Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

  

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec - Lipiec
 Kaczuszki usypiają jeżyka do zimowego snu

 
 


 

 

A u Kaczuszek bal w kolorze dyniowym


 
 


 

 


 

Święto Dyni u Motylków

 
  Tego dnia w naszej grupie dominował kolor pomarańczowy. Dzieci przyniosły do przedszkola pięknie wycięte i ozdobione dynie. Odwiedzili nas nasi przedszkolni sąsiedzi - dzieci z grupy Kaczuszki. Dzieci wspólnie bawiły się, tańczyły i śpiewały.


 

 

Dzień dyni w Gromadce Misia Uszatka
 

 
  W ostatni dzień października w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodzimy Dzień Dyni. Dzieci przynoszą najróżniejsze dynie:duże, małe, z powycinanymi pięknymi wzorami, pomalowanymi w zabawne buźki. Sale również są udekorowane "dyniowo". Wszyscy ubrani są na pomarańczowo. No a zabawy - także dyniowe.


 

 


 
 

Dzień Dyni Pszczółek

 
  Dnia 30.10.15r. całe przedszkole obchodziło Dzień Dyni. Dlatego u Pszczółek tego dnia było pomarańczowo. Dzieci i Panie były ubrane na pomarańczowo, a także każda Pszczółka przyniosła swoją dynię.  

 Wspólnie  policzyliśmy wszystkie dynie, porównaliśmy pod względem wyglądu i wagi, aż przyszedł czas na wydrążenie i ozdobienie . Dzieła dzieci ozdabiały naszą salę, korytarz i ogród przedszkolny, wszyscy mogli je podziwiać. Powstały również dynie w aplikacji Scratcha Juniora, a jedzenie przy pięknej dekoracji również jakoś inaczej smakowało.


 

 

Dyniowy dzień w grupie Pieski
 

 
   Tego dnia dzieci z grupy "Pieski" bawiły się kolorem pomarańczowym. Miały za zadanie znaleźć jak najwięcej pomarańczowych przedmiotów, pomalować dynię i ułożyć z jej nasion różne wzory. Bawiły się pomarańczowymi piłkami i klockami. Sprawdzały czy dynia toczy się jak piłka i czy jest ciężka?Podczas zabaw badawczych sprawdzały, co dynia ma w środku, jak zrobić pomarańczową wodę i czy nasiona dyni potrafią pływać?
 
 


 


Z wizytą w Kojcu

 

  Po zorganizowanej w październiku zbiórce karmy, dzieci miały okazje odwiedzić pobliski Kojec w Gryfinie w celu dostarczenia  jej dla zwierząt. Ten miły gest wywołał dużą radość wśród dzieci oraz wzmocnił przekonanie o potrzebie udzielania pomocy dla bezdomnych, potrzebujących zwierząt. 


 

 

Święto Dyni - KOGUCIKI
 

 
   Dnia 30.10. grupa "KOGUCIKI" świętowała Dzień Dyni. Wszystkie dzieci miały na sobie coś pomarańczowego oraz przyniosły tego dnia dynie, które wspólnie z Paniami wycinały i ozdabiały. Odbyła się również "dyniowa dyskoteka" oraz wspólne malowanie twarzy. Zapraszamy do galerii
 


 


Pszczółek zabawy na macie

 

  Grupa Pszczółki poznaje ciągle nowe sposoby nauki poprzez zabawę na macie edukacyjnej, tym razem bawiliśmy się w Twistera oraz układaliśmy figury odpowiednio do liczb.


 

 

Pszczółki kodują
 
   Zabawy na macie u Pszczółek to już codzienność, tak jak czytanie przy świecach. Tym razem poznawaliśmy nowa zabawę "Rumikub" w wersji na macie :). Dzieci zostały podzielone na zespoły, miały za zadanie najpierw ułożyć liczby po kolei, następnie otrzymane już potasowane, wyłożyć na mate w określony sposób, położyć można było tylko dwa klocki, na początku tylko po kolei , w następnej kolejce można było dokładać do już położonych lub znowu dwie po kolei -oczywiście zgodnie z kolorem. Na początku było trudno,ale już po dwóch kolejkach dzieci wiedziały co trzeba robić. Czas minął bardzo szybko, jeszcze zdążyliśmy poznać nową aplikację "Przygody jeżyka", to bardzo fajna nauka poprzez zabawę. 
 


 


Pierwszaki u Pszczółek

 

  Do naszej grupy zawitali goście ze Szkoły Podstawowej nr 1 - to pierwsza klasa z wychowawczynią panią Katarzyną Glińską. Pszczółki wcieliły sie w role ekspertów i pomagały poznawać tajniki zabaw na macie oraz gry na tablecie. To była fantastyczna  nauka i zabawa jednocześnie.
               Zapraszamy do galerii.


 

 

Pszczółki w "Krainie bajek"
 
   Grupa Pszczółki na cały tydzień przeniosła się do Krainy bajek. Dzieci próbowały swoich sił w roli aktora-okazało się ,że nie potrzeba profesjonalnych strojów aby bawić się w teatr, wystarczy jakiś atrybut aby wszyscy wiedzieli co to za postać.  W roli artysty malarza, dzieci próbowały zilustrować bajkę, tak, aby można było  ją rozpoznać, słuchały czołówek z bajek i je rozpoznawały, projektowały stroje na bal.  
5 listopada obchodziliśmy "Dzień postaci z bajek", były konkursy, zabawy oraz zajęcia na macie z zaprzyjaźnioną grupą Krasnoludki z Przedszkola nr 5, całość zakończyła się balem. 
Było bajecznie, kolorowo i wesoło.
 


 


Grupa Pszczółki koduje i piecze ciasto

 

  Czy pieczenie ciasta to też kodowanie?. Na to pytanie grupa Pszczółki znalazła odpowiedź - oczywiście. Aby upiec ciasto trzeba mieć przepis, my ten przepis zakodowaliśmy za pomocą rysunków.


 

 

Sprintem do Maratonu
 

 
   W ostatnim tygodniu października grupy cztero- i pięcioletnie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Czasopisma "Bliżej Przedszkola" Sprintem do maratonu. Zadanie było proste - mieliśmy zorganizować bieg przedszkolaków. Na początek oczywiście rozgrzewka a później kolejne grupy przebiegały wyznaczona trasę. Wszyscy oczywiście wygrali, na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał medal. Pogoda, humory dopisały a w przedszkolu czekała na nas jeszcze zdrowa przekąska.
 
 


 


Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabik 

 

  W niezwykłym spotkaniu z autorem wielu książek wzięły udział dzieci z grup Pszczółki oraz Gromadka Uszatka. Było bardzo  wesoło i interesująco. Pisarz recytował swoje bajki oraz wspólnie z dziećmi rymował. Były również ciekawe konkursy dla dzieci oraz składanie autografów w książkach , które można było kupić podczas tego spotkania.


 

 

Motylki poznają zasady ruchu drogowego


 
   Dzieci zdobywały wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiedziały się w jakich miejscach i jak należy przechodzić przez jezdnię. Poznały oraz samodzielnie wykonały sygnalizator świetlny. Tworzyły sygnalizatory na macie edukacyjnej. Poznały również wybrane środki transportu, które póżniej malowały farbami. Teraz jesteśmy gotowi, aby chodzić na spacery. 
 


 


Dzień Edukacji Narodowej  grupy III A "Motylki"

 

  Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie. Dlatego dzieci z grupy III A "Motylki" postanowiły zrobić niespodziankę i przygotowały dla całego personelu przedszkola piękne kartki. 14 października w imieniu pani dyrektor, która przygotowała kosz wypełniony czekoladami "Motylki" składały życzenia, wręczały laurki oraz czekoladę dla każdego pracownika przedszkola.  


 

 

Przedstawiciele sejmu i sejmiku w naszym przedszkolu
 
 
   W związku z realizacją pilotażowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania Junior" nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele sejmu i sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Podczas spotkania zorganizowano zajęcia pokazowe dla gości. Dzieci z grupy III "Motylki" wspólnie z panią dyrektor, nauczycielką oraz gośćmi bawili się przy macie edukacyjnej. Maluszki dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom Misia Uszatka, który będzie im przypominał o naszym spotkaniu.
 


 


Urodziny w grupie "Zajączki"

 

  Co Zajączki wyprawiają gdy urodzinki mają,
buziaki sobie nawzajem dają i życzenia składają


 

 

Sałatka owocowa grupy "Zajączki"
  

 
   Owoce nam smakują i witaminami częstują,dlatego zajączki je zjadają i energię mają.
 


 


Kodeks Przyjaciela Przyrody

 

  My "Zające" o świat dbamy i przyrodę oszczędzamy, dla zapamiętania kodeks przyjaciela przyrody na naszej tablicy dajemy Wam do przeczytania.


 

 

Gimnastyka korekcyjna "Zajączków"
  

 
   ,,Zajączki" uwielbiają ruch a ćwiczenia korekcyjne to nie lada wyzwanie dla każdego zająca.
 


 


Pszczółki poznają zasady ruchu drogowego

 

  Podczas spotkania ze strażnikiem Miejskim -panią Alicją grupa Pszczółki poznawała zasady ruchu drogowego. odbyliśmy "podroż" po różnych miastach Polski, zaproponowanych przez dzieci, aby zaliczyć kolejne miasto trzeba było wykonac zadanie-dzielić zachwycone szybko rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania.


 

 

Mamo Tato koduj z nami - warsztaty u Pszczółek 
   Tydzień Kodowania był okazja do spotkania się rodziców z dziećmi i poznania tajników kodowania. Oczywiście to dzieci pełniły tu role specjalistów i pokazywały jak świetnie można się bawić przy pomocy maty edukacyjnej. Rodzice mieli również okazje do obejrzenia krótkiego występu oraz wspólnych ćwiczeń przy muzyce powadzonych przez dwie mamy- Mateusza i Kuby. Hitem spotkania okazała sie wspólna gra na bum bum rurkach - rodzice i dzieci już niecierpliwie czekają na następne spotkanie.
 


 


Pszczółki w roli eksperta Kodowania

 

  W rolę eksperta oraz pomocnika wcieliła się grupa Pszczółek i w tajniki kodowania pomagała wprowadzić grupę Koguciki. Grupa poznawała klocki ruchu, tańczyła, wspólnie układaliśmy sudoku oraz stawialiśmy pierwsze kroki w języku scratch junior. Pszczółki świetnie potrafiły przekazać zdobyte już informacje.


 

 

Gromadka Uszatka Koduje 

 
   Wspólne kodowanie Pszczółek i Gromadki Uszatka odbyło sie na dwie tury. W pierwszej części dzieci dodawały do siebie figury geometryczne - to nie było proste zadanie -pomagały nam w tym samochodziki, które pokazywały gdzie należy położyć uzyskany wynik, w drugiej graliśmy w twistera oraz na bum bum rurkach. Było bardzo wesoło , Pszczółki dumnie pełniły role gospodarza i eksperta zarazem.
 


 


Wspólne kodowanie Zajączków i Pszczółek

 

  W tygodniu Kodowania brała udział tez grupa Zajączki , wspólnie z grupą Pszczółki uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz układali historyjkę obrazkową i sudoku. Dzieciom zajęcia się podobały ,  czekają już na następne. 
 


 

 

Raz dwa trzy koduj ze mną i Ty
  
   Między 10 a 18 października trwa Europejski Tydzień Kodowania.
W naszym Przedszkolu role gospodarza objęły dwie grupy -na ul Krzywoustego grupa 3 - latki Motylki, na ulicy Sprzymierzonych - grupa Pszczółki. Każda z grup gościła u siebie inne grupy aby razem poznawać tajniki kodowania i wspólnie się bawić.
Grupa Pszczółki zaprosiła do siebie grupę czterolatki Kotki. Wspólnie liczyliśmy i dopasowywaliśmy elementy do liczb. Było nas dużo ,ale mata daje duuuuużo możliwości podzieliliśmy sie na dwie grupy i udało nam sie dopasować elementy do liczb, oczywiście była zabawa ruchowa oraz podział na grupy, zajęcia upłynęły szybko w przyjaznej atmosferze - pożegnaliśmy się z zapewnieniem kolejnej wizyty
 


  

Króliczki Kodują

 

  Króliczki -4-latki, to kolejna grupa , która poznawała tajniki kodowania podczas Tygodnia Kodowania w Polsce. Graliśmy na bum bum rurkach wg koloru, a później układaliśmy historyjkę i tańczyliśmy do klocków ruchu, dzieciom zabawa bardzo się podobała, bum bum rurki okazały się hitem tych zajęć.Wbrew pozorów to wcale nie taka łatwa sprawa dla 4-latka.


 

 

Pszczółkowa orkiestra
  

 
   W tygodniu o instrumentach zadaniem dzieci było stworzenie własnych instrumentów z przedmiotów znajdujących się w sali. Dzieci głównie wykorzystały zabawki takie jak klocki, naczynia, garnuszki oraz owoce i warzywa. W ten sposób mogliśmy dowiedzieć się jakie dźwięki wydają przedmioty które używamy na co dzień. Każde dziecko zaprezentowało swój instrument, a potem wykonaliśmy wspólny koncert. Było bardzo głośno, ale wesoło.
 


  

Pszczółki ćwiczą

 

  Pszczółki wiedzą jak ważna jest gimnastyka dla zdrowia, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych. Nasza grupa najbardziej lubi tory przeszkód. Oczywiście zawsze zaczynamy od rozgrzewki.


 

 

Belfry kodują
 

 
   Dnia 8 października w ramach Europejskiego Tygodnia w Polsce w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kodowania dla nauczycieli. Rada pedagogiczna zapoznała się z matą edukacyjną oraz zabawami, które można na niej wykonać.
 


  

Kolorowe motylki

 

  Pierwsza praca plastyczna jaką wykonały dzieci z grupy III A „Motylki” to oczywiście kolorowe motyle. Utrwalając nazwę nowej grupy dzieci namaczały dłonie w farbie i odciskały motylkom skrzydełka, które ozdabiały później kolorowymi kropeczkami. Teraz juz wiemy i pamiętamy, że tak się pięknie nazywamy!


 

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo u Motylków

 
   Dzieci w ramach zajęć miały okazję poznać różnego rodzaju warzywa i owoce. Dowiedziały się, które można jeść surowe,  które trzeba ugotować i z których można zrobić konfitury i zapasy na zimę. Podczas zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw z owocami na macie edukacyjnej, którą otrzymaliśmy w ramach programu Mistrzowie Kodowania Junior. Na koniec witaminki powędrowały do naszych brzuszków.
 


 Jesienny piknik integracyjny

 

  W ostatni dzień września w naszym przedszkolu odbył się jesienny piknik rodzinny. Kto był wie, że atrakcji było co niemiara. Przybyli do nas prawdziwi piraci, którzy mieli dla nas wiele ciekawych zabaw i konkurencji. Jednak to nie wszystko! Dzieci mogły pomalować sobie buzię, skakać na dmuchanym zamku, czy puszczać gigantyczne bańki. Jednak największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa. Oczywiście dla każdego łasucha było coś pysznego. Pyszne ciasta upieczone przez rodziców, kiełbaski i grochówka. Chyba nikt nie wyszedł głodny:)


      Serdecznie zapraszamy do galerii!


 

 

Koguciki w parku

 
   Dnia 6.10. dzieci z grupy KOGUCIKI wspólnie z przedstawicielem Straży Miejskiej poznawały m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypominały sobie numery alarmowe natomiast na koniec otrzymały odblaski, aby być widocznymi na drodze.
 


 Dzieci z Niemiec u "Kogucików"

 

  Dnia 7.10.15r. w naszym przedszkolu dzieci z grupy "Koguciki" miały bardzo ciekawy i aktywny dzień. Rano przyjechały do naszego przedszkola dzieci  z Crussow. Na początku grupa "Koguciki" zaprezentowała występ artystyczny dla gości, było wspólne śpiewanie oraz wymiana upominków. Dzieci wspólnie robiły zdrowe śniadanie. Następnie wszyscy pojechaliśmy zwiedzac Muzeum Techniki i Komunikacji oraz Wały Chrobrego w Szczecinie. Tego dnia dzieci odwiedziły również Pana Burmistrza, gdzie mogły posłuchac na czym polega jego praca. Na koniec dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których każdy wykonał ślicznego jeża. Zapraszamy do galerii. 

 

Grupa Pszczółki i Koguciki na wycieczce
 
  Dnia 2.10.15 roku Dzieci z  grup Pszczółki i Koguciki wybrały się na autokarową wycieczkę do Kołbaskowa na DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Pogoda dopisała, a na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku przedszkolaki wyruszyły w poszukiwaniu darów Jesieni. Nazbierały jabłka, gruszki, orzechy, żołędzie, kolorowe liście i inne skarby, a wszystko po to, żeby stworzyć ludziki, zwierzątka, pojazdy i wszystko to co sobie wymarzyły. Po warsztatach plastycznych przyszedł czas na zabawę!! Wszyscy byliśmy pod wrażeniem przestrzenią oraz wyposażeniem placu zabaw. Dzieci, biegały, skakały na trampolinie, wspinały się po drabinkach, bujały się na huśtawkach i grały w piłkę oraz badmintona. Oczywiście był też czas na posiłek czyli na kiełbaskę z grilla oraz pieczonego ziemniaka. Dzieci na pytanie czy im się podobało wszystkie jednogłośnie krzyknęły TAAAK.

 
 


 Wizyta Przedstawicieli firmy Samsung Electronics w przedszkolu

 

  W ramach realizacji pilotażowej edycji Ogólnopolskiego Programu "Mistrzowie Kodowania Junior" nasze Przedszkole odwiedziły przedstawicielki firmy Samsung pani Blanka Fijołek i pani Magdalena Olborska z Polski oraz pani Evelyn Nicola z Europy. Goście wzięli udział w zajęciach pokazowych przeprowadzonych z dziećmi 5 letnimi. Dzieci bawiły się na macie edukacyjnej. Zaprezentowały również swoje zdobyte już doświadczenia z tabletem. Wspólnie ze swoimi paniami stworzyli laurki dla gości, które zostały wydrukowane i wręczone na pamiątkę po zakończeniu wizyty.


 

 

Pszczółek zabawy na macie

 
   Ile jest uli, do którego ula polecą pszczoły i ile tam powinno ich być? - na te pytania odpowiadały Pszczółki bawiąc się na macie.
 
 


  

Pszczelarz u Pszczółek

 

  Do naszej grupy zaprosiliśmy pszczelarza pana Ryszarda Luberskiego, żeby zapoznał nas z pracą na pasiece oraz opowiedział o fascynującym życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu i jego wspaniałych właściwościach. Była też okazja do próbowania miodu. Miód był pyszny i opowieści bardzo ciekawe -Pszczółki bardzo lubią słuchać opowieści o sobie :) i próbować miodek. 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5