Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec

Pszczółki -Miniaturowe Gryfino


  Dnia 6 października gr. ,,Pszczółki’’wyruszyła do galerii miniatur pani Urszuli Kwietniewskiej-Łacny, zobaczyć ,,Cudowny świat miasta Gryfino w miniaturze''Była to wyprawa do wspaniałego świata miniatur budynków i budowli charakterystycznych dla naszego miasta.Dzieci z zachwytem i z ogromnym zainteresowaniem oglądały wystawę,a na koniec wpisały się w księdze gości.


 


Filmik
 

Pszczółki- Dzień Jabłka

 
   28 września w gr. ,,Pszczółki’’ zorganizowany został Dzień Jabłka.Dzieci nauczyły się piosenki w języku migowym o rumianym jabłuszku , oraz wykonały papierowe jabłka,które zostały zawieszone na dużym papierowym drzewie.Na koniec zajęć można było skosztować naturalny sok jabłkowy .Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców, z powodu ich walorów odżywczych i zdrowotnych.

 


 

Zabawy muzyczne "Misiaczków"
 

  Każdego dnia rozwijamy umiejętności muzyczne Misiaczków. Dzieci poznały wiele piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych.


 

"Misiaczki" w ogrodzie przedszkolnym

 
   Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. We wrześniu pogoda była idealna do zabaw i spacerów. Trzylatki poznały zasady bezpiecznego spędzania czasu na placu zabaw.
 

 


 

Prace plastyczne "Misiaczków"
 

  Nasze najmłodsze przedszkolaki chętnie rozwijają swoje umiejętności plastyczne. Dzieci poznają nowe techniki plastyczne i wykonują piękne prace, które rodzice mogą podziwiać na wystawie w przedszkolu.


 


Misiaczki realizują projekt „Dźwięki Przyrody”

 

  Nasze najmłodsze przedszkolaki rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki pt. „Dźwięki Przyrody”. Zadaniem dzieci było posadzenie kwiatów, które będą ozdobą sali. Dzieci będą mogły dbać o rośliny i obserwować ich wzrost.


 

Dzień Chłopaka w grupie "Kotki"
 

  Z okazji Dnia Chłopaka, 30 września w grupie Kotki zorganizowano kilka konkurencji sprawdzających umiejętności sprawnościowe chłopców. Zadania jakie mieli do wykonania to: rzucanie do celu, taniec, biegi oraz pompki. Wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni prezentami, odznakami ,,Super chłopaka" oraz wielkimi brawami od dziewczynek. Na koniec wspólnie zatańczono taniec z balonem.


 


 

Dzień Chłopaka w grupie Gromadka Misia Uszatka

 

  Ostatniego dnia września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci wspólnie upiekły babeczki. Były wesołe zabawy przy muzyce. Chłopcy dostali Dyplomy Super Chłopaka oraz eleganckie krawaty zaprojektowane i wykonane przez najwspanialsze projektantki mody z grupy Gromadka Misia Uszatka.


 

Gimnastyka z Lwem Lolkiem - grupa "Króliczki"

  Dzieci z grupy "Króliczki" wzięły udział w 3-dniowym gimnastycznym wyzwaniu "Lolek w wesołym miasteczku". Wyzwania, które stawiał przed dziećmi lew, przyniosły wiele radości i śmiechu, a jednocześnie dostarczyły dużej dawki ruchu. Na koniec wyzwania dzieci otrzymały list z certyfikatem. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka "Ekspresja".


 

 

 

  

Zabawy dowolne - Grupa "Pajacyki"

 

  Zabawa swobodna, niekierowana przez dorosłego, to bardzo ważny obszar aktywności w życiu każdego dziecka. Dzięki niej dziecko robi ogromny krok w swym rozwoju. W zabawie dziecko zdobywa umiejętności, sprawności, doświadczenia. Wzbogaca zasób wiedzy o otoczeniu, poszerza je. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej – dziecko uczy się oceniać kształty, odległości, kierunki oraz rozmieszczenie przedmiotów w przestrzeni. Rozwija się tu myślenie przyczynowo – skutkowe. Mały człowiek uczy się odróżniać realia od fikcji, próbując pewnych działań w zabawie będzie sobie coraz lepiej radził w nowych sytuacjach zabawowych i życia codziennego. W zabawie myślenie zaczyna wyprzedzać działanie, rozwija się motoryka dziecka, ma tu też miejsce emocjonalna ekspresja dziecka – następuje okazja do wyładowania nagromadzonych emocji.


 

Wycieczka do Smętowic - Grupa "Króliczki"


 

  We wrześniu dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Dzieci miały okazję obserwować różne gatunki zwierząt oraz miło spędzić czas na świeżym powietrzu. W trakcie wycieczki odbyła się Uszatkowa Olimpiada, której towarzyszyło wiele zabaw ruchowych. Na koniec każdy uczestnik dostał medal z wizerunkiem Misia Uszatka.


  

Park Diznozaurów - grupa "Króliczki" i grupa "Kotki"

 

  Dnia 27 września dzieci z grupy "Kotki" oraz grupy "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Spacerując Leśną Ścieżką Edukacyjną dzieci słuchały informacji na temat różnych gatunków dinozaurów. Na końcu wycieczki odbyły się warsztaty, na których dzieci dowiedziały się na czym polega praca archeologa oraz ozdabiały gliniane skamieniałości. Duży obszar parku oraz liczne place zabaw, zachęcały do świetnej zabawy na świeżym powietrzu.
 


 

Dzień Chłopaka w grupie "Króliczki"


 

  W grupie "Króliczki" świętowaliśmy Dzień Chłopaka na sportowo i tanecznie. Nasi chłopcy uwielbiają zabawy z piłkami i różne konkursy sprawnościowe. Były również tańce - w parach i dyskotekowe. My dziewczynki... małe i duże życzyłysmy im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Na pamiątkę tego święta, chłopcy dostali medale "Super Chłopak" i dyplomy. Rodzicom dziękujemy za słodkości dla wszystkich dzieci ❤


 


Dzień Chłopaka w "Kogucikach"

 

  30.09. "Koguciki" świętowały Dzień Chłopaka, chłopcy brali udział w różnych konkursach, a dziewczynki im kibicowały. Po zakończonych konkursach chłopcy otrzymali dyplomy i razem z dziewczynkami gościli się przy stolikach. W tym dniu również obchodziła urodziny Maja, która przygotowała dla dzieci poczęstunek. 


 

,,Misiaczki'' na sportowo 

  Kolejny zbiór zdjęć z życia grupy ,,Misiaczki". Kolorowe i ciekawe. Przedstawiające różne tematy naszych zajęć. Zawsze rozwijają nas i sprawiają wiele radości. Przyjemnego oglądania...
 


 

Wrzesień u ,,Misiaczków"

 

  ,,Misiaczki" to jedna z naszych  najmłodszych grup. Nasza przedszkolna twórczość  nas rozwija i sprawia nam wiele radości. Uwielbiamy różnorodność technik plastycznych i wszystkie zabawy na świeżym powietrzu. Zebraliśmy galerię prac z września, którą chętnie się podzielimy.
 


 

 

Nature in Art - projekt etwinning

 
  Słoneczniki wg grupy Kotki . Tym razem nie pędzlem, ale przy pomocy kleju, szpilek, wstążek oraz kasztanów powstawały piękne słoneczniki. Pomysł pani Judyty bardzo się dzieciom spodobał i bardzo cierpliwie powstawały kolejne kwiaty. 
 

 
 
 


 

 
Filmik 1


Filmik 2

Nature in Art - projekt etwinning

 

  28 września juz o godz. 8 odbyło się spotkanie online grup partnerskich z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.Każdy miał za zadanie przygotować powitanie na kartce w swoim języku oraz flagi. Poza tym grupy biorące udział w wydarzeniu wspólnie śpiewały piosenkę "Aram sam sam".
Niezwykła jest ta technologia, dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia na żywo dzieci z Turcji oraz innych miast w Polsce . Tego dnia nagraliśmy również piosenkę oraz cytat Van Gogha - to również zadanie projektowe . Z tych filmików będzie stworzona prezentacja z udziałem wszystkich partnerów.
 


 

 

Dzień Kropki - ul. Krzywoustego
 

 

  Międzynarodowy Dzień Kropki (15września) to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. To przede wszystkim święto kreatywności. Nie zawsze umiemy odkryć ukryty w sobie potencjał, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Z tej okazji, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów.Poznawali historię Vashti, a następnie przystąpili do odkrywania własnych talentów. Powstały różne prace plastyczne z kropką w roli głównej. Powstało drzewo talentów, a na nim zawisły liście - kropki, które miały przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi. Każdy jest tak samo ważny i utalentowany.

 
 


 

Zabawy logopedyczne w grupie "Pajacyki"

 

  Zajęcia logopedyczne nie muszą być nudne. Dzieci z grupy "Pajacyki" bawiły się w przenoszenie jesiennych liści za pomocą słomki i przy okazji ćwiczyły aparat mowy.


 

 

Sprzątanie świata - ul. Sprzymierzonych 

 
  Dnia 23.09.2021 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Parku w celu posprzątania świata. Dzieci świetnie sobie poradziły, zebrały masę śmieci, a przy tym się świetnie bawiły.
 

 
 
 


 
Akcja „Sprzątanie Świata” - ul. Krzywoustego
 

 

 Grupa „Misiaczki”, „Misie”, „Pieski”, „Przyjaciele Misia Uszatka”, „Pajacyki" w dniu 23 września uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata”, której celem jest promowanie nieśmiecenia, dbania o środowisko od najmłodszych lat. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny. Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi na powyższy temat. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”.
Coroczna akcja „Sprzątania Świata” jest dobrą okazją, aby kształtować postawy proekologiczne, wyrabiać wrażliwość i poczucie obowiązku wobec przyrody i całej ludzkości.


 

 

Wycieczka do Pracowni Ceramicznej grupa Pszczółki 

 

  Dzieci z grypy ,, Pszczółki " 14 września wybrały się na wycieczkę do Pracowni Ceramicznej Ceramika Hand Made Art" w Lubiechowie Dolnym. Dzieci same formowały naczynie z gliny i je ozdabiały. Miały okazje poznać życie Słowian oraz przedmioty jakimi się posługiwali słuchając opowiadań. Świetnej zabawie towarzyszyły zabawy na świeżym powietrzu, a na koniec dzieci miały możliwość samemu wykonać podpłomyki, które później pysznie smakowały ze słodkim dodatkiem.

 
 


 
Nature in Art - projekt etwinning
 

 

 Tym razem dzieci z grupy Kotki zamieniły się w malarzy.  "Pomalujmy razem" - to tytuł zadania. Każdy partner projektu dostał część obrazu do pomalowania, po czym tę część trzeba było umieścić w aplikacji canva i tam powstaje wspólne "dzieło" malarskie. My postanowiliśmy zrobić cos podobnego, dzieci dostały kawałki obrazu, po czym powstał nasz obraz "Słoneczniki". Dzieło myślimy, ze może śmiało konkurować z oryginałem ;) . Drugie zadanie tego dnia polegało na znalezieniu różnic w obrazach i zaznaczenie ich za pomocą edytora obrazów na tablecie.


 

 

Nature in Art - projekt etwinning
 

 

 
  Wrzesień jest bardzo pracowity dla grupy Kotki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki wszyscy partnerzy projektu mieli za zadanie z "kropki" zrobić uśmiechnięta, szczęśliwą ziemię. Zadanie wydawało się takie zwykłe, dopiero po tym jak za pomocą aplikacji Quiwer zobaczyliśmy co dzieje się z tą "ziemią', dzieci nie kryły zachwytu. Nasze kropki- ziemie, poruszały się, rozmnażały oraz wędrowały o labiryncie
 
 


 
 

Nature in Art - projekt etwinning
 

 
  Pierwszym zadaniem grupy Kotki było poznanie miejsc z jakich pochodzą partnerzy realizujący ten projekt . Oglądaliśmy na mapie zaznaczone miejsca oraz wirtualnie je odwiedziliśmy. Kolejne zadanie to poznanie Vincentego van Gogha  i jego twórczości, po czym dzieci miały za zadanie rozwiązać quiz w aplikacji Learning apps - oczywiście poradziły sobie doskonale. Oprócz działań dzieci,  partnerzy projektu "spotykają" się także online, aby ustalać, konsultować działania, które będą podejmowane w kolejnych miesiącach. Pierwszy webinar odbył się 13 września i brali w nim udział partnerzy z Polski, kolejne spotkanie odbędzie się 27 września już ze wszystkimi partnerami. Zaplanowano też spotkanie z dziećmi.
 
Zapraszamy do śledzenia naszych relacji


 

 

Podsumowanie akcji i relacja
 

Filmik 1
 


Filmik 2

 
  Ogólnopolska Akcja "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką", której Nasze Przedszkole było organizatorem zakończyła się ogromnym sukcesem. Jesteśmy dumni, że udało nam się zjednoczyć w jednym dniu tak wiele grup, placówek, dzieci, nauczycieli...podczas śpiewu i tańca. Obejrzeliśmy mnóstwo relacji, gdzie nauczyciele wykazali się niesamowitą kreatywnością, zaangażowaniem a dzieci z wrodzonym sobie wdziękiem zaśpiewały jak potrafiły najpiękniej.
 
W akcji tej nie chodziło o żadne sprawozdania, chcieliśmy po prostu aby w tym dniu rozbrzmiewała wszędzie piosenka i radość niosła się po ulicach wielkich miast, wsi i miasteczek i to nam się udało. 
 
W naszym Przedszkolu akcja odbywała się  w dwóch budynkach na ul Krzywoustego i Sprzymierzonych - skąd Agnieszka Mucha (pomysłodawczyni Akcji ) relacjonowała na żywo rozpoczęcie uroczystości oraz śpiew i taniec naszych przedszkolaków. Po zabawie wszystkie grupy ruszyły do budynku przy ulicy Krzywoustego, gdzie czekała na nas pani Dyrektor z przygotowaną niespodzianką. Niestety pandemia nie pozwoliła nam jeszcze razem się bawić z młodszymi grupami, ale myślimy , że juz w przyszłym roku Dzień Przedszkolaka nabierze jeszcze większego wymiaru i rozmachu.
 
Zapraszamy do galerii
 
 


 


Gromadka Misia Uszatka na wycieczce
 

 

 We wrześniu dzieci z grupy "Gromadka Misia Uszatka" wybrały się na wycieczkę do Pracowni ceramicznej "Ceramika Hand Made Art" w Lubiechowie Dolnym. Spędziliśmy tam bardzo miło czas słuchając opowieści o życiu Słowian i zapoznaliśmy się z eksponatami w osadzie. Dzieci same robiły podpłomyki i brały udział w licznych zabawach ruchowych. 


 

 

Grupa Kotki w międzynarodowym projekcie Etwinning - Nature in Art (Natura w sztuce)
 

 

Logo In


Gryfino moje miasto

 
  W tym roku szkolnym to grupa Kotki przystąpiła do projektu Etwinning.  Projekt Natura w sztuce łączy dwa tematy: przyrodę i sztukę. Na przestrzeni dziejów artyści byli pod wpływem natury. Natura była źródłem inspiracji. Tematem przewodnim projektu jest poznanie twórców dzieł, których tematem przewodnim jest natura (Gustav Klimt, Piet Mondrian, Wassily Kandinsky, Salvador Dali, Vincent Van Gogh, Claude Monet). Uczestnicy projektu stworzą własne, niepowtarzalne prace inspirowane twórczością tych artystów. Projekt będzie trwał do czerwca 2022 roku i bierze w nim udział 26 partnerów z Polski, Turcji, Gruzji oraz Włoch. Na początek wszyscy partnerzy mieli za zadanie przygotować propozycje loga, plakatu oraz "intro"- projektu. Zadaniem uczestników było również przygotowanie prezentacji o naszym mieście i Przedszkolu. Kolejne zadania już należeć będą do dzieci. Pierwszym artystą będzie Vincent van Gogh...

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.
 
 
 


 

 

Dzień kropki
 

 

   15 września niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy DzieńKropki. Jest to święto nietypowe. W Dniu Kropki nie chodzi o kropkę, chociaż ona jest właśnie motywem przewodnim działań. Kropka stała się symbolem. Symbolem talentu, jaki posiada każde dziecko. Historia Vashti napisana przez Petera Reynoldsa co roku inspiruje tysiące nauczycieli z całego świata do zorganizowania Dnia Kropki.Tego dnia wszyscy założyli ubrania w kropki. Powstały wspaniałe, kreatywne, kropkowe prace plastyczne. Były też zabawy w łapanie kropek za pomocą słomek. Dzieci poznały historię Vashti, która odnalazła swój talent.


  

 

"Życie przedszkolaka" w wykonaniu grupy Gromadka Misia Uszatka 

 

 

 
   Najstarsza grupa wykonała układ zaproponowany przez Ludmiłę Fabiszewską do piosenki "Życie przedszkolaka". Piosenkę oraz układ będziemy wspólnie wykonywać podczas ogólnopolskiej akcji " Dzień przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką ". Serdecznie zapraszamy do własnych interpretacji piosenki oraz do przyłączenia się do naszej akcji. Można śpiewać i tańczyć w grupach, grupkach, rodzinnie oraz indywidualnie.
Jeśli ktoś chce podzielić się swoją relacja może to zrobić na grupie Bliżej przedszkola lub można przesłać do naszego przedszkola na adres uszatkowagaleria@o2.pl.
 
 


 "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką".

 

 

Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
serdecznie  zaprasza
20 września o godz. 1000
do Ogólnopolskiej akcj

"Dzień Przedszkolaka to ważne święto,uczcijmy je razem tańcem i piosenką".

Niech nasza radość z poczucia bycia razem niesie się w świat.

Niech wszyscy usłyszą i zobaczą jak potrafimy się świetnie bawić.

Niech będzie kolorowo, bajecznie, niech w górę pofruną balony.

Niech ruszą pochody ulicami miast, wsi i miasteczek.

Niech w świat niesie się dobro i piękno.

Niech to nie będzie jednorazowa akcja - zapiszmy już ją do naszego kalendarza wydarzeń

W tym roku śpiewamy "Życie przedszkolaka", w przyszłym roku wybierzemy nową piosenkę i nowy taniec do wykonania.  

Dla uczestników,  którzy wpiszą się do formularza prześlemy podziękowania.

                                 CZYTAJ WIĘCEJ
 


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5