Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec 

Mikołajki w grupie "Misiaczki"

 
  "Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę"


 


 

Nature in Art - projekt eTwinning - grudzień część 3  Kolejne grudniowe zadanie projektu Nature in Art polegało na ułożeniu wirtualnych puzzli przygotowanych przez partnerów. Kotki wybrały puzzle przygotowane z prac dzieci z klasy "3 b" z Chełma . Wcale nie łatwo było opanować sztukę operowania myszką komputerową, ale zdolne Kotki świetnie sobie poradziły. Już niecierpliwie czekamy na zadania styczniowe.
 

 


 
 

 


 

"Kraina Zmysłów - Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam".

 
  W grudniu dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka wykonały kolejne zadania z programu "Kraina Zmysłów - Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam".W tym miesiącu dzieci rozpoznawały świąteczne zapachy. Do małych słoiczków umieszczono naturalne produkty, np. cynamon, goździki,
 skórka pomarańczowa, cytryny i kakao.Wybrane dziecko z zasłoniętymi oczami miało za zadanie powąchać, a następnie wskazać na ilustracji
 rozpoznany zapach.Kolejnym zadaniem było wykonanie w parach obrazka z bombką lub śnieżynką, ozdabiając go różnorodnymi fakturami, np. piórka, cekiny, bibuła, wata. Później dziecko z zasłoniętymi oczami losowało obrazek, a następnie za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawało taką samą fakturę, jaką dotykało wcześniej.
Na koniec, wspólnie z Panią przedszkolaki przygotowały ciasto na "coś słodkiego i świątecznego". W sali można było wyczuć zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rozwałkowane ciasto szybko zamieniło się w różnokształtne pierniczki, które po upieczeniu bardzo szybko zniknęły… Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, spędziliśmy przedświąteczny czas w radosnej atmosferze.


 

Przed świętem Trzech Króli 

  Z okazji święta Trzech Króli grupa Pszczółek przygotowała krótkie przedstawienie pt. "Willkommen in Betlehem". Opowiada ono o przybyciu dostojnych gości ze Wschodu do nowonarodzonego Jezusa i jego rodziców. Zgodnie z tradycją królowie podarowali dziecku wyjątkowo cenne dary. Tej scenie przyglądały się zwierzęta wraz z pasterzem. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały kolędę "Stille Nacht".


 


Pasowanie na Przedszkolaka w Grupie "Pajacyki"

 
  Dzień 17 grudnia pozostanie na długo w pamięci dzieci 3, 4 - letnich z grupy "Pajacyki" i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Krzak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały słodki upominek.
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, rodzice nie mogli gościć w przedszkolu i oglądać swoich dzieci, dlatego też występ został nagrany i udostępniony rodzicom.


 

Mikołajki w grupie "Pajacyki" 

  6 grudnia grupę "Pajacyki" odwiedził Mikołaj, dzieci były bardzo zaskoczone i jednocześnie bardzo szczęśliwe. Każde dziecko dostało od Mikołaja kalendarz adwentowy, a w ramach podziękowania, dzieci zaśpiewały mu piosenkę. To był bardzo radosny, mikołajkowy dzień, pełen niespodzianek.


 


 

"Pajacyki" w świątecznym klimacie

 
  Dzieci z grupy ,,Pajacyki" uczestniczyły w wielu zajęciach przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia. Jednym z naszych zadań było wspólne ubieranie choinki. Piekliśmy razem pierniczki, a dla naszych najbliższych zrobiliśmy drobne upominki - malowaliśmy farbami bombki i obsypaliśmy je brokatem. Takie skromne prezenciki z żywą gałązką świerku podarowaliśmy Naszym Kochanym Rodzicom.


 


 

Realizacja zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami' 

  Dzieci z grupy ,,Misiaczki" zrealizowały następne zadanie w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Gramy zmysłami". Zadanie to dotyczyło zmysłu wzroku. Podczas wykonywanych zadań rozwijaliśmy spostrzeganie, stymulowaliśmy wzrok dzieci za pomocą prostych ćwiczeń i zabaw.


  

Realizacja zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,, Kreatywny Przedszkolak"

 
  Grupa ,,Misiaczki" zrealizowała zadanie grudniowe w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Świąteczna kartka dla seniora". Przedszkolaki wykazały się kreatywnością, pomysłowością podczas wykonywania kartek świątecznych, które na pewno sprawiły ogromną radość i choć trochę umiliły świąteczny czas naszym starszym bliskim.


 

Realizacja zadania z Ogólnopolskiego Projektu ,,Z darami natury świat nie jest ponury !" 

  Grupa ,,Misiaczki" wykonała zadanie w ekologiczno - plastycznym Projekcie edukacyjnym: ,,Z darami natury świat nie jest ponury!"
Celem głównym jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli. Naszym zadaniem był: ,,Karton i jego drugie życie" - kreatywne wykorzystanie kartonu. A ponieważ dziecięca wyobraźnia nie zna granic, stworzyliśmy najbardziej kolorową ciuchcię na świecie. Zabawa w naszym pociągu pobudza wyobraźnię, uczy współpracy oraz sprzyja integracji dzieci i nauczycieli. Nasz wyjątkowo oryginalny pojazd zachwycił każde dziecko.


  

 

 

  

Aniołkowe Granie

 
  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Już po raz piąty nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Aniołkowe Granie. Celem projektu jest rozpowszechnianie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, rodziców oraz placówek edukacyjnych. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród dzieci chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. Zwieńczeniem tej akcji było obdarowanie podopiecznych z Domu Dziecka w Chojnie darami, o które zadbali Rodzice i dzieci z naszego Przedszkola. Nasi Przyjaciele z Chojny otrzymali także w darze płytę ze świątecznymi życzeniami i Jasełkami.
 
Włączenie działań edukacyjnych w propagowanie rodzicielstwa zastępczego jest zwiększeniem szansy na znalezienie szczęśliwego i bezpiecznego domu dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują. Jesteśmy dumni, że  Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie  ma tak wspaniałych Rodziców i Dzieci, którzy razem z nami zrealizowali to przedsięwzięcie w tak szczytnym celu.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do projektu i wsparli nasze działania.


 

Wigilijny obiad w Przedszkolu  Tradycyjnie,  z kolędą w tle, przy blasku światełek na choince, dzieci zasiadły do świątecznego obiadu. Na stole nie mogło zabraknąć tego dnia czerwonego barszczu i ryby. Świąteczna atmosfera udzieliła się nie tylko dzieciom.


  

Dzień Kredki u "Kaczuszek"

 
" Kolorowe kredki w pudełeczku noszę;
kolorowe kredki, bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki,  kiedy je poproszę, 
namalują wszystko to co chcę."
"Kaczuszki" świętowały ten dzień bardzo kolorowo. 


 


 

Włoska bajka u "Kaczuszek" 

  "Kaczuszki" wykonały kolejne zadanie z projektu "Europa i Ja". Tym razem dzieci zapoznały się z popularną bajką, którą uwielbiają włoskie dzieci. Mowa tu o drewnianym pajacyku, który zwał się Pinokio. "Kaczuszki" bardzo przeżywały przygody głównego bohatera i zapamiętały, że nie wolno kłamać, bo może nam urosnąć długi nos...


 
 

Wizyta Mikołaja w grupie "Kaczuszki"

 
  Wyczekiwany Gość odwiedził dzieci z grupy "Kaczuszki". Tym Gościem był ... Mikołaj. Przybył do nas z ogromnymi workami, w których były prezenty dla grzecznych dzieci. "Kaczuszki" pięknie prztwitały Mikołaja  piosenką "Ding dong- spadł już śnieg", by po chwili odebrać zasłużony prezent. Tego dnia było czerwono od mikołajowych czapek na sali. Każdy z nas czuł się mikołajowo...


 


 

Pachnie świętami - "Kaczuszki" pieką świąteczne pierniczki 

  
"Pachnie świętami, a my wciąż czekamy..."
 
"Kaczuszki" postanowiły upiec świąteczne pierniczki. Uzbrojone w wałki i foremki, ubrane w kuchenne fartuszki, "walczyły" z ciastem na blacie. W sali unosił się zapach przypraw korzennych. Po upieczeniu, pierniczki zostały udekorowane i zapakowane w świąteczne torebki.


  

Śnieżne harce "Kaczuszek"

 
  "Kaczuszki" zafascynowane śnieżnym puchem postanowiły pobawić się w przedszkolnym ogrodzie. Jedni próbowali ulepić bałwana, inni rzucali śnieżkami, ale wszyscy świetnie się bawili.
 


 

Świąteczne prezenty "Kaczuszek" 

  Zielonym drzewkiem choinkowym, dzieci z grupy "Kaczuszki" chciały obdarować swoich najbliższych.  Zabrały się do pracy i pomalowały swoje choinki, a następnie przystroiły w brokatowy pyłek. Mamy nadzieję,  że tak miły akcent wywołał uśmiech wśród obdarowanych.


 
 

Narodowe Czytanie 2021 w grupie "Kaczuszek"

 
  "Moralność pani Dulskiej " Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej,  dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię.  Uniwersalne przesłanie moralne, które przedstawia lektura, zostało przedstawione dzieciom w naszym Przedszkolu. Za udział w tej akcji, Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka zostało uhonorowane przepięknym wydaniem książki G. Zapolskiej i listem z Kancelarii Prezydenta RP,  w którym to para prezydencka dziękuje dzieciom i placówce.


 


 

Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury 

  Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka otrzymało zaszczytny tytuł Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury. Przez cały ubiegły rok szkolny, dzieci wykonały wszystkie moduły zadaniowe, ktore związane były z kierunkami polityki oświatowej. 
 
Dziękujemy serdecznie pani  Anecie Konefał (autorce projektu) za możliwość wzięcia udziału w tym Ogólnopolskim Projekcie. 


  

Świątecznie u "Misiaczków"

 
  W grudniu dzieci z grupy "Misiaczki" wykonywały piękne prace plastyczne oraz zdobywały wiedzę na temat nadchodzących świąt. Dużo śpiewaliśmy, tańczyliśmy, ale przede wszystkim doskonale bawiliśmy się. 


 


 

Świąteczne życzenia
Dzieci - Rodzicom 

  Dzieci - Rodzicom Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach rozbrzmiewają świąteczne piosenki, kolędy...Przedszkole jest pięknie udekorowane,  w powietrzu unoszą się zapachy pierniczków, dzieci przygotowują prezenty oraz świąteczne piosenki  dla rodziców.


 


 

Nature in Art -spotkanie online z partnerami projektu

 
  14 grudnia odbyło się spotkanie online partnerów projektu z okazji zbliżających się świąt oraz Nowego Roku. Uczestnicy prezentowali krótkie piosenki związane z tymi świętami. Grupa Kotki zaśpiewała dla wszystkich pastorałkę "Do stajenki" 
 
Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku w języku angielskim.  


 


 

Zabawy na śniegu - Grupa "Pajacyki" 

  Zima to wspaniała pora roku. Wszystkie dzieci kochają zabawę w śniegu i dzieci z grupy "Pajacyki" wykorzystały ten piękny czas. Gdy spadł pierwszy śnieg, bez wahania wyszliśmy na nasz przedszkolny plac zabaw. Radości i wspaniałej zabawy nie było końca.


 

 

Pasowanie na Przedszkolaka - Grupa "Misie"

 

   Dzieci z grupy "Misie" zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaków. Na uroczystości dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce. Zaproszona na uroczystość Pani Dyrektor odebrała od dzieci przyrzeczenie "być radosnym, uśmiechniętym i szczęśliwym przedszkolakiem", po czym  dokonała symbolicznego pasowania  przedszkolaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od swoich pań oraz słodki akcent od Pani Dyrektor. 


 


 

"Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy" 
Filmik


 

  7 grudnia Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie wzięło udział w spotkaniu online partnerów projektu "Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy", którego tematem były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jako gospodarze przygotowaliśmy program artystyczny, którego głównym motywem było ubieranie choinki. Łączące się grupy z Nowogródka, Dębna oraz Passow i Pinnow przywitała w języku niemieckim dyrektor Przedszkola Jolanta Krzak a  świąteczne życzenia złożył również Naczelnik Wydziału Edukacji w Gryfinie Grzegorz Jastrowicz. Kolejno przywitali się również uczestnicy spotkania.
 
  Pierwszym punktem programu, przygotowanego przez nauczycielkę języka niemieckiego Elżbietę Ulanowską, była piosenka powitalna "Körperteile blues".  Następnie dzieci prezentowały ozdoby choinkowe w języku niemieckim, którymi stroiły choinkę. Spotkanie nie mogło się odbyć bez zaśpiewania popularnej niemieckiej kolędy "Oh, Tanenbaum". Wokół pięknie przyozdobionego już drzewka, dzieci zatańczyły taniec śnieżynek do piosenki pt. "Danke, lieber Tannenbaum". Następnie swoje świąteczne programy zaprezentowali pozostali uczestnicy łączenia, którzy zaśpiewali ciekawe interpretacje kolęd w języku niemieckim i polskim.
 
Spotkanie zakończyło wspólne zaśpiewanie nastrojowej kolędy "Stille Nacht".
 
Życząc wszystkim "Frohe Weihnachten" pożegnaliśmy się z uczestnikami tego świątecznego integracyjnego spotkania.


  

Kids&Sport - Pomocnicy Świętego Mikołaja - ul. Sprzymierzonych

 

   Wiadomo, że Święty Mikołaj potrzebuje pomocników. I tak dzieci biorące udział w treningu świetnie radziły sobie w roli elfów, reniferów oraz przy ubieraniu choinki. Do głównych ćwiczeń wykorzystano piłkę siatkową i koszykową. Na koniec dzieci mogły rozluźnić się przy świątecznej jodze. Cele ogólne zajęć: ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała, kształtowanie celności, skoczności i zwinności, poprawa ogólnej sprawności fizycznej.


 


 

Mikołajki w przedszkolu - ul. Sprzymierzonych 

   Do naszego przedszkola zawitał 6 grudnia Mikołaj. Dzieci były cały rok grzeczne więc dostały prezenty od Mikołaja. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, wykonywały prace plastyczne, które można obejrzeć w każdej grupie. Pożegnaliśmy Mikołaja bo musiał pędzić do grzecznych dzieci. 


 
"Zimowe muzykowanie Misiaczków"

 

  W przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Tym razem rozwijaliśmy umiejętności muzyczne oraz poczucie rytmu. Misiaczki śpiewały i grały do piosenki "Zima, zima, zima". Zachęcamy do wspólnego grania i śpiewania w domu. 

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg
Jadę, jadę w świat sankami
Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń, dzyń, dzyń"


 


 

Teatrzyk Kamishibai "Misiowe wiadomości- Niedźwiedź brunatny"
 

   Dzieci z grupy "Misie" obejrzały i wysłuchały bajki o "Niedźwiedziu brunatnym". Przedszkolaki uważnie słuchały, a na koniec zadawały pytania. To było bardzo ciekawe spotkanie. 


 Instrumentalizacja utworu "Prząśniczka" - Grupa "Króliczki"

 
  Instrumentalizacja utworu "Prząśniczka" Stanisława Moniuszki przez dzieci z grupy "Króliczki" w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki " Dźwięki przyrody" 


 


 

Nature in Art - projekt eTwinning - grudzień część 2 "Kandinsky Christmas Tree" - tym razem Kotki miały za zadanie wykonać drzewko świąteczne inspirowane twórczością Kandinskiego, powstałe piękne prace, które wykorzystane zostały do stworzenia wirtualnych puzzli.
 
Układanie wirtualnych puzzli stworzonych przez innych partnerów to kolejne zadanie, które będą wykonywać "Kotki".
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji oraz do ułożenia puzzli w różnych wersjach - stopniach trudności.
 
  1. poziom 1
     
  2. poziom 2
     
  3. poziom 3


  

Nature in Art - projekt eTwinning - grudzień

 
  W grudniu grupa Kotki poznaje kolejnego malarza - artystę Wassily Kandynskiego. Pierwsze zadanie to wykonanie prac inspirowanych jego twórczością - czyli "murale wg Kandynskiego".
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji


 

 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5