Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

 


 

  Aktualności Grudzień
 Rok szkolny  2015/2016

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 Maj - Czerwiec - Lipiec
 

 
Obiadek wigilijny


 
  To taka tradycja w naszym przedszkolu. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia nasze panie kucharki przygotowują wigilijny obiad. W tym roku nasze przedszkolaki zasiadły do przepięknie ustrojonych stołów i razem ze swoimi paniami przełamały się opłatkiem życząc sobie wszystkiego co najpiękniejsze na święta.Potem była degustacja wyśmienitego barszczu czerwonego oraz drugiego dania składającego się z ryby , ziemniaków i surówki. Palce lizać !!!!Ta chwila wspólnego spożywania świątecznego obiadu w przedszkolu jest jedyna w swoim rodzaju i rozbudza w najmłodszych poczucie przynależności do tradycji szanowanych od zawsze przez wszystkie pokolenia.
 


 
 

Rodzice dzieciom 
– niezwykłe jasełka w Kaczuszkach
 

  W naszym przedszkolu  na grupie Kaczuszki  odbyły się wyjątkowe jasełka. Przedstawienie dla dzieci wystawili bowiem… rodzice dzieci uczęszczających do  naszej grupy. Dzieci, zaproszeni goście oraz pani dyrektor przedszkola z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, podziwiając aktorską grę rodziców. Treść Jasełek oczywiście była związana z narodzeniem Jezusa w Betlejem, obowiązkowo zatem musiała w nich występować Święta Rodzina, aniołowie oraz inne postaci znane z bajek dla dzieci. Przepiękne stroje oraz wspaniale dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. A warto podkreślić, że każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Dzieci siedzące na widowni były oczarowane grą aktorska swoich rodziców.

Kaczuszki też przygotowały  dla rodziców prezent świąteczny  w postaci  koncertu kolęd wigilijnych.

KOCHANI RODZICE BARDZO  WAM DZIĘKUJEMY  I PROSIMY  O WIĘCEJ


 

 
Pasowanie w grupie Kaczuszki


 
  ,,Pasowanie na przedszkolaka" w grupie Kaczuszki to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka.
 


 Występy i warsztaty świąteczne 
w grupie Pszczółki
 

  Dnia 22.12. dzieci z grupy Pszczółki z okazji zbliżających się Świąt wystąpiły dla swoich najbliższych. W programie były świąteczne piosenki, wierszyki i oczywiście kolędy. Po występie dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty- aniołki wykonane na warsztatach ceramicznych. Na koniec odbyły się warsztaty świąteczne. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały za pomocą farb, cekinów i brokatu zawieszki na choinkę zrobione z masy solnej. Był też mały poczęstunek. Dziękujemy za liczne przybycie.


 

 
Zimowy obrazek "Motylków" 


 
  Motylki układają zimowy obrazek na macie edukacyjnej. Pierwszym utworzonym elementem była choinka, którą następnie ozdabialiśmy kolorowymi klockami, aż powstał piękny zimowy krajobraz z choinką, śniegiem i niebieskim niebem.
 


  

Dzieci z grupy 3 latków "Motylki'"
 

  Motylki podczas zabaw z pacynkami na macie edukacyjnej. Zadaniemdzieci było doprowadzenie za pomocą strzałek dwóch pacynek dosiebie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie oraz świetnieporadziły sobie z zadaniami.


 

 
Motylki Świątecznie


 
  Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzą dzieci z grupy"Motylki".
 


  

Jasełka w Gromadce Misia Uszatka
 

  Dnia 18.12. w grupie GROMADKA MISIA USZATKA odbyło się przedstawienie jasełkowe, w którym wzięli udział rodzice naszych dzieci. Po występie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne, naktórych rodzice wraz z dziećmi stworzyli piękne ozdoby choinkowe.Raz jeszcze dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.Zapraszamy do galerii.


 

 

Podziękowania...


 
  Bardzo lubimy brać udział w konkursach...
 
 


  

Podziękowania dla Przedszkola

 

  Miło nam poinformować, że Pani Dyrektor oraz grupa "Gromadka Uszatka" otrzymały piękne podziękowania za występ artystyczny podczas "Wigilii Strażackiej 2015"


 

 

Mikołaj w Przedszkolu


 
  Dzieci wiedzą, że 6 grudnia obchodzi swoje imieniny ktoś bardzo ważny i teraz bardzo zapracowany. Tego dnia odwiedził je w przedszkolu św. Mikołaj. Dzieci przygotowały dla niego piękne rysunki i zaśpiewały piosenki. Mikołaj, z workiem prezentów, odwiedził wszystkie grupy przedszkolne, obdarował dzieci klockami, układankami, kolorowankami i książkami. Mikołaj obiecał, że za rok znów odwiedzi dzieci w przedszkolu.
 


 


 

"Warsztaty świąteczne w grupie "Motylki"

 

  15 grudnia sala grupy „Motylki” zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Dzieci przywitały swoich rodziców śpiewając piosenki a rodzice odwdzięczyli się i zaśpiewali kolędę, był  opłatek i życzenia, po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie bombki metodą decoupage czyli serwetkową .Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały piękne ozdoby. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Bombki z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację choinki . Był też czas na słodki poczęstunek – ciasta  upieczone przez mamy Filipa i Kacpra. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.


 

 

 Pasowanie w grupie Pieski


 
  15 grudnia odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie
Pieski. Przedszkolaki przygotowały występy artystyczne. Były tańce,
piosenki i wierszyki. Po występach, Pani dyrektor Jolanta Krzak, dotykając
każdego malucha olbrzymim ołówkiem, włączyła go do grona przedszkolaków.
Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy.
 


  

Występ dla Związku Niewidomych i Straży Pożarnej

 

  Na choince płoną świeczki, pachnie ciastem dom,by radosna była wigilijna noc. "Gromadka Misia Uszatka" wystąpiła w Wodniku z przedstawieniem świąteczno-zimowym dla Związku Niewidomych oraz dla Straży Pożarnej. Dziewczynki to oczywiście śnieżynki a chłopcy- Mikołaje. Każdy z gości obdarowany został prezencikiem od przedszkola. Dzieci spisały się pięknie, a w nagrodę każde dziecko otrzymało słodką paczuszkę.


 

 

 "KOGUCIKI" ubierają choinkę.


 
  Dzieci zdecydowały, że w tym roku nasza choinka będzie koloru
czerwono - złotego. Bardzo nam się podoba :)
 


  

"Dziecka prawa, ważna sprawa" przedstawienie w grupie Koguciki

 

  Dnia 15.12. dzieci z grupy KOGUCIKI wystąpiły w przedstawieniu dla rodziców pt. "Dziecka prawa, ważna sprawa". Po występie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne prace plastyczne. Był również poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy za zaangażowanie ;) Zapraszamy do galerii!


 

 

Dyplom za udział w konkursie


 
  Dyplom za piękną pracę plastyczną w ogólnopolskim konkursie otrzymała Nela Nadolska z grupy "Gromadka Misia Uszatka". Gratulujemy!
 


 


 

Urodziny Weronisi

 

  16 grudnia w Naszej grupie Weronika obchodziła swoje 3 urodziny. Dzieci złożyły jej życzenia, zaśpiewały sto lat, a później wszyscy zajadali się przepysznym tortem, który przyniosła w ramach poczęstunku.


 

 

Straż Miejska u Kaczuszek


 
  Grupę Kaczuszki odwiedziła Pani Alicja ze Straży Miejskiej. Uczyliśmy się jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię- poznaliśmy zasady ruchu drogowego.
 


 

Występy na Placu Barnima - Mikołajki 2015

 

  6 grudnia podczas imprezy z okazji Mikołajek na Placu Barnima wystąpiły 3 grupy 5- latków. Dzieci  wspólnie zaprezentowały dwie piosenki, a dzieci z grupy Gromadka Misia Uszatka powiedziały wierszyk. Przedszkolaki spisały się wspaniale!


 

 

Dyplom za udział w konkursie


 
  Miło nam poinformować, że Nasze Przedszkole otrzymało dyplom za udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Pluszowy miś moim przyjacielem jest". Cieszymy się bardzo!
 


 

Zabawa Mikołajków u Pszczółek

 

  Dnia 7 grudnia z okazji mikołajek rodzice zorganizowali dzieciom z grupy Pszczółki świetną zabawę. Do przedszkola przyszedł  Olaf w towarzystwie  Elfa - pomocnika Świętego Mikołaja. Przygotowali dla nich kilka zadań do wykonania. Dzieci tańczyły, toczyły bitwę na śniegowe kulki i dekorowały ciasteczka w prezencie dla Świętego Mikołaja, którego oczywiście nie mogło zabraknąć. To był udany dzień!


 
 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5