Uroczystość nadania imienia - 1 czerwca 2007 r.   

 

 

Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawia się ją innym. Radość jest potrzebą, siłą
i wartością w życiu każdego człowieka.
I właśnie dzisiaj, z okazji Dnia Dziecka postaramy się sprawić wiele radości naszym dzieciom.  Dzisiaj przeżyjemy radosne chwile, tak radosne, jak radosne są dzieci  z naszego przedszkola. Radosne i uśmiechnięte. Są takie zadowolone, bo już wiedzą, że dzisiaj otrzymają szczególny prezent. Prezent, który jest inny niż wszystkie inne. Prezent, który pozostanie na zawsze...
Będzie wartościowy, piękny, o którym będą pamiętały przez całe swoje życie...


Dzieci OTRZYMAJĄ IMIĘ DLA SWOJEGO PRZEDSZKOLA.

    We wrześniu 2006r. w drodze plebiscytu została wyłoniona nazwa dla naszego przedszkola. Patronem został MIŚ USZATEK i postanowiliśmy, że chcemy, aby takie imię nosiło Przedszkole Nr 2 w Gryfinie.
   
    Seria przygód Misia Uszatka, autorstwa Czesława Janczarskiego i grafika Zbigniewa Rychilckiego, to przykład lektur o dużych walorach wychowawczych i artystycznych. Mały czytelnik przeżywa ciekawe przygody w towarzystwie Misia Uszatka i jego wiernych przyjaciół. Uszatek uczy, jak odróżnić dobro od zła, jak darzyć szacunkiem osoby starsze, miłością swoich najbliższych, doceniać wytwory swojej pracy oraz doceniać pracę innych. Pokazuje jak dbać o zdrowie, o schludny wygląd, jak należy przestrzegać bezpieczeństwa oraz jak bawić się zgodnie i współdziałać  w grupie. Spotkania  z Misiem Uszatkiem są zawsze magiczną porą dokonywania odkryć, przeżywania tajemnic i wzruszeń, porą, której dziecko nie może się doczekać.
    Przygody Misia Uszatka są napisane poprawną i ładną  polszczyzną, dostosowane do wieku i wrażliwości dziecka, niosą przesłanie szacunku wobec ludzi, zwierząt i przyrody. Wolne są od agresji i przemocy.
    Nasze dzieci doskonale znają przygody Misia i jego przyjaciół, bowiem podczas codziennego pobytu w przedszkolu, o przygodach sympatycznego misia opowiadały wszystkie nauczycielki. Nasze żłobkowe dzieci, także je znają.  Bajki czytały także mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie, a nawet dzieci dzieciom. Każda sala w przedszkolu posiada swój "uszatkowy" wystrój, kącik związany z Misiem Uszatkiem, każda grupa ma nazwę
i piękną piosenkę swojej grupy. Mamy hymn przedszkola. Charakterystyczne logo. Gazetkę okolicznościową i folder promujący nasze przedszkole. Powstały nowe inscenizacje, wiersze, twórcze konspekty pracy z dziećmi. Podczas codziennych zajęć dzieci tworzyły ciekawe galerie prac plastycznych, własne wiersze, teatrzyki, piosenki.
Brały udział w  konkursach recytatorskich, plastycznych, teatralnych. Brały udział
w konkursach ogólnopolskich. Wychowankowie naszego przedszkola uczestniczyli
w licznych spotkaniach teatralnych przygotowanych przez profesjonalnych artystów, ale
i sami chętnie bawili sie w teatr.
          Nawiązaliśmy także kontakty z innymi przedszkolami z całej Polski, które noszą imię tego bajkowego bohatera. W marcu wzięłyśmy udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Przedszkoli im. Misia Uszatka, która odbyła sie w Krakowie. Spotkanie to zaowocuje wymianą doświadczeń nauczycieli z całej Polski. W całym naszym kraju są 34 przedszkola, które już noszą imię Misia Uszatka.
    Udało nam się pozyskać wielu sponsorów, którzy z wielką ochotą wsparli nasze finansowe działania i przedszkole nasze ubrało się w odświętną szatę, zyskało wiele atrakcyjnych zabawek, pomocy dydaktycznych, bajek.
   
    Twórcza praca z dziećmi, pozwoliła w dużym stopniu przybliżyć pozytywne wartości, które prezentuje sympatyczny miś z oklapniętym uszkiem i myślimy, że zaowocują one
w dalszym życiu naszych dzieci, co pozwoli im być w przyszłości mądrymi, dobrymi
i wrażliwymi ludźmi.
     Nasz wniosek o nadanie imienia poparli jednogłośnie Radni Rady Miejskiej. Nie mogło być inaczej, bowiem Miś Uszatek jest taki nasz, z krwi i kości polski.
Cieszymy się, że nasze przedszkole będzie nosiło imię Misia Uszatka.

 

Dokumenty związane z nadaniem imienia:

uchwała rady pedagogicznej

uzasadnienie wyboru imienia

wniosek o nadanie imienia 

 

do otworzenia powyższych dokumnetów potrzebny jest program Abobe Reader

 

 

 
COFNIJ