Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Październik
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik

Gromadka Misia Uszatka- Mały artysta i gry karciane.  Dzieci wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Miały za zadanie stworzyć grę karcianą „Piotruś”. Zaczęło się od wymyślenia par postaci które miały być bohaterami naszej gry. Dzieci zdecydowały, że będą to postacie z ich ulubionych bajek. Miano „Piotrusia” w grze otrzymała karta z ilustracją Misia Uszatka. Gdy ilustracje i numery na kartach były gotowe, każda z nich otrzymała rewers z naszym przedszkolnym logo. Oczywiście przed wysłaniem pracy na konkurs dzieci zagrały.


  

Zajęcia sportowe - Grupa "Kotki"

 
  Każdy przedszkolak o tym wie: Chcesz być zdrowym ruszaj się! Sport to ważna sprawa, dlatego też grupa "Kotki" chętnie brała udział podczas zajęć sportowych pod okiem profesjonalisty. Były zabawy w berka, gry z piłką oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wszyscy świetnie się bawili.

 


 

Code Week - dzień 5 u Pszczółek 

  Krytycznie myślimy z Uczymy Dzieci Programować - to tytuł zadania. Dość tajemniczo brzmiący tytuł zadania odnosi się generalnie do myślenia uporządkowanego  i do informacji. Podczas tego zadania dzieci miały odpowiadać na pytania uporządkowane wg ogólnych kategorii: przyroda, edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna oraz sport. Choć zadanie brzmi jak swego rodzaju klasówka -absolutnie klasówką nie było, tylko świetną grą planszową. 
 
Która drużyna wygrała? Wygrani byli wszyscy - ale na mecie jako pierwsza stanęła drużyna czerwona . Oprócz kolejności pojawiania się na mecie liczyliśmy też punkty zdobyte podczas poruszania się po planszy i odpowiadaniu na pytania. Ten sposób "sprawdzania" wiedzy bardzo się dzieciom podobał.


 Teatrzyk kukiełkowy „Na straganie”

 
  W Przedszkolu dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt. „Na straganie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy. Niespodziankę dla dzieci przygotowała nauczycielka Agnieszka Wójcik. Przedszkolaki zostały przywitane przez Misia Uszatka, który opowiedział dzieciom o autorze wiersza. Oprócz przedstawienia dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno - ruchowych pt.” Myjemy rączki”, „Gotujemy zupę”, „Jarzynowa gimnastyka”. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowanki.

 


 

"Misiaczki" poznają warzywa 

  „Zupka jarzynowa"
Por, marchewka i pietruszka
już wskoczyły do garnuszka.
Jeszcze seler i ziemniaczki
i fasolka i buraczki.
Szybko zupka jest gotowa
- jarzynowa, bardzo zdrowa!”


  

Jesienne ćwiczenia logopedyczne "Misiaczków”

 
  Dzieci z grupy "Misiaczki" poznały Dyzia, który będzie uczestniczył w grupowych zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Paulinę Kamelską - Ostafi. Dyzio (pacynka) wspierał dzieci w ćwiczeniach buzi i języka. Przedszkolaki chętnie odkrywały obrazki, na których znajdowały się kasztany i żołędzie oraz logopedyczne zadania.
 


 

„Dzieci uczą Rodziców” 

  To już trzecia edycja ogólnopolskiego programu „Dzieci Uczą Rodziców”. Nasze Przedszkole od samego początku bierze aktywny udział w akcji. Za nami pierwsza lekcja pt. „Bezpieczny uczeń”. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie należy poruszać się w drodze do przedszkola i do domu. Drodzy Rodzice, dzieci po każdej przeprowadzonej lekcji zabierają do domu kolorowankę. Porozmawiajcie z dziećmi na jej temat.


 


 

Sportowa olimpiada - ul. Sprzymierzonych

 
  W naszym przedszkolu odbyła się olimpiada sportowa. W olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup. Zawodnicy startowali w konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje, a na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Serdeczne podziękowania dla uczestników za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci.
 


 

Code Week Pszczółek - dzień 4  W Dniu Edukacji Narodowej Pszczółki nie próżnowały tylko zadania wykonywały.  Dzisiaj poznaliśmy aplikację scretch junior - to było pierwsze spotkanie Pszczółek z tabletami więc radość z wykonanego zadania ogromna, Dzisiaj też poznała zakodowany taniec grupa Zajączki i ich panie, oraz grupa Kotki. Dzieciom najbardziej spodobał się taniec w wykonaniu naszych pań: Oli , Ani oraz dwóch Paulinek - śmiechu było co niemiara. Dla Pań za piękny taniec przygotowany został dyplom.


  

Code Week Pszczółek - dzień 3

 
  Uczymy się współpracy z Uczymy Dzieci Programować...Tym razem dzieci miały za zadanie zapamiętać kolejne wyrzucane na kostce numery oraz ułożyć wieże z kubków. Każdy numer miał przyporządkowany kolor kubeczka. Zadanie tylko z pozoru łatwe, ale dzieci świetnie sobie poradziły a następnie piękne rakiety zbudowały.
 

 


 

Code Week Pszczółek - dzień 2


  Genibot na tropie Code Week'a . Dzisiaj testowaliśmy genibota, ale najpierw Pszczółki ułożyły napis wg wzoru. Nie wiedziały co układają -dopiero po spojrzeniu z góry odkryły, że to napis Code Week. Drugie zadanie było takie, aby genibot przejechał i "odczytał" ułożony napis. Musieliśmy metodą prób i błędów zakodować naszego robota, żeby dojechał do końca trasy. Radość dzieci bezcenna Dzisiaj Pszczółki rano wstały i dwa zadania wykonały :)


 Code Week Pszczółek - dzień 1

 
  Code week rozpoczęty w Przedszkolu Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
A wszystko dzisiaj zaczęło się od śniadania...wczesna pora więc inaczej nie mogło być - Pracowite Pszczółki od 7 15 pracują i z wielka przyjemnością programują :)Zastanawialiśmy jak zaprogramować robota (pani Agnieszce przypadła ta rola )aby zrobił kanapki ...Śmiechu było co nie miara...
 
Kolejne zadanie..."Zatańczyc" wg kodu ....
Na deser -  układamy puzzle.  Dzisiaj Pszczółki ciężko pracowały i trzy zadania zamiast jednego wykonały.


 

"Motylki" w Smętowicach

  Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach dostarczył "Motylkom" wiele atrakcji. Po pierwsze to nasza pierwsza wspólna podróż autokarem. A na miejscu już dobra zabawa gwarantowana. Odwiedziliśmy wszystkie zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, bawiliśmy się na placach zabaw, no i zjedliśmy pyszną kiełbaskę. A na koniec uczestniczyliśmy w Uszatkowej Olimpiadzie Przedszkolaków, gdzie zdobyliśmy medale. Zapraszamy do galerii.   


  

Dzień Drzewa w grupie "Króliczki"

 
  Z okazji Dnia Drzewa dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się na spacer do Parku Miejskiego. Spacerując ścieżką edukacyjną poznały wiele gatunków drzew. Dużo radości wszystkim sprawiły wyścigi w zbieraniu kasztanów. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jesienne drzewa.


 

"Kaczuszki" poznają zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę


 

  "Kaczuszki" w praktyce uczyły się prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych. Poznały zasady oraz nauczyły się korzystać z sygnalizatora ruchu. Teraz już wiedzą,  w jaki sposób bezpiecznie korzystać z pasów na ulicy oraz jak się zachowywać podczas wycieczek pieszych po naszym mieście.   


 "Kaczuszki" i dary jesieni

 
  Niezwykłe kolory jesieni otaczają nas wszędzie, dlatego "Kaczuszki" udały się do pobliskiego parku, aby poszukać darów, którymi obdarza nas ta niezwykła pora roku. W koszu znalazły się korale jarzębiny, kasztany, żołędzie, szyszki, klonowe noski oraz wielobarwne liście. Z pewnością wykorzystamy te dary podczas najbliższych zajęć.


 

W zdrowym ciele zdrowy duch u "Kaczuszek"  Poranne ćwiczenia "Kaczuszek" są zawsze pełne uśmiechu i energii.  Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych - w myśl powiedzenia "W zdrowym ciele zdrowy duch ".


 
 

Dzień Chłopaka w grupie "Kaczuszek"

 
  Dzień Chłopaka w przedszkolu to wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy.  W "Kaczuszkach" ten dzień minął w przyjaznej atmosferze. Dziewczynki postarały się,  aby każdy chłopiec poczuł się tego dnia wyjątkowo.  


 

Jesienne owoce w koszach "Kaczuszek"


  Jesień wśród swojej bogatej palety barw i darów  podarowała nam smaczne i kolorowe owoce. "Kaczuszki" bardzo dobrze wiedzą, gdzie te owoce rosną. Sady i ogrody nie są już dla nich żadną tajemnicą.    


  

"Kaczuszki" na wycieczce w Smętowicach

 
  We wrześniu "Kaczuszki" udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach.  Dla niektórych dzieci to było niesamowite przeżycie, ponieważ pierwszy raz w życiu jechały autokarem. Na miejscu dzieci zostały przywitane przez Gospodarzy ośrodka, a następnie oprowadzone po wolierach, w których mieszkały różnego rodzaju zwierzęta. Po obserwacji zwierząt, "Kaczuszki" mogły poszaleć na wielkim placu zabaw, a potem skosztować kiełbaski z grilla.


 

Uszatkowa Olimpida w Smętowicach


  Uszatkowa Olimpiada odbyła się w przepięknej scenerii - w Gospodarstwie Agroturystycznym w Smętowicach.  Udział w niej wzięły dzieci z grup: Motylki,  Pieski, Króliczki i Kaczuszki. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Tego dnia każde dziecko było "Olimpijczykiem" i zakończyło swoje zmagania sportowe z medalem na piersi.


 Dary Jesieni Motylki

 
  Grupa Motylki w minionym tygodniu zapoznawała się z darami jesieni. Poznawaliśmy wygląd, smak, zapach owoców występujących w sadzie. Obchodziliśmy także Dzień Chłopaka.


 

Jesienne zabawy "Pajacyków"


  Kiedy plac zabaw jest mokry od deszczu, "Pajacyki" wykorzystują czas na świeżym powietrzu na obserwację zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Mieliśmy też okazję zrobić piękne bukiety z jesiennych liści.     


 


Dzień Chłopaka w grupie „Przyjaciele Misia Uszatka”

 
  30 września obchodziliśmy w naszej grupie  „Dzień Chłopaka ". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki wykonały dla chłopców kolorowe krawaty, różową farbą własnoręcznie podpisały  dyplomy „Wspaniałego Chłopaka”, zaśpiewały uroczyste „Sto lat” i wręczyły drobne upominki. Nie zapomnieliśmy także o „Naszym Chłopaku”- Panu Józefie, konserwatorze pracującym w naszym przedszkolu. Wszystkie Panie i dziewczynki złożyły życzenia i wręczyły kosz słodkości.
Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym Chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. W naszej grupie był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.


 

Dzień Edukacji Narodowej


  Wszystkim nauczycielom i pracownikom Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów. Niech ten dzień oraz inne dni w roku będą radosne, spokojne i pełne zadowolenia. Gorące całusy przesyłają dzieci z grupy "Króliczki" w imieniu wszystkich przedszkolaków naszego przedszkola.       


  

Poznajemy wybrane warzywa - Grupa "Pajacyki"

 
  Przedszkolaki poznawały warzywa za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, smaku, węchu. Utrwalaliśmy kolory i przeliczaliśmy warzywa. Uczyliśmy się cierpliwości i czekania na swoją kolej, podając sobie warzywa.


 

Poranna gimnastyka w " Pajacykach"

  "Pajacyki" wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch. I nasze przedszkolaki codziennie o swoje zdrowie dbają, dlatego też bardzo chętnie uczestniczą w ćwiczeniach porannych np. z woreczkami.


 
 

Poznajemy moc marchewki - Grupa "Pajacyki"

 
   Nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach "marchewkowych". Zajęcia te miały zachęcić  dzieci  do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Podczas zajęć była też okazja do znakomitej zabawy przedszkolaków oraz tańców w parach. Dzieci wykonały również pracę plastyczną – malowanie marchewki  farbami. To była świetna okazja do poznania i utrwalania kolorów.
 


 

"Pajacyki" ćwiczą równowagę i rzut do celu

   Gimnastyka w grupie "Pajacyki" to codzienność. Od tego rozpoczynamy dzień. Poprzez różnorodne ćwiczenia, pobudzamy nasze ciało i umysł, a dodatkowo świetnie się przy tym bawimy.


  

Pobyt na świeżym powietrzu - Grupa "Pajacyki"

 
   Swobodna zabawa dzieci na zewnątrz rozwija szeroki zakres umiejętności społecznych. Zabawy na świeżym powietrzu już od najmłodszych lat wpływają korzystnie nie tylko na koordynację ruchową dziecka, ale także na kompetencje społeczno – emocjonalne, dodatkowo wzmacniając ich zdolności językowe poprzez interakcje komunikacyjne z innymi dziećmi.

 


 

Jesienne biegi przełajowe   W sobotę, 9 października na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbyła się 89 edycja Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych. Przedszkolaki z Naszego Przedszkola - dziewczynki i chłopcy, dzielnie reprezentowały naszą placówkę na dystansie 300m. Tradycyjnie na szyjach wszystkich, którzy bieg ukończyli, zawisły medale. A pierwsza dziesiątka otrzymała pamiątkowe koszulki i dyplomy:
3 miejsce - Igor (grupa Pszczółki),
 5 miejsce - Michał (grupa Pszczółki),
 8 miejsce - Olaf (grupa Króliczki). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. 


  

"Dzień Drzewa" - grupa "Kotki"

 
   Z okazji "Dnia Drzewa" obchodzonego w grupie "Kotki",  dzieci wybrały się na spacer do pobliskiego Parku miejskiego. Przedszkolaki przeszły alejkami ścieżki dydaktycznej i poznały wiele ciekawych i nowych drzew. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną drzewa w kolorach jesieni.
 


 

Dzień Chłopaka w grupie "Pajacyki"


   W tym szczególnym dniu dla wszystkich chłopców, przedszkolaki z grupy "Pajacyki" zobiły słodki poczęstunek.Przy robieniu babeczek, wszyscy brali chętnie udział. Każdy chłopiec otrzymał medal Super Chłopaka, dyplom i prezent, aby dziewczynkom nie było smutno, także dostały drobny upominek. To był radosny dzień dla wszystkich dzieci.
 


  

"Pieski" realizują Projekt "Dźwięki przyrody"

 
  Dzieci z grupy "Pieski" wzięły udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki pt. "Dźwięki Przyrody". Zadaniem dzieci było wykonanie zwierzątka z wykorzystaniem darów jesieni. 


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5