Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie

 

 

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

z dnia 24 stycznia 2022 roku

w sprawie mieszanego trybu nauczania
w Przedszkolu Nr 2 w Gryfinie

załącznik nr 1           załącznik nr 2

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Styczeń
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń 

Szczypta kultury z makulatury

 
  Jak wykorzystać makulaturę, co można jeszcze zrobić z używanego papieru?
 
Tego właśnie dowiedziały się  dzieci z grupy Pszczółki i Zajączki  podczas oglądania przedstawienia w klubie osiedlowym na Górnym Tarasie.


 

Nature in Art - tworzymy własną śnieżynkę  Styczniowe i lutowe zadania w projekcie są ściśle związane z panującą porą roku - zimą. 
 
Grupa Kotki rozpoczęła od zadania polegającego na stworzeniu własnej śnieżynki w aplikacji Silk Art. Aplikacja bardzo intuicyjna i naprawdę magiczna - Kotkom bardzo się podobała. Efekty pracy można obejrzeć w filmiku. 


 


Dzień Babci i Dziadka - ul. Krzywoustego

 
  W naszym przedszkolu wszystkie dzieci pamiętały o Dniu Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Miniony rok był trudny, gdyż koronawirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam  jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest babcia i dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta  uczciły to święto  składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. Przedszkolaki przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.


 

Dzień Babci i Dziadka - ul. Sprzymierzonych 

Kochani Babciu i Dziadku,
W dniu Waszego Święta,
Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.
Dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych słonecznych dni.


 


  

Kids & Sport - Zmysły - ul. Sprzymierzonych

 
  „Głowa, ramiona, kolana, palce…” – w tym tygodniu na zajęciach Kids&Sport rozgrzewka zaczęła się śpiewająco. Poprzez zajęcia ogólnorozwojowe, dzieci poznawały zmysły - słuch, węch, wzrok, dotyk i smak. Ćwiczenia miały na celu poprawić ogólną sprawność, koordynację, balans ciała, refleks i zwinność. Dzieci podczas zajęć uczyły się współpracy w grupie i parach oraz ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową.


 

Kids & Sport  -Zima - ul. Sprzymierzonych  Zima, zima, zima... Dla naszych przedszkolaków każda pora roku jest dobra do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Tym razem w treningu siłowo-wytrzymałościowym, dzieci uczestniczyły z takich zabawach jak: budowanie bałwanka, zamrożony berek,  kula śnieżna - wzmacnianie mięśni nóg, zimowy tor przeszkód - wzmacnianie mięśni, wydolności oddechowej i ogólnej wytrzymałości, sanki - wzmacnianie siły mięśni rąk oraz ogólnej wytrzymałości, odśnieżanie - wzmacnianie wytrzymałości, kondycji i siły.


  

Ulepimy bałwanka z papieru - j. niemiecki

 
  Układając postać bałwanka uczyliśmy się części ciała i nazywaliśmy ubranie. 


 

"Bałwanki" z masy solnej grupa "Misiaczki" 

  Nasze przedszkolaki bardzo lubią nowe doświadczenia. Tym razem dzieci poznały masę solną. "Misiaczki" dowiedziały się, że masę solną tworzy się mieszając mąkę, sól i ciepłą wodę. Dzieci obserwowały konsystencję produktów. Następnie uczyliśmy się robić kulki, a w efekcie końcowym każdy przedszkolak samodzielnie stworzył bałwana. Prace wyszły cudowne! 
 

 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5