Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec

Tydzień z Ziemią - ul. Sprzymierzonych i ul. Krzywoustego 

  W "Tygodniu z Ziemią" w naszym przedszkolu wykonaliśmy mnóstwo fantastycznych, dobrych uczynków dla naszej wspaniałej planety, na której żyjemy i którą ciągle poznajemy coraz lepiej. Uczyliśmy się więc też w jaki sposób dbać o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Oglądaliśmy edukacyjne filmiki oraz śpiewaliśmy piosenki. Poznaliśmy zasady segregacji odpadów i dowiedzieliśmy się, jak ważna jest ekologia w naszym środowisku.

 


  

Dzień Ziemi - "Grupa Pajacyki"

 

   "Pajacyki" rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci wykonały pracę plastyczną - kulę ziemską i "ubrały" ją w serce z odciśniętych rąk oraz kolorowe kwiaty.


 

Nature in Art - projekt eTwinning w grupie Kotki 

 

 

 

 

Niestety to już koniec projektu....
Na zakończenie grupa Kotki miała jeszcze do wykonania trzy zadania.
Pierwsze to wybrać słowo związane z projektem, namalować go i przetłumaczyć na język angielski. Kotki wybrały słowo 'Natura" i powstał piękny obraz namalowany na płótnie. Takie zadanie, mieli do wykonania oczywiście wszyscy partnerzy projektu, dodatkowo dopisując tłumaczenie wyrazów w swoim języku (włoskim, tureckim, gruzińskim), Ze słów i obrazków powstał Słownik wielojęzyczny. 
Drugim zadaniem było dopisanie kawałka opowieści, którą wszyscy partnerzy tworzyli wg ustalonej kolejności. Dodatkowo, trzeba było namalować ilustracje do swojej części opowiadania.. Powstała piękna opowieść o motylku, który uciekł z obrazu.
Ostatnim zadaniem było rozwiązanie quizu związanego z projektem, stworzonego w aplikacji genially - Kotki świetnie sobie poradziły z odpowiedziami na pytania, projekt się zakończył.
 
To było fantastyczne przeżycie, które miejmy nadzieje na długo pozostanie w pamięci naszych Kotków. 

 


 


 
 

"Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam" - kwiecień

 

   W kwietniu grupa Gromadka Misia Uszatka miała do wykonania zadania związane ze świętami Wielkanocnymi oraz Dniem Ziemi. "Kurczakowe zabawy" pobudzały zmysły dotykowe, proprioceptywne (czucie głębokie) oraz wzrokowe. Dzieci ruchami palców "doprowadzały" ziarenka kukurydzy, tak aby zapełniły kontur kurczaczka, umieszczony pod folią, w której ta kukurydza się znajdowała. W drugim zadaniu, najpierw dzieci rysowały na rozsypanej mące odpowiedzi na zagadki ekologiczne, następnie z tej mąki tworzyły "ciasto", z którego po dodaniu barwników tworzyły obrazek ziemi.


 

Kids & Sport - Powietrze - ul. Sprzymierzonych 

  Zajęcia ogólnorozwojowe. Głównym celem zajęć były ćwiczenia poprawiające ogólną sprawność, rozwijanie celności, wprowadzające ćwiczenia oddechowe, ćwiczenie celności, poznanie wpływu powierza na ruch przedmiotów. Dzieci brały udział w takich zajęciach jak: „Podmuch wiatru”, „Lot do celu”, „Fruwamy”, „Berek – wiatr”, „Powietrzny wyścig”. 


  

Masowe Biegi Przełajowe

 

  9 kwietnia na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbyła się 90 edycja Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych. Przedszkolaki z Naszego Przedszkola licznie reprezentowały naszą placówkę na dystansie 300m. Wszyscy zawodnicy po ukończeniu biegu otrzymali medale, natomiast pierwsza dziesiątka otrzymała pamiątkowe koszulki i dyplomy.

  Chłopcy:
3 miejsce – Natan (grupa Kotki),
4 miejsce Szymon (grupa Pszczółki),
5 miejsce Michał (grupa Pszczółki),
7 miejsce Igor (grupa Pszczółki),
10 miejsce Alan (grupa Pszczółki).

 Dziewczyny:
 7 miejsce Ada (grupa Pszczółki).   


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.


 

Kids & Sport - Woda-ul. Sprzymierzonych 

  Ćwiczenia miały na celu: rozwój koordynacji ruchowej w szczególności w obszarze oko-ręka, podnieść ogólną sprawność organizmu; - ćwiczyć koordynacje oraz gibkość. Metody jakie zostały zastosowane w zajęciach do naśladowcza ścisła, zadaniowa ścisła, słowne (objaśnianie, pokaz), ćwiczenia praktyczne.


 

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

  Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu to szczególnie ważny dzień. Bardzo często wciąż brakuje zrozumienia dla tego zaburzenia,  tak zaburzenia - nie choroby, którą można wyleczyć. Ważne jest,  aby już na etapie przedszkola właśnie, mówić dzieciom , że autyzm istnieje,  mówić  o tym, że możemy mieć trudności w nawiązywaniu przyjaźni z takimi osobami. Uświadamiać dzieci z jakimi problemami takie osoby się borykają . Budując w ten sposób empatyczną postawę u dzieci wierzymy, że wyrosną z nich empatyczni, mądrzy dorośli.


 

"Koguciki" wizyta animatora  Dnia 06.04 grupę "Koguciki" odwiedził animator specjalizujący się w organizacji atrakcji dla najmłodszych. Dzieci wzięły udział w iluzjach karcianych, trickach prezentowanych wprost na ich dłoniach, a także kręciły talerzami. Bacznie przyglądały się żonglerce piłkami, talerzykami oraz maczugami. Dzieci strzelały z armatki do celu, bawiły się w powietrznym tunelu wypełnionym mnóstwem piłeczek. Po wielu szalonych zabawach, każde dziecko otrzymało wybraną figurkę z balonów. 


 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5