Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
Komunikat Nr 2 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

 

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH GMINY GRYFINO NA ROK SZKOLNY 2022/2023


ZARZĄDZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino ogłasza konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów

                    Klauzula informacyjna na potrzeby naboru na wolne stanowisko kierownicze

 

                          

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Czerwiec
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj - Czerwiec

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Hymn Polski
 


 

  Dzieci z grupy "Pieski" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zapoznały się oraz zaśpiewały hymn naszego kraju.


 

 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Tańce ludowe

 

    Grupa "Misiaczki" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowała zadanie "Tańce ludowe". Dzieci miały okazję poznać oraz zaprezentować jeden z polskich tańców.


 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Mam chusteczkę haftowaną


  Grupa "Misie" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowała zadanie "Mam chusteczkę haftowaną". W ramach zadania dzieci poznały popularne zabawy ludowe.


 

 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Kącik Książki Patriotycznej

 

    Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" wykonała zadanie "Kącik Książki Patriotycznej". Dzieci w ramach zadania miały okazję zorganizować kącik oraz zapoznać się z książkami o naszym kraju.


 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Gliniany kogucik


 


 

 

  Grupa "Gromadka Misia Uszatka" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowała zadanie "Gliniany kogucik". Dzieci w ramach zadania uczestniczyły w warsztatach wyrobów z gliny.


  

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Czerwone korale

 

    Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" wykonała zadanie "Czerwone korale". Dzieci w ramach zadania wykonały biżuterię o charakterze regionalno - folkowym.


 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Zielona Niepodległa


  Grupa "Króliczki" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" wykonała zadanie "Zielona Niepodległa". Dzieci w ramach zadania zasadziły drzewo na terenie przedszkola.


 

 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - Herb i flaga naszego miasta

 

    Dzieci z grupy "Motylki" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowały zadanie "Herb i flaga naszego miasta". Dzieci wykonały pracę plastyczną herbu miasta Gryfino.


 

Podsumowanie realizacji zadań Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - "Eko- Niepodległa"


   Grupa "Pieski" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowała zadanie "Eko- Niepodległa". Dzieci w ramach zadania uporządkowały teren wokół swojego przedszkola.
 

 


 
 

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

    W tym roku starsze dzieci z naszego przedszkola brały udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to program poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. W tej edycji dzieci poznały jak dbać o rośliny i zwierzęta, o aktywność fizyczną, o powietrze, o czystość wody, o segregację śmieci oraz dowiedziały się wielu innych ciekawych informacji w ramach proekologicznej edukacji dzieci.


 

"Gromadka Misia Uszatka" w Izbie tradycji


 

  Dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Ulanowskiej, naszej nauczycielki języka niemieckiego, zostaliśmy zaproszeni do ciekawego miejsca niedaleko naszego przedszkola, a mianowicie Towarzystwa Miłośników Historii  Ziemi Gryfińskiej. Jest to izba tradycji, w której dzieci mogły zobaczyć przedmioty, których używano kiedyś, ławki i akcesoria szkolne, np. kałamarz, elementarz, piórnik i wiele innych świetnie zachowanych rzeczy. Dzieci były zaciekawione i chętnie słuchały opowieści Pani i Pana, którzy nas oprowadzali i opowiadali różne ciekawostki. 


 

Dzień Dziecka - Grupa "Misiaczki"

 

    Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w przedszkolu. Dzieci czuły się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcieli im sprawić radość. Co jest najcenniejszym prezentem dla dzieci? Oczywiście radosna i wesoła zabawa. W grupie Misiaczki rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno – ruchowych. Dzieci z uśmiechami na buziach chętnie w nich uczestniczyły. A po wspólnych pląsach i tańcach przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną. W cudownym i radosnym nastroju skosztowały lodów. Jedna z mam sprezentowała wyjątkową niespodziankę naszym przedszkolakom. Zamek dmuchany do skakania to punkt kulminacyjny, który był wspaniałą przygodą. Dzieci korzystały do woli z tej atrakciji. Każde dziecko otrzymało watę cukrową jako jedną z wielu atrakcji w tym dniu. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń święta, każde dziecko z naszej grupy zabrało do domu prezent, aby zapamiętało ten wyjątkowy dzień.


 

Dzień Mamy i Taty - przy ul. Sprzymierzonych


 


 

 

  W grupach " Króliczki", " Koguciki"i " Zajączki", po długiej przerwie odbyły się uroczystości z udziałem rodziców. Z okazji Dnia Mamy i Taty, przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny. Dzieci ubrane w piękne stroje recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. Były drobne upominki i słodki poczęstunek.


 

  

Spektakl Muzyczny pt. "Zapuszkowani" - grupa "Króliczki" i "Kotki"

 

    W maju dzieci z grupy "Króliczki" i "Kotki" brały udział w Spektaklu Muzycznym pt. "Zapuszkowani". Tematyką przedstawienia było dbanie o przyrodę oraz szanowanie zieleni. Dzieci były zapraszane do pomocy na scenę, co sprawiło im dużą radość.


 

Ogród Dendrologiczny - grupa "Koguciki" i "Króliczki"


   19 maja grupa "Koguciki" i grupa "Króliczki" odwiedziły Ogród Dendrologiczny w Glinnej. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat drzew i roślin znajdujących się w ogrodzie. Przedszkolaki uczestniczyły w poszukiwaniu skarbu, odpowiadały na przyrodnicze pytania z różnych kategorii oraz brały udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej.


  

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie  " Witaminowe centrum"

 

    Grupy "Króliczki" i " Pszczółki" zostały zaproszone przez ŚDS w Gryfinie na spektakl, którego tematem były witaminy. Podczas spotkania przedstawionego przez Uczestników ŚDS, dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają witaminy dla ich zdrowia. Były konkursy, zabawy i ciekawe zajęcia połączone z degustacją warzyw i owoców. Owocowe szaszłyki, które dzieci same przygotowały - smaczny akcent na zakończenie miłego spotkania.


 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5