Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              
 

 

 

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj
  

 

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w budynku przy ulicy Sprzymierzonych

 

  21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym dniu świętowało całe nasze przedszkole. Tworzyliśmy kodeks życzliwości, słuchaliśmy opowiadań i wierszy, których bohaterami była życzliwość, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych, obdarowywaliśmy się uśmiechami, niespodziankami, uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach koleżeńskich oraz przygotowaliśmy piękne prace plastyczne. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment, by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.


 

Dzień Życzliwości 

  21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości.
Każda z grup stworzyła drzewo pełne dobrych, miłych i ważnych słów.
Grupa Pajacyki odwiedziła wszystkie dzieci w przedszkolu oraz pracowników placowki z piosenką, uśmiechem i upominkiem.
 


  

 

Warsztaty "Egzotyczna podróż"

 

  28.11.2023 r. nasze przedszkolaki z budynku na ul. Krzywoustego wybrały się w egzotyczna podróż! Tego dnia dzieci miały okazję poznać niezwykle wyjątkowych gości. Na warsztatach dzieci poznały 6 gatunków płazów, gadów i owadów. Poznali między innymi gekony,węże, agamy. Uczniowie naszego przedszkola z wielkim zaciekawieniem słuchali wszelkich ciekawostek na temat poznanych zwierząt. Oprócz tego najodważniejsi mogli je nawet trzymać na dłoni! To był dzień pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków


 

Dzień Pluszowego Misia


  

  Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Przy Okazji świętowaliśmy również urodziny Misia Uszatka który jest patronem naszego przedszkola. Miś Uszatek tego dnia miał w naszym przedszkolu swoje wielkie święto.Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy a potwierdzić to mogą dzieci z grup: Misie, Misiaczki, Pajacyki, Kaczuszki, Motylki oraz Przyjaciele Misia Uszatka.

 


 

 

  

Wszyscy jesteśmy superbohaterami! - wyjście do Biblioteki Publicznej w Gryfinie

 

  Dnia 14 Listopada grupa Pajacyki odwiedziła Odział dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Miejskiej w Gryfinie. Przedszkolaki dowiedziały się kto to jest superbohater, gdzie można spotkać superbohatera na co dzień i jakie ma supermoce.Okazało się, że dzieci znają świetnie odpowiedzi na te pytania. Superbohaterem może być każdy z nas: lekarz, nauczyciel, strażak, bibliotekarz, policjant ..., a nawet dzieci
Ich moce to: taniec, odwaga, malowanie, gotowanie, leczenie, czytanie czy pomaganie innym. W odnalezieniu supermocy naszym małym superbohaterom pomogła książka Santi Beascoa – „Superbohaterzy są wśród nas”.
Potem dzieci otrzymały superbohaterkie maski, które miały za zadanie pokolorować i ozdobić.
Koniec spotkania zwieńczył wspólny taniec.

Dziękujemy za super przygodę i pełne inspiracji spotkanie!


 

Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy "Misiaczki" 

 
  Pasowanie na Przedszkolaka to ważna uroczystość dla dzieci 3-letnich. W dniu 24.11.23r. dzieci z grupy "Misiaczki" przeżywały ten wyjątkowy dzień w obecności swoich najbliższych. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały oraz tańczyły. Zdały test na Przedszkolaka oraz złożyły przyrzeczenie, a następnie zostały pasowane przez Panią Dyrektor. Brawo Misiaczki! Brawo nasze Przedszkolaki!


 


 


 

Pszczółki w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole - Przedszkolu"

 

  W listopadzie przedszkolaki z grupy Pszczółki uczestniczyły w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości dzieci na temat Powstania Warszawskiego. Dzieci obejrzały przedstawienie "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Przeprowadzono pogadankę o bohaterstwie powstańców i o tym w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach. Wysłuchały także słuchowiska „Jak zostałem bohaterem” na podstawie opowiadania Elizy Piotrowskiej. Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka Pszczółki dowiedziały się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Wykazały się dużą wiedzą i zrozumieniem nawiązując analogicznie do sytuacji na Ukrainie. Wielka empatia i serce dzieci, pokazały nauczycielom, że warto wchodzić w TAKIE AKCJE! Zostały zrealizowane 2 scenariusze przeznaczone dla najmłodszych dzieci. 


 

Dzień Pluszowego Misia na ul.Sprzymierzonych
 

  25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszym Przedszkolu świętowaliśmy wraz ze swoimi pluszakami. Ten wyjątkowy dzień był pełen radości i świetnej zabawy.


  

 

"Zajączki" świętują Dzień Kredki

 

  22 listopada dzieci z grupy ,,Jaskółki” z Przedszkola Calineczka odwiedziły grupę ,,Zajączki”.  Tego dnia  wspólnie świętowaliśmy Dzień Kredki. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. To święto dostarczyło nam wiele radości, ponieważ zajęcia, zabawy i inne aktywności były związane z kredkami. Wykorzystaliśmy je do zabaw ruchowych, muzycznych oraz do prac plastycznych. Dzieci wykonały zakładki w kształcie kredki do swoich ulubionych książek. Na koniec był poczęstunek i wspólne zdjęcie.


 

Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy "Przyjaciele Misia Uszatka"
 

    
   14.11.2023r. odbyła się uroczystość z okazji Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci 3-letnie przygotowały występ. Tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze. Dzieci złożył przysięgę a Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Przedszkolaki otrzymały dyplomy i prezenty. I tak do grona naszego przedszkola dołączyły dzieci z grupy "Przyjaciele Misia Uszatka".


  

 

Dzień postaci z bajek
ul.Krzywoustego

 

  5 listopada obchodzone jest jedno z ulubionych świąt dzieci- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! W naszym przedszkolu obchodziliśmy to wyjątkowe święto 6 listopada. W tym roku dzieci miały okazję poznać bohaterów bajek dobrze znanym paniom i rodzicom. Tego dnia królowały BAJKI POLSKIE- „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek”, „Kot Filemon” oraz „Miś Uszatek”, chociaż już niedługo będzie miał swoje święto. Tego dnia dzieci wykonywały bajkowe zadania oraz prace plastyczne. Przeniesienie dzieci w świat polskich bajek sprawiło przedszkolakom sporo radości!

 

"Zajączki"  z wizytą w Angermünde 

 

 

   Dzieci z grupy ,,Zajączki" z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie wzięły udział w wycieczce do Angermünde w Niemczech. Wyjazd odbył się w ramach współpracy z Przedszkolem w Crussow, która trwa już 10 lat.

Dzień rozpoczęły zawody sportowe  ,,Sport frei - bei Spass und Spiel", gdzie uczestniczyło 9 drużyn przedszkolnych, w tym Przedszkole Nr 2 w Gryfinie. Mali zawodnicy wzięli udział m.in. w sztafecie, rzutach piłką, biegu na czworakach na czas, staniu na jednej nodze na czas oraz pokonywaniu torów przeszkód. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów.

Następnie przedszkolaki zwiedziły ZOO w Angermünde. Wśród wielu atrakcji największą okazało się samodzielne karmienie Danieli oraz atrakcyjny plac zabaw, gdzie  dzieci spędziły miło czas. Na zakończenie wizyty w Angermünde przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Każdy uczestnik wykonał plakietkę na pamiątkę miłego pobytu z wizerunkiem ulubionego zwierzątka . Każdy wrócił do domu szczęśliwy i pełen wrażeń.


  

"Dzień dyni" u kaczuszek.

 

  Ostatniego dnia października grupa Kaczuszki obchodziła DZIEŃ DYNI. Dzień wypełniony był zabawami edukacyjnymi rozwijającymi między innymi kompetencje matematyczne, dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, a także próbowały ciasta dyniowego! Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, oczywiście z motywem dyni.


 

"Zajączki"  przygotowały się do Święta Niepodległości 

    Grupa,, Zajączki " przygotowywała się do Święta Niepodległości cały tydzień. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe: flagę, godło i nasz hymn narodowy. Pamiętały o postawie i szacunku podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii przygotowanej przez  "Gromadkę Misia Uszatka". Przygotowały prace plastyczne z tej okazji. 


  

 

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości w budynku przy ulicy Sprzymierzonych

 

  G11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. 
Święto Niepodległości w Przedszkolu przy ul. Sprzymierzonych zostało uczczone pięknym występem dzieci z  grupy "Gromadka Misia Uszatka". Uroczystość rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Przypomniana została historia Polski, dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Zapraszamy do galerii.


 

 

Dzień Postaci z Bajek w budynku przy ulicy Sprzymierzonych 

    6 listopada w Przedszkolu przy ulicy Sprzymierzonych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku motywem przewodnim były bajki polskie, dzieci poznały takie bajki jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio. Każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m. in. dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz rozwiązywały zagadki. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo:)

 
 


 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5