Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie 

 

 Rekrutacja elektroniczna do gryfińskich przedszkoli  

na rok szkolny 2022/2023  rozpocznie się 01.03.2022 r.,

 odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Systemu Vulcan

 

http://www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl/
 

Wniosek kandydata

 

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino


  Komunikat Nr 2 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec

Nature in Art

 

  Tym razem zadaniem grupy Kotków w projekcie było narysowanie bocianów do  wspólnej prezentacji projektowej "Sounds of nature" - Dźwięki przyrody. Do prezentacji - oprócz rysunków, naszych i innych partnerów trzeba było jeszcze dodać odgłosy malowanych zwierząt, powstały w ten sposób niezwykłe obrazy  z dźwiękami.

Kolejne zadanie, również we współpracy z partnerami,  polegało na malowaniu - tym razem na wirtualnej kartce,  wiosennego obrazka w aplikacji Colorillo. Aplikacja jest o tyle bardzie ciekawa, że w jednakowym czasie,  dzieci rysowały na tej kartce,  będąc czy to w Turcji, czy Gruzji czy w innym mieście w Polsce. Byłło to niesamowite przezycie dla wszystkich.Powstało istne arcydzieło :).


 

Powitanie wiosny - ul. Krzywoustego  To był wyjątkowy dzień. Do naszego Przedszkola przybyła Pani Wiosna, a wraz z nią bocian. W każdej sali Pani Wiosna zostawiła dla dzieci list, w którym zaprosiła każdą grupę na przedstawienie kukiełkowe pt. „Pomylona wiosna”. Oprócz spektaklu, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych, do których zapraszała Pani Wiosna. W ogrodzie przedszkolnym każdy przedszkolak i rodzic mogli zrobić sobie zdjęcie w wiosennej fotobudce. To był dzień pełen wrażeń.


  

Powitanie wiosny - ul. Sprzymierzonych

 

  21 marca w naszym Przedszkolu powitaliśmy nadejście Wiosny. Z tej okazji na wszystkich czekała fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nasze ogrodzenie zostało ozdobione cudownymi pracami plastycznymi pt. „Portret Pani Wiosny”. Każda grupa otrzymała dwa listy od Pani Wiosny: jeden w sali, drugi natomiast ukrył się w ogrodzie przedszkolnym. Na dzieci czekało wiele zadań, które mogą Państwo podziwiać w naszej galerii zdjęć. Zapraszamy i życzymy miłych wrażeń.


 

Dzień Kobiet w "Gromadce Misia Uszatka" 

  Grupa "Gromadka Misia Uszatka" 8 marca uczciła święto wszystkich Pań, zarówno dorosłych, jak i tych mniejszych, czyli koleżanek ze swojej grupy. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla Pań i dziewczynek piękne laurki z życzeniami, a przez cały dzień byli bardzo mili i uczynni dla wszystkich. Dzieci wspólnie spędziły czas przy słodkim poczęstunku oraz podczas zabaw ruchowych przy muzyce. 


  

 "Gromadka" szuka oznak wiosny! 

 

  W marcu grupa "Gromadka Misia Uszatka" wybrała się do Parku Miejskiego poszukując pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Na miejscu powitał nas piękny śpiew ptaków. Już na początku ścieżki zobaczyliśmy, że zakwitły krokusy, które jesienią dzieci własnoręczne sadziły. Przemierzając dalszą część trasy spotkaliśmy wiewiórkę, ale była zbyt szybka i nie zdążyliśmy uchwycić jej na zdjęciu. Nie zabrakło też czasu wolnego, który spędziliśmy na miejscowym placu zabaw :) 


 

Marcowe zabawy ogrodników z "Gromadki Misia Uszatka" 

  Realizujac projekt "Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam" zadanie z miesiąca marzec rozpoczęliśmy "zapachowym memo". Zadaniem dzieci było powąchać zawartość wybranego słoiczka ze świeżym warzywem i określić co to za warzywo przypinając odpowiednio klamerkę do obrazka z prawidłową odpowiedzią. Następnie stworzyliśmy ogrodniczy tor przeszkód, po którym dzieci przemieszczały się bardzo sprawnie. Kolejnym zadaniem było stworzenie wiosennego ogródka, w którym zasadziliśmy cebulkę oraz posialiśmy rzeżuchę i owies. 


 


 

 "Króliczki" i "Koguciki" w Teatrze Lalek Pleciuga

 

  Przedszkolaki z grup "Króliczki" i "Koguciki" pojechały na przedstawienie pt. "Motyla noga" do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Dzieci obejrzały rozśpiewany spektakl przemycający w prostej, humorystycznej historii, wstęp do wiedzy o przyrodzie. To opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń i o przyjaźni. Pobyt w teatrze sprawił dzieciom radość, że mogły na żywo obejrzeć grę aktorów z kukiełkami i zobaczyć teatr od wewnątrz. Przedszkolaki z wycieczki wróciły zadowolone i pełne wrażeń.


 

Wiosenna Łąka - grupa "Króliczki" - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z darami natury świat nie jest ponury" 

  W grupie "Króliczki" na dobre zagościła wiosna. W związku z udziałem w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury" dzieci wykonały łąkę pełną kwiatów, za pomocą farb i folii bąbelkowej. Dzieci bardzo chętnie i z dużą radością uczestniczyły w tym zadaniu. Końcowy efekt wyszedł przepięknie.


 
 

"Misie" hodują rośliny

 

  Dzieci dowiedziały się czego rośliny potrzebują do wzrostu. Poprzez działanie wdrażały się do dbania o rośliny. Obserwowały jak zakwita hiacynt i rośnie szczypiorek. Wyhodowany szczypiorek dzieci zjadły z chlebkiem. Był pyszny.

 

Konkurs na grę planszową "Bieg po zdrowie" - grupa "Króliczki" i grupa "Gromadka Misia Uszatka" 

  W marcu grupa "Króliczki" i grupa "Gromadka Misia Uszatka" brały udział w konkursie na grę planszową "Bieg po zdrowie". Dzieci przy tworzeniu gry dowiedziały się jak ważny jest ruch i zdrowe odżywianie w życiu człowieka. A tworzenie własnej gry planszowej, a później granie w nią, sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.


 
 

Kids & Sport - Wiosna - ul. Sprzymierzonych

 

  Na początku ćwiczeń nauczyciel przypomniał dzieciom kiedy jest pierwszy dzień wiosny oraz jakie zmiany są związane z tą porą roku. Rozgrzewka zaczęła się "Berkiem-ogrodnika” - dzieci ćwiczyły refleks, zwinność, wytrzymałość,  następne ćwiczenia to: „Sadzimy kwiatki” - koordynacja oko-ręka, siła mięśni, ogólna sprawność, „Wiatr Łobuziak” - refleks, wytrzymałość, koordynacja oko-ręka, „Pszczółki”-celność, refleks, koordynacja oko-ręka, kontrola lotu piłki.


 

Nature in Art - Spring in coming (Wiosna przyszła)


 

   Tym razem zadaniem projektowym grupy Kotków było poszukiwanie Wiosny oraz namalowanie jej przy dźwiękach muzyki . 
 
My rozpoczęliśmy od poszukiwań oznaków wiosny za pomocą latarki. Dzieci miały za zadanie odszukać ukryte na kartce wiosenne obrazki i zaznaczyć odpowiednim kolorem kubeczki. Następnie trzeba było odwzorować wieżę z kolorowych kubeczków. Po wykonaniu zadania wyposażeni w tablety, ruszyliśmy do parku w poszukiwaniu naturalnych oznak wiosny. Dzieci miały sfotografować żółtego i fioletowego krokusa, znaleźć zielonego pączka na drzewie oraz robaczka . Zadanie wykonały wzorowo, powstała piękna galeria. 


  

Kids & Sport - Czas - ul. Sprzymierzonych

 

  Na zajęciach sportowych Kids&Sport ćwicząc, dzieci uczyły się jak działa zegar i jak odczytywać z niego godziny. Celem zajęć było wzmacnianie sił mięśni i sprawności ogólnej swojego ciała, rozwijanie refleksu i orientacji w przestrzeni oraz rozwijanie koncentracji i uważności.


 

Nature in Art - Butterfly ship Cats


 

  Motyli statek Kotków to praca inspirowana obrazem Salvadore Dali - "Butterfly Ship". Ponieważ nie tak dawno grupa robiła statki z papieru, powstał pomysł, aby zamiast namalowania statku - zrobić giga statek z papieru. Dzieciom pomysł bardzo się spodobał i ochoczo zabrały się do pracy. 
 
Statek bardzo się spodobał wszystkim partnerom naszego projektu i chcą go powielić - my również jesteśmy dumni z tego  pięknego dzieła.


 


  

Grupy: "Króliczki", "Kotki", "Pszczółki" i "Koguciki" - odwiedziły schronisko "Kojec" w Gryfinie

 

  W dniu 16 marca grupy "Króliczki", "Kotki", "Pszczółki" i "Koguciki" odwiedziły schronisko "Kojec" w Gryfinie. Dzieci już dużo wcześniej przynosiły do przedszkola karmy, zabawki, kocyki oraz miski, wszystko co może się przydać psom. Z wielką radością mogły w ten sposób pomóc potrzebującym zwierzętom. Za udział w zbiórce dziękujemy rodzicom.


 

Nature in Art -Salvadore DaliFilmik
 

  Poznanie słynnego hiszpańskiego artysty Salvadora Dali oraz jego twórczości to kolejne zadanie, które wykonały  dzieci z grupy Kotki. Salvador Dali był ekscentrykiem, obdarzonym niesamowitą wyobraźnią, wymyślenie loga słynnych lizaków Chupa - Chups zajęło mu tylko godzinę. Logo to podarował w prezencie firmie, jedynie prosił o przynoszenie mu codziennie pudełka cukierków. Po wysłuchaniu opowieści o słynnym ekscentryku, dzieci namalowały jego portret. 
 
           Zapraszamy do galerii
 


 
 

Kids & Sport - Liczby - ul. Sprzymierzonych

 

  Liczby - rozwijanie koncentracji i szybkości reakcji. Cele zajęć: ćwiczenia kształtujące koncentrację, wzmacnianie mięśni postawnych, zabawy bieżne, rozwijanie szybkości reakcji, poznawanie cyfr/liczb. Oto kilka zabaw jakie dzieci biorące udział w zajęciach mogły poznać „Wyścig cyferek”, „Helikoptery”, „Naleśniki”- szybkość reakcji, wzmacnianie siły mięśni postawnych, „Większy-mniejszy” - poznawanie liczb, wzmacnianie mięśni nóg, „Kry lodowe” - szybkość reakcji, siła mięśni postawnych, „Kółko i krzyżyk” - szybkość reakcji, spostrzegawczość, wzmacnianie mięśni nóg.


 

Konkurs z okazji Dnia Kobiet grupa "Kotki" i "Króliczki" 

  Z okazji Dnia Kobiet grupa "Kotki" i "Króliczki" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Freblowskim ,,Kartka na Dzień Kobiet". Konkurs miał dodatkowy wyjątkowy cel, ponieważ wszystkie kartki zostały przekazane Kobietom, które w tak wyjątkowym dniu nie mogły otrzymać żadnego podarunku od bliskich osób. Wszystkie dzieci i Nauczyciele, którzy wykonali kartki dostali dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie.


  

"Dzień Kobiet" w grupie "Koguciki"

 

  Dzień Kobiet "Koguciki" obchodziły na sportowo. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy brali udział w wielu konkursach i zabawach. Chłopcy wręczyli dziewczynkom własnoręcznie robione korony, a także tulipany. Dzieci obejrzały film, w którym brały udział wszystkie grupy, a na miłe zakończenie na "Koguciki" czekał słodki poczęstunek.


 

Wycieczka do Zoo,, Misiaczki "  Misiaczki poznały zwierzęta egzotyczne. Wybrały się na wycieczkę do Zoo, która odbyła się w naszej sali. Podziwiały lwa, tygrysa, hipopotama, małpy, żyrafę, nosorożce oraz papugi.  Śpiewały i tańczyły przy piosenkach: Idziemy do Zoo, Żyrafa fa fa. Świetnie bawiły się tworząc portret lwa z makaronu oraz mapkę z papierowego talerzyka. Poznały środowisko, w którym żyją niebezpieczne zwierzęta oraz jak wygląda życie tych zwierząt w Zoo. Usłyszały ciekawostki z życia zwierząt egzotycznych i bawiły się świetnie przy tańcach naśladując ich ruchy. Wesołe zabawy ruchowe i ciekawe zajęcia plastyczne pomogły dzieciom poznać  stworzenia mieszkające w Zoo.


  

Tłusty Czwartek w grupie Misiaczki

 

  W Tłusty Czwartek - tak, jak każe tradycja, każdy tego dnia powinien zjeść pączka. Tak też było w grupie ,,Misiaczki ". Od samego rana rosnosił się zapach pączków po całym przedszkolu. Gdy nadeszła pora na degustację dzieci zajadały się pączkami z dżemem. Łasuchy prosiły nawet o dokładkę. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Uwielbiamy takie dni, gdy możemy pozwolić sobie na małe co nieco.


 

Dinozaury u "Misiaczków” 

  To był wyjątkowy tydzień u Misiaczków. Dzieci przeniosły się do świata dinozaurów. Podczas pobytu w Przedszkolu dzieci tańczyły do piosenek o dinozaurach, wykonywały ćwiczenia na spostrzegawczość, a także poznały nowe techniki plastyczne.


  

„Dzieci uczą Rodziców - Niezwykła podróż”

 

  Kolejna lekcja z cyklu „Dzieci uczą Rodziców” przeniosła nas w „Niezwykłą podróż” po kontynentach. „Niezwykła podróż” to lekcja geografii, która łączy w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata.

Celem lekcji było ukazanie dzieciom, jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak działalność człowieka sprawia, że na Ziemi jest wiele fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków.


 

„Dzień Przyjaźni u Misiaczków” 

  Ten wyjątkowy dzień nasze przedszkolaki obchodziły podczas Walentynek. Każdego dnia uczymy się dobroci, serdeczności i miłości. Dzieci powiedziały, że jak jesteśmy dla siebie mili to czujemy się dobrze i mamy miły dzień. Życzymy wszystkim, abyście na swojej drodze spotykali tylko dobrych i życzliwych ludzi.


  

„Kosmiczna podróż Misiaczków”

 

  To była prawdziwa kosmiczna podróż. Dzieci przez cały tydzień poznawały wszechświat. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane tematem. Z wielką chęcią oglądały książki o układzie słonecznym, a także śpiewały piosenkę o podróży kosmicznej.


 

Teatrzyk Kamishibai u "Kotków" 

  Dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały bajki pt. „Misiowe wiadomości - niedźwiedź brunatny”. Dzieci w skupieniu oglądały bajkę. Oprócz niedźwiedzia brunatnego, przedszkolaki poznały niedźwiedzia polarnego, pandę, a także dowiedziały się, że koala to nie miś.


  

Wiosenna wyprawa Pszczółek

 

  Dzieci z grupy Pszczółki zainteresowały się opisywanego w miejscowej prasie losem mamutowca olbrzymiego. Odnaleźć i zobaczyć to piekne drzewo było celem wyprawy. Potem jeszcze sprawdzić czy posadzone przez dzieci krokusy w parku już zakwitły. Bo przecież w powietrzu czuć wiosnę.


 

Kids & Sport - Dinozaury - ul. Sprzymierzonych 

  Dinozaury to temat ostatnich zajęć projektu Kids & Sport. Głównym celem zajęć była nauka gry w bule. Dzieci biorące udział w zajęciach ćwiczyły celowanie piłką do wyznaczonego miejsca, współpracę w grupie, kontrolowanie siły i kierunku rzuconej/turlanej piłki/kuli, wzmacnianie siły mięśni nóg oraz szybkość i zwinność.


  

Z OKAZJI DNIA KOBIET…

 
Dla Pań i Dziewcząt które znamy,
moc życzeń dzisiaj mamy,
dużo szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj,
dziś dla Pań i Dziewcząt  wszystko naj…naj…naj!


 

Nasze Przedszkole dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

  My również graliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć było nas mało, udało nam się wspólnie zebrać ponad 1000 zł. Całą kwotę z uzyskanych pieniędzy przekazaliśmy na konto WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie tej szlachetnej akcji.


   

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5