Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj


 
 

Kids&Sport-Ogień-ul.Sprzymierzonych

 
  W tym tygodniu tematem ćwiczeń był "Ogień". Dzieci uczestniczące w zajęciach brały udział w takich zabawach jak: "Lawa", "Ogniki", "Pochodnie", "Ognisko" oraz najbardziej ulubiona przez dzieci "Podłoga parzy". Pomoce dydaktyczne, które zostały wykorzystane do ćwiczeń to hula hop, woreczki gimnastyczne, małe piłki, makarony z gąbki, drabinka koordynacyjna. Głównym cele zajęć było rozwijanie koordynacji ruchowej, w szczególności w obszarze oko-ręka, podnoszenie ogólnej sprawność organizmu, w szczególności szybkość i refleks, wzmacnienie sił mięśni nóg i poprawna pracy nóg.


 

Kids & Sport - Zimowa Olimpiada-ul. Sprzymierzonych
  Na zajęciach dzieci uczy się zasad rywalizacji sportowej (fair play), przypominały sobie co to jest olimpiada, kto w niej bierze udział, jaki jest jej symbol oraz miały możliwość poznania nowych dyscyplin sportowych. Dzieci wcielając się w olimpijczyków brały udział w następujących ćwiczeniach: „Slalom gigant” - wzmacnianie mięśni rąk i wytrzymałość, „ Hokej” - wzmacnianie mięśni ramion, koncentracja, celność, koordynacja oko-ręka, "Mroźny berek” - wzmacnianie wytrzymałości, „ Śnieżne forty” - wzmacnianie wytrzymałości i siły, koordynacja oko-ręka, celność, „Biathlon” - wytrzymałość, koordynacja oko-ręka, wzmacnianie siły i ogólnej sprawności.
 


 

 

Bal Karnawałowy w Przedszkolu - ul. Krzywoustego

 
  "W karnawale same bale. Na zabawę przyszła pora, dzieci tańczą rock and rolla. Wszyscy bawią się wspaniale, jak to zwykle w karnawale." Karnawał to fantastyczny czas dla przedszkolaków. Bal karnawałowy to dzień niezwykły i długo wyczekiwany, dlatego w naszym Przedszkolu nie mogło go zabraknąć. Każda okazja jest dobra, by potańczyć z koleżankami i kolegami. Tańce, śpiewy, dobry humor, uśmiech na twarzach dzieci oraz piękne i różnorodne stroje.


 

Pasowanie na Przedszkolaka - Grupa „Przyjaciele Misia Uszatka” 

 

 

     „Jestem sobie Przedszkolaczek,
      Jestem ważny - dużo znaczę…"

14 stycznia 2022 r. odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość z udziałem najmłodszych przedszkolaków, które od września  rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.
W tym dniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Potem złożyły uroczystą przysięgę, obiecując: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Nie zabrakło również życzeń oraz drobnych upominków. Uroczystość uwieńczono pamiątkowym zdjęciem. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy:

Snów kolorowych! Zabaw szalonych! Przygód wspaniałych!
Przyjaciół oddanych! Góry słodkości! Mnóstwo radości!
Niech pobyt w PRZEDSZKOLU stanie się
 niezapomnianą PRZYGODĄ! 


 

Bal Karnawałowy - ul. Sprzymierzonych

 
  Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 24 stycznia w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, biedronki, piratów, Batmanów czy policjantów. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Muzyka porwała wszystkich do tańca. W trakcie zabawy znalazł się czas na słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcia.


 

"Niespodzianki od Misiaczków" 

 

"Kocham moją babcię!
Kocham mego dziadka!
Ale jak im o tym powiedzieć?
Może im zaśpiewać- wtedy będą wiedzieć."


  

Szczypta kultury z makulatury

 
  Jak wykorzystać makulaturę, co można jeszcze zrobić z używanego papieru?
 
Tego właśnie dowiedziały się  dzieci z grupy Pszczółki i Zajączki  podczas oglądania przedstawienia w klubie osiedlowym na Górnym Tarasie.


 

Nature in Art - tworzymy własną śnieżynkę  Styczniowe i lutowe zadania w projekcie są ściśle związane z panującą porą roku - zimą. 
 
Grupa Kotki rozpoczęła od zadania polegającego na stworzeniu własnej śnieżynki w aplikacji Silk Art. Aplikacja bardzo intuicyjna i naprawdę magiczna - Kotkom bardzo się podobała. Efekty pracy można obejrzeć w filmiku. 


 


Dzień Babci i Dziadka - ul. Krzywoustego

 
  W naszym przedszkolu wszystkie dzieci pamiętały o Dniu Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Miniony rok był trudny, gdyż koronawirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam  jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta  uczciły to święto  składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. Przedszkolaki przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.


 

Dzień Babci i Dziadka - ul. Sprzymierzonych 

Kochani Babciu i Dziadku,
W dniu Waszego Święta,
Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.
Dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych słonecznych dni.


 


  

Kids & Sport - Zmysły - ul. Sprzymierzonych

 
  „Głowa, ramiona, kolana, palce…” – w tym tygodniu na zajęciach Kids&Sport rozgrzewka zaczęła się śpiewająco. Poprzez zajęcia ogólnorozwojowe, dzieci poznawały zmysły - słuch, węch, wzrok, dotyk i smak. Ćwiczenia miały na celu poprawić ogólną sprawność, koordynację, balans ciała, refleks i zwinność. Dzieci podczas zajęć uczyły się współpracy w grupie i parach oraz ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową.


 

Kids & Sport  -Zima - ul. Sprzymierzonych  Zima, zima, zima... Dla naszych przedszkolaków każda pora roku jest dobra do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Tym razem w treningu siłowo-wytrzymałościowym, dzieci uczestniczyły z takich zabawach jak: budowanie bałwanka, zamrożony berek,  kula śnieżna - wzmacnianie mięśni nóg, zimowy tor przeszkód - wzmacnianie mięśni, wydolności oddechowej i ogólnej wytrzymałości, sanki - wzmacnianie siły mięśni rąk oraz ogólnej wytrzymałości, odśnieżanie - wzmacnianie wytrzymałości, kondycji i siły.


  

Ulepimy bałwanka z papieru - j. niemiecki

 
  Układając postać bałwanka uczyliśmy się części ciała i nazywaliśmy ubranie. 


 

"Bałwanki" z masy solnej grupa "Misiaczki" 

  Nasze przedszkolaki bardzo lubią nowe doświadczenia. Tym razem dzieci poznały masę solną. "Misiaczki" dowiedziały się, że masę solną tworzy się mieszając mąkę, sól i ciepłą wodę. Dzieci obserwowały konsystencję produktów. Następnie uczyliśmy się robić kulki, a w efekcie końcowym każdy przedszkolak samodzielnie stworzył bałwana. Prace wyszły cudowne! 
 

 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5