Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              
 

 

 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj -
Czerwiec
  

 

32 finał WOŚP w budynku przy ulicy Sprzymierzonych

 

  W tym roku odbył się już 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano pieniążki dla "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".Nasze przedszkole już po raz kolejny przyłączyło się do WOŚP. Jednak nic byśmy nie zdziałali bez wsparcia naszych dzieci i rodziców. Jak zawsze otworzyliście swoje serca dla potrzebujących pomocy. Serdecznie Wam dziękujemy! Wiadomo, razem możemy zdziałać dużo więcej! Zapraszamy do galerii.
 


 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 w Pszczółkach
 

 

 

 
  Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, świętowany jest na całym świecie w drugim dniu drugiego tygodnia drugiego miesiąca każdego roku. W tym roku przypada 6. lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie wszystkich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 
 


  

SERCE ZA ODWAGĘ dla Przedszkolaków

 

🇵🇱 Każdego roku, kilkaset szkół i przedszkoli przygotowuje życzenia świąteczne w formie kart, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów. Akcja "Serce za Odwagę" łączy pokolenia.

To nie tylko okazja do spotkań, ale przede wszystkim wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają w kombatantach wiele radości. Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka także wzięło udział w tej wspaniałej akcji. Kombatanci w całej Polsce zostali obdarowani przepięknymi życzeniami i słowami wsparcia od tych najmłodszych Polaków. W naszym Przedszkolu dzieci już od najmłodszych lat uczą się szacunku i poszanowania dla historii i tych, którzy ją tworzyli dla nas.


 

 

Zimowa olimpiada - Kids & Sport u Uszatka
 

 
  Idealna zabawa na czas zimowych dni! Igrzyska zimowe dla dzieci! Nawet bez odpowiedniej pogody i śniegu można super spędzić czas! Popatrzcie sami, jak przedszkolaki świetnie się bawią podczas zajęć sportowych.. 
 
 


  

 

32 Finał WOŚP w naszym przedszkolu
ul.Krzywoustego

 

  Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to tradycja w naszej placówce od wielu lat. Podczas 32 finału hasłem WOŚP było: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.

Dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola chętnie wspierali akcje.

Dziękujemy za zaangażowanie!


 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Misiem Uszatkiem i Przedszkolakami 

 

 
  Czynny udział dzieci z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie w kolejnych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się już tradycją. Podziękowania składamy rodzicom, którzy  przybyli ze swoimi pociechami, aby włączyć się w tak szczytną akcję, jak WOŚP. To dzięki Wam nasze przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne szerszej widowni. Poprzez takie działania uczmy dzieci od najmłodszych lat odpowiedzialności, wrażliwości oraz umiejętności dzielenia się z innymi.
 

 Wie to rodzina  Misia Uszatka,
Pomaganie  -To nie lada gratka!
Mały Uszatek - Pluszowy Miś
Bawi i uczy nas nie od dziś.
Jego serce się raduje,
Gdy Ktoś inny radość czuje.
Dobro wielką moc posiada
I niejednym sercem włada.
A więc moi przyjaciele...
Pomagajcie innym wiele!

 
 
 


  

 

 

Grupa Kotki i Pieski w Dziennym Domu "Senior+" w Gryfinie

 

  Dzień Babci i Dziadka w Dziennym Domu Senior+ był wyjątkowy i pełen artystycznych wrażeń, które dostarczyły dzieci z naszego Przedszkola. Piękne wiersze, cudownie wyśpiewane piosenki i zatańczone choreografie na długo zostaną w pamięci naszych Seniorów. 

Przedszkolaki za swoje występy i drobne prezenty zostały także obdarowane: uśmiechem i życzliwością, otwartością serca, małym upominkiem i ... odrobinką poezji podopiecznego Dziennego Domu Senior+, Pana Jerzego Romaniuka.

 
My jesteśmy przedszkolaki
niech się nikt nie dziwi
że jesteśmy wciąż weseli 
i bardzo szczęśliwi.
Bo przedszkole które mamy
bardzo go kochamy.
Jest nam dobrze i wesoło
prawie jak u mamy.
Mówił Olek raz do Ali
oraz mała Ola
że rodzice ich chodzili razem 
do przedszkola
A my dzisiaj wam życzymy
że po latach
to w tym domu
my was zastąpimy.
                  / Jerzy Romaniuk /
 


 

 

ANIOŁKOWE GRANIE - koncert charytatywny w wykonaniu Przedszkolaków
 
  To właśnie 10 stycznia 2024 roku! Dzień, na który czekaliśmy i przygotowywaliśmy się wiele tygodni - Finał Akcji Charytatywnej🩵 Aniołkowe Granie🩵 - propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych oraz integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Wzruszenie i duma, że mogliśmy być częścią tego ogólnopolskiego projektu rozpiera nas ogromnie! Dziękujemy wspaniałym młodym artystom z grupy Kotki, Pszczółki oraz Gromadce Misia Uszatka za dostarczenie tak wielu niezwykłych wrażeń! Dziękujemy Sponsorom i Darczyńcom oraz znamienitym gościom za obecność i wielkie serca, jakie okazaliście dzieciom potrzebującym wsparcia 🩵
W wyjątkowy sposób ❤️ dziękujemy za obecność najważniejszym osobom tego dnia – DZIECIOM Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ NR 1 W CHOJNIE oraz pani dyrektor Lidii Tomin wraz z wychowawcami.
Dzięki Aniołkowemu Graniu uwrażliwiamy dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w domach dziecka lub  rodzinach zastępczych. 👼😇👨‍👩‍👧‍👦
 
 
 


  

 

Kids & Sport - ZMYSŁY

 

  Kolejny cykl zabaw sportowych za nami - tym razem uruchomiliśmy nasze ZMYSŁY. Przypomnieliśmy sobie wszystkie rodzaje zmysłów, którymi na co dzień się posługujemy: zmysł dotyku, węchu, smaku, wzroku, słuchu. Dzięki zmysłom człowiek jest w stanie odbierać otaczającą go rzeczywistość oraz reagować na bodźce zewnętrzne i sprawnie funkcjonować. Ćwicząc, dzieci poprawiły  ogólną sprawność, koordynację, balans ciała, refleks i
zwinność.


 

 

Kotki z występami dla Klubu "Senior" z okazji Dnia Babci i Dziadka 

 
  Dzieci z grupy Kotki zostały zaproszone przez Panią Krystynę Pijankę na występy do Klubu "Senior" w Gryfinie.Przedszkolaki przygotowały instalację słowno-muzyczną, którą zachwyciły naszych Seniorów. Było wiele wzruszeń i gromkie brawa dla dzieci za pięknie zaśpiewane piosenki, zatańczone układy oraz wyrecytowane wiersze. Wyrazy serdeczności i wiele ciepłych życzeń popłynęło ze strony Pani Dyrektor Jolanty Krzak dla naszych ukochanych Seniorów.
 
 
 
 


  

 

Kids & Sport - Prawo - lewo

 

  Podczas zabaw dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa. Utrwaliły sobie, która strona jest lewa, która prawa, poprzez pokazywanie prawej i lewej strony, np. przez podniesienie ręki. Przedszkolaki wzmacniały siłę mięśni i rozwijały swoją koncentrację, a przy tym powiększały pojemność płuc przy ćwiczeniach oddechowych. Zabawy przy tym było co niemiara.


 

 

Kodowanie na dywanie
u Misiaczków 

 
  Dzieci rozpoczęły przygodę z kodowaniem na dużej macie. 3-latki świetnie poradziły sobie z ubieraniem rodziny w zimowe elementy garderoby. Naszym przedszkolakom bardzo podobały się te zajęcia.
 
 
 
 


  

 

Kids&Sport - Dinozaury

 

  Czy dinozaury grały w koszykówkę? A może bawiły się w berka? Sprawdźmy... Bawiąc się ćwiczymy i to jak! 


 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5