Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu

 


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozporządzenie Mi n i s t r a E d u k a c j i i N a u k i
z dnia 26 marca 2021r.w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19Procedura funkcjonowania
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie
w zakresie zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się choroby COVID – 19
wśród pracowników, dzieci oraz ich rodzicówAneksy do Procedur


*        Oświadczenie Rodzica/ Opiekuna Prawnego Dziecka

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby
koronawirusowej COVID-19 u dziecka lub pracownika
Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie 

 

 Rekrutacja elektroniczna do gryfińskich przedszkoli  

na rok szkolny 2022/2023  rozpocznie się 01.03.2022 r.,

 odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Systemu Vulcan

 

http://www.gryfino.przedszkola.vnabor.pl/
 

Wniosek kandydata

 

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino


  Komunikat Nr 2 Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO

 

 

 


#SZCZEPIMY SIĘ
 

 

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2021/2022

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj

Wesoła skarpeta/ rękawiczka - wykonanie pacynki, maskotki, zabawki. Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" - Grupa"Motylki"   Dzieci z grupy "Motylki" wykonały wesołe, kolorowe pacynki ze skarpetek. Dzieci ćwiczyły swoją kreatywność oraz rozwijały wyobraźnię, tworząc przeróżne wzory pacynek. Na koniec nadały im imiona. Dzięki temu powstała wspaniała zabawka, która sprawiła przedszkolakom wiele radości i zabawy.


  

Błotne konstrukcje - ćwiczenia sensoryczne. Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury!" - Grupa"Pajacyki"

 

   Dzieci z grupy "Pajacyki" rozpoczęły realizację zadań  z Ogólnopolskiego Projektu Eduacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury" od zabawy w błocie. Naszym zadaniem do zrealizowania były Błotne konstrukcje - ćwiczenia sensoryczne. "Pajacyki" z ogromną radością tworzyły błotną masę, z której lepiły rożnorodne konstrukcje. Ćwiczyły zmysł dotyku oraz zmysł propriocepcji, czyli czucia głębokiego. Z naszych zabaw powstało podłoże do posadzenia cebulek, a w efekcie wyrósł nam piękny szczypiorek, który dzieci zabrały do domu i mogły razem z rodzicami zajadać go do kanapek.

 

Dzień Unii Europejskiej w budynku przy ul. Sprzymierzonych 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia występu artystycznego

   


  

Dzień Strażaka - Grupa "Pajacyki"

 

   Przedszkolaki na zajęciach dydaktycznych poznały specyfikę pracy strażaków, wykonywały prace plastyczne i brały udział w różnego rodzaju zabawach tematycznych. Każdy przedszkolak otrzymał medal "dzielnego strażaka". Wszystkim dzielnym strażakom życzymy bezpiecznej służby, oraz wszelkiej pomyślności!


 

Dzień Strażaka - Grupa "Króliczki" 

  4 maja w grupie "Króliczki" świętowaliśmy Dzień Strażaka. W tym dniu dzieci miały okazję dokładnie poznać stój strażacki oraz sprzęt potrzebny w pracy strażaka. Przedszkolaki przypomniały sobie numery alarmowe oraz stworzyły tematyczne prace plastyczne.

   


  

„Zabawy z przyrodniczym pędzlem” - malowanie przedmiotami znalezionymi w ogrodzie

 

   Grupa „Przyjaciele Misia Uszatka”, biorąc udział w Projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury” wykonała prace plastyczne wykorzystując dary przyrody: patyczki, piórka, szyszki, jesienne listki. Dzieci za pomocą szyszek robiły stemple na kartce papieru , malowały piórkami, malowały patykiem, odbijały listki za pomocą gąbeczek .


 

Rolka po papierze na spacer się wybierze- niezbędnik małego podróżnika - Grupa "Kaczuszki" - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z darami natury, świat nie jest ponury!"  "Kaczuszki" utrwalając sobie wiedzę o recyklingu, postanowiły wykorzystać rolki po papierze toaletowym do stworzenia "niezbędnika małego podróżnika". Na początku pomalowały farbami swoje rolki, następnie skleiły je ze sobą i zaczepiły tasiemkę, by móc nosić "niezbędnik" na szyi. W ten sposób powstały nam kolorowe lornetki, przez które dzieci mogły obserwować otaczający je świat.
 

   


  

Zwiastuny wiosny w pracach "Misiaczków"

 

   Trawa się zieleni, drzewa puściły pąki i zakwitły kwiaty, ptaki budują gniazda i wśród owadów panuje ożywienie. "Misiaczki" w swoich pracach plastycznych uwieczniły ten moment budzenia się wiosny.


 

Sianie owsa i rzeżuchy w grupie "Misiaczki"


  W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszej grupie. "Misiaczki" poznały zwyczaje i tradycje. Jedną z nich jest sianie owsa i rzeżuchy. Z tego powstały piękne stroiki przyozdobione własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Dzieci wzięły je do domu, aby przystroić stół wielkanocny.

 

   


 


"Misiaczki" sadzą kwiaty

 

   Dzieci z grupy "Misiaczki" poznały pracę ogrodnika. Tuż przy wejściu do przedszkola posadziły kwiaty. To świetna zabawa i nauka. Za pomocą narzędzi przygotowały dołki, wsadziły w nie kwiaty i na koniec podlały. Teraz mogą doglądać swoje roślinki ☺


 

"Misiaczki" przygotowują się do Wielkanocy 

  Przedszkolaki z grupy "Misiaczki" już wcześniej przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Sala wypełniła się kolorami, nie zabrakło różnobarwnych pisanek i kartek świątecznych. Zrobiły też podstawkę na jajko w formie baranka. Ciekawe ozdoby dzieci zabrały do domu, aby móc się nimi cieszyć w święta.
 

   


  

"Misiaczki" i zwierzęta, które znamy

 

   Dzieci kochają zwierzęta. Większość ma w domu własne. Kontakt ze zwierzętami uczy prawidłowych postaw w odniesieniu do żywych stworzeń. "Misiaczki" chętnie opowiadały o własnych zwierzątkach domowych.


 

"Misiaczki" odkrywają piękno przyrody


  Słoneczne dni zachęcają do odkrywania piękna przyrody. Tym razem nasze "Misiaczki" udały się do ogrodu przedszkolnego w celu obserwacji przyrody za pomocą lupy. Dla dzieci było to niezwykłe doświadczenie, które owocowało w niezwykłe odkrycia.

 

   


  

Podsumowanie akcji charytatywnej
„Miś Uszatek na tropie dobrych uczynków”

 

   W marcu w naszym Przedszkola została zorganizowana akcja charytatywna pt. „Miś Uszatek na tropie dobrych uczynków”. Przez cały miesiąc cudowni rodzice i jeszcze wspanialsze dzieci przynosili do Przedszkola artykuły plastyczne przeznaczone dla dzieci przebywających w szpitalu. W kwietniu koordynatorki akcji Agnieszka Wójcik i Aneta Dąbrowska, wszystkie zebrane rzeczy zawiozły do Szpitala Zdroje. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim osobom, które choć minimalnie włączyły się w naszą zbiórkę. Dobro powraca. DZIĘKUJEMY, że zawsze możemy na Państwa liczyć.


 

Dzień Ziemi w grupie "Króliczki"


  22 kwietnia dzieci z grupy "Króliczki" obchodziły Święto Ziemi. W tym dniu zostały omówione sposoby dbania ziemię oraz jak w odpowiedni sposób segregować śmieci. Zostały przeprowadzone zajęcia z globusem, na którym dzieci uczyły się prawidłowego odczytywania. Dzieci wykonały również prace plastyczne oraz otrzymały odznaki "Przyjaciela Ziemi".
 

 

   


  

"Gromadka Misia Uszatka" i "Pszczółki" w Pleciudze

 

   Dzieci z grupy "Gromadka Misia Uszatka" i "Pszczółki" obejrzały spektakl w Teatrze Lalek „Pleciuga”. „Motyla noga!” to opowieść o Gąsienicy Zuzi, która najbardziej na świecie pragnie dorosnąć. Chce być piękna i kolorowa, marzy o tym, by świat oglądać z góry. Ta ciepła, rozśpiewana sztuka dla najmłodszych, przemyca w prostej, humorystycznej historii wstęp do wiedzy o przyrodzie. To opowieść o wytrwałości w spełnianiu marzeń, o przyjaźni i o tym, że warto doceniać małe rzeczy, które dzieją się tu i teraz.


 

Zajęcia z Akademii Piłkarskiej Reissa - Grupa "Zajączki"


 

 W dniu 28.04 grupę "Zajączki" odwiedził Pan z Akademii Piłkarskiej Reissa, który przeprowadził sportowe zajęcia.

   


 

 

Gość z sanepidu w grupie "Króliczki", "Kotki" i "Pszczółki"

 

  W dniu 21 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć panią Natalię Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gryfinie. Hasło przewodnie spotkania to: "Nasza planeta, nasze zdrowie". Wspólnie z dziećmi zostały omówione takie tematy jak właściwa segregacja odpadów, zachowania, które szkodzą oraz sprzyjają naszej planecie. Dzieci wspólnie z gościem wykonały kilka ciekawych zadań i przypomniały sobie zasady higieny. Serdecznie dziękujemy pani Natalii za przybycie i inspirujące zajęcia.


 

"Dzień Flagi" - ul.Krzywoustego i ul.Sprzymierzonych 

 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzony 2 maja. Dzieci z Naszego Przedszkola w tym dniu utrwalały sobie barwy narodowe naszego kraju. Powstało wiele pięknych prac w biało – czerwonym kolorze. Omówione zostały również pozostałe Święta Majowe tj. 1 maj – Święto Pracy oraz 3 maj – Święto Konstytucji.

   


 
 

Dzień Strażaka grupa "Motylki" i "Kaczuszki"

 

  Grupa "Motylki" i "Kaczuszki" świętowały Dzień Strażaka. Przedszkolaki zaśpiewały dla strażaków piosenkę oraz podarowały upominki. Dziękujemy strażakom za opiekę i bezpieczeństwo dla naszego miasta.
 


 


 

Wycieczka do Glinnej - Grupa "Pszczółki" i "Zajączki"


 Grupa "Zajączki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek odnośnie ogrodu oraz jego nasadzeń. Zjedliśmy smaczne kiełbaski z grilla oraz spotkaliśmy Zająca! To była świetna przygoda,pełna uśmiechów i zabawy. 

   


  

Giga Laurka - Grupa "Króliczki"
 

   Z okazji Dnia Strażaka i Dnia Leśnika dzieci z grupy "Króliczki" wzieły udział w tworzeniu Giga Laurki. W tworzeniu multimedialnej kartki brały udział dzieci z całej Polski, chcąc podziękować za ochronę lasów. 

Dzień Strażaka

 

 
 

 

 Z okazji Dnia Strażaka dzieci z grupy Kotki zrobiły piękne laurki i udały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, aby osobiście zaśpiewać i złożyć życzenia. Podczas tej niecodziennej wizyty przedszkolaki mogły zapoznać się z zawodem strażaka, poznały wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, a także dzięki życzliwości strażaków miały możliwość usiąść w wozie strażackim.

  Wszystkim strażakom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.     

    


  

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5