Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
 


Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z dnia 3 grudnia 2021 roku w sprawie przejścia na tryb mieszany nauczania w Przedszkolu Nr 2 w Gryfinie
 
  Informuję, że na wniosek Dyrektora Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie, Gmina Gryfino jako organ prowadzący wyraża zgodę na tryb nauczania mieszanego w Przedszkolu. Systemem nauki zdalnej od dnia 3 grudnia 2021 r. do dnia 10 grudnia 2021 r. objęta będzie grupa „Przyjaciele Misia Uszatka”.
 
W kolejnych dniach zostaną wydane komunikaty o ewentualnych zmianach w powyższym zakresie.
 
                                                                                Z upoważnienia Burmistrza
 
                                                                                       Zastępca Burmistrza
 
                                                                                         Paweł Nikitiński

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec
 

Nature in Art - projekt eTwinning - listopad w grupie Kotki

 
  W listopadzie zadaniem dzieci było poznanie holenderskiego malarza Pieta Mondriana oraz wykonanie prac inspirowanych jego twórczością. Były więc zwierzęta, litery w stylu Mondriana oraz projekt odzieży. Kotki zapoznały się również z nowym słowem - abstrakcja i wcielając się w rolę Pieta Mondriana tworzyły prace ....Nowością było korzystanie z arkuszy google. Kotki miały za zadanie zaznaczyć kilka kratek, scalić je oraz wypełnić odpowiednim kolorem. Niesamowite było to, że takie samo zadanie, na tym samym arkuszu, tylko w innym miejscu pracowały dzieci z innych miast oraz partnerzy z Turcji i od razu mogliśmy efekt tej pracy zobaczyć.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmiku


 


 

Ogólnopolski projekt edukacyjny Kreatywny Przedszkolak 

  Misiaczki" i ,,Przyjaciele Misia Uszatka" zrealizowały drugie zadanie ZŁOTA POLSKA JESIEŃ w Ogólnopolskim Projekcie ,,Kreatywny przedszkolak". 


  

Ogólnopolski Projekt "Gramy Zmysłami"

 
  Dzieci z grupy ,,Misiaczki" zrealizowały następne zadanie w Ogólnopolskim Projekcie ,,Gramy zmysłami". Zadanie to dotyczyło zmysłu słuchu. 
 

 


 

Urodziny Misia Uszatka - ul. Sprzymierzonych 

  W listopadzie swoje święto obchodzi szczególnie ważny dla naszego przedszkola bohater kreskówek i przyjaciel wielu dzieci - Miś Uszatek. Dzieci w tym dniu poznały historię patrona naszego przedszkola, bawiły się przy misiowych przebojach oraz nauczyły się wielu ważnych zasad, które pokazuje w swoich przygodach Miś Uszatek. Dzieci świetnie się bawiły przy ucztowaniu z Misiem Uszatkiem jego urodzin.


 
 

Dzień Pluszowego Misia - ul. Sprzymierzonych

 
  25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Na dzieci i ich pluszaki czekało wiele atrakcji. Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom podczas ćwiczeń, prac plastycznych oraz misiowych konkursach. Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ponadczasową i nie zastąpioną zabawką wśród najmłodszych.

 


 

Kids Sport - Polskie Krajobrazy - ul. Krzywoustego 

  Kolejny tydzień Akcji Zdrowo i Sportowo - Polskie Krajobrazy.
Tym razem Nasze Przedszkolaki "zwiedziły" Bałtyk, Mazury, Wisłę oraz Tatry - oczywiście na sportowo.
Wzmocniły siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz rąk.
Podnosiły ogólną sprawność i wydolność organizmu.
Ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową.


 
 

Kids Sport - Dinozaury - ul. Krzywoustego

 

Akcja Zdrowo i Sportowo tym razem w krainie dinozaurów. Dzieci poznały świat wielkich stworzeń i podczas zajęć mogły się w nie przeobrazić, dzięki czemu potrafiły:
-celować piłką do wyznaczonego miejsca,
- współpracować w grupie,
- kontrolować siłę i kierunek rzuconej/turlanej piłki/kuli,
- wzmacniać siłę mięśni nóg,
- poprawić szybkość i zwinność.


 


 

Kids Sport - Zoo - ul. Krzywoustego 

 Akcja Zdrowo i Sportowo.
Idziemy do ZOO, idziemy do ZOO.. i
- wzmacniamy mięśnie nóg oraz obręczy barkowej;
- podnosimy ogólną sprawność organizmu;
- ćwiczymy siłę oraz skoczność;
- uczymy się kroku odstawno-dostawnego, czworakowania w tył.


 
 

Kids&Sport "Polskie Legendy" - ul. Sprzymierzonych

 
  Przedszkolaki biorące udział w zajęciach miały okazję przy ćwiczeniach poznać kilka polskich legend. I tak unikały wzroku "Bazyliszka", zamieniły się w "Smoki Wawelskie", przemierzały lasy w poszukiwaniu "Kwiatu Paproci", z koronami na głowach pływały rzeką jak "Złota Kaczka" oraz wyruszyły na księżyc z "Panem Twardowskim".  Ogólny cel zajęć to ćwiczenia wzmacniające mięśnie postawne, sprawność ogólną, balans ciała, siłę i szybkość.
 

 


 

"Pajacyki" kształtują pojęcia matematyczne 

  Dzieci z grupy "Pajacyki" bardzo lubią zajęcia matematyczne. Tym razem, poznając zwierzęta domowe, wykonały budę dla psa z figur geometrycznych. Podczas zajęć dzieci utrwalały nazwy figur geometrycznych, układały obrazek według wzoru i naklejały go na kartkę. Utrwalaliśmy również kolory, a także prawidłowe trzymanie narzędzia pisarskiego, wykonując kolorowe koty.
Zapraszamy do galerii


 
 

Kids&Sport "Dzień Pluszowego Misia" - ul. Sprzymierzonych

 
  Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to znakomita okazja do ćwiczeń ze swoimi pluszakami. Dzieci rozwiały sprawność ruchową poprzez ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem nietypowego przyrządu czyli pluszowej zabawki. Celem ogólnym zajęć były: ćwiczenia wzmacniające mięśnie postawne, sprawność ogólną, ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha oraz nóg i stóp.
 

 


 

Narodowe Święto Niepodległości - Grupa "Pajacyki" 

  Dzieci z grupy "Pajacyki" obchodziły Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu bardzo uroczyście. W tym dniu wszystkie zabawy i zajęcia dydaktyczne były zorganizowane tak, aby dzieci zapamiętały symbole narodowe, a także potrafiły zachować się podczas śpiewania hymnu Polski.


 
 

Wycieczka do Krzywego Lasu - Grupa "Kotki" i "Pszczółki"

 
  Dzieci z grupy "Kotki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Krzywego lasu w celu odebrania nagród przez wygrane dzieci, które brały udział w konkursie pt. ,,Krzywy las - miejsce niezwykłe''. Uhonorowano laureatów z Naszego Przedszkola, ale dzieci również posadziły wraz z organizatorami nowy Krzywy Las. Celem sadzenia drzewek było zachowanie tego miejsca dla następnych pokoleń, gdyż powoli już on zamiera.
 

 


 

Realizacja zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" - Kasztanowy zawrót głowy - ludziki z kasztanów, żołędzi, jarzębiny


  W grupie Pszczółki odbyły się zajęcia pt.,,Kasztanowe Ludziki”. Skarby znalezione podczas jesiennych spacerów stały się doskonałą okazją do wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy.


  

 


Spotkanie z higienistką - w budynku przy ul. Krzywoustego

 
  Zaprosiliśmy do naszego Przedszkola higienistkę stomatologiczną, Panią
Weronikę Pabian.
Pani Weronika przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach dbania  o uzębienie.
Podzieliła się z dziećmi wiedzą na temat pokarmów, które służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo
 szczotkować zęby.Następnie rekwizyty
udostępnione zostały dzieciom, aby mogły w praktyczny sposób utrwalić
zdobytą wiedzę. Przedszkolaki miały okazję wcielić się rolę higienistki stomatologicznej,przymierzyć
 strój i zapoznać się z narzędziami stomatologicznymi niezbędnymi w pracy w tym zawodzie.
  Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej,przełamaniem obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.
 
  Dziękujemy higienistce stomatologicznej Pani Weronice Pabian z gabinetu HARAŚ
STOMATOLOGIA w Gryfinie za miłe spotkanie i zaprezentowanie dzieciom w ciekawy
sposób, jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.


 

Alpaki w przedszkolnym ogrodzie 

  W przedszkolu przy ul. Krzywoustego dzieci miały przyjemność obcować z bardzo sympatycznymi zwierzątkami. Na trawniku,  tuż pod oknami pani Dyrektor, pasły się dwie cudnej urody ALPAKI. Dzieci mogły je karmić marchewką i przytulać się do ich mięciutkiego futerka. 


 

Dzieci Uczą Rodziców "Magiczny Las"

 

  To już kolejna lekcja z Ogólnopolskiego Programu "Dzieci Uczą Rodziców". Tym razem dzieci wybrały się do lasu, aby poznać to magiczne miejsce.


 

Dzień Mycia Rąk - Grupa "Króliczki"

 

  Grupa "Króliczki" obchodziła Dzień Mycia Rąk. Dzieci dowiedziały się z czym wiąże się niedokładne mycie rąk i jak należy dbać o czystość dłoni. Dużo radości sprawił dzieciom eksperyment, w którym własnoręcznie robiły mydełka żelowe.


 
 

Zajęcia z Policjantem - Grupa "Kotki" i "Pszczółki"

 

  Nasze Przedszkole odwiedził Pan Policjant wraz z Panią, którzy przybliżali dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka. Przedszkolaki pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachować na drodze i w najbliższym otoczeniu.


 

Kids&Sport "Polskie Krajobrazy" - ul. Sprzymierzonych 

  Dzieci biorące udział w zajęciach przemierzały cała Polskę w poszukiwaniu przygód. Na rozgrzewkę udały się na Mazury, gdzie zamieniły się w żabki i raki. Następnie wybrały się w Tatry, gdzie na górskich szlach pokonywały wiele przeszkód oraz nad Wisłę, gdzie dzieci musiały przejść z jednego brzegu na drugi. Odwiedziły również Morze Bałtyckie oraz Puszcze Białowieską. Dzięki tym zajęciom dziecko wzmacnia siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz rąk; podnosi ogólną sprawność i wydolność organizmu; ćwiczy koordynacje wzrokowo-ruchową.


 
 

Kasztanowe szaleństwo w grupie "Króliczki" 

 

  Korzystając z darów jesieni dzieci z grupy "Króliczki" świetnie się bawiły. Jednego dnia na specjalnych kasztanowych szablonach uczyły się figur, liter i cyfr, innego dnia robiły kasztanowe ludziki. Dzieci nauczyły się, że można wykorzystywać do zabawy i nauki całkiem niepozorne przedmioty takie jak kasztany.


 

Kino "Gryf" - grupa "Króliczki"  Dzieci z grupy "Króliczki" w listopadzie odwiedziły kino "Gryf" w Gryfinie. Seans bardzo podobał się dzieciom. Bajka pt. "Ron Usterka" wywołała w dzieciach wiele emocji i radości.


 


  Stworzenie gry "Kółko i krzyżyk" grupa "Koguciki" - w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!"

 

  Dzieci zagrały w grę "Kółko i krzyżyk" z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Za kółko i krzyżyk posłużyły kasztany, żołędzie i skorupki od orzechów. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł i z chęcią oraz zaangażowaniem grały w grę.


 

Dzień Listonosza - "Przyjaciele Misia Uszatka" 

  Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka" obchodziła  Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafił do naszej skrzynki pocztowej. Na koniec wszystkie dzieci napisały (narysowały) list i przykleiły znaczek. Dnia następnego udaliśmy się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby wysłać listy do Rodziców :)


  

Realizacja zadania - Litery z natury - Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" 

 

  Grupa "Gromadka Misia Uszatka" realizując Projekt "Z darami natury świat nie jest ponury" wykonała zadanie polegające na stworzeniu liter z darów natury.
Jako materiał do wykonania zadania zostały użyte "Dary Jesieni", które dzieci samodzielnie pozbierały podczas spaceru po parku miejskim znajdującym się blisko Naszego Przedszkola.

Wszystkie obecne przedszkolaki chętnie wzięły udział w tworzeniu grupowej pracy bawiąc się przy tym wyśmienicie. 


 

"Teatrzyk Kamishibai- Przygody Pingwina Pingo"  W październiku chętne grupy obejrzały bajkę pt. "Przygody Pingwina Pingo - Nieznośne śmieci w oceanach". Bajka była opowiedziana za pomocą Teatrzyku Kamishibai.  Teatrzyk Kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji (teatrzyk papierowy).

Na początku dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami teatrów (teatr lalek, teatr operowy, teatr baletowy, teatr cieni, teatr dramatyczny, teatr uliczny), a następnie po wysłuchaniu i obejrzeniu bajki, przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące ochrony środowiska i wykonały piękne ilustracje. 


  

"Dźwięki Przyrody" - Ogólnopolski Program Krainy Muzyki

 
  "Kotki" i "Pieski" zrealizowały zadania październikowe z Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki "Dźwięki Przyrody". Dzieci słuchając jesiennej muzyki przygotowały prace plastyczne z dostępnego materiału przyrodniczego. Przedszkolaki przygotowały również zapasy na zimę, a także domki dla biedronek. To było niezwykłe doświadczenie.


 

"Kaczuszki" palą znicze 

  "Kaczuszki" uczciły pamięć osób, które odeszły, paląc symboliczne znicze na Placu Sybiraków.


 Przedszkolaki dla Niepodległej

 
  10 listopada 2021 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było odśpiewanie Hymnu Narodowego.


 

Hymn dla Niepodległej  Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa Kotki przygotowała inscenizację, która weźmie udział w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie - trzymamy mocno kciuki za nasze Kotki.


 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5