Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

 


 

  Aktualności Wrzesień
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec - Lipiec
  

Pszczółki świętują dzień chłopaka

 

  30 września chłopcy mieli swoje święto,  dlatego nie mogło u nas zabraknąć wspólnych zabaw, tańców oraz konkursów dla chłopców. Oczywiście dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, a na koniec był słodki poczęstunek.


 

 

Urodzinki, urodzinki czy chłopczyka, czy dziewczynki - w grupie Pszczółki


 
  Ostatnio mieliśmy okazję świętować urodziny trzech dziewcząt -Lenki, Miriam i Mai.  Dla nas to okazja do świetnej zabawy, mamy ogromny tort urodzinowy z jubilatami na środku i oczywiście świeczki, które najpierw my zdmuchujemy (ćwiczymy przy okazji nasze buzie) a potem nasi jubilaci. Stworzylismy przy okazji również kartki urodzinowe na tabletach - to kolejne nasze wyzwanie, Powstały świetne prace
 
 


  

Jaki to kod ?

 

  To wcale nie proste zadanie próbowały rozwiązać Pszczółki,  oczywiście świetnie sobie poradziły. 


 

 

Kodowany Taniec Pszczółek


 
   Taniec wg kodu to nasza najlepsza zabawa, tym bardziej ,że możemy naszej pani wymyślać zadania.
 


 Przedszkolaki w akcji "Sprzątanie świata"

 

 

Podstawowe informacje o akcji - co to jest, jak funkcjonuje, dlaczego warto sie do niej przyłączyć.

 

Nasze miejsce, nasza planeta, nasza odpowiedzialność CO TO JEST SPRZATANIE SWIATA? Sprzątanie Świata to społeczna kampania ekologiczna, która inspiruje i stymuluje społeczności ze wszystkich zakątków naszego globu do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę. Obecnie, w swoim 19-tym roku funkcjonowania, Sprzątanie Świata, organizowane we współpracy z UNEP (Programem Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych), angażuje rocznie około 35 milionów wolontariuszy ze 130 państw, co czyni je jedna z największych społecznych akcji ekologicznych na świecie. Kampania integruje ze sobą przedstawicieli biznesu, lokalne społeczności, szkoły, samorządy oraz pojedyncze osoby w szeregu działań i programów, które poprawiają stan środowiska naturalnego. Nasza misja jest inspirowanie i stymulowanie lokalnych społeczności i pojedynczych osób do działań mających na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego lub jego poprawę.Nasze przedszkole co roku bierze udział w akcji, ucząc dzieci szacunku do otaczającej przyrody i utrzymania czystości wokół nas.
 


 

 

Dzień Przedszkolaka


 
   To już stało sie naszą tradycją ,że 20 września podczas Ogólnopolskich obchodów Dnia Przedszkolaka grupy z naszego  Przedszkola wyruszają w różne części naszego miasta aby wręczyć mieszkańcom oraz władzom miasta pamiątkowe medale. Zaskoczeni przechodnie życzyli nam wszystkiego najlepszego i obiecali ,że już będą pamiętać dzięki nam  o tym wesołym święcie.
 


  

"Gromadka Misia Uszatka" w Krzywym Lesie

 

  To już jesień, więc dzieci z grupy VB odwiedziły pobliski las w poszukiwaniu jesieni. Żołędzie, pożółkłe liście i kilka niejadalnych grzybów- oto co udało nam się zobaczyć. Piknik na słonecznej polance i przejazd autokarem to także nie lada gratka dla dzieci. 


 

 

Warsztaty dla rodziców


 
  25 września odbyły się w Przedszkolu warsztaty dla rodziców w ramach pilotażowego Programu "Mistrzowie Kodowania Junior". Warsztaty poprowadziła oraz wyjaśniła wszystkie wątpliwości, Pani Joanna Szczecińska - Przedstawiciel organizatora tego programu firmy Samsung Electronics Polska. Rodzice mieli okazje aktywnie uczestniczyć w zabawach, ćwiczeniach i grach przygotowanych przez prowadzącą, zapoznać się z zadaniami i celami Programu.

  Wszyscy "kodowali" i bawili się wspaniale!!!

        Dziękujemy za przybycie!

 
 


 I Gryfińska Przedszkoliada

 

  30 września w naszym mieście odbyła się I Gryfińska Przedszkoliada, czyli turniej piłki nożnej.  Każde  przedszkole z Gryfina  - wystawiło swoją drużynę składającą się z 24 zawodników. Mecz trwał 7 minut i grało w nim po 6 chłopców. Wszystkie drużyny grały tak dobrze, że nikt nie wygrał i też nikt nie przegrał. Każde przedszkole otrzymało puchar a zawodnicy medale. W chwilach wolnych można było obejrzeć pokazy ratowników medycznych, pomalować twarz, skorzystać z zabaw przygotowanych przez organizatorów. A na koniec gorąca pizza i popcorn. 


 

 

Występy Przedszkolaków z okazji 70 -lecia Osadnictwa Polskiego na Ziemi Gryfińskiej


 
  Dwie grupy reprezentowały nasze Przedszkole na tej uroczystości -grupa Pszczółki i Gromadka Misia  Uszatka. 
Przedszkolaki pięknie zaśpiewały i zaprezentowały wspólny taniec do piosenki "Cztery pory roku".
Zapraszamy do galerii.

 
 


 

Gryfińskie PRZEDSZKOLAKI W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE "Mistrzowie Kodowania Junior"

 

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że  Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie  zostało zakwalifikowane, jako jedyne w naszym województwie, do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania Junior".

                        Więcej


 

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo


 

  Banan, gruszka, jabłko śliwka dziś wskoczyły do koszyczka.
„Pszczółki” owoce wszystkie umyły i znakomicie pokroiły.
Gdy swą pracę  wykonały to sałatkę owocową pozjadały.
Wszystkim bardzo smakowała, bo to przecież jasna sprawa,że owoce pyszne są no i przecież mają moc.
Wiec gdy masz na coś ochotę, to śmiało sięgnij po owoce,
Zjadaj je każdego dnia będziesz zdrowy wiem to ja!

 


 

5-latki zwiedzają ogródki działkowe

 

  Dnia 14. 09. 2015 r. dzieci z grup: Pszczółki, Gromadka Uszatka i Koguciki wybrały się na spacer po ogrodach działkowych.  Mogliśmy zaobserwować jakie owoce i warzywa rosną o tej porze roku.

  Dzięki uprzejmości Pani Krysi, która zaprosiła nas do swojego ogródka  przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się owocom i warzywom. Pani Krysiu bardzo dziękujemy!!
 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5