Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              

 

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj

 
 

 

Walentynki w budynku przy ulicy Sprzymierzonych

 

  14 lutego dzieci z naszego przedszkola świętowały Walentynki. Z tej okazji przyszły ubrane w przepiękne stroje z elementami koloru czerwonego- który jak wiemy jest symbolem dnia zakochanych. Dla wszystkich dzieci  Dzień Walentynek to przede wszystkim symbol przyjaźni, radości i pierwszych przedszkolnych sympatii. Nasze Przedszkolaki wykonały różnorodne prace plastyczne, których motywem przewodnim były serduszka. Wspólnie bawiliśmy się w tematyczne zabawy i śpiewaliśmy piosenki. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii :)


 

 

Dzień Babci i Dziadka w "Kogucikach"


 


Filmik

 
  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. "Koguciki"  pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
 
 


 
 

 

Warsztaty mydełkowe - Grupa ,,Pszczółki" i "Koguciki "

 

  Dnia 02.02. dzieci z grupy ,,Pszczółki" i "Koguciki" uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Tego dnia przeniosły się do krainy cudownych zapachów i barw. Zajęcia były okazją do stworzenia małych i niepowtarzalnych mydełek glicerynowych w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach użytych olejków długo unosił się w przedszkolu. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka dzieci zapakowały je w celofanowe torebki...i prezent gotowy


 

 

Dzień Babci i Dziadka w Zajączkach 

 
  Zajączki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości specjalnie dla nich przygotowanej. W miłej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Po występie przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, w atmosferze ciepła i radości. Zajączki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości specjalnie dla nich przygotowanej. W miłej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Po występie przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, w atmosferze ciepła i radości.
 
 


 
 

 

Bal Przebierańców w budynku przy ul. Sprzymierzonych

 

  14 lutego w budynku przy ul. Sprzymierzonych odbył się bal przebierańców. Wszyscy czekaliśmy na niego przez wiele tygodni. Tego dnia po przedszkolu w wesołych pląsach skakały wróżki i piraci, królewny, strażacy i policjanci. Dzieci świetnie się bawiły podczas kosmiczej dyskoteki.Były ,,tańce - łamańce", ,,pociąg", ,,kaczuchy" i inne. Jednym słowem zabawa na 102! Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu.


 

 

Dzień Dinozaura w grupie Pszczółki 
  26 lutego w grupie Pszczółki obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych i plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i rodzinnej atmosferze.

 

 
 
 


 

 

 

Zajączki na spacerze w Parku Miejskim

 

  Zajączki wybrały się na wycieczkę do Parku Miejskiego. Odwiedziły przedszkolne drzewko - Uszatkowy Dar Przyrody, którym jest Klon Pospolity.


 

 

Walentynki w Zajączkach 

 
  Z okazji Walentynek całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach ,,Zajączki” wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych.

 

 
 
 


 
 

 

Obchody 770. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Gryfino

 

  Najlepsze życzenia dla mieszkańców naszego miasta składają: gryfińskie przedszkolaki, seniorzy i Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino! 

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich Gryfinian, a zwłaszcza dla Przedszkolaków. Barwny korowód, kolorowe balony, łopoczące chorągiewki i banery z hasłami uwielbienia dla Gryfina - wszystko uwieńczone spotkaniem na Stadionie Miejskim. Przepiękne piosenki i hasła skandowane przez najmłodszych...


 

 

Kids & Sport - Pogoda 

 
  Promujemy naukę poprzez zabawę. Jeszcze lepiej jeśli tą zabawą jest aktywność fizyczna. Gwarantujemy uśmiech dzieci, bo temat "Pogody" jest jednym z ulubionych. 
Jaka dzisiaj jest pogoda? Deszcz? Słońce? Wiatr? Śnieg? Sprawdzamy razem na sportowo

 

 
 
 


  

 

Kids & Sport - ZOO

 

  Co powiecie na dawkę sportowych zabaw pt.: „Zoo”? Berek – wielbłąd? Małpie wyścigi? A może zwierzęce kalambury?Nawet przeobrażając się w różne zwierzęta można się świetnie bawić.

 


 

 

Bal Przebierańców 2024 
  Mamy za sobą długo wyczekiwany przez dzieci bal przebierańców. Motywem przewodnim w Przedszkolu przy ul. Krzywoustego był Bajkowy Świat. Tego dnia do Przedszkola przyszły Elzy, Roszpunki, wróżki, syrenki, piraci, smoki, dinozaury oraz wiele innych postaci ze świata bajek i baśni. Tańcom i zabawom w pięknie udekorowanej sali nie było końca. Po intensywnych zabawach nastał czas słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń, który pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo!

 

 
 
 


  

 

Zakodowane Walentynki
u Misiaczków

 

  14 lutego dzieci z grupy "Misiaczki" obchodziła Walentynki. Przedszkolaki w tym dniu kodowały na dywanie i kolejny raz świetnie sobie poradziły.


 

 

Kids & Sport - Walentynki 
   
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
 
Walentynki w naszym Przedszkolu są prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni, który można przeżyć na sportowo.


 


 

 
 
 


  

Walentynki ul. Krzywoustego

 

 

Walentynki, Walentynki !
Dla chłopczyka i dziewczynki !
Wszyscy mają dziarskie minki,
Bo dziś są Walentynki.


 

 

Dzień Babci i Dziadka - ul. Krzywoustego 

 

Babciu, Dziadku coś Wam dam
Jedno serce, które mam
A w tym sercu róży kwiat
Babciu, Dziadku żyjcie nam 100 lat.

 
 
 


  

Kids & Sport - Bezpieczeństwo

 

  11.02.2024 obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Numer alarmowy 112 to uniwersalny numer alarmowy używany w wielu krajach na całym świecie. Numer ten służy do zgłaszania nagłych sytuacji, takich jak wypadki drogowe, pożary, napady, kradzieże, wypadki medyczne oraz inne nagłe sytuacje wymagające interwencji służb ratowniczych, policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego. Przedszkolaki bardzo dobrze znają ten numer i wiedzą, jak się zachowywać w różnych sytuacjach. Nauka przez zabawę! 


 

 

Grupa"Pszczółki" zdobywa wiedzę o Unii Europejskiej 

 
 
  Grupa"Pszczółki" zdobywa wiedzę o Unii Europejskiej. Przygotowujemy się do Międzyprzedszkolnych Mistrzostw Pamięci. Poznaliśmy już Polskę, Niemcy i Czechy.
 
 
 
 


  

Piękna Nasza Polska Cała - realizacja zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

 

  Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. ,,Piękna Nasza Polska Cała". Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. W ramach realizacji projektu wzięliśmy udział w następujących wydarzeniach i działaniach zawartych w tzw. ,,Bazie Pomysłów i Inspiracji":
 

,,Zapoznanie się, nauka i śpiew hymnu Polski - Mazurek Dąbrowskiego"
,,Apel z okazji 11 listopada"
,,Być dobrym jak chleb"
,,Herb mojego miasta"
,,Mikołaj na Kresach"
,,Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory".


 


 

 

Dokarmiamy ptaki - Grupa "Pszczółki"
 

 
  Dzieci z grupy "Pszczółki" wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Dlatego też dzieci z naszej grupy dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w parku  nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.
 
 
 
 


  

Bezpiecznie w ferie

 

  Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w przedszkolu, jak i w czasie wolnym dnia 22 stycznia odbyło się spotkanie z Paniami policjantkami. Dzieci z grupy ,,Pszczółki" i ,,Zajączki" rozmawiały na temat bezpieczeństwa. Panie policjantki przypomniały o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedziały też jak ich unikać. Poinformowały dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. 


 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5