Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Kwiecień
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

 

Koguciki kodują

 

  "Ile kroków mam do domu?" - to tytuł zabawy na macie edukacyjnej, w której uczestniczyły Koguciki. Dzieci utrwalały nazwy zwierząt z wiejskiego podwórka, ich dzieci oraz miejsca, w których mieszkają.  Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej w kole pt. "Gąski, Gąski do domu". Następnie rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe - odgłosy zwierząt. Każde dziecko wylosowało jedno zwierzę,  w które wcielało się podczas zabawy. Zabawa na macie polegała na doprowadzeniu zwierzęcia do swojego domu. Do utworzenia drogi wykorzystaliśmy klocki ruchu strzałki a następnie cyfry, które układaliśmy we właściwej kolejności.  Dzięki temu dowiedzieliśmy się,  ile kroków muszą zrobić zwierzęta, aby dojść do swojego domu. 

 


 


"Który kwiat szybciej urośnie? " - zabawa z elementami współzawodnictwa na macie edukacyjnej w grupie Koguciki 

 
    Mata została podzielona na pół,  a dzieci podzieliły się na dwie drużyny.  Do zabawy wykorzystaliśmy klocki ruchu strzałki,  klocki start oraz małe kolorowe obrazki. Celem głównym zabawy było wyrabianie ogólnej sprawności oraz kształtowanie poprawnej postawy podczas współzawodnictwa tj. radości  z wygranej i przyjmowanie ewentualnej przegranej. Rywalizacja wyzwoliła w dzieciach radość i uczyła umiejętności panowania nad swoimi emocjami. 


 

 

Wiosenny piknik Króliczków 

  Dzieci wybrały się na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu wiosny oraz wesołych zabaw po drugiejego stronie Odry. Potem był piknik i wesoły powrót do przedszkola.

 


 Przyjaciele Misia Uszatka-  Gryfińskie schronisko KOJEC

 

  Jak świat światem oczywistości nie trzeba tłumaczyć i wyjaśniać. Zwierzęta są piękne – miłe i cudowne w dotyku, ale posiadanie Braci Mniejszych to przede wszystkim obowiązek dbania o nie. W tym tygodniu dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkają z nami i obok nas. Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu miały na celu uświadomienie dzieciom, iż zwierzęta też mają swoje prawa. Dzieci usłyszały różne ciekawostki na temat ulubieńców. Dowiedziały się , że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Natomiast największą atrakcją była wycieczka do gryfińskiego schroniska KOJEC.

Kierujemy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom z grupy Przyjaciele Misia Uszatka, którzy tak licznie włączyli się do akcji „ Dorośli i Dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki”

 Bez Was nie byłaby ona tak owocna!


 

 

Teatrzyk Hokus Pokus

 

 
  Dzieci z grup "Koguciki", "Pszczółki" i "Kotki" obejrzały teatrzyk pt. " Hokus Pokus". Czarodziej pokazał różne sztuczki. Razem z dziećmi zmieniał kolory piłeczek i wyciągał z rękawa różne przedmioty. Dzieciom bardzo podobał się występ czarodzieja.
 


 


 

Motylki

 
    Grupa Motylki odwiedziła zegarmistrza, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak powstał zegar, jakie są rodzaje zegarków oraz jak kuka kukułka. Dzieci były zachwycone i z zaciekawieniem słuchały tego, co opowiadał Pan zegarmistrz. Było super. 


 

 

Misie sadzą kwitki
 

 

  Grupa Misie ukwiecała ogródek przedszkolny. Dzieci samodzielnie wykopywały dołki oraz sadziły i podlewały kwiatki.

 


 

 

Motylki

 

  Motylki wybrały się na zajęcia z sensoplastyki, które wpływają na stymulację wszystkich zmysłów - węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Dzieci miały okazję obserwować jak materiał suchy i sypki zmienia się w kleisty, mokry, a następnie miękki i stały. Nabyły w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo- skutkowych. Poznały sposoby przemiany jednych rzeczy w w drugie, jednocześnie trenując kompetencję elastyczności i przystosowania się do zmian. Również wpłynęły na  kreatywność dzieci oraz ich twórcze myślenie. 


 

 

Motylki sadzą kwiatki


 

 

 

 


 
 

Wiosna u Kogucików

 

  W grupie Kogucików, przedszkolaki postanowiły odłożyć kredki i kartki i zamienić je na pędzel, farbę i folię.Sala zamieniła się w pracownię artystyczną, a z pracy dzieci powstały piękne, wiosenne obrazy.
 


 

 

Gromadka Misia Uszatka i Kogucik


 

  Dzieci z ogromną chęcią i uśmiechem na twarzy ukwiecały teren naszego przedszkola. Teraz będzie pięknie i kolorowo

 


 

 

Zajączki i Pszczółki w Parku Dinozaurów

 
    W otoczeniu lasu i naturalnej przyrody, dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały krętą ścieżką z licznymi modelami dinozaurów, która prowadzi przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wzięły i jak żyły dinozaury a także jak wyglądały zwierzęta i jak wyglądał świat dawno, dawno temu. Następnie dzieci zwiedziły muzeum gdzie podziwiały skamieniałe ślady i kości pradawnych zwierząt, a także kolorowy świat „skarbów ziemi" czyli minerałów z całego świata. A to jeszcze nie koniec atrakcji. W „Dino-Clubie" odbyły się warsztaty. Dzieci otrzymały odlewy gipsowe dinozaurów, które ozdobiły według własnego pomysłu oraz obejrzały animowany film o dinozaurach. Po zajęciach z przewodnikiem czekały na nas fantastyczne place zabaw,  między innymi z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura do odkopania gdzie zabawa w odkrywcę skamieniałych szczątków  wzbudziła wiele radości.


 

 

Przyjaciele Misia Uszatka- Śpiące Tulipany
 

 

  Zabawa matematyczna, pt: ŚPIĄCE TULIPANY  z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Celem zabawy było kształtowanie umiejętności przeliczania w zakresie 4 i więcej, utrwalanie znajomości figur geometrycznych i kolorów. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas  układania figur na odpowiednich polach na macie edukacyjnej. Przedszkolaki dzięki aktywnej zabawie rozwijały spostrzegawczość oraz pamięć wzrokową. Na końcu nazywaliśmy wytwory naszej pracy ( tulipan, chmurka....) oraz dzieliśmy się wiedzą na temat charakterystycznych cech pory roku- Wiosny.

 


 


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5