Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec - Lipiec
 

 

"Żeby zdrowe zęby mieć,  trzeba tylko chcieć"

 
  Grupa  "Króliczków" wie,  jak dbać o zęby.Dzieci wybrały się do gabinetu stomatologicznego.Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety.  W przedszkolu z radością bawiły się przy piosence "Szczotka, pasta", wylepiały plasteliną sylwetę "zdrowego ząbka".
 


 


Zajęcia w grupie Przyjaciele Misia Uszatka

 

 
          
  


 

 

Pszczółki grają w Kodable


 
  Kodable to naprawdę świetna aplikacja na tablety i komputer, rozwijająca logiczne myślenie, nasza grupa , najpierw poznaje tajniki tej gry na macie a później próbuje swoich sił na tablecie.
 
 


 


Pszczółkowa orkiestra

 

  Grupa Pszczółki oprócz gry na bum bum rurkach rozpoczęła naukę gry na dzwonkach, uczymy się grac wg kodu, czyli kolorowych karteczek, wcale to nie takie łatwe, ale Pszczółki sie nie poddają.


 

 

Motylki kochają Misie

 
  W związku z urodzinami Misia Uszatka oraz Światowym Dniem Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Codziennie tańczyliśmy z misiami, śpiewaliśmy o nich piosenki, słuchaliśmy wierszy i opowiadań o misiach. Z tej okazji mama Hani upiekła pyszne ciasto, które ze smakiem zjedliśmy. 
 


 Teatrzyk w przedszkolu

 

  Dnia 3 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Agencji Artystycznej K. Gajewskiego w przedstawieniu pt. "Wakacje z Babcią Jadzią". Dzieci zobaczyły zabawną opowieść o chłopcu, który podczas wakacji pozostał pod opieką babci Jadzi. Przedstawienie uczy szacunku wobec osób starszych, pokazuje, że mimo różnicy wieku z babcią można się również zaprzyjaźnić. W czasie przedstawienia dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych przygotowanych przez aktorów, skakały, tańczyły i świetnie się bawiły.


 

 

Dzień Życzliwości u Motylków 


 
  Dzień Życzliwości u Motylków przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci otrzymały specjalnie przygotowane na ten dzień  "Ordery Życzliwości". Wspólnie zjadły szarlotkę,  którą upiekła i przyniosła nam tego dnia mama Natalki. 
 


 

Motylki poznają figury geometryczne

 

  Zabawy z figurami sprawiły dzieciom wiele radości. Motylki poznały figury, określały ich kolory oraz przeliczały. Na koniec wykleiły rakietę kosmiczną z poznanych figur geometrycznych.


 

 

Zabawy matematyczne Motylków


 
  W ramach realizacji tematu "Las jesienią" dzieci poznały zwierzęta i rośliny, które możemy spotkać w lesie. Swoją zdobytą wiedzę utrwalaliśmy na macie edukacyjnej podczas zabawy matematycznej.
 


 

Jesienne zabawy Motylków

 

  Z liści zebranych z przedszkolnego placu zabaw stworzyliśmy jesienny bukiet, który zdobił naszą salę. Kolorowe liście wykorzystaliśmy również do pracy plastycznej.


 

 

 Zaduszki- Pszczółki, Zajączki, Króliczki


 
  W poniedziałek, 2 listopada dzieci  wybrały się na miejscowy cmentarz. Wyjście na cmentarz poprzedziła rozmowa, która miała na celu uświadomienie dzieciom charakteru tego dnia i jak należy zachować się na cmentarzu. Pełni zadumy przedszkolacy złożyli znicze przy pomniku na cmentarzu wojennym. Dzieci wspominały bliskich, którzy już odeszli.
 


 


Święto Niepodległości- Pszczółki

 

  Dnia 10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z samego rana dzieci dowiedziały się dlaczego to święto jest tak ważne dla wszystkich Polaków. Potem Pszczółki same wykonały kotyliony, a następnie razem z Zajączkami wybraliśmy się na Plac Sybiraków.


 

 

 Przedstawienie w przedszkolu „Na góralską nutę”


 
  Kapela "GÓRALSKA HORA" przyjechała do naszego przedszkola aż ze Szczyrku. Dzieci miały krótką lekcję przybliżającą kulturę tego ciekawego regionu Polski. Poznały stroje oraz instrumenty góralskie: trombitę, róg pasterski, okarynę, piszczałki i skrzypce.
 


 


Grupa Krasnoludki u Pszczółek

 

  Bardzo miłych gości miała nasza grupa. Tajniki kodowania chciała poznac grupa Krasnoludki z Przedszkola nr 5. Pszczółki występowały w roli ekspertów, było bajecznie, bo to akurat Dzień postaci z bajek, kolorowo i bardzo "naukowo".Zajęcia rozpoczęliśmy oczywiście od założenia opasek, potem poznalismy klocki, i układaliśmy historyjkę obrazkową, potem zabawa w twistera oraz poznanie klocków ruchu.  Na koniec wspólna zabawa na Balu Postaci bajkowych.


 

 

P jak parasol


 
  Matę edukacyjną można wykorzystywać na różne sposoby, tym razem grupa Pszczółki rozmawiała o deszczowej pogodzie, przy okazji poznając zapis graficzny litery P, a na macie różne działania z wykorzystaniem ilustracji parasola.
 


 


Pszczółki graja w Rumikuba

 

  To kolejny sposób na wykorzystanie maty edukacyjnej i świetnej zabawy, emocje były duże -każda drużyna chciała wygrać, a wygranymi byli wszyscy, bo świetnie sie bawili i przy okazji duuużo uczyli. Na zakończenie krótka gra w Jeżyka na tabletach.


 

 

Matematyczne podróże z Misiem Uszatkiem - Pszczółki docierają do Lublina


 
  To kontynuacja naszej gry z zeszłego roku, naszym celem był Lublin. Gra bardzo dobrze koreluje z wykorzystaniem maty edukacyjnej wraz z jej elementami. Po drodze mnóstwo zadań, ćwiczeń, poza tym opowieści o Lublinie (poznaliśmy legendę o Czarciej Łapie). Na zakończenie obowiązkowo piknik.
 


 

Zaduszki

 

  "Gromadka Misia Uszatka" odwiedziła miejscowy cmentarz. Dzieci tego dnia zapaliły przyniesione znicze na mogiłach, również pomodliły się za się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych.


 

 

"Zwiedzam Polskę z Misiem Uszatkiem"


 
  Wyróżnienie dla Leny Trentkiewicz z grupy "Gromadka Misia Uszatka" za udział w ogólnopolskim konkursie. Gratulujemy!
 


 

11 listopada

 

  Święto Niepodległości to niezwykle  ważne święto dla wszystkich Polaków. W każdej grupie odbyła się rozmowa  na temat obchodzonego święta,  a następnie wspólnie udaliśmy do miejsca upamiętniającego to wydarzenie - na plac Sybiraków. 


 
 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5