Polityka cookies 
 

 

 Z radością do Przedszkola               Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015


Archiwum

2015/2016


Archiwum

2016/2017Raport SEO

 

 

 


      


  

  Aktualności Maj
 Rok szkolny  2017/2018

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień
 - MajKoguciki w gryfińskim kojcu

 
    Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Na miejscu powitał nas Pan Piotr, który opowiedział nam o funkcjonowaniu instytucji oraz o znajdujących się tam psach. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Każdy przedszkolak w swoim plecaczku przyniósł karmę, którą obdarowaliśmy zwierzęta, a Pan Piotr obdarował nas słodkimi lizakami.
 


 

 

Polskie Radio Dzieciom w Przedszkolu
 

 

   14 maja dzieci z grup "Gromadka Misia Uszatka", "Zajączki", "Króliczki" brały udział w audycji Polskiego Radia Dzieciom i na żywo odpowiadały na pytania prowadzącego. To już drugie takie spotkanie dzieci z Naszego Przedszkola, pierwsze miało miejsce dwa lata temu. Teraz nadawanie ruszyło ze zdwojoną siłą. Nasze Przedszkole jest w gronie "Ambasadorów Polskiego Radia Dzieciom" , jest to projekt, którego założeniem jest, aby tworzony program radiowy był przyjazny i ciekawy dla dzieci  oraz wspierał rodziców w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z wychowaniem i opieką. Zapraszamy do słuchania Polskiego Radia Dzieciom ( odnosnik na górze strony) i śledzenia informacji o audycjach na  tablicach informacyjnych w przedszkolu.

 


 


Koguciki zwiedzają Pocztę

 
    Koguciki udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Na miejscu bardzo serdecznie przywitała nas Pani Anetka, która oprowadziła nas po różnych zakątkach budynku. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsca, w którym przyjmowani są klienci poczty. Następnie odwiedziliśmy miejsce w którym segreguje się listy, a także pomieszczenia, w których swoje stanowiska pracy mają listonosze. Był też czas na przymierzanie ciężkiej torby listonosza. Pani Anetka pokazała nam duży stempel, teraz
wiemy, że nazywa się datownik. Każdy przedszkolak samodzielnie wysłał list, który wcześniej napisały rodzicom. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
 


 

 

Relacja z Dnia Optymisty
 

 

   10 maja, w piękny, słoneczny dzień,  w Naszym Przedszkolu  odbyła się wspaniała uroczystość  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Optymisty.  Na dziedzińcu Przedszkola spotkały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci zaprezentowały się w koszulkach w kolorach tęczy i balonami w rękach. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Naszego Przedszkola, hymnu Optymisty oraz  wystąpienia Pani Dyrektor Jolanty Krzak. Następnie dzieci popisały się występem artystycznym z wykorzystaniem wstążek, pomponów i szarf. Głównym punktem uroczystości było zaprezentowanie Herbu Optymizmu, który  Przedszkole otrzymało podczas  XVII Ogólnopolskiego Kongresu Optymistycznych Przedszkoli „Nowe Horyzonty – Regaty Optymizmu  2018 w Mielnie – Unieściu, w którym uczestniczyły Pani Dyrektor Jolanta Krzak i Wicedyrektor Agnieszka Mucha. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta   i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn, który rozwiązał wstęgę na Herbie Optymizmu  i tym samy oficjalnie uczcił, to bardzo ważne i cenne wyróżnienie, które jest jednocześnie Certyfikatem Doskonałości Przedszkola.
    Herb Optymizmu'' to elitarny znak Ogólnopolskiego Programu ,,Optymistyczne Przedszkole''. Otrzymują go przedszkola, które posiadają certyfikat tego programu, biorą aktywny udział w jego realizacji, promują wychowanie przedszkolne w środowisku, podejmują innowacyjne działania w codziennej pracy z dzieckiem. Nasz Przedszkole znalazło się w gronie 25 przedszkoli w Polsce,  które posiadają Herb Optymizmu. Jest to więc ogromne wyróżnienie naszej placówki. Duma i radość z tego wyróżnienia dedykowana jest całej społeczności Przedszkola: dzieciom, rodziców i nauczycielom. Jest to ciężka, ale wspólna praca, która pozwala  realizować wszystkim zamierzone cele, oraz dążyć do coraz większej doskonałości.
    Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce oraz wręczeniem Panu Burmistrzowi „Słoika Optymistycznych Myśli” wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli               z Naszego Przedszkola. Optymistyczne, radosne i szczęśliwe przedszkolaki otrzymały prezenty.

  


 
 


 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5