Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Listopad
 Rok szkolny  2022/2023

Wrzesień - Październik - Listopad

 

Międzynarodowy projekt eTwinning "Math is Art, Art is Math"  "Matematyka w sztuce, sztuka w matematyce" to międzynarodowy projekt, który w tym roku realizowany jest w grupie Pszczółki. Koordynatorem tego projektu jest wicedyrektor Agnieszka Mucha a zajęcia odbywają się w czwartki jeszcze przed śniadaniem. 
  Zachęcamy do śledzenia relacji z realizacji wszystkich przedsięwzięć. Można już zobaczyć, że zadania do wykonania są bardzo ciekawe, rozwijające kreatywność a poszukiwanie matematyki w otaczającym świecie są z pewnością wspaniałą przygodą.


 


 

Kids Sport Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia , Sprzymierzonych

 

  Przedszkolaki na tych zajęciach rozwijały sprawność ruchową poprzez ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem zabawki pluszowej - misia. Zajęcia  zaczęły się od rozgrzewki w zabawie " Miś - berek" a później był " Marsz misiów", gdzie dzieci przekładały swojego pluszaka na różne sposoby z ręki do ręki np. przed sobą, nad głową. Następną zabawą był " Miś - akrobata", czyli tor przeszkód, który przedszkolaki pokonywały ze swoimi pluszakami, a w zabawie "Miś - siłacz", dzieci wykonywały ćwiczenia leżąc na plecach np. trzymały misia stopami, leżąc na brzuchu - podnosiły misia do góry w rękach. Na zakończenie ćwiczenia wyciszające.


 

 

Spotkanie z Higienistką 

 
  W połowie listopada wszystkie grupy z budynku przy ulicy Sprzymierzonych, miały niezwykle ciekawe spotkanie z Panią higienistką stomatologiczna. Pani Weronika przedstawiła najważniejsze zasady dbania o higienę jamy ustnej oraz pokazała. Aby zdrowe zęby mieć,trzeba tylko chcieć
 
 


  

Wizyta higienistki stomatologicznej- grupa Kotki

 

  W połowie listopada, grupę Kotki odwiedziła Pani Weronika, która jest higienistką stomatologiczną. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zminimalizowanie lęku dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dzieci dowiedziały się czym jest próchnica oraz jak dbać o zęby aby były zdrowe.


 

 

Kids sport "Polskie Krajobrazy" 
  Dzieci podczas zajęć sportowych Kids Sport pt. Polskie Krajobrazy wzmacniały mięśnie postawne, sprawność ogólną, balans ciała, siłę, szybkość i sprawność ogólną. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką pt. „Mazury” – dzieci zamieniały się w żabki i raki. Część główna zajęć: „Nad morzem Bałtyckim” dzieci broniły swojego terytorium przed meduzami, „Na szlaku – Tatry” pokonywały tor przeszkód. „Wisła” dzieci przechodziły za pomocą kółek plastikowych z jednej strony rzeki na drugą, „Puszcza Białowieska” unikały wpadnięcia na żubry – toczące się hula hop. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia rozciągające i wyciszające.
 
 


 

  

Kids sport- Woda
 ul. Sprzymierzonych

 

  Tematem zajęć Kids sport w tym tygodniu była " Woda". Ćwiczenia rozpoczęły się  rozgrzewką podczas której dzieci doskonaliły ogólną sprawność, koordynację oraz gibkość. W zabawie " Fale", zadaniem dzieci było odpychanie ( turlanie) od siebie piłki, w stronę dowolnie wybranego uczestnika zabawy. W zabawie " Deszcz", dzieci na sygnał chowały się przed opadem pod parasolem, za który służył pachołek. W zabawie " Rzeka", zadaniem dzieci była pomoc wodzie w " przepłynięciu" wybranego obszaru rzeki. Każde dziecko miało za zadanie przeturlanie piłki wzdłuż ławki tak, by nie spadła na podłogę. Na zakończenie odbyły się ćwiczenia relaksacyjne.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo "Owoce" 

 
  Dzieci na zajęciach wzmacniały siłę mięśni stóp, kształtowały prawidłową postawę ciała, utrzymywały równowagę oraz rozwijały koncentrację. Wykonały ćwiczenia gimnastyczne podnoszące ogólną sprawność.  Były to ćwiczenia takie jak: "Farma truskawek" wzmacniająca mięśnie stóp, "Lemoniada" kształtująca zwinność, siłę mięśni stóp, "Winogrona" kształtująca zwinność i szybkość oraz "Arbuzy". Na zakończenie dzieci wykonywały ćwiczenia rozciągające.
 
 


  

Akcja Zdrowo i Sportowo "Warzywa"

 

  Dzieci na zajęciach bawiły się w "berek marchewka" ćwicząc przy tym szybkość, refleks oraz orientację w przestrzeni. Wykonały ćwiczenia "Ziemniaki" wzmacniające mięśnie, " Groszek" kształtujące orientację w przestrzeni, wzmacniające mięśnie oraz "Pomidor" ćwicząc skoczność i mięśnie nóg.


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo "Sad" 

 
  Dzieci na zajęciach wykonały pięć ćwiczeń. Na początku zbierały owoce w jesiennym sadzie, następnie zrealizowały ćwiczenia "Po drabinie, po jabłka" kształtując umiejętność łapania i celowania oraz gibkość, "śliwki" kształtując koordynację oko-ręka, wykonywały rzuty ćwicząc przy tym celność i ucząc się pracy w parach. "Gruszki" ćwiczyły zwinność oraz refleks, "Dynie" uczyły się współpracy w grupie, kształtowały siłę mięśni obręczy barkowej i rąk. 
 
 


 


 

 

Akcja Zdrowo i Sportowo " Wiejska Zagroda"

 

  Dzieci na zajęciach wzmacniały siłę mięśni i stawów, poprawiały wytrzymałość, kształtowały szybkość reakcji. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki, a mianowicie zabawy w berka "Krowa". Następnie wykonały ogólne ćwiczenia ruchowe. "Bieg owiec", która miała na celu poprawę wydolności, skoczności oraz wzmocnienie mięśni nóg. Drugie ćwiczenie "Jajeczna sztafeta" uczyła koordynacji oko-ręka i kształtowała orientację w przestrzeni. Ćwiczenie trzecie " Prosiaczkowe zawody błotne" wzmocniła mięśnie nóg oraz skoczność i siłę. Czwarte ćwiczenie "Kury i lis" kształtowała szybkość reakcji. Ostatnie zadanie "Gęsi wyścig" uczyła współpracy w grupie oraz orientację w przestrzeni. Na zakończenie dzieci wykonały ćwiczenia rozciągające. 


 

 

Dzień Niepodległości 

 
  W dniu 10.11 w naszym Przedszkolu dumnie świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Grupa " Pszczółki" przygotowała uroczyste przedstawienie dla pozostałych grup i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. 
 
 


 


 

Dzień Postaci z Bajek 4.11.2022 - ul.  Sprzymierzonych

 

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w naszym przedszkolu było czwartego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia wszystkie dzieci mogły  choć na moment zapomnieć o wszelkich troskach i bawić się na całego. 


 

 

Dzień Postaci z bajek - w budynku przy ulicy Krzywoustego
 

 
  To był magiczny dzień w naszym przedszkolu. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich był teatrzyk kukiełkowy pt. "Spotkanie bajek", który został przygotowany przez panie z grupy "Misiaczki" i "Misie". Dzieci miały okazję zaprezentować stroje bajkowe na specjalnie przygotowanym pokazie mody. Były zabawy muzyczne, taneczne, a także bliskie spotkanie z książką. 
 
 


 


 


 

 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5