Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

 


 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec - Lipiec
  

Kaczuszki zaangażowane w WOŚP
 

  Dzieci z grupy Kaczuszki  wzięły udział w tegorocznej akcji WOŚP. Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.


 

 
Dzień Babci i Dziadka 
w "Gromadce Misia Uszatka"


 
  Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Pięknie się wystroiły, uszykowały prezenciki dla każdej babci i dziadka, szwedzki stół ze słodkim poczęstunkiem no i oczywiście ładne przedstawienie dla ukochanych gości.
 


  

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Pieski"
 

  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się w grupie „Pieski” dnia 29 stycznia. Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych występ artystyczny i własnoręcznie wykonały upominki. Dziadkowie ze wzruszeniem i z dumą podziwiali  występy swoich milusińskich. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki…


 

 
Gromadka Misia Uszatka w Pleciudze


 
  "Gromadka Misia Uszatka" odwiedziła szczeciński Teatr Lalek Pleciuga. Dzieci obejrzały bardzo żywiołowy i barwny spektakl "Tygrysek i kapitan Morgan".
 


  

Króliczki lubią ćwiczyć
 

  W grupie "Króliczków" panuje bardzo dobra i życzliwa atmosfera podczas zajęć ruchowych. Ćwiczenia gimnastyczne z użyciem przyborów i przyrządów wyzwalają wielostronną aktywność ruchową dzieci, kształtują właściwą postawę i płynność ruchów. Dzieci działają na zasadach wzajemnej współodpowiedzialności. Ćwiczenia przynoszą wiele radości i uśmiechu naszym wychowankom.


 

 
Wspólne zabawy Motylków i Kaczuszek
 na macie edukacyjnej 

 
  Każde dziecko otrzymało 3 obrazki, które należało ułożyć w wyznaczonym miejscu. W tracie zabawy utrwalaliśmy kolory orazprzeliczaliśmy obrazki. Dzieci świetnie poradziły sobie z tymzadaniem. A końcowy efekt był wspaniały! Cała mata zapełniona byłakolorowymi obrazkami zgodnie z zamierzonym celem! Po skończonejzabawie dzieci samodzielnie posegregowały klocki wg kolorów iułożyły do koszyków w tym samym kolorze. Brawo 3 latki!
 


  

Certyfikaty Tygodnia Kodowania
 

  Miło nam poinformować , że Nasze Przedszkole oraz nauczycielki uczestniczące w programie Mistrzowie Kodowania Junior za działania podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania otrzymały certyfikaty potwierdzające to uczestnictwo.


 

 
Kaczuszki


 
  Kaczuszki z wielką przyjemnością wykonują prace plastyczne. W ubiegłym tygodniu poznały sikorkę.
 


  

Zima u Kaczuszek
 

  Kaczuszki nie zapominają zimą o ptakach, rozpoznają wróbelka, sikorkę oraz gołąbka. Podczas pracy plastycznej szykują dla nich karmnik pełen zapasów.


 

 
Kaczuszki - urodziny 


 
  Antoś razem ze swoimi koleżankami i kolegami z grupy Kaczuszki świętuje swoje 4 urodziny.
 


  

Zimowe zabawy Motylków
 

 


 

 
Występ w Klubie Emeryta i Rencisty


 
  Dnia 9.01 dzieci z grupy „Gromadka Misia Uszatka” miały przyjemność wystąpić w Klubie Emeryta i Rencisty „Senior” w Gryfinie. Dzieci zaprezentowały przybyłym gościom występ taneczno- artystyczny, który odebrany został z dużym entuzjazmem. Zapraszamy serdecznie do fotogalerii!
 


  

Podwójne urodziny
 

  W "Gromadce Misia Uszatka" podwójne święto. Swoje 5 urodziny obchodziły Victoria i Oliwia. Z tej okazji Victoria zaprosiła do przedszkola Klauna Promyczka. Wszystkim dzieciom bardzo się podobały wspólne wesołe zabawy,malowanie twarzy,zamykanie w bańce mydlanej a na koniec był pyszny tort. Dziewczyny żyjcie 100lat!!!


 

 
A u Kaczuszek 3 urodziny Mateuszka


 
  Mateuszku, nasz królu złoty wszystkiego najsłodszego życzą ci przyjaciele z grupy Kaczuszki
 


  

4 urodziny Hani i Antosia
 

  W Grupie Kaczuszki obchodziliśmy 4 urodziny Hani i Antosia. Nasi jubilaci  królowa Haneczka i król Antoni przyjęli  najserdeczniejsze życzenia od swoich przyjaciół,poczęstowali się smacznymi babeczkami i cukierkami i świetnie się bawili.


 

 
3 Urodziny Wojtusia w przedszkolu


 
  MAMUSIU, TATUSIU urodziny w przedszkolu to szczególne wydarzenie dla Twojego dziecka i świętowanie go z innymi przedszkolakami przynosi mu dużo radości.Grupa Kaczuszki ma swoje własne urodzinowe rytuały. Pielęgnujemy je i przykładamy do nich dużą wagę. Pozwala to zachować stałą strukturę tego szczególnego dnia, która jest dla dzieci łatwo rozpoznawalna. Urodziny w przedszkolu często są tematyczne, co zapewnia naszym maluchom dodatkową ekscytację i niezapomniane chwile. Wojtuś skończył właśnie 3 latka i w atmosferze wielkiej życzliwości i radości przyjął od kolegów z grupy najserdeczniejsze życzenia!!
 


  

Kaczuszki konstruktorami
 

  Kaczuszki  w każdej wolnej chwili podejmują  zabawy konstrukcyjne. Budują, planują ,projektują  tworząc ciekawe budowle i  konstrukcje. Rozwijają  twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manipulacyjne i uczą  się współdziałania z rówieśnikami podczas realizacji pomysłów. 

Gratulujemy pomysłów, umiejętności współdziałania w grupie,wyobraźni i talentów. smile Brawo!


 

 
Kaczuszki na zimowym spacerze


 
  Kaczuszki wybrały się zimowy spacer i cieszyły się z pierwszego  w tym roku śniegu.
 


  

Zabawy na śniegu dzieci 4 i 5 letnich
 

  Dzieci z przedszkola przy ulicy Sprzymierzonych doczekały się upragnionego śniegu. Z obawy, że śnieg zaraz się rozpuści szybko  ubraliśmy się i wyszliśmy na dwór. W mgnieniu oka powstawały wielkie kule, które ułożone jedna na drugą tworzyły bałwany.  Zabawy było co niemiara, aż żal było opuszczać nasz ogródek, gdy przyszedł czas na obiad.


 


 
 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5