Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie 

 

 Rekrutacja elektroniczna do gryfińskich przedszkoli  

na rok szkolny 2022/2023  rozpocznie się 01.03.2022 r.,

 odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Systemu Vulcan

 

http://www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl/
 

Wniosek kandydata

 

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino


  Komunikat Nr 2 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec

Dzień Pizzy - grupa "Króliczki" 

  Dzieci z grupy "Króliczki" obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji dzieci poznały przedmioty oraz produkty potrzebne do zrobienia pizzy. Przedszkolaki poznały kraj, z którego pochodzi pizza. Najwiekszą radość sprawiło dzieciom tworzenie własnej pizzy oraz degustacja tego przysmaku.


  

Walentynki w grupie "Króliczki"

 
  W Dniu Świętego Walentego dzieci z grupy "Króliczki" spędziły czas na zabawach ruchowych oraz poznając tradycje związane z tym świętem. Każde dziecko ozdobiło własną walentynkę oraz uzupełniało książeczki z "walentynkową matematyką".


 

Tłusty Czwartek - grupa "Króliczki"
 

  24 lutego grupa "Króliczki" obchodziła Tłusty Czwartek. Każdy przedszkolak zjadł pysznego pączka. Dzieci świetnie bawiły się przy zabawach plastycznych, tworząc własne słodkie przysmaki z papieru i kolorowych posypek.


  

Kids & Sport - Straż Pożarna-ul. Sprzymierzonych

 
  Tematem ostatnich zajęć sportowych Kids & Sport była straż pożarna. Głównym celem zajęć były ćwiczenia kształtujące koordynację ciała oraz gibkość, rozwijanie szybkości reakcji i koncentracji oraz równowagi ciała. Dzieci uczyły się współpracy w grupie podczas takich ćwiczeń jak "Alarm", „Wąż strażacki”, „Gasimy pożar”, "Ogniki", „Wóz strażacki”, „Rozwijanie węża”, „Podłoga parzy”, „Wozy strażackie wracają do garażu".


 

Kids & Sport - Walentynki - ul. Sprzymierzonych  Sportowe zajęcia walentynkowe miały na celu kształtowanie koordynacji, szybkości reakcji oraz orientacji przestrzennej. Dzieci zgodnie z tematyką walentynkową miały dobrane odpowiednie zajęcia takie jak: „Pary”- orientacja w przestrzeni, szybkość reakcji, spostrzegawczość, „Wyślij Kartkę Walentynkową”- rzuty do celu, koordynacja oko-ręka, „Miłosny wyścig”- szybkość, rywalizacja, wytrzymałość, wzmacnianie mięśni postawnych, „Zdrowe i mądre serce” - wzmacnianie mięśni brzucha, rąk, mięśni postawnych, „Berek Amor”- szybkość reakcji, koordynacja, refleks, wytrzymałość, współpraca w grupie.


  

Kids & Sport - Figury Geometryczne - ul. Sprzymierzonych

 
  Figury geometryczne to świetny temat na zajęcia sportowe, rozwijanie gibkości i siły mięśni postawnych. „Cień” (balans ciała, wzmacnianie mięśni postawnych), „Żywy tor przeszkód” (gibkość, zwinność, siła mięśni), „Budujemy figury” (zwinność, szybkość, gibkość), „Noga - artystka” (siła mięśni nóg, przywodziciele) oraz podstawowe pozycje jogi dla dzieci.


 

Pani Ula Czapiewska z Nadleśnictwa z wizytą u "Kogucików" 

  Odwiedziła nas p. Ula, która pracuje w Nadleśnictwie Gryfino. Opowiedziała nam jaką pracę wykonuje leśniczy. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o żabach, w której poznaliśmy życie żaby i różne ciekawostki. Graliśmy w gry i rozwiązaliśmy quiz. Na koniec p. Ula wręczyła nam prezenty, z których bardzo się ucieszyliśmy. My również w podziękowaniu wręczyliśmy p. Uli prezent.


  

Walentynki w grupie "Pajacyki"

 
  Dzień Świętego Walentego dzieci z grupy "Pajacyki" spędziły na kreatywnych zabawach, na koniec dnia dzieci dostały od pań z grupy słodką laurkę.


 

Dzieci uczą Rodziców
 „Bezpieczne ferie” 

  To już kolejna lekcja z cyklu Dzieci uczą Rodziców. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy bezpiecznie zachowywać się przebywając na śniegu. Jakie zagrożenia mogą pojawić się w górach. Dzieci wykonały zadania, które zabrały do domu.

 

Grupa Gromadka obchodzi "Walentynki" 

  14.02. obchodziliśmy w przedszkolu "walentynki", czyli Święto Zakochanych.
 
Dzieci tego dnia przyszły pięknie ubrane w kolorze czerwonym i poznały tradycje związane z tym dniem. Wykonały kartki walentynkowe, a podczas zabaw ruchowych o tematyce "serduszkowej" wspaniale się bawiły :) 


  

"Dzień Kota" w grupie Gromadka Misia Uszatka

 
  17.02. obchodziliśmy światowy Dzień Kota.
 
Tego dnia "Gromadka" zamieniła się w mruczące koteczki... Każde dziecko zrobiło dla siebie kocią maskę, a w grupach wykonywali powierzone im zadania, m. in. ułożenie puzzli z wizerunkiem 3 rasowych kotów. Nie zabrakło też zabaw ruchowych o kociej tematyce. 


 

Czas wolny "Misiaczków"
 

  Mimo, że bardzo dużo się uczymy, to również poświęcamy dużo czasu na zabawę. Dzieci same decydują czym chcą się bawić, co sprawia im wiele radości. Podczas zabaw, dzieci wcielają się w różne role, wzbogacają słownictwo, a także uczą się współpracy z innymi przedszkolakami.


 Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Misiaczki"

 
  To było niezwykłe wydarzenie. Nasze "Misiaczki" zostały pasowane przez Panią Dyrektor na Przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, który był podsumowaniem tego, czego dzieci już się nauczyły. Były piosenki, tańce, wierszyk, a także granie na instrumentach. To był cudowny dzień.

 


 

"Misiaczki" uczą się języka niemieckiego 

  W naszym przedszkolu regularnie odbywają się zajęcia z języka niemieckiego. Tym razem dzieci poznały nazwy zwierząt, a także utrwaliły piosenkę o bałwanku.


  

"Misiaczki" ćwiczą celność rzutu

 
  Nasze najmłodsze przedszkolaki ćwiczyły koncentrację, a także celność rzutu. Dzieci świetnie się bawiły i cieszyły, gdy osiągnęły cel. Gdy jednak się nie powiodło, nie poddawały się i próbowały dalej. Radość była ogromna.

 


 

"Misiowe opowieści" u Misiaczków
 

  Podczas ferii "Misiaczki" obejrzały "Misiowe opowieści". To już kolejna bajka Teatrzyku Kamishibai. Tym razem dzieci dowiedziały się, gdzie mieszka niedźwiedź brunatny, co lubi jeść. Przedszkolaki poznały również niedźwiedzia polarnego, pandę. Po feriach na dzieci czekają kolejne niezwykłe przygody z Teatrzykiem Kamishibai. 


 Dzień Pizzy w grupie "Kotki"

 
  9 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przedszkolaki z grupy "Kotki" zjadły przepyszną pizzę. Wcześniej bawiliśmy się w zabawę o nazwie „Pizza”. Dzięki niej dzieci dowiedziały się, jakie składniki trzeba ze sobą połączyć, aby powstał ten włoski przysmak oraz wykonane zostały własne pizze autorstwa dzieci.
 

 


 

Dzień Kota w grupie "Pajacyki"
  Grupa "Pajacyki" obchodziła nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych np. nawijanie kłębka wełny. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.


  

"Misiaczki" w ogrodzie przedszkolnym

 
  W ostatnim dniu ferii pojawiło się piękne słońce. Postanowiliśmy udać się na plac zabaw, aby doskonale bawić się, a także chwycić jak najwięcej promieni słonecznych. W drodze powrotnej do Przedszkola znaleźliśmy pierwsze oznaki wiosny.


 

Dzień bezpiecznego internetu
 

  Dzień bezpiecznego internetu obchodzony jest 8 lutego, ponieważ to ważny dzień w kalendarzu świąt nietypowych wśród partnerów powstała inicjatywa abyśmy również wspólnie włączyli się w obchody i o bezpieczeństwie porozmawiali.  Zadanie było poste mieliśmy porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z nowoczesnych technologii oraz zasady zilustrować. Powstały piękne prace. Następnego dnia aby utrwalić poznane trści zagraliśmy w grę "Zostań sieci@kiem".  Podzeleni na cztery drużyny dzieci wykonywały zadania zgodnie ze znakiem na jaki natrafił pionek drużyny. Były zadania na mate, zabawy kubeczkowe, ćwiczenia oraz zadania z wiedzy o bezpiecznym internecie. Dzieci świetnie sie bawiły. Kazdy uczestnik zabawy otrzymał medal
 


 
Filmik

 

Nature in Art - Zimowe kolorowanki

 
  Podstawą wszelkich działań w projektach etwinning jest współpraca pomiędzy partnerami. W naszym projekcie nie brakuje takich działań. Tym razem zadaniem poszczególnych grup partnerów było pokolorowanie zimowej postaci  w aplikacji Aggie.io. Kotki wraz z partnerami z Włoch, Turcji oraz klasy z Sosnowca i Bolesławca kolorowały Pingwinka. 
 
Okazało się, że malowanie palcem wcale do najłatwiejszych nie należy, ale oczywiście wspólnie udało nam się wypełnić niebieskim kolorem czapeczkę i szaliczek pingwinka


 

Nature in Art - Malowanie na soli
 

  Malowanie na soli to kolejne zadanie, które miały wykonać Kotki oraz wszyscy uczestnicy projektu. 
 
Dzieci przy dźwiękach muzyki miały za zadanie "namalować" to co słyszą . Zadanie bardzo się Kotkom podobało, powstały piękne, chodź nietrwałe prace.


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5