Miś - berek" a później był " Marsz misiów", gdzie dzieci przekładały swojego pluszaka na różne sposoby z ręki do ręki np. przed sobą, nad głową. Następną zabawą był " Miś - akrobata", czyli tor przeszkód, który przedszkolaki pokonywały ze swoimi pluszakami, a w zabawie "Miś - siłacz", dzieci wykonywały ćwiczenia leżąc na plecach np. trzymały misia stopami, leżąc na brzuchu - podnosiły misia do góry w rękach. Na zakończenie ćwiczenia wyciszające.


 

 

Spotkanie z Higienistką 

 
  W połowie listopada wszystkie grupy z budynku przy ulicy Sprzymierzonych, miały niezwykle ciekawe spotkanie z Panią higienistką stomatologiczna. Pani Weronika przedstawiła najważniejsze zasady dbania o higienę jamy ustnej oraz pokazała. Aby zdrowe zęby mieć,trzeba tylko chcieć
 
 


  

Wizyta higienistki stomatologicznej- grupa Kotki

 

  W połowie listopada, grupę Kotki odwiedziła Pani Weronika, która jest higienistką stomatologiczną. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zminimalizowanie lęku dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dzieci dowiedziały się czym jest próchnica oraz jak dbać o zęby aby były zdrowe.


 

 

Kids sport "Polskie Krajobrazy" 
  Dzieci podczas zajęć sportowych Kids Sport pt. Polskie Krajobrazy wzmacniały mięśnie postawne, sprawność ogólną, balans ciała, siłę, szybkość i sprawność ogólną. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką pt. „Mazury” – dzieci zamieniały się w żabki i raki. Część główna zajęć: „Nad morzem Bałtyckim” dzieci broniły swojego terytorium przed meduzami, „Na szlaku – Tatry” pokonywały tor przeszkód. „Wisła” dzieci przechodziły za pomocą kółek plastikowych z jednej strony rzeki na drugą, „Puszcza Białowieska” unikały wpadnięcia na żubry – toczące się hula hop. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia rozciągające i wyciszające.
 
 


 

  

Kids sport- Woda
 ul. Sprzymierzonych

 

  Tematem zajęć Kids sport w tym tygodniu była " Woda". Ćwiczenia rozpoczęły się  rozgrzewką podczas której dzieci doskonaliły ogólną sprawność, koordynację oraz gibkość. W zabawie " Fale", zadaniem dzieci było odpychanie ( turlanie) od siebie piłki, w stronę dowolnie wybranego uczestnika zabawy. W zabawie " Deszcz", dzieci na sygnał chowały się przed opadem pod parasolem, za który służył pachołek. W zabawie " Rzeka", zadaniem dzieci była pomoc wodzie w " przepłynięciu" wybranego obszaru rzeki. Każde dziecko miało za zadanie przeturlanie piłki wzdłuż ławki tak, by nie spadła na podłogę. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia relaksacyjne.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo "Owoce" 

 
  Dzieci na zajęciach wzmacniały siłę mięśni stóp, kształtowały prawidłową postawę ciała, utrzymywały równowagę oraz rozwijały koncentrację. Wykonały ćwiczenia gimnastyczne podnoszące ogólną sprawność.  Były to ćwiczenia takie jak: "Farma truskawek" wzmacniająca mięśnie stóp, "Lemoniada" kształtująca zwinność, siłę mięśni stóp, "Winogrona" kształtująca zwinność i szybkość oraz "Arbuzy". Na zakończenie dzieci wykonywały ćwiczenia rozciągające.
 
 


  

Akcja Zdrowo i Sportowo "Warzywa"

 

  Dzieci na zajęciach bawiły się w "berek marchewka" ćwicząc przy tym szybkość, refleks oraz orientację w przestrzeni. Wykonały ćwiczenia "Ziemniaki" wzmacniające mięśnie, " Groszek" kształtujące orientację w przestrzeni, wzmacniające mięśnie oraz "Pomidor" ćwicząc skoczność i mięśnie nóg.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo "Sad" 

 
  Dzieci na zajęciach wykonały pięć ćwiczeń. Na początku zbierały owoce w jesiennym sadzie, następnie zrealizowały ćwiczenia "Po drabinie, po jabłka" kształtując umiejętność łapania i celowania oraz gibkość, "śliwki" kształtując koordynację oko-ręka, wykonywały rzuty ćwicząc przy tym celność i ucząc się pracy w parach. "Gruszki" ćwiczyły zwinność oraz refleks, "Dynie" uczyły się współpracy w grupie, kształtowały siłę mięśni obręczy barkowej i rąk. 
 
 


 


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo " Wiejska Zagroda"

 

  Dzieci na zajęciach wzmacniały siłę mięśni i stawów, poprawiały wytrzymałość, kształtowały szybkość reakcji. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki, a mianowicie zabawy w berka "Krowa". Następnie wykonały ogólne ćwiczenia ruchowe. "Bieg owiec", która miała na celu poprawę wydolności, skoczności oraz wzmocnienie mięśni nóg. Drugie ćwiczenie "Jajeczna sztafeta" uczyła koordynacji oko-ręka i kształtowała orientację w przestrzeni. Ćwiczenie trzecie " Prosiaczkowe zawody błotne" wzmocniła mięśnie nóg oraz skoczność i siłę. Czwarte ćwiczenie "Kury i lis" kształtowała szybkość reakcji. Ostatnie zadanie "Gęsi wyścig" uczyła współpracy w grupie oraz orientację w przestrzeni. Na zakończenie dzieci wykonały ćwiczenia rozciągające. 


 

 

Dzień Niepodległości 

 
  W dniu 10.11 w naszym Przedszkolu dumnie świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Grupa " Pszczółki" przygotowała uroczyste przedstawienie dla pozostałych grup i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. 
 
 


 


 

Dzień Postaci z Bajek 4.11.2022 - ul.  Sprzymierzonych

 

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w naszym przedszkolu było czwartego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia wszystkie dzieci mogły  choć na moment zapomnieć o wszelkich troskach i bawić się na całego. 


 

 

Dzień Postaci z bajek - w budynku przy ulicy Krzywoustego
 

 
  To był magiczny dzień w naszym przedszkolu. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich był teatrzyk kukiełkowy pt. "Spotkanie bajek", który został przygotowany przez panie z grupy "Misiaczki" i "Misie". Dzieci miały okazję zaprezentować stroje bajkowe na specjalnie przygotowanym pokazie mody. Były zabawy muzyczne, taneczne, a także bliskie spotkanie z książką. 
 
 


 


 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5