Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad

Kids&Sport "Polskie Krajobrazy" - ul. Sprzymierzonych 

  Dzieci biorące udział w zajęciach przemierzały cała Polskę w poszukiwaniu przygód. Na rozgrzewkę udały się na Mazury, gdzie zamieniły się w żabki i raki. Następnie wybrały się w Tatry, gdzie na górskich szlach pokonywały wiele przeszkód oraz nad Wisłę, gdzie dzieci musiały przejść z jednego brzegu na drugi. Odwiedziły również Morze Bałtyckie oraz Puszcze Białowieską. Dzięki tym zajęciom dziecko wzmacnia siłę mięśni postawnych i mięśni nóg oraz rąk; podnosi ogólną sprawność i wydolność organizmu; ćwiczy koordynacje wzrokowo-ruchową.


 
 

Kasztanowe szaleństwo w grupie "Króliczki" 

 

  Korzystając z darów jesieni dzieci z grupy "Króliczki" świetnie się bawiły. Jednego dnia na specjalnych kasztanowych szablonach uczyły się figur, liter i cyfr, innego dnia robiły kasztanowe ludziki. Dzieci nauczyły się, że można wykorzystywać do zabawy i nauki całkiem niepozorne przedmioty takie jak kasztany.


 

Kino "Gryf" - grupa "Króliczki"  Dzieci z grupy "Króliczki" w listopadzie odwiedziły kino "Gryf" w Gryfinie. Seans bardzo podobał się dzieciom. Bajka pt. "Ron Usterka" wywołała w dzieciach wiele emocji i radości.


 


  Stworzenie gry "Kółko i krzyżyk" grupa "Koguciki" - w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!"

 

  Dzieci zagrały w grę "Kółko i krzyżyk" z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Za kółko i krzyżyk posłużyły kasztany, żołędzie i skorupki od orzechów. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł i z chęcią oraz zaangażowaniem grały w grę.


 

Dzień Listonosza - "Przyjaciele Misia Uszatka" 

  Grupa "Przyjaciele Misia Uszatka" obchodziła  Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafił do naszej skrzynki pocztowej. Na koniec wszystkie dzieci napisały (narysowały) list i przykleiły znaczek. Dnia następnego udaliśmy się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby wysłać listy do Rodziców :)


  

Realizacja zadania - Litery z natury - Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" 

 

  Grupa "Gromadka Misia Uszatka" realizując Projekt "Z darami natury świat nie jest ponury" wykonała zadanie polegające na stworzeniu liter z darów natury.
Jako materiał do wykonania zadania zostały użyte "Dary Jesieni", które dzieci samodzielnie pozbierały podczas spaceru po parku miejskim znajdującym się blisko Naszego Przedszkola.

Wszystkie obecne przedszkolaki chętnie wzięły udział w tworzeniu grupowej pracy bawiąc się przy tym wyśmienicie. 


 

"Teatrzyk Kamishibai- Przygody Pingwina Pingo"  W październiku chętne grupy obejrzały bajkę pt. "Przygody Pingwina Pingo - Nieznośne śmieci w oceanach". Bajka była opowiedziana za pomocą Teatrzyku Kamishibai.  Teatrzyk Kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji (teatrzyk papierowy).

Na początku dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami teatrów (teatr lalek, teatr operowy, teatr baletowy, teatr cieni, teatr dramatyczny, teatr uliczny), a następnie po wysłuchaniu i obejrzeniu bajki, przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące ochrony środowiska i wykonały piękne ilustracje. 


  

"Dźwięki Przyrody" - Ogólnopolski Program Krainy Muzyki

 
  "Kotki" i "Pieski" zrealizowały zadania październikowe z Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki "Dźwięki Przyrody". Dzieci słuchając jesiennej muzyki przygotowały prace plastyczne z dostępnego materiału przyrodniczego. Przedszkolaki przygotowały również zapasy na zimę, a także domki dla biedronek. To było niezwykłe doświadczenie.


 

"Kaczuszki" palą znicze 

  "Kaczuszki" uczciły pamięć osób, które odeszły, paląc symboliczne znicze na Placu Sybiraków.


 Przedszkolaki dla Niepodległej

 
  10 listopada 2021 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było odśpiewanie Hymnu Narodowego.


 

Hymn dla Niepodległej  Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa Kotki przygotowała inscenizację, która weźmie udział w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie - trzymamy mocno kciuki za nasze Kotki.


 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5