Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              
 

 

 

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj -
Czerwiec
  

 

Straż Ochrony Kolei

 

  6 łatki miały przyjemność spotkać się z Panią Inspektor oraz strażniczką Ochrony Kolei. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez tory w wyznaczonym miejscu, co robić w sytuacji zagrożenia na torach i jak zachowywać się w ich pobliżu. 


 

 

Dzień Dyni w grupach "Misie" i "Misiaczki" 

 

    

 
 


  

Dzień Chleba

 

  Grupa „Pszczółki ” i „Zajączki” niedawno obchodziła dzień chleba. 
Dzieci zapoznały się z produktami potrzebnymi do wypieku domowego chleba, obejrzały bajkę „jak powstaje chleb” oraz razem z Panią wykonały pyszny i pachnący chlebek. 


 

 

Dzień Dyni - Grupa Pszczółki, Zajączki oraz Gromadka Misia Uszatka 

    Grupa Pszczółki, Zajączki oraz Gromadka Misia Uszatka Dzień Dyni obchodziły 20 października. Dzieci ubrane na pomarańczowo... można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyni i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, ciasto i babeczki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakują dyniowe babeczki, które same przygotowały. Z wielkim zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości i zabawy.

 
 


  

 

Bezpieczna droga do przedszkola

 

   23 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia profilaktyczne pod nazwą ,,Bezpieczna droga do przedszkola".  W zajęciach uczestniczyły dzieci z grup starszych.  Uczyły się, jak zachowywać bezpieczeństwo w drodze do przedszkola, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jak ważne jest być widocznym.
Zajęcia prowadzone przez Panią Alicję Kubiak pracownika Referatu Spraw Społecznych UMiG w Gryfinie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej policji w Gryfinie sierż. sztab. Paulinę Wiewiórę i sierż. Mateusza Markiewicza były ważną nauką dla naszych przedszkolaków.


 

 

"Koguciki" z wizytą w Bibliotece Publicznej w Gryfinie 

 

    25 października dzieci z grupy "Koguciki" odwiedziły Bibliotekę Miejską w Gryfinie z okazji "Dnia Kundelka". Spędzony czas upłynął dzieciom na wspaniałej zabawie, podczas której słuchały opowiadania o porzuconym piesku, dowiedziały się jak dbać o psy. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, zabawie paluszkowej i wielu innych. Na zakończenie pożegnaliśmy się zabawą przytul pieska i okrzykiem – Mały piesek duża sprawa, mały piesek ma swe prawa. Potem wszyscy otrzymali „kundelkowe” zakładki do książek.

 
 

  

Wizyta Straży Ochrony Kolei

 

  W dniu 25.10.2023 r. odwiedziły nas Pani Edyta i Pani Agnieszka ze Straży Ochrony Kolei, które przeprowadziły z dziećmi zajęcia edukacyjne. Dzieci poznały zasady, zakazy oraz zagrożenia panujące w trakcie podróży koleją, na dworcach i w pobliżu torów.


 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej w budynku przy ulicy Sprzymierzonych 

 

    Grupa "Króliczki" uczciła Dzień Edukacji Narodowej występem artystycznym. Były wiersze, piosenki i tańce. Na uroczystość zaproszono pracowników przedszkola oraz wszystkie dzieci. Pracownicy otrzymali od dzieci skromne upominki oraz życzenia z okazji swojego święta. 

 
 


 
 

 

"Króliczki" w teatrze

 

   Grupa "Króliczki" była na przedstawieniu pt. Delicja w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przedstawienie bardzo  podobało się dzieciom, wyrażały to brawami w trakcie przedstawienia oraz wyjątkowym skupieniem.


 

 

Profilaktyka bezpieczeństwa w Gminie Gryfino 

    Dzieci z naszego przedszkola z grup 5 - i 6 - letnich uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych pod nazwą "Bezpieczna droga do przedszkola". Uczyliśmy się jak zachować bezpieczeństwo w drodze do przedszkola, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jak ważne jest być widocznym. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Referatu Spraw Społecznych UMIG w Gryfinie oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

 
 


  

 

Udział grup: "Kotki", "Pszczółki", "Gromadka Misia Uszatka" w kampanii profilaktyczno - edukacyjnej

 

   Dzieci z grupy „Pszczółki”, „Gromadka Misia Uszatka” oraz „Kotki” miały przyjemność uczestniczyć w kampanii profilaktyczno - edukacyjnej w ramach obchodów „Międzynarodowego dnia bez przemocy”. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie. Dzieci wysłuchały opowiadania i aktywnie uczestniczyły w pogadance z przedstawicielami Ośrodka. Dziękujemy za przekazaną wiedzę oraz prezent „Mądre bajki”.
 

 

 

Grupa ,,Zajączki" odwiedziła grupę ,,Jaskółki" z Przedszkola Nr 5 Calineczka 

 

    Grupa ,,Zajączki" odwiedziła Przedszkole Nr 5 Calineczka.  Przywitała nas Pani Dyrektor Monika Suwała, a ugościły nas dzieci i Panie z grupy ,,Jaskółki" - Agnieszka Wójcik i Małgorzata Wilk.  Obejrzeliśmy przedstawienie teatrzyku kamishibai  pt.: ,,Calineczka". Wspólne zapoznanie szybko zamieniło się w radosną zabawę. Wymieniliśmy się upominkami przygotowanymi specjalnie dla dzieci z okazji wspólnego spotkania. Nasza grupa dostała grę planszową ,,Calineczka,,. Za miesiąc znowu się spotkamy. 

 
 


  

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny,, Kreatywne Dni Nietypowe "

 

   "Zajączki" biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Kreatywne Dni Nietypowe", w ramach którego na Dzień Chleba zrobiliśmy i upiekliśmy chleb.  

 

 

Zajączki zrobiły ,,Cudaki " z warzyw 

 

    Jesienią dojrzewają warzywa w naszych ogrodach. Przedszkolaki z grupy ,,Zajączki" przyniosły warzywa, z których zrobiły własne zabawki, ludziki i zwierzątka. Wymagało to dużego wkładu pracy, ale radości było wiele z wykonanych ludzików. 

 
 

  

 

Jesień zawitała  do grupy ,,Zajączków"

 

   Dzieci zachwycone kolorowymi barwami tej pory roku wykonały kreatywne prace plastyczne.  

 

 

"Kaczuszkowe wyprawy" 

 

    W ostatnim tygodniu dzieci z grupy Kaczuszki miały wiele wrażeń. Na początku tygodnia wybrały się do kina w towarzystwie dzieci z grupy Motylki. Film animacyjny bardzo się wszystkim podobał. W kolejnych dniach były na spacerku w gryfińskim parku poszukując skarbów jesieni, nie zabrakło też zabaw na placu zabaw! W Dniu Poczty, czyli 18 października wybrały się z wizytą do Urzędu Pocztowego, sprawdzić gdzie trzeba wrzucić list, żeby trafił do wybranego adresata.

 
 


  

 

W Teatrze Lalek "Pleciuga"

 

   I udaliśmy się do miejsca magicznego, cudownego i... gdzie pięknie grała muzyka.Oczywiście, że do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie."Delicja" to niezwykle ciekawy spektakl-musical, który nasze dzieci pokochały- szczególnie rolę  Kluska - makaron znaczy się.
Rewelacyjne piosenki i świetne aranżacje, tekst przedstawienia nawet dla dorosłych zabawny
i niebanalny. Dzieci były zachwycone 


 

 

Dzień ziemniaka - Grupa "Koguciki"
 

        "Ziemniak mały, ziemniak duży,
             ziemniak w domu i podróży.
                Do jedzenia doskonały,
              i dla dużych i dla małych.
          Święto dziś ziemniaka mamy,
        tak więc wszystkich zapraszamy
               Na konkursy i zawody,
                na zagadki i podchody.
           Niech zjednoczą się rodziny
           i niech mają dziarskie miny.
           Uśmiech, humor i zabawa
          to jest najważniejsza sprawa."

Takim wierszem przywitaliśmy wszystkich gości na wydarzeniu zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino. Podczas pikniku odbyły się m.in. zajęcia dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa organizowane przez Referat Spraw Społecznych UMIG w Gryfinie i OSP Rad.Pyszne potrawy serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gardna.Rozgrzaliśmy publiczność śpiewając piosenkę "Tańczące kartofelki" oraz tańcem w parach. Dzieci za piękny występ otrzymały dyplom i słodkości.ziszewo, OSP Sobieradz, OSP Raffer.

 
 


 
 

 

Poznajemy owoce wszystkimi zmysłami - smaku, wzroku, węchu i dotyku - Grupa " Koguciki"

 

   Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom ważności spożywania owoców dla zdrowia. Dzieci za pomocą najpierw dotyku, potem węchu i na końcu smaku rozpoznawały produkty podając ich właściwości. Korzystając z dotyku określały fakturę produktu, kształt, twardość oraz wielkość, przy pomocy węchu określały zapach produktu, na koniec próbując różne produkty podawały ich smak. Owoce najlepiej smakowały z zakrytymi oczami.

 

 

Dzień Przedszkolaka
 

 

   Dzień Przedszkolaka to jedno z najważniejszych i najbardziej radosnych świąt w życiu przedszkolnym! 20 września wszystkie grupy z naszego Przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem ,,Dzień Przedszkolaka to ważne święto uczcijmy je razem tańcem i piosenką". Zgodnie z założeniami wydarzenia, nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę ,,W przedszkolu super jest!", pięknie zatańczyły, a co najważniejsze... świetnie się przy tym bawiły!🙂 Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy medal i dyplom potwierdzający bycie SUPER PRZEDSZKOLAKIEM!

 
 

  

 

Występy grupy "Króliczki" z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Klubie Nauczyciela

 

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy „Króliczki” gościły w Klubie Nauczyciela z występami. Grupa przygotowała piękne piosenki oraz tańce dla emerytowanych Nauczycieli oraz pracowników oświaty. W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” dzieci zebrały w przedszkolu kawy i herbaty na jesienne i zimowe wieczory i taki właśnie prezent przekazały emerytom podczas występów.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 

 

   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ jest wyjątkowym dniem, w którym wszystkim pracownikom oświaty dziękuje się za trud włożony w wychowanie i nauczanie dzieci.

13 października br. dzieci z grupy „Pieski” zaprezentowały program artystyczny. Mali artyści uświetnili ten dzień tańcem, wierszem i piosenką, tym samym dziękując pracownikom przedszkola za codzienną troskę, oddanie i serdeczność.
Przedszkolaki złożyły życzenia wszystkim nauczycielom, personelowi przedszkola oraz wręczyły kwiatki Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor.

Na koniec pracownicy przedszkola otrzymali od Pani Dyrektor piękne upominki oraz ciepłe słowa podziękowania za profesjonalizm, rzetelną pracę, zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków.

To uroczyste spotkanie pozostawiło wszystkim ogrom niezapomnianych wrażeń.

 
 

 

 

 

Warzywne zwierzaki

 

   Podczas tygodnia pt. „Jesień w sadzie” dzieci z grupy Kaczuszki nauczyły się rozpoznawać i nazywać warzywa, a także poznały właściwości niektórych z nich. Warzywa zostały wykorzystane do degustacji oraz do stworzenia pomysłowych warzywnych zwierzaków. Powstały stonogi, pieski, myszki, misie, króliczki…

 

 

Kaczuszki na pikniku 

 

   Dzieci z grupy Kaczuszki wykorzystały ostatnie dni pięknej pogody i urządziły sobie piknik. Przy tej okazji poszukiwały pierwszych oznak nadchodzącej jesieni. Na sensorycznym placu zabaw znalazły się pierwsze opadające jesienne liście i piękne drzewo jarzębiny oblepione czerwonymi koralami.

 
 


 
 

 

Dzień Chłopaka w grupie Kaczuszki

 

  


 

 

Realizacja programu edukacyjnego Sensoryczny Kogiel Mogiel w Misiaczkach. 

 

   Dzieci z grupy Misiaczki zrealizowały październikowe zadanie (święto nietypowe) -"Dzień bez skarpetek" z programu Sensoryczny Kogel Mogel.

 
 


 
 

 

Udział w przedstawieniu pt. "Wesołe przygody Hrabiego Półtłustego"

 

   W środę 11 Października w naszym Przedszkolu na ulicy Sprzymierzonych odbyło się przedstawienie grupy artystycznej Krzysztofa Gajewskiego pt: ,,Wesołe przygody Hrabiego Półtłustego". Przedstawienie było okraszone piękną muzyką, śpiewem na żywo, tańcem i magią. Dzieci bawiły się cudownie w towarzystwie aktorów i nauczycieli. Brały aktywny udział podczas śpiewu oraz pląsów. Dziękujemy bardzo za piękne przedstawienie i mile spędzony czas. 
 


 

 

"Zajączki" poznają jesienne zbiory w sadzie 

 

   W sadzie szukamy jesieni: owoce smaczne i zdrowe trafiają do "Zajączków" i dzieci zrobiły sałatkę z owoców sezonowych. Na spacerze wśród ogródków działkowych mogły obserwować jak ludzie zbierają swoje zbiory z drzew i krzewów. 

 
 

  

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5