Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

#SZCZEPIMY SIĘ 

 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
-
Maj - Czerwiec
  

 

 

Sprawozdanie z realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko”.

 

   Ogólnopolski projekt EDUKACYJNY dedykowany przedszkolakom miał na celu rozwinięcie kreatywności i twórczego działania nauczycieli oraz uruchomienie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Przedszkolaki pod opieką wychowawców były kreatorami wykonywanych prac.

 W tym projekcie ważne było indywidualne podejście do realizowanego tematu, pomysłowość i kreatywność w doborze i wykorzystaniu materiałów. Dzieci wykonując dany projekt ćwiczyły skupienie uwagi i koncentrację, doskonaliły motorykę małą oraz uczyły się porządkować swoje miejsce pracy.

  Udział w projekcie integrował wychowawców przedszkola oraz pozwalał na wymianę pomysłów w planowaniu zajęć tak, aby były one niepowtarzalne. Dziękujemy twórcom projektu za rok 2022/2023 pełen inspiracji, nowych doświadczeń i szczęśliwych dzieci.


 

 

Wystawa plastyczna " Dzieci widzą najpiękniej" - Grupa "Pieski" 

 

   W dniu 22 czerwca dzieci z grupy "Pieski" odwiedziły Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie i miały przyjemność podziwiać przepiękne obrazy wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne. Obrazy zostały wykonane przeróżnymi technikami. 

 
 


  

"Kaczuszki" na wycieczce w Zielonej Przystani nad Płonią

 

   Dzień spędzony w Przystani był bardzo udany, pogoda dopisała, miejsce przepiękne. Dzieci świetnie bawiły się na łonie natury. Dodatkową atrakcją były warsztaty z koniem, dzieci doświadczyły bezpośredniego kontaktu z koniem podczas zabiegów pielęgnacyjnych i karmieniem konia. Odbyły się również zajęcia plastyczne. Były oczywiście kiełbaski z ogniska. Wrażeń bardzo dużo, żal było wracać. 


 

 

Pies ratowniczy w grupie "Pieski"

 

 

   Grupę " Pieski" odwiedziła Pani Klaudia z psem ratowniczym, która przekazała dzieciom cenną wiedzę.Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą psa ratowniczego, poznać mowę ciała psów, oraz dowiedziały się jak zachowywać się podczas ataku psa agresywnego. Uczyły się tzw. pozycji żółwia.Na koniec każde dziecko mogło pogłaskać psiego ratownika.
 

Bardzo dziękujemy mamie Oliwiera za zakup smakołyków dla naszego "psiego gościa".

 
 


 Słodki dzień w grupie "Pieski"

 

   Grupę "Pieski" odwiedziła Pani Joanna, która zaprezentowała dzieciom maszynę do waty cukrowej, a tym samym uczyniła najsłodszy dzień dla wszystkich dzieci z naszej grupy. Było naprawdę słodko
 


 

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK- KREATYWNE DZIECKO” zadanie: „DLA MAMY I TATY- Słoik pełen miłości”

 

 
  Za nami kolejne zadanie z projektu Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie prezentów dla rodziców z wykorzystaniem słoiczków. W grupie „Pieski” słoiki miłości wypełnione zostały ciekawymi darami natury, natomiast „Pajacyki” postanowiły osłodzić rodzicom życie, napełniając szklane naczynia słodkościami. Te przepiękne prezenty wraz ze słodkimi buziakami oraz płynącymi z małych serduszek podziękowaniami wręczyły dzieci swoim rodzicom podczas uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty”.

Wszystkim Mamusiom i Tatusiom składamy serdeczne życzenia!

 
 


  

Rodzice i Nauczyciele – Dzieciom - „Piracka przygoda? Na nią nigdy czasu szkoda”

 

   1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka rodzice i nauczyciele z naszego Przedszkola przygotowali dla dzieci niespodziankę – przedstawienie pt. „Piracka przygoda? Na nią nigdy nie jest czasu szkoda” na podstawie scenariusza Moniki Czoik – Nowickiej. Wszystkim dzieciom widowisko bardzo się podobało – słyszeliśmy też głosy z widowni, że nasi aktorzy byli nawet lepsi od zawodowych J.

  

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5