Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015Raport SEO

 

 

 


      


 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

"MIŚ USZATEK LUBI SPORT"


 

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec
 

 
Dzień Optymisty


 
  Jak  co roku obchodziliśmy DZIEŃ OPTYMISTY. W tym dniu uśmiechu na buziach nie brakowało. Wszystkie przedszkolaki  razem ze swoimi paniami spotkały  się na dziedzińcu przedszkola, aby świętować ten dzień.
 


 


Partnerskie Przedszkole

 

  Jest nam ogromnie miło wszystkich poinformować, że nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole".

 Certyfikat został odebrany przez Jolantę Krzak i Janinę Warzoszczak na VIII Kongresie Edukacji Przedszkolnej dnia 9 maja 2016 roku w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk – Pałac Staszica – sala Lustrzana

                                    Czytaj Więcej
 


 

 
Wycieczka do Glinnej


 
  13 maja grupa Pszczółki razem z grupami z Żabnicy i Radziszewa udała sie na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego. Wśród atrakcji było zwiedzanie ogrodu, prelekcja o życiu wiewiórek, oraz zajęcia terenowe "Scretchowanie na polanie".
Dzieci z grupy Pszczółki wraz  z grupą dzieci z Radziszewa uczestniczyli w zajęciach tabletowych. Zajęcia zorganizowane zostały w związku z Światowymi obchodami Dnia Scretcha, a nasza grupa postanowiła w ten sposób uczcić ten dzień. 
 


 


"Motylki" - Pogadanka p. pielęgniarki w ramach programu profilaktycznego - "Zdrowe zęby mamy, marchewkę zjadamy"

 

 


 


Dzieci z grupy "Pieski" robią kanapki


  Dzieci z grupy Pieski potrafią samodzielnie przygotować kolorowe i zdrowe kanapki na śniadanie.


 


Pani pielęgniarka z wizytą u Piesków

 

  Dzieci z grupy „Pieski” odwiedziła pielęgniarka naszego przedszkola-pani Halina. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała rzeczy, które ma w swojej podręcznej apteczce. Dziękujemy Pani Halince za wizytę.


 

Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Pamięci


  24 maja 2016 r. odbył się finał czwartych Międzyprzedszkolnych Mistrzostw Pamięci najstarszych dzieci przedszkolnych, w kategorii regiony Polski. Jak co roku, pomysłodawcą i organizatorem imprezy było Przedszkole Nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa "Pszczółki"
 Organizatorzy przez pięć miesięcy przekazywali nam materiały i treści do zapamiętania. Co miesiąc dzieci zdobywały nową wiedzę na temat Polski.
W finale każda przedszkolna drużyna zaznaczała na mapie Polski regiony, miasta, dorysowywała rzeki, rozpoznawała legendy po fragmentach, kojarzyła charakterystyczne miejsca z regionem i odpowiadała na trudne pytania. Drużyny tworzyły pracę Polska w widokówkach i prezentowały albumy o Gryfinie. Był wspólny taniec i śpiew - Kocham cię Polsko i Zasiali górale.
 
Otwarcia mistrzostw dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Grzegorz Jastrowicz, a do udziału w obradach jury zaproszone zostały dyrektorki przedszkoli. Zarówno jury, jak i wszyscy zebrani dorośli byli pod wrażeniem wiedzy przedszkolaków, ich świetnej pamięci i umiejętności szybkiego rozwiązywania zadań. Poziom mistrzostw był niezwykle wyrównany – wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów i tym samym – złote medale, puchar dla swojego przedszkola i niespodzianki


 

Dzień Dziecka w Motylkach - Zabawy z Klaunem


 


 


Dzień Dziecka u Piesków
 

 


 

Olimpiada sportowa 3-latków 
 


  

Zajęcia pokazowe Mistrzów Kodowania Junior
 

  20 maja w naszym przedszkolu odbyły sie zajęcia pokazowe podsumowujące projekt "Mistrzowie Kodowania Junior", w związku z tym  zawitali do nas wyjątkowi goście: przedstawiciele organizatorów programu Iwona Brzózka Złotnicka oraz Magdalena Olborska, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, senator Grzegorz Napieralski, radni sejmiku Ewa Dudar i Artur Nycz, Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy - Kłos, zastępca burmistrza Pyrzyc Robert Betyna, Wicestarosta Gryfina Jerzy Miller,  w imieniu burmistrza Gryfina pojawił się naczelnik wydziału edukacji Grzegorz Jastrowicz oraz przedstawiciele naszej firmy patronackiej Romuald Sikora i Aleksandra Kalczyńska. Przykładowe zajęcia zaprezentowały dwie grupy: Motylki i Pszczółki. Motylki pokazały swoje umiejętności podczas zadań na macie edukacyjnej, następnie grupa 5- latki Pszczółki kontynuowała zajęcia na tabletach. To oczywiście nie koniec realizacji  programu, będzie on nadal kontynuowany w naszym przedszkolu.


 

 
Gromadka Misia Uszatka i Koguciki 
w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej


 
  Wycieczka autokarowa dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i nowych wiadomości przyrodniczych. Zwiedzanie parku, film o jeżach, pieczone kiełbaski oraz wesołe zabawy w parku to tylko niektóre atrakcje z wyjazdu.
 


 


"Droga Mamo , drogi Tato - 
wszyscy bardzo Was kochamy..."
 - święto Mamy i Taty u Misiów IA
 

  U Misiów zapanowała wielka radość, bo oto w progach naszej grupy pojawili się wspaniali goście. To długo i niecierpliwie wyczekiwani Rodzice. Świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu - w szczególności wzruszonym Rodzicom, kiedy dzieci przedstawiły swój występ artystyczno - muzyczny. Każdy punkt programu był nagradzany gromkimi brawami, a i niejednej Mamie i Tatusiowi łza zakręciła się w oku. Dziękujemy serdecznie wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu...


 

Pomysł na smaczne śniadanko dla małych dzieci


 Smacznego wszystkim !
Pozdrawiają Kaczuszki.


 


U Kaczuszek smacznie ,zdrowo i kolorowo
 

  Brawo Kaczuszki !Cały rok  uczyłyście się  dlaczego należy się zdrowo odżywiać. Próbowaliście różnych nowych smaków.Poznaliście i potraficie nazwać  i rozróżnić warzywa i owoce . Jesteśmy z Was dumne,ponieważ z wielkim apetytem potraficie sami przygotować i zajadacie się smacznymi warzywnymi kanapkami!Kaczuszki rośnijcie zdrowe i silne !!!!!


 

 
Kaczuszki na sportowo

 
  Przy okazji Spartakiady Przedszkolnej  zorganizowanej w naszym Przedszkolu dla najmłodszych dzieci , przedszkolaki z grupy Kaczuszki wzięły udzial w pokazie mody  sportowej .Dobrej zabawy,radości i niezapomnianych wrażeń było wiele.Nasi mali modele i przeurocze  modelki pozowali na  USZATKOWEJ ŚCIANCE .Zobaczcie sami.
 


 


 4 urodziny  Wiktorka
 

  Kaczuszki znowu świętowały.Tym razem  dostojnym jubilatem - bajkowym skrzatem był Wiktorek, który skończył właśnie 4 - latka. Wiktorku życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze!


 

 
Sprintem do Maratonu
 
  19 maja w Parku im Stanisławy Siarkiewicz odbył się bieg przedszkolaków . Wzięły w nim udział cztery grupy przedszkolne, Gromadka Misia Uszatka, Koguciki, Pszczółki i Zajączki. To juz po raz drugi nasz dzieci brały udział w tej świetnej imprezie, bieg rozpoczął się oczywiście od rozgrzewki, następnie kolejne grupy startowały na dystansie 100 metrów, po czym wszyscy postanowili obiec cały park ( w środku )-to jest dystans około  350 metrów, więc nasze dzieci przebiegły w sumie 450 metrów.Szczęśliwe i zadowolone wróciły do przedszkola na pyszne, zdrowe drugie śniadanie.

 
 


 
 

Motylki - poczytaj mi mamo
 - p. Wioletka Chańko
 - uroczyste rozdanie 
medali z Olimpiady Przedszkolaków
 

 


 

 
Motylki - pokaz mody sportowej


 
  
 


 


,,Króliczki w Straży Miejskiej''
 

  W piątek 13.05 odwiedziliśmy Panią Alicję w straży miejskiej, która pokazała nam jak wygląda miejsce pracy pana dyspozytora oraz innych strażników. Na koniec każdy ,,Króliczek'' dostał odblask, który miał zawiesić przy swoim plecaku.


 

 
,,Króliczki z wizytą u Strażaków''


 
  W dzień strażaka całe nasze przedszkole udało się do straży pożarnej z życzeniami, w tym również my. Zobaczyliśmy jak wygląda jednostka straży pożarnej oraz wozy, które  mogliśmy również obejrzeć w środku.
 


 


 

IX Ogólnopolska Konferencja
 Przedszkoli imienia Misia Uszatka
 

  Nasze przedszkole uczestniczyło po raz kolejny w zjeździe przedszkoli imienia Misia Uszatka, który odbył się w Krakowie w dniach 23-24 kwietnia 2016 r. Organizatorem było Samorządowe Przedszkole nr 11, im. Misia Uszatka przy ulicy Saskiej 11 w Krakowie.


                                    Czytaj wiecej


 

 
Kaczuszki dobrze znają
 figury geometryczne 

 
  Koła, kwadraty, prostokąty i trójkąty - figury geometryczne to bohaterowie naszych zmagań matematycznych. W trakcie zajęć przedszkolaki utrwalały znajomość figur geometrycznych, przeliczały i klasyfikowały. Na koniec wykorzystały papierowe figury do wykonania pracy plastycznej.
 


 


Warsztaty Robo Tec u Pszczółek
 

  W naszej grupie odbyły się warsztaty z robotyki, dzieci z klocków lego budowały ptaszki i małpkę, a następnie za pomocą specjalnej aplikacji zaprogramowały ich ruch i dźwięk. To zadanie nie było obce naszym Pszczółkom , podobne rzeczy robimy przecież na tabletach. Warsztaty sfinansowane z Rady Rodziców w ramach tzw "Zajączka".
Na zakończenie zadowolone przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom.


 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5