Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              
 

 

 

  Aktualności Luty
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty

 

 

Kids & Sport - Walentynki 
   
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"
 
Walentynki w naszym Przedszkolu są prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni, który można przeżyć na sportowo.


 


 

 
 
 


  

Walentynki ul. Krzywoustego

 

 

Walentynki, Walentynki !
Dla chłopczyka i dziewczynki !
Wszyscy mają dziarskie minki,
Bo dziś są Walentynki.


 

 

Dzień Babci i Dziadka - ul. Krzywoustego 

 

Babciu, Dziadku coś Wam dam
Jedno serce, które mam
A w tym sercu róży kwiat
Babciu, Dziadku żyjcie nam 100 lat.

 
 
 


  

Kids & Sport - Bezpieczeństwo

 

  11.02.2024 obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Numer alarmowy 112 to uniwersalny numer alarmowy używany w wielu krajach na całym świecie. Numer ten służy do zgłaszania nagłych sytuacji, takich jak wypadki drogowe, pożary, napady, kradzieże, wypadki medyczne oraz inne nagłe sytuacje wymagające interwencji służb ratowniczych, policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego. Przedszkolaki bardzo dobrze znają ten numer i wiedzą, jak się zachowywać w różnych sytuacjach. Nauka przez zabawę! 


 

 

Grupa"Pszczółki" zdobywa wiedzę o Unii Europejskiej 

 
 
  Grupa"Pszczółki" zdobywa wiedzę o Unii Europejskiej. Przygotowujemy się do Międzyprzedszkolnych Mistrzostw Pamięci. Poznaliśmy już Polskę, Niemcy i Czechy.
 
 
 
 


  

Piękna Nasza Polska Cała - realizacja zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

 

  Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. ,,Piękna Nasza Polska Cała". Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. W ramach realizacji projektu wzięliśmy udział w następujących wydarzeniach i działaniach zawartych w tzw. ,,Bazie Pomysłów i Inspiracji":
 

,,Zapoznanie się, nauka i śpiew hymnu Polski - Mazurek Dąbrowskiego"
,,Apel z okazji 11 listopada"
,,Być dobrym jak chleb"
,,Herb mojego miasta"
,,Mikołaj na Kresach"
,,Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory".


 


 

 

Dokarmiamy ptaki - Grupa "Pszczółki"
 

 
  Dzieci z grupy "Pszczółki" wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Dlatego też dzieci z naszej grupy dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w parku  nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.
 
 
 
 


  

Bezpiecznie w ferie

 

  Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w przedszkolu, jak i w czasie wolnym dnia 22 stycznia odbyło się spotkanie z Paniami policjantkami. Dzieci z grupy ,,Pszczółki" i ,,Zajączki" rozmawiały na temat bezpieczeństwa. Panie policjantki przypomniały o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedziały też jak ich unikać. Poinformowały dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. 


 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5